Meklēs risinājumu VDD ēkas vietai; “Saskaņa” norauj kvorumu par budžetu; atceras holokausta upurus

Ieklausās iedzīvotājos

Valdības vadītājs Kariņš (JV) pirmdien pēc koalīcijas sadarbības padomes atzina, ka par Valsts drošības dienesta ēkas celtniecību Teikā bijušā velotreka zaļajā teritorijā ir nepieciešama diskusija ministriju un speciālistu līmenī. Viņš ieteica jautājumu skatīt Saeimas Nacionālās drošības komisijā. Citās domās bija tieslietu ministrs Bordāns (JKP), kurš uzskata, ka valdībai pašai tas ir jārisina. Kā zināms, Saeimā iesniegti 15 000 iedzīvotāju paraksti pret ēkas būvniecību Brīvības gatvē 207.

Velk gumiju

Kvoruma trūkuma dēļ Rīgas budžets 2020.gadam pirmdien netika izskatīts Pilsētas attīstības komitejas sēde, kas ir par pilsētas attīstības politiku atbildīgā komiteja. Sēdē nepiedalījās Saskaņas deputāti, kuri vēlas panākt Rīgas mēra Burova (GKR) atstādināšanu. Sēdi neapmeklēja arī JKP deputāti. Burovs uzdevis visās domes nozaru komitejās caurskatīt pašvaldības 2020. gada budžetu. Viņš negrasās atkāpties un ir sasaucis Rīgas domes sēdi, kurā izskatīs jautājumu par viņa atlaišanu, vienā dienā ar pilsētas budžeta izskatīšanu – 6. februārī.

Atmiņa dzīvo

Vairāk nekā 200 izdzīvojušo, kā arī delegāti no pāri par 50 valstīm pirmdien Polijā, nacistu nāves nometnes Aušvicas–Birkenavas memoriālā, pieminēja holokausta upurus. Pirms 75 gadiem koncentrācijas nometni atbrīvoja padomju armija. Piemiņas pasākumā piedalījās Polijas prezidents Andžejs Duda, Vācijas prezidents Franks Valters Šteinmeiers un citi.

Vēl

Rīgas domes pārstāvji kopā ar Satiksmes ministriju pirmdien sprieda, kā mainīsies teritorijas līdz ar Rail Baltica trases izbūvi. Centrālās stacijas apkārtnes attīstībai būtu nepieciešami 110 miljoni eiro.

Pirmdien latviešu valodas eksperti paziņoja, ka par 2019. gada vārdu kļuvis “notumse”, par gada nevārdu – “episki”.

Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa atstājusi spēkā KNAB lēmumu par sodu izdevniecībai Dienas Bizness par slēptu priekšvēlēšanu aģitāciju. Tiesas spriedumu vēl var pārsūdzēt.

Partija Gods kalpot Rīgai piedāvājusi Latvijas Zaļās partijas biedram Viesturam Sileniekam un Krievu drāmas teātra aktierim Jakovam Rafalsonam startēt vēlēšanās šīs partijas sarakstā. Vienošanās vēl neesot.

Policija apstiprināja, ka svētdienas vakarā helikoptera avārijā ASV gāja bojā slavenais basketbolists Kobe Braients un vēl astoņi cilvēki. Pirmdien daudzviet ASV fani godināja Braienta piemiņu.

Ķīnā ar jauno koronavīrusu mirušo skaits pirmdien sasniedza 81, bet vairāk nekā 3000 cilvēku saslimuši.

Afganistānas austrumos pirmdien nokrita ASV gaisa spēku lidmašīna. Talibi apgalvo, ka lidmašīnu notriekuši, ASV to noliedz.

Šodien

Valdības sēdē saskaņos Rīgas un Ventspils brīvostu pārvaldes nolikumus.

Aizsardzības ministrs Pabriks (A/P!) informēs par NBS nodrošinājuma reformu un atklās jauno ekipējuma noliktavu.

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija spriedīs par Izglītības un zinātnes ministrijas ziņojumu “Par augstskolu iekšējās pārvaldības modeļa maiņu“.

Viedokļi

Paplašini apvārsni

Ko darīt, kad saproti – šajā dzīves skrējienā vajag apstāties? Dodies mežā un tur pavadi 24 stundas.

Izglābtās astes

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog -1 – +4C, apmācies, bez nokrišņiem, D – DR, D – DA vējš 4 – 6 m/s;

accuweather +1 – +4C, pārsvarā apmācies, D – DR, D – DA vējš 4 – 5 m/s;

yr +1 – +3C, lielākoties apmācies, vakarā lietus, D – DR, D – DA vējš 4 – 5 m/s.

Vārda dienu svin:

Kārlis, Spodris

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu