Konceptuāli par nevakcinēto atlaišanu; ātrāk izbūvēs robežas žogu; bēg Baltkrievijas sportisti

Vissmagāk cieš nevakcinētie

Saeima 1.lasījumā trešdien atbalstīja ieceri no 1.oktobra dot darba devējiem tiesības atlaist darbiniekus, kuri nebūs ieguvuši Covid-19 sertifikātu, un noteikt profesijas, kurās sertifikāts ir obligāts. Absolūtais vairākums šogad jūnijā ar Covid-19 saslimušo un mirušo, kā arī ar smagu slimības gaitu nav bijuši vakcinēti, trešdien informēja SPKC. No jūnijā ar Covid reģistrētajiem 4230 cilvēkiem 98% nebija vakcinēti vai viņiem nebija pabeigts vakcinācijas kurss. Miruši 117 nevakcinētie jeb 99,2%. Trešdien Saeima no darba kārtības izslēdza Vakcinācijas loterijas likumprojektu. Par to vēl spriedīs koalīcijā. Pēdējā diennaktī reģistrēti 97 ar Covid-19 inficētie, divi miruši.

Armija nāks palīgā

Valdība pasteidzinās Latvijas-Baltkrievijas robežas infrastruktūras un žoga izbūvi un piesaistīs papildu armijas spēkus drošībai, trešdien paziņoja valdības vadītājs Kariņš (JV) un iekšlietu ministre Golubeva (A/P). Nākamnedēļ Iekšlietu ministrija iesniegs valdībā priekšlikumus par austrumu robežas pilnu izbūvi. Golubeva teica, ka stingrāk sodīs tos, kas palīdz nelegālajiem robežpārkāpējiem.

Neatgriezīsies pie Baķkas

Sprintere Kristīna Cimanouska, kura atteicās atgriezties Baltkrievijā no olimpiskajām spēlēm, trešdien ieradās Vīnē. Vēlāk viņa devās uz Poliju, kas sportistei Tokijā izsniedza vīzu. Polijas valdība vīzu piešķīra arī viņas vīram. Vēl divi Baltkrievijas sportisti – daudzcīņniece Jana Maksimova un viņas vīrs vieglatlēts Andrejs Kravčenko – trešdien paziņoja, ka neatgriezīsies Baltkrievijā. Pašlaik viņi atrodas Vācijā. No Baltkrievijas uz Ukrainu pārcēlies rokasbumbas treneris un opozīcijas protestu dalībnieks Konstantīns Jakovļevs.

IR aktuāli

Latvijā pēdējo 10 gadu laikā līdz tiesai nonākušas vismaz divas lietas, kurās garīdznieks tiek apsūdzēts seksuālos noziegumos. Katoļu priesteris Pāvels Zeiļa pirmo reizi presei stāsta par izvirzītajām apsūdzībām.

Vēl

Olimpiskajās spēlēs trešdien pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs iekļuva pusfinālā. Latvijas brīvā stila cīkstone Anastasija Grigorjeva ieguva piekto vietu, bet jātnieks Kristaps Neretnieks ar zirgu Valour ierindojās 23.vietā.

Trešdien Saeima Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē ievēlēja Sanitu Upleju-Jegermani (77 par), Jāni Eglīti (74) un Jāni Siksni (70). Viņi par padomes vadītāju vienbalsīgi ievēlēja Siksni.

Jūlijā SKDS aptaujā populārākā partija bija Saskaņa (11,3%), otrā – ZZS (7,7%), seko Jaunā Vienotība (7,6%) un Nacionālā apvienība (7,3%), bet Attīstībai/Par ir 5,6% atbalstītāju.

Trešdien Minskā sākās tiesas prāva pret opozīcijas līderi Mariju Koļesņikovu un advokātu Maksimu Znaku. Abus apsūdz valsts drošības apdraudēšanā. Viņiem var piespriest 12 gadus ieslodzījumā.

Likvidēts ugunsgrēks Pemmes purvā, kas izcēlās 26.jūlijā. Izdegusi 180 ha liela teritorija. Šis ir lielākais meža un purva ugunsgrēks šogad.

Policija sākusi kriminālprocesu par Šveices advokāta Rūdolfa Meroni darbībām saistībā ar kukuļņemšanā apsūdzētā Aivara Lemberga mantas glabāšanu.

Vismaz trīs cilvēki gājuši bojā un desmitiem ir ievainoti trešdien notikušajā divu vilcienu sadursmē pie Čehijas-Vācijas robežas. Sākta izmeklēšana.

Talibu terorista pašnāvnieka uzbrukumā otrdien Kabulas prestižā rajonā nogalināts Afganistānas aizsardzības ministrs un vēl astoņi cilvēki.

IR aktuāli

Mākslinieka Andra Eglīša «pandēmijas produkts» izstāde Savvaļa starp Drustiem un Jaunpiebalgu pieejama visu diennakti. Kāds ir tās mērķis un izaicinājums?

Šodien

Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa pasludinās spriedumu kompensāciju izkrāpšanā apsūdzētā Saeimas deputāta Alda Adamoviča lietā.

Atklās inovatīvo biznesa ideju konkursu Ideju kauss 2021.

Notiks Latvijas Ornitoloģijas biedrības organizētais tīmekļseminārs par mazo ērgli. Vadīs LOB pārstāvji Agnis Bušs un Andris Dekants.

Viedokļi

Reinis JansonsSwedbank Finanšu institūta vadītājs. Vecumdienas – lielākā dzīves ballīte!

Edgars KudursAltum uzņēmumu energoefektivitātes daļas vadītājs. Kā izbeigt “termostatu” karus un dzīvot ekonomiskāk?

IR aktuāli

Latvijas kultūras kanons tikko papildināts ar jaunu sadaļu — astoņām klasiskajām ainavām. Ko ikviens var darīt, lai ainavas saglabātu un mūsu zeme būtu skaista?

Paplašini apvārsni

Kā popularitāti ieguva viena no bīstamākajām plastiskajām operācijām pasaulē – sēžamvietas palielināšana pēc Brazīlijas metodes?

Svilpo, gaudo, klabina

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +12 – +21C, mainīgs mākoņu daudzums, pārsvarā bez nokrišņiem, Z – ZA vējš 3 – 4 m/s;

accuweather +12 – +22C, jauks un saulains laiks, Z – ZA vējš 2 – 5 m/s;

yr +15 – +25C, pārsvarā skaidrs un saulains, Z – ZA vējš 2 – 5 m/s.

Vārda dienu svin:

Osvalds, Arvils

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu