ES sola atbalstu Lietuvai; aug Covid inficēto skaits; milzu sodi būvnieku kartelim

Pierobežā ap 2000 migrantu

Lietuvai ar Baltkrieviju nepieciešama fiziska robeža, pirmdien paziņoja ES iekšlietu komisāre Ilva Jūhansone, kas bija ieradusies vizītē Viļņā. Notiekošo viņa nosauca par Lukašenko režīma provokāciju un solīja Lietuvai ES finansiālu atbalstu. Lai aizturētu migrantus, Lietuva pie robežas ar Baltkrieviju plāno uzbūvēt četrus metrus augstu stiepļu žogu, kas izmaksās 152 miljonus eiro. Nelegālo migrantu uzturēšanās vietas Lietuvas pierobežā ir pārpildītas – pagājušajā nedēļā tajās atradās ap 2000 migrantu, pirmdien paziņoja robežsardzes priekšnieks.

Par trešdaļu vairāk

Pagājušajā nedēļā Covid-19 inficēto skaits Latvijā palielinājies par 29,8%, pirmdien informēja SPKC. Visvairāk pēdējo divu nedēļu laikā saslimstība pieaugusi 20–29 gadus veco cilvēku vidū – par 31,1% un 10–19 gadus vecu jauniešu vidū – par 22,4%. Pēdējā diennaktī reģistrēti 26 Covid-19 inficētie, nav ziņu par mirušajiem. Vācijas varas iestādes sākušas pieprasīt Covid sertifikātus visiem, kas grib iebraukt valstī. Savukārt Dānija tos vairs nepieprasīs telpās, kur ir mazāk nekā 500 apmeklētāju.

Soda ar 16 miljoniem eiro

Būvnieku karteļa lietā Konkurences padome (KP) pagājušajā nedēļā konstatējusi pārkāpumus 10 uzņēmumu darbībā un piemērojusi sodus. Kopumā tie pārsniedz 16 miljonus eiro. Pagaidām KP neatklāj iesaistītos uzņēmumus, bet vairākas ir Latvijas lielākās būvniecības firmas. Lietas pamatā ir KNAB ierakstītas sarunas. KNAB lietu slēdza, bet materiālus nodeva KP.

IR aktuāli

Kā mikrobu izdzīvošanas pieredze palīdz cilvēkam, atklāj infektologa Raimonda Sīmaņa populārzinātniskā grāmata Pasaule mikrobu acīm.

Vēl

Polijas vēstniecība Japānā Baltkrievijas sprinterei Kristīnai Cimanouskai pirmdien izsniedza vīzu. Viņa pieprasījusi politisko patvērumu pēc centieniem viņu aizsūtīt atpakaļ uz dzimteni par delegācijas vadības kritiku.

Latvijas pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs pirmdien Tokijas olimpiskajās spēlēs uzvarēja Brazīlijas sportistus un iekļuva ceturtdaļfinālā.

NEPLP piemēroja 4000 eiro lielu sodu LTV par 29.marta raidījumu Aizliegtais paņēmiens, kurā stāstīja par imunitāti pret Covid-19. NEPLP secināja, ka nav nodrošināta informācijas precizitāte un neitralitāte. LTV lēmumu pārsūdzēs.

Piektdien policija aizdomās par iespējamu draudēšanu lieciniekam kādā kriminālprocesā un citām nelikumībām aizturēja advokāti Radu Matjušinu un vēl trīs personas. Advokātei aizliegts pamest valsti.

Turcija lūgusi starptautisko palīdzību meža ugunsgrēku dzēšanā. Ugunsgrēkos līdz pirmdienai bojā gājuši astoņi cilvēki.

ES noteikusi sankcijas Nikaragvas viceprezidentei Rosario Muriljo un septiņām augstām amatpersonām par cilvēktiesību pārkāpumiem un demokrātijas graušanu.

Ķīnas Henaņas provincē jūlijā notikušajos plūdos gājuši bojā 302 cilvēki, 50 vēl tiek meklēti, pirmdien apstiprināja varas iestādes. Plūdos cietuši 13 miljoni cilvēku, bojātas gandrīz 9000 mājas.

IR aktuāli

Džoana Po ir vienīgā airētāja, kas pārstāv Singapūru olimpiskajās spēlēs. Kā medicīnas māsa nokļuva Tokijas spēlēs?

Šodien

Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja spriedīs par Mārupītes mežparka apsaimniekošanas un aizsardzības noteikumiem.

Remontdarbu dēļ uz satiksmes pārvada pār Kārļa Ulmaņa gatvi Jūrkalnes ielā līdz 15. decembrim būs ierobežota satiksme.

Nacionālajā bibliotēkā notiks labdarības koncerts, lai mūziķe Emīlija Pavlovska varētu piepildīt sapni mācīties Manhetenas mūzikas skolā.

Viedokļi

Paplašini apvārsni

Sešu dienu nepārtraukta soļošana pa apli bija milzīgi populārs sporta veids 19.gadsimtā. Kā sacentās sportisti?

Tanks kājām gaisā

Kas armijā dienējis, cirkā nesmejas, komentē kāds Dienvidsahalīnas iedzīvotājs.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +11 – +20C, mainīgs mākoņu daudzums, neliels lietus, R – ZR vējš 4 – 6 m/s;

accuweather +12 – +20C, mainīgs mākoņu daudzums, lietus, R – ZR vējš 3 – 5 m/s;

yr +15 – +21C, saule mīsies ar mākoņiem, R – ZR vējš 3 – 5 m/s.

Vārda dienu svin:

Augusts

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu