Covid saslimstība pieaug; Kariņš prasa skaidrību; palestīniešu un ebreju sadursmes Jeruzalemē

Arvien sliktāk

Tā kā Latvijā aizvien pasliktinās epidemioloģiskā situācija, valdībai jābūt gatavai iedarbināt D+ konceptu stingrāku ierobežojumu noteikšanai, pirmdien teica veselības ministrs Pavļuts (A/P). Pašreizējā situācija līdzinās pērnā gada decembrim, kad veselības aprūpes nozarē tika izsludināts ārkārtas stāvoklis, informēja SPKC. Viens no iemesliem situācijas pasliktinājumam ir vīrusa lipīgākā Lielbritānijas varianta izplatība. Tomēr valdība pagaidām jaunus ierobežojumus nepiedāvās, teica premjerministrs Kariņš (JV). Pirmdien reģistrēti 338 Covid-19 inficētie, miris viens cilvēks.

Nomainīs vai ne?

Valdības vadītājs Kariņš (JV) pirmdien pieprasīja partijas KPV LV frakcijai līdz trešdienas darba dienas beigām paust skaidru nostāju, vai pēc ekonomikas ministra Vitenberga pāriešanas no KPV LV uz Nacionālo apvienību partijas frakcija prasa viņa nomaiņu vai nē. Ministra nomaiņu pirms nedēļas pieprasīja partijas valde, bet Kariņš norādīja, ka koalīcijas līgums slēgts ar Saeimas frakcijām. Labklājības ministre Petraviča (KPV LV) pirmdien pieļāva, ka ekonomikas ministrs varētu būt arī bezpartijisksKPV LV Saeimas frakcijas vadītājs Možvillo solīja sniegt atbildi trešdien.

Laiž darbā raķetes

Pirmdien pie musulmaņiem nozīmīgās Aksas mošejas Tempļa kalnā Jeruzalemē izcēlās sadursmes starp palestīniešiem un Izraēlas policiju, ievainoti ap 300 cilvēku. Islāma fundamentālistu organizācija HAMAS pieprasīja izvest Izraēlas spēkus no Austrumjeruzalemes un ar raķetēm apšaudīja Izraēlu. Sadursmes izcēlās neilgi pirms ebreju marša par godu Izraēlas uzvarai sešu dienu karā 1967.gadā un Austrumjeruzalemes ieņemšanai.

IR aktuāli

Ko Rīgā grib paveikt jaunais pilsētas izpilddirektors Jānis Lange, kurš amatā stāsies 17.maijā?

Vēl

Šogad aprīlī salīdzinājumā ar pērnā gada attiecīgo laikposmu patēriņa cenu līmenis palielinājās par 1,7%.

Prezidents Levits pirmdien vizītē Vatikānā tikās ar Romas pāvestu Francisku. Vizīte notiek par godu Latvijas un Svētā Krēsla diplomātisko attiecību simtgadei.

Vairāk nekā 70% tiesnešu negatīvi vērtē Tieslietu ministrijas ietekmi uz tiesu sistēmas neatkarību, teikts pirmdien publiskotā pētījumā.

No pirmdienas Valsts policijas (VP) Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieka amatā sācis strādāt Vadims Ivanovs.

Veikals Jysk iesniedzis sūdzību Satversmes tiesā par valdības noteikumiem, kas aizliedz Covid pandēmijas laikā darboties lielajiem tirdzniecības centriem.

DarkSide hakeri atzinuši, ka piektdien veica kiberuzbrukumu ASV lielākajam degvielas cauruļvadam. Svētdien ASV ieviesa ārkārtas regulējumu, lai nodrošinātu degvielas piegādes.

Gruzijas tiesa pirmdien lika atbrīvot no ieslodzījuma pret galvojuma naudu, ko iemaksāja Eiropas Demokrātijas fonds, opozīcijas līderi Niku Meliju. Viņa atbrīvošana bija viens no valdošās partijas Gruzijas sapnis un opozīcijas vienošanās nosacījumiem.

IR aktuāli

Kā iepazīt apkārtni Rīgā un citur Latvijā, piedaloties orientēšanās spēlēs un piedzīvojumos?

Šodien

Valdība spriedīs par Dundagas novada domes atlaišanu.

Notiks tiešsaistes publiska diskusija “Ceļā uz #NATO2030: Latvijas izaicinājumi un intereses”.

Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja spriedīs par pašvaldības izvērtējumu SIA Rīgas namu pārvaldnieks.

Viedokļi

Laila BalgaEAPN-Latvia valdes priekšsēdētāja, Romualds Ražuks, LU Medicīnas fakultātes docents. Kā mazināsim sociālo nevienlīdzību veselības aprūpē?

Adriāna KauliņaSwedbank Ilgtspējas attīstības vadītāja Latvijā. Vai zaļās biznesa stratēģijas vairo konkurētspēju?

Paplašini apvārsni

Arvien vairāk zinātnieku apgalvo, ka brīva griba nepastāv. Vai viņiem ir taisnība?

Atdot godu vai sirdi?

Uzbekistānas armijnieki mulst – sekot vadonim vai tradīcijai.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +11 – +22C, mainīgs mākoņu daudzums, bez nokrišņiem, D – DA vējš 6 – 7 m/s;

accuweather +11 – +22C, silts un saulains, D – DA vējš 8 – 13 m/s;

yr +15 – +24C, saulains laiks, D – DA vējš 9 – 14 m/s.

Vārda dienu svin:

Milda, Karmena, Manfreds

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu