Atstādina policijas priekšnieka vietnieku; pilnībā vakcinēts 4,41%; šaušana Krievijas skolā

Aizdomās turētais

Pēc Iekšējās drošības biroja lēmuma otrdien uz laiku no amata atstādināts Valsts policijas priekšnieka vietnieks Normunds Krapsis. Viņam piemērots aizdomās turētā statuss divos kriminālprocesos, kas saistīti ar jauno policijas formastērpu iepirkumu 2018.gadā un rokas radaru iepirkumu. Krapsim piemēroti divi drošības līdzekļi – aizliegums ieņemt konkrētu amatu un uzturēšanās noteiktā dzīvesvietā. Krapsis noliedza saistību ar iespējamiem pārkāpumiem.

Prasīs papildu atbalstu

Vakcināciju pret Covid-19 Latvijā pabeidzis 83 381 jeb 4,41% Latvijas iedzīvotāju, ziņo Nacionālais veselības dienests. Finanšu ministrija lūgs valdību lemt par papildus 180,9 miljonu eiro novirzīšanu atbalsta pasākumiem nodokļu maksātājiem Covid radītajā krīzē. Pēdējā diennaktī Latvijā reģistrēti 659 Covid-19 inficētie, miruši četri cilvēki.

Nogalināti deviņi

Vienā no Krievijas pilsētas Kazaņas vidusskolām tās bijušais absolvents otrdien nogalināja deviņus cilvēkus – skolotāju, skolas darbinieci un septiņus skolēnus. 21 cilvēks ir ievainots. Uzbrucējs, 19 gadus vecais Ilnazs Gaļavijevs, aizturēts. Viņam bijis oficiāli reģistrēts šaujamierocis. 12.maijā Tatarstānā izsludināta sēru diena.

IR aktuāli

Vai varēs novērst valdības krišanu vai nopietnas tās sastāva izmaiņas? Aivara Ozoliņa komentārs.

Vēl

Stambulas konvencijas 10.gadadienā 14 Latvijā akreditēti vēstnieki parakstījuši vēstuli, kurā atbalsta konvencijas ratifikāciju. Lietuvā 15 vēstnieki parakstījuši līdzīgu vēstuli.

Jaunākajā partiju reitingā par aprīli pirmo vietu nemainīgi ieņem Saskaņa (12%), bet Nacionālajai apvienībai (8%) uz papēžiem min ZZS (7,7%) un Jaunā Vienotība (7%).

Latvijas preču eksports šogad martā salīdzinājumā ar pērno gadu pieauga par 20,6%, bet imports – par 11,9%.

Otrdien turpinājās apšaude starp palestīniešiem un Izraēlu – palestīnieši kopš pirmdienas izšāvuši ap 400 raķešu, bet Izraēla sabombardējusi 150 mērķus Gazā, kopumā nogalināti 28 cilvēki. Starptautiskās organizācijas aicināja pārtraukt eskalāciju.

Krievijas prezidents Putins otrdien Valsts domē iesniedza likumprojektu par Atvērto debesu līguma denonsēšanu. Līgums ļauj tā dalībvalstīm veikt inspekcijas lidojumus citas valsts gaisa telpā bez iepriekšējas paziņošanas. Kā iemeslu Putins norādījis, ka ASV 2020.gadā izstājusies no līguma.

ASV pirmdien apstiprināja Pfizer-BioNTech vakcīnas pret Covid-19 izmantošanu 12 – 15 gadu veciem bērniem.

Valdība otrdien atbalstīja VARAM priekšlikumu atlaist Dundagas novada domi, jo tā nespēj atbilstoši likumam ievēlēt vadību. Par atlaišanu vēl jālemj Saeimai.

Otrdien valdība pieņēma ceļu satiksmes noteikumus elektroskrejriteņu vadītājiem. Noteiktas vietas, kur drīkst pārvietoties ar skrejriteni, aizliegts vest pasažieri vai kravu.

7.maijā 83 gadu vecumā miris bijušais zāļu ražotāja a/s Grindeks valdes priekšsēdētājs Valdis Jākobsons.

Baltijā un ziemeļvalstīs

Igaunijas valdība otrdien nolēma, ka no 24.maija darbu varēs atsākt kultūras iestādes ar ierobežotu apmeklētāju skaitu. Skolēni skolās atgriezīsies no 17.maija.

Mirstība no Covid-19 Zviedrijā pērn ieņēmusi augsto trešo vietu pēc sirds asinsvadu slimībām un vēža.

Dānijas tiesa pirmdien trīs gadus cietumā par spiegošanu Krievijas labā piesprieda inženierim Aleksejam Ņikiforovam (36). Viņu pēc soda izciešanas izraidīs bez tiesībām atgriezties Dānijā.

Somijas valdība publiskojusi 55 pasākumu plānu, lai novērstu cilvēktirdzniecību valstī.

Norvēģija no 1.oktobra paaugstinās PVN likmi kultūrai, transportam un tūrismam no 6% līdz 12%. PVN šajās jomās tika pazemināts koronavīrusa pandēmijas laikā.

IR aktuāli

Par 25 gadu gaitā iegūto biznesa pieredzi valodu skolas un tulkošanas aģentūrā Valodu vēstniecība stāsta tās īpašnieks Andris Lanka.

Šodien

Vidzemes priekšpilsētas tiesa turpinās skatīt bijušā maksātnespējas administratora Māra Sprūda un vēl desmit personu krimināllietu (LETA).

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera organizē diskusiju, vai nodokļu politika veicina tautsaimniecības attīstību.

Rīgas dome lems par Gunāra Nāgela apstiprināšanu Rīgas pieminekļu aģentūras direktora amatā un par Nacionālās sporta manēžas direktora Jāņa Karavaičika atbrīvošanu.

Viedokļi

Edgars Klētnieks, Rasmuss Filips GeksVarbūt laiks maksāt par vakcinēšanos?

Mārtiņš Āboliņš, bankas Citadele ekonomists. Turpmākajos mēnešos inflācija Latvijā pārsniegs 2%.

Paplašini apvārsni

Kāpēc mums būtu vairāk jābaidās no autobraukšanas, jo mēs nespējam kontrolēt to, kas notiek uz ceļa.

Vai atdzims gladiatoru cīņas?

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +9 – +23C, neliels mākoņainums, bez nokrišņiem, DA vējš 5 – 6 m/s;

accuweather +9 – +24C, silts un saulains, DA vējš 8 – 13 m/s;

yr +16 – +26C, saulains laiks, DA vējš 8 – 14 m/s.

Vārda dienu svin:

Valija, Ināra, Ina, Inārs

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu