Atvieglo ierobežojumus; dīkstāves pabalsts būs ilgāk; Polijā atliek prezidenta vēlēšanas

Ārkārtējais stāvoklis vēl mēnesi

Valdība ceturtdien pagarināja ārkārtējo situāciju līdz 9. jūnijam, taču atviegloja dažus ierobežojumus – būs atļauta pulcēšanās līdz 25 cilvēku lielās grupās, ievērojot 2 metru distanci, tirdzniecības centri būs atvērti arī brīvdienās, atpūtas un izklaides vietas drīkstēs strādāt līdz plkst. 24.00. Valdība arī noteica, ka sabiedriskajā transportā būs obligāti jālieto deguna un mutes aizsegs. Ārkārtējo stāvokli valdība 12. martā izsludināja līdz 14. aprīlim, pēc tam pagarināja līdz 12. maijam. Ceturtdien publicētajā SKDS pētījumā 70% aptaujāto atzina, ka ierobežojumi ir apgrūtinoši, tomēr vajadzīgi.

Ilgāk un vairāk

Saeima ceturtdien pieņēma grozījumus likumā, kas darba devējiem ļaus dīkstāves laikā izmaksāt darbiniekiem 70% no algas. Saeima pieņēma arī grozījumus likumā, ka persona nevar vienlaikus pretendēt uz pabalstu krīzes situācijā un dīkstāves palīdzības pabalstu. Bet valdība nolēma pagarināt dīkstāves pabalstu termiņu par 2 mēnešiem – līdz 30. jūnijam – un paplašināja pabasta saņēmēju loku. Vēl valdība ceturtdien nolēma ieguldīt airBaltic pamatkapitālā līdz 250 miljoniem eiro.

Vēlāk pa pastu

Polijas parlaments ceturtdien nolēma pārcelt 10. maijā paredzētās prezidenta vēlēšanas uz vasaru. Taču valdošā partija Likums un taisnīgums panāca, ka arī tad balsošana notiks pa pastu, pret ko bija stingri iebildusi opozīcija.

Vēl

Latvijā aizvadītās diennakts laikā konstatēti deviņi jauni koronavīrusa infekcijas gadījumi, bet viens cilvēks miris. Kopējais saslimušo skaits sasniedzis 909.

Iekšlietu ministrs Ģirģens (KPV) ceturtdien uzdeva policijai sākt resorisko pārbaudi par gandrīz 900 000 eiro vērto sejas aizsargmasku un respiratoru iepirkumu no Ķīnas martā.

Arodbiedrība LABA ceturtdien paziņoja, ka nepiekrīt sava biedra Vircava atbrīvošanai no Rīgas pilsētas būvvaldes vadītāja amata. Rīgas dome sniegs prasību tiesā.

Valsts policija ceturtdien informēja, ka otrdien aizturējusi trīs personas par automašīnas spridzināšanu Rēzeknē 20. aprīlī.

Sestdien pazudušais drons varētu būt nolaidies Rīgas jūras līcī, ceturtdien informēja tā īpašnieks.

Eiropas Komisija ceturtdien piedāvāja veidot vienotu iestādi cīņai ar naudas atmazgāšanu Eiropā.

Izraēlas parlaments ceturtdien atbalstīja vienotības valdību, kuru veidos līdzšinējais premjerministrs Benjamins Netanjahu un viņa galvenais politiskais sāncensis Benjamins Gancs.

Šodien

Notiek Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijas sēde.

Tiešsaistē prezentē studentu piedāvātos risinājumus Covid-19 krīzes radītajiem izaicinājumiem.

Notiek ikgadējais Eiropas eksāmens, kurā iedzīvotāji var pārbaudīt savas zināšanas par Eiropas Savienību.

Viedokļi

Alise Zariņa, režisore, reklāmiste, publiciste, kustības Dzīvesbiedri atbalstītāja. Līdzpastāvēšana nešķeļ. Līdztiesība neapdraud

Tālis Linkaits, satiksmes ministrs, JKP. Nepazaudēt Latvijas ekonomikas kodolu

Šonedēļ "Šķiltavā"

Sākas deja ar vīrusu. Žurnālisti Gunita Nagle, Aivars Ozoliņš un Pauls Raudseps spriež, vai valdība pārāk piesardzīgi vai arī pārdroši atceļ ierobežojumus. Pirms 75 gadiem beidzās Otrais pasaules karš, un Gunita pastāsta par diviem brāļiem, kuri krita karā – viens leģiona, otrs Sarkanarmijas rindās. Savukārt Aivars vērtē – ko tas liecina par valdošo koalīciju, ka Mārtiņš Bondars var palikt Saeimas budžeta komisijas vadītāja amatā? Klausieties šeit.

Kultūra

8. maijā virtuālo pirmizrādi piedzīvos Ivana Viripajeva lugas Irānas konference iestudējums Elmāra Seņkova režijā.

8. un 13. maijā interneta tiešraidē varēs noskatīties režisores Lauras Grozas – Ķiberes izrādes Trojas ķēve pirmizrādi.

Internetā var noklausīties Andreja Osokina solokoncertu Liepājas koncertzāle Lielais dzintars 11. aprīlī.

IR aktuāli

Iegūsti jaunas zināšanas IR tiešsaistes darbnīcās:

11.05.2020 EMOCIJAS UN ATBALSTS DARBINIEKIEM/KOLĒĢIEM ATTĀLINĀTA DARBA APSTĀKĻOS. Tiešsaistes darbnīca ar Katrīnu Ošleju

13.05.2020 FINANŠU BOOTCAMP. Tiešsaistes seminārs ar Tomu Kreicbergu

15.05.2020 PĀRIET JAUNĀ ATTIECĪBU LĪMENĪ AR MĀKSLĪGO INTELEKTU. Tiešsaistes darbnīca ar Staņislavu Hiļčuku

Paplašini apvārsni

Covid – 19 slimība ir īpaši bīstama tiem, kuru imūnā sistēma pārāk asi reaģē uz vīrusu. Kāpēc ķermenis reizēm uzbrūk sev?

Atsevišķi, tomēr kopā

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +3 – +13C, lielākoties skaidrs laiks, R – D vējš 3 – 5 m/s;

accuweather +4 – +16C, daļēji saulains, D – DR vējš 4 m/s;

yr +3 – +17C, galvenoties saulains, D – DR vējš 2 – 5 m/s.

Vārda dienu svin:

Staņislava, Staņislavs, Stefānija

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu