Atlaisti Burova vietnieki; aicina atzīt okupācijas faktu; Krievijā jauns premjerministrs

Koalīcijas atkal vairs nav

Rīgas dome ceturtdien atbrīvoja no amata priekšsēdētāja vietniekus Annu Vladovu (Saskaņa) un Druvi Kleinu (Rīgai!). Par Vladovas atbrīvošanu balsoja 31, par Kleina atbrībošanu 30 no 60 domes deputātiem, to skaitā arī domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs un vēl daži viņa partijas Gods kalpot Rīgai deputāti. Pagājušonedēļ Saskaņa un deputātu bloks Rīgai! vienojās atbrīvot no amata domes priekšsēdētāju Burovu. Bet trešdien opozīcija, kurai domē ir tikai 24 balsis, iesniedza domes priekšsēdētājam lūgumu ceturtdien sasaukt sēdi par abu viņa vietnieku atbrīvošanu no amata. Pēc vietnieku atlaišanas Burovs paziņoja, ka valdošajā koalīcijā ir palikusi vairs tikai partija GKR. Līdz šim Rīgas domes koalīciju veidoja Saskaņa, GKR, deputātu bloks Rīgai! un Baiba Broka. Koalīcijai bija 32 balsis.

Pret revanšismu

Saeima ceturtdien pieņēma paziņojumu Par Latvijas Republikas okupācijas 80. gadskārtu un Otrā pasaules kara vēstures sagrozīšanas nepieņemamību, kurā aicina Krieviju atzīt Latvijas okupācijas faktu un nesagrozīt vēsturi. Krievijas amatpersonas pēdējos mēnešos vairākkārt sniedza paziņojumus, kuri liecina par centieniem pārskatīt Otrā pasaules kara vēsturi, bet prezidents Putins decembrī vainoja par kara izcelšanos rietumvalstis un Poliju, pret ko Polija asi iebilda. Ceturtdien Lietuva un Polija vienojās kopīgi atspēkot Krievijas centienus pārrakstīt vēsturi.

Seju mainīšana

Krievijas parlaments ceturtdien premjerministra amatā apstiprināja prezidenta Vladimira Putina izvirzīto līdzšinējo Federālā nodokļu dienesta vadītāju Mihailu Mišustinu. Iepriekšējais premjerministrs Dmitrijs Medvedevs paziņoja par atkāpšanos no amata trešdien pēc Krievijas prezidenta Vladimira Putina uzrunas par stāvokli valstī, kurā viņš aicināja grozīt konstitūciju. Uzreiz pēc tam Putins izvirzīja premjerministra amatam Mišustinu.

Vēl

Latvijas dzelzceļš plāno līdz gada beigām atlaist 1500 darbinieku.

Premjerministrs Krišjānis Kariņš (JV) ceturtdien vizītes laikā Minskā uzaicināja Baltkrievijas prezidentu Aleksandru Lukašenko apmeklēt Latviju šā gada 3. aprīlī.

Saeima ceturtdien lūdza Dānijas parlamentu un tiesībsargājošās iestādes palīdzēt rast risinājumu, lai Latvijas pilsone Kristīne Misāne netiktu izdota Dienvidāfrikas Republikai.

Latvijas Zemnieku savienības valde nolēmusi aizliegt partijas biedriem publiski izteikties par ASV sankciju sarakstā iekļauto Aivaru Lembergu un turpinās apzināt biedru viedokli par sadarbību ar smagos noziegumos apsūdzēto.

Administratīvā rajona tiesa ceturtdien sāka skatīt strīdu starp Izglītības ministriju un Latvijas Universitātes rektora amatā neapstiprināto Indriķi Muižnieku.

Ventspils pilsētas domes opozīcijas deputāti ceturtdien aicināja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juri Pūci rosināt domes atlaišanu.

ASV Senātā ceturtdien sākās prezidenta Trampa impīčmenta prāva.

Šodien

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija rīko diskusiju Indivīda profesionālās attīstības izvēles un tās ietekmējošie aspekti.

Notiek diskusija Eiropa un Latvija ceļā uz demokrātijas stiprināšanu ar EK priekšsēdētājas vietnieci Dubravku Šuicu un Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāju Vitu Andu Tēraudu.

Centrālā statistikas pārvalde informē par monetāro nabadzību un ienākumu nevienlīdzību Latvijā 2018. gadā.

Viedokļi

Šonedēļ "Šķiltavā"

Pauls Raudseps ar Aivars Ozoliņš spriež, ka Viestura Kairiša jaunā filma Piļsāta pi upes noteikti sagādāja neērtus brīžus dažiem no tās Rīgas pirmizrādes prominentajiem skatītājiem.

Abi žurnālisti arī novērtē par atkāpšanos paziņojušās Konkurences padomes vadītājas Skaidrītes Ābramas paveikto un mēģina saprast, cik lielā mērā apjomīgais valsts finansējums palīdzēs partijām atbrīvoties no sponsoru ietekmes. Klausieties šeit.

Kultūra

17. janvārī Lielajā Ģildē notiks Sinfonietta Rīga un pianista Kristiana Bezeidenhauta koncerts.

18. janvārī koncertzālē Lielais dzintars notiks koncerts Andrejs Osokins un māsas Balanas. Kino mūzika.

No 19. janvāra Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā skatāma Edītes Pauls-Vīgneres personālizstāde Kafijas kantāte.

21. – 23. janvārī Nacionālajā teātrī notiks Kirila Serebreņņikova izrādes Outside viesizrāde.

IR aktuāli

Apmeklē IR darbnīcas un iegūsti jaunas zināšanas:

28.01.2020 KĀ AIZSARGĀT SEVI UN SAVU UZŅĒMUMU KIBERTELPĀ. Darbnīca ar Kirilu Solovjovu

04.02.2020 PIECI SOĻI PRETĪ SPOŽAM UZŅĒMUMA NOSAUKUMAM. Darbnīca ar Solvitu Pošeiko

06.02.2020 KĀ DOMĀT PAR VIRTUALITĀTI? Darbnīca ar Gunitu Kuļikovsku

Paplašini apvārsni

Draugi ir, lai palīdzētu

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +4 – +5C, apmācies, brīžiem skaidrosies, R – DR vējš 5 – 6 m/s;

accuweather 0 – +6C, lielākoties apmācies, D – DR vējš 4 – 6 m/s;

yr +2 – +5C, daļēji apmācies, R – DR vējš 3 – 4 m/s.

Vārda dienas svin:

Tenis, Dravis

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu