Atlaiž RS padomes vadītāju; GKR nepiekrīt Burova nomaiņai; pagaidām neapbūvēs velotreka vietu

Krīt padomes galva

Rīgas izpilddirektors Juris Radzevičs (GKR) pirmdien atsauca no Rīgas satiksmes padomes tās priekšsēdētāju Rolandu Klinci. Radzevičs izvērtējis RS valdes atlases konkursa procesu, kas nav bijis caurspīdīgs, nebija balstīts uz labas pārvaldības principiem un nevieš sabiedrības uzticību. Par šo procesu bija atbildīgs Klincis, kurš padomē tika iecelts pērngada decembrī. Viņu amatā izraudzījās jaunais vicemērs Druvis Kleins. Pēc Klinča atcelšanas padomē atgriezās iepriekšējie tās locekļi Ainārs Ozols un Andrejs Pančenko, kurus savulaik atsauca Kleins.

Budžeta ķīlnieks

Pirmdien Rīgas mēra Burova partija Gods kalpot Rīgai (GKR) paziņoja, ka nepiekrīt koalīcijas partneru viedoklim par mēra nomaiņu un aicināja vicemērus atsaukt pieprasījumu. Partija uzskata, ka koalīcijas stabilitāte nepieciešama šāgada pilsētas budžeta pieņemšanai. Likums to prasa izdarīt līdz 29.janvārim. Pagājušajā nedēļā Saskaņas un deputātu bloka Rīgai! vicemēri Anna Vladova un Druvis Kleins izteica neuzticību Burovam. Savukārt bijušais pilsētas galva Ušakovs (S) pirmdien paziņoja, ka Burovs piespēlējot par pašvaldībām atbildīgajam ministram Pūcem (A/P!) un esot iznīcinājis visu, ko radījusi viņa vadītā dome.

Mutiska vienošanās

Valsts nekustamie īpašumi pagaidām neapbūvēs bijušā velotreka Marss vietu VEF apkaimē un neizcirtīs kokus, pirmdien tikšanās laikā ar iedzīvotājiem paziņoja VNĪ pārstāvji. Vairāk nekā 10 tūkstoši iedzīvotāju bija parakstījušies zem aicinājuma VNĪ bijušā velotreka vietā izveidot parku, nevis tur celt biroju ēku. VNĪ ar VEF apkaimes biedrību esot panākusi mutisku vienošanos, un VNĪ gatavi ar Rīgas domi apsvērt iespējamu zemes īpašuma maiņu.

Vēl

Pirmdien Lietuvā atcerējās 1991. gada 13.janvāra traģiskos notikumus, kad padomju spēki Viļņā nogalināja 14 cilvēkus. Rīgā Zaķusalā barikāžu atceres pasākumā pulcējās gandrīz 500 cilvēku.

Rīgas Centrāltirgū pirmdien tirgotāji izvāca preces no kioskiem laukumā pie Gogoļa ielas, jo nomniekiem teritorija jāatbrīvo līdz 14. janvārim. Ja kioski nebūs demontēti, pēc pusnakts to izdarīs domes Īpašuma departaments.

No 1.janvāra, kad stājās spēkā iespēja pensiju 2.līmeni mantot, VSAA ir saņēmusi 29 000 iesniegumu par pensijas uzkrājuma mantojumu.

Rīgas būvvalde 10. janvārī apstiprinājusi Pārdaugavas augstceltņu Z-Towers nodošanu ekspluatācijā.

Filipīnās pirmdien aktivizējās Tāla vulkāns. Seismologi brīdināja, ka drīzumā var notikt spēcīgs izvirdums, kas var radīt arī cunami vilni. Evakuēti vairāk nekā 24 000 cilvēku.

Pirmdien publiskoti ASV Kinoakadēmijas nominanti Oskara balvām. Visvairāk – 11 kategorijās – nosaukta režisora Toda Filipsa drāma Joker.

Lielbritānijas karaliene Elizabete II pirmdien piekrita pārejas posmam attiecību noregulēšanā ar princi Hariju un viņa sievu Meganu, kuri vēlas atteikties no karalisko pienākumu pildīšanas.

Šodien

Rīgas domes ārkārtas sēdē lems par vietām, kur notiks parakstu vākšana tautas nobalsošanas ierosināšanai.

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija sāks uzklausīt NEPLP locekļu amata kandidātus.

Kara muzejā notiks Latvijas Muzeju biedrības forums Gada kopsavilkums. Neērtie jautājumi.

Eiroparlamenta deputāti ar ES augsto pārstāvi ārlietās Žuzepu Borrelu apspriedīs ASV un Irānas attiecību eskalāciju.

Viedokļi

Paplašini apvārsni

Vēlreiz par to, kas notika 1994.gada 28.septembra naktī uz prāmja Estonia. Notikumi soli pa solim.

Kā bērnudārzā

No uguns izglābtie ķengurbērni Austrālijā.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog 0 – +4C, mainīgs mākoņu daudzums, bez nokrišņiem, D – DR vējš 4 – 7 m/s;

accuweather +4C, pārsvarā mākoņains, dienā kļūs vēsāks, būs lietus, D – DR vējš 3 – 8 m/s;

yr +2 – +3C, apmācies, brīžiem arī saule, vakarā lietus, D – DR vējš 3 – 8 m/s.

Vārda dienas svin:

Roberta, Roberts, Raitis, Raits

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu