AM iesaka obligāto dienestu; 40 valstis palīdzēs atjaunot Ukrainu; saslimstība ar Covid-19 pieaug

Tomēr būs? 

Aizsardzības ministrija rosina no 2023. gada pakāpeniski ieviest Latvijā obligātu valsts aizsardzības dienestu. Valsts prezidents Egils Levits atbalsta AM ierosinājumu. Līdz šim aizsardzības resors bija bijis atturīgs pret idejām ieviest obligāto dienestu, kaut arī nenoraidīja šādu iespēju pilnībā. Ministrija arī plāno izveidot vēl vienu starptautisku militāro bāzi, kura atrastos Aizkraukles un Jēkabpils novados.

Jauni virzieni.

Otrdien konferencē Šveices pilsētā Lugāno vairāk nekā 40 valstu pārstāvji un Eiropas Investīciju banka un Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija apņēmās palīdzēt  Ukrainas atjaunošanā. Krievijas armija pēc Lisičanskas ieņemšanas attīsta uzbrukumus jaunos virzienos un otrdien intensīvi apšaudīja Slovjanskas pilsētu. Taču Ukrainas armijas tālas sniedzamības artilērija arvien sekmīgāk iznīcina Krievijas armijas munīcijas noliktavas. Krievija ir pastiprinājusi savu karakuģu grupējumu Melnajā jūrā, otrdien paziņoja Ukrainas bruņoties spēki.

Covid–19 atgriežas.

Aizvadītajā nedēļā jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits pieaudzis par 93,3%, salīdzinot ar nedēļu iepriekš, informē SPKC. Veselības ministrs Daniels Pavļuts (A/P) Covid-19 izplatības pieaugums skaidro ar cilvēku uzvedību un vīrusa jauna apakštipa izplatīšanos. Ministrs informēja, ka ir sagatavots plāns cīņai ar vīrusa izplatību rudenī, kam
būs nepieciešami vismaz 20 miljoni eiro, un aicināja valdību vienoties par šo plānu. Aizvadītās diennakts laikā reģistrēti 690 jauni inficēšanās gadījumi, divi slimnieki miruši.

Žurnālā IR lasi

Mode kā sociāla parādība. Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā un Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā skatāmas izstādes, kuras vieno sociālantropoloģisks skatījums uz modes vēsturi.

Viens no 2 miljoniem. Talsinieks Mikus Krastiņš, kurš rudenī sāks mācīties 11.klasē, ir vienlaikus arī teātra režisors, aktieris un leļļu meistars.

Vēl

NATO valstu vēstnieki otrdien Briselē parakstīja Somijas un Zviedrijas pievienošanās protokolus, kam sekos ratifikācijas process visās 30 dalībvalstīs. Tas varētu ilgt vairākus mēnešus.

Vairāki simti piketētāju otrdien pie Ministru kabineta protestēja pret valdības lēmumu ļaut cirst jaunākus kokus.

No nākamā mācību gada pedagogu zemākā mēneša darba algas likme palielināsies no 830 līdz 900 eiro, otrdien nolēma valdība.

Otrdien par atkāpšanos no amata paziņoja Lielbritānijas finanšuministrs Riši Sunaks un veselības ministrs Sadžids Džavids, un Borisa Džonsona valdības saglabāšanās kļuva apšaubāma.

Talsu rajonā notiek piecas izmeklēšanas par seksuālu vardarbību pret bērnu; iespējams, ka starp aizturētajiem ir arī bijušais Talsu baptistu draudzes mācītājs, otrdien ziņoja Latvijas Radio.

Ukrainas karoga dēļ uzbrukumā maijā cietušais jaunietis ir pārsūdzējis uzbrucējam piespriesto piespiedu darbu.

Partija Gods kalpot Rīgai otrdien paziņoja, ka savus deputātu kandidātus deleģēs Aināra Šlesera partijas Latvija pirmajā vietā Saeimas vēlēšanu sarakstos.

Baltijā un Ziemeļvalstīs

Kopš sankciju ieviešanas Somija aizturējusi 865 Krievijas dzelzceļa vagonus, kā arī Krievijas un Baltkrievijas transporta kompānijām piederošus aktīvus 82 miljonu eiro vērtībā.

Igaunijas prezidenta mājaslapai sestdien noticis spēcīgs izkliedētā pakalpojuma atteikuma (DDoS) kiberuzbrukums, taču tas veiksmīgi atvairīts.

Eiropas Savienības Tiesa noraidījusi Lietuvas kandidātu tiesneša amatam, Viļņas Universitātes Juridiskās fakultātes dekānu Tomasu Davuli. Tā ir otrā reize, kad tiesa noraida Lietuvas izvirzīto kandidātu.

Aviokompānija SAS otrdien iesniegusi pieteikumu ASV tiesā sākt tiesiskās aizsardzības procesu, lai veiktu finanšu restrukturizāciju. Pirmdien SAS piloti uzsāka streiku, lai panāktu algu palielinājumu.

Norvēģijas naftas un gāzes ieguves darbinieki sākuši streiku par algu paaugstinājumu. Rezultātā Norvēģijas gāzes eksports varētu samazināties par 60%.

Šodien

Rēzeknē notiek Zemessardzes 3. Latgales brigādes 30. gadadienas pasākumi.

Ķekavā notiek iedzīvotāju diskusija par kopienām.

Rīgas apgabaltiesa turpina skatīt koruptīvos noziegumos apsūdzētā bijušā Ventspils mēra, pašreizējā Ventspils domes deputāta Aivara Lemberga krimināllietu.

Viedokļi

Pēteris Strautiņš, bankas Luminor vecākais ekonomists. Lielā atdzišana ir sākusies

Agnese Kukela, Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes pētniece un jaunveidotās bakalaura studiju programmas Kultūrvides mantojums vadītāja. Latvijas kultūras mantojuma ilgtspējai vajadzīgi jauni speciālist

Paplašini apvārsni

Grāmatas nākotnei. Norvēģijas galvaspilsētā Oslo ir bibliotēka, kurā glabātos pasaulslavenu autoru darbus neviens nevarēs izlasīt vēl gandrīz 100 gadus.

Mondo Duplentisa rekordlēciens

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +13 – +20C, apmācies, bez nokrišņiem, R – DR vējš3 m/s;

accuweather +12 – +22C, lielākoties apmācies, brīžiem pērkonanegaiss, R – DR vējš 2 – 3 m/s;

yr +17 – +21C, apmācies, brīžiem saulains, R – DR vējš 1 –4 m/s.

Vārda dienu svin: 

Anrijs, Arkādijs

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu