Ukrainā kritusi Lisičanska; ES regulēs kriptovalūtu; populārākās partijas jūnijā – JV, NA un Saskaņa

Okupanti uzbrūk.

Pēc smagām kaujām Krievijas armija svētdien ieņēma Lisičanskas pilsētu, kas bija viena no pēdējām ukraiņu kontrolētajām apdzīvotajām vietām Luhanskas apgabalā. Krievijas aizsardzības ministrs Šoigu svētdien ziņoja prezidentam Putinam, ka Luhanskas apgabals esot pilnībā ieņemts, Ukrainas Aizsardzības ministrija to noliedza. Vakarā Ukrainas armijas Ģenerālštābs apstiprināja, ka Ukrainas spēki bija spiesti pamest Lisičansku. Okupanti mēģina uzbrukt arī Harkivas un Slovjanskas virzienā, taču Ukrainas
spēki atvaira uzbrukumus un turpina arī pretuzbrukumu Hersonas virzienā. Turcija ir aizturējusi Krievijas kuģi ar Ukrainā nozagtu labību, svētdien informēja Ukrainas vēstnieks Turcijā. Kara radītie zaudējumi Ukrainas lauksaimniecībai var sasniegt 20 miljardus dolāru, prognozē Ukrainas graudu tirgotāju asociācija. Kijivas varasiestādes plāno 1.septembrī atsākt mācības skolās.

Kripto fiskālā disciplīna.

Eiropas Savienības sarunvedēji nedēļas nogalē noslēdza nozīmīgu politisku vienošanos par kriptovalūtu regulējumu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas un terorisma finansēšanas novēršanai. Eiropas Parlamenta, Eiropas Komisijas un dalībalstu pārstāvji vienojās par likumu, kas noteiks šīs jomas standartus un stāsies spēkā 2023.gada beigās vai 2024.gada sākumā.

Trijnieks nemainās.

Jūnijā populārāko partiju priekšgalā bija Jaunā Vienotība (9,9%), Nacionālā apvienība (7%) un Saskaņa (7%), rāda SKDS aptauja. Lielākais popularitātes kāpums, salīdzinot ar maiju, bija partijai Progresīvie – no 4% uz 5,2%, bet lielākais kritums NA – par 1,5%. 14. Saeimā varētu iekļūt septiņi politiskie spēki.

Žurnālā IR lasi

Vēl

Latvijas gāze ignorēja Ekonomikas ministrijas prasību un ļāva Krievijas kompānijai Gazprom piedalīties LG akcionāru sapulcē.

Mēneša laikā Eiropā ir trīskārt pieaudzis Covid-19  gadījumu skaits, un Pasaules veselības organizācija ir paziņojusi, ka šovasar vīrusa izplatība būs augsta.

Latvijas muita ir konstatējusi 780 Krievijai un Baltkrievijai noteikto sankciju pārkāpumus.

Latvijā pieņemts pirmais notiesājošais spriedums  Eiropas prokuratūras (EPPO) izmeklēšanā – jūnijā par krāpšanu iepirkumā notiesāti trīs Latvijas pilsoņi.

Jelgavas dome pagājušonedēļ nodeva pilsētas lidlauku kukuļdošanas skandālā iesaistītā Oļega Osinovska dzīvesbiedrei Anastasijai Udalovai.

No 1.jūlija pilsētas statuss ir Ādažiem, Mārupei un Ķekavai.

500 pasaulē bagātākie cilvēki 2022. gada pirmajā pusē zaudējuši 1,4 triljonus dolāru, kam iemesls bija uzņēmumu akciju vētības kritums, aplēsusi ziņu aģentūra Bloomberg.

Svētdienas skandāli

TV3 raidījums Nekā personīga stāstīja, kā 2009. gadā bija iekļuvis prokremlisko “antifašistu” štābā, atskatījās uz aizlaikus gatavotajām ikgada nekārtībām 16. martā pie Brīvības pieminekļa kā ieganstu Krievijas propagandas stāstiem par “latviešu nacistiem”, uz šķelšanos “antifašistu” rindās 2011.gadā un uz viņu cīkstēšanos par 9.maija galveno pieminētāju godu.

Šodien

Notiek Ebreju tautas genocīda upuru piemiņas dienai veltīts piemiņas brīdis un Dzīvo gājiens.

Sākas uzņemšana Latvijas Universitātes maģistra līmeņa studijās.

Rīgas apgabaltiesa turpina skatīt smagos noziegumos apsūdzētā bijušā Ventspils mēra, pašreizējā Ventspils domes deputāta Aivara Lemberga krimināllietu.

Viedokļi

Inese Kušķe, Valsts kancelejas Valsts pārvaldes politikas departamenta konsultante labas pārvaldības jautājumos. Cik augstas ir sabiedrības līdzdalības kāpnes?

Madara ŪlandeSwedbank korporatīvās sociālās atbildības vadītāja. Jaunieši grib glābt planētu, atbalstīsim viņus

Paplašini apvārsni

Dinozauru seksa noslēpumi. Zinātniekiem jaunas idejas par izmirušo milzoņu dzimumdzīvi.

Skrituļošana pirms 100 gadiem

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +14 – +23C, apmācies, bez nokrišņiem, R – DR vējš 1 – 3 m/s

accuweather +17 – +26C, mākoņains, R – DR vējš 2 – 3 m/s

yr +20 – +25C, lielākoties apmācies, DA – DR vējš 1 – 3 m/s

Vārda dienu svin:

Sandijs, Sandis, Uldis, Ulvis

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu