KNAB ierodas Valmieras domē; vienojas par valdības deklarāciju; Krievijas auto liegts iebraukt

Aizturēts Valmieras mērs

KNAB otrdien kriminālprocesa ietvaros veicis kratīšanas Valmieras pašvaldībā. Aizturēts Valmieras mērs Jānis Baiks (Valmierai un Vidzemei), kurš ir arī partiju apvienības Jaunā Vienotība valdes loceklis. Aizdomas krīt uz Valmieras pašvaldības amatpersonām, kas, iespējams, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, kopā ar vairāku uzņēmumu pārstāvjiem veikušas nelikumīgas darbības, lai pašvaldības projektā prettiesiski iegūtu vairāk nekā 4 miljonus eiro Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējumu.

Robežžogu - līdz gada beigām

Topošās koalīcijas partneri – Jaunā Vienotība, ZZS un Progresīvie – otrdien vienojušies par valdības deklarācijas projektu un konkrētiem darbiem. Līdz gada beigām plānots pabeigt žoga būvniecību uz robežas ar Baltkrieviju. Šogad plānots atrast veidu, kā daļēji kompensēt elektrības sadales tarifa kāpumu, veicināt banku konkurenci, nostiprināt kopdzīves regulējumu un izstrādāt ilgtspējīgu izglītības finansēšanas modeli. Deklarācijā kopumā ir 39 punkti.

Jau no otrdienas

No 12. septembra personām ar auto, kuriem ir Krievijas reģistrācijas numura zīmes, liegts iebraukt ES caur Latvijas–Krievijas un Latvijas–Baltkrievijas robežšķērsošanas vietām, informēja VID. Ja persona atteiksies pildīt muitas norādes, varēs lemt par transporta konfiskāciju.

IR aktuāli

Ko tas maina manā dzīvē, ja kāda 72 gadus veca sieviete Daugavpilī čunčina pa dzīvokli bez latviešu valodas zināšanām, komentārā vaicā Pauls Raudseps.

Kāpēc Doneckas iedzīvotāja Angelina Šostaka un viņas vīrs Andrijs sāka šūt Ukrainas karogus, stāsta ukraiņu žurnāliste Darina Rogačuka.

Vēl

Par Latvijas vīriešu basketbola izlases iegūtajām tiesībām startēt Pasaules kausa finālturnīrā un izmaksu segšanai Latvijas Basketbola savienībai valdība otrdien piešķīra 211 716 eiro.

Eiropas Parlaments otrdien atļāva dalībvalstīm kopīgus ieroču iepirkumus, lai stimulētu vietējo militāro industriju un palīdzētu Ukrainai.

No 15.septembra nepietiekamā valsts finansējuma dēļ Centrālā laboratorija valsts apmaksātos pakalpojumus sniegs apmaksātās kvotas ietvaros rindas kārtībā pēc iepriekšēja pieraksta.

Valdība otrdien atbalstīja Toma Platača iecelšanu Finanšu izlūkošanas dienesta priekšnieka amatā. Par to vēl jābalso Saeimai.

Augustā salīdzinājumā ar jūliju Jaunās Vienotības popularitāte ir samazinājusies no 12,6% uz 10,3%, liecina SKDS aptauja. Tomēr partija saglabā reitingu līderpozīciju. Otrā ir ZZS (8%), trešā – Latvija pirmajā vietā (7,5%).

Sabiedriskie mediji saņems gandrīz 800 tūkstošus eiro ukraiņus iekļaujoša satura un raidījumu par Krievijas izraisīto karu Ukrainā veidošanai, otrdien lēma valdība.

Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns otrdien ieradās Krievijā uz tikšanos ar Krievijas prezidentu Putinu. Šī ir pirmā viņa vizīte ārpus valsts četru gadu laikā.

10 000 cilvēki pazuduši bez vēsts Lībijā pēc milzīgiem plūdiem ostas pilsētā Dernā, pirmdien paziņoja Sarkanais Krusts. Pilsētā lietus ūdens pārrāva divus dambjus.

Ap 40 cilvēku otrdien piketēja pie Maskavas nama Rīgā, lai tiktu noņemti uzraksti kirilicā un Krievijas simboli no nama Rīgas centrā.

Baltijā un Ziemeļvalstīs

Pēc Eiropas Komisijas lēmuma pagājušajā nedēļā Lietuva valstī neielaidīs automašīnas ar Krievijas valsts numuriem. Izņēmums būs auto, kas dosies uz Kaļiņingradu.

Tallinas mērs Mihails Kelvarts, kas pārstāv Igaunijas parlamenta opozīcijas Centra partiju, ārkārtas kongresā svētdien ievēlēts par partijas priekšsēdētāju.

Bijusī Somijas premjerministre Sanna Marina pagājušajā nedēļā paziņoja, ka noliks parlamenta deputātes pilnvaras un turpmāk kā stratēģiskā padomniece darbosies Tonija Blēra institūtā globālajām pārmaiņām.

Norvēģijā pagājušajā nedēļā arestēts kāds ārzemnieks, kas izspiegojis un noklausījies valdības iestādes, tai skaitā premjerministra kabinetu.

Aptuveni 2600 Dānijas nepilsoņu svētdien pasākumā, kas bija veltīts Dānijas pilsonības saņēmējiem, aicināja reformēt pilsonības saņemšanas kritērijus. Dānijā ir ap pusmiljona nepilsoņu.

Āfrikas cūku mēra gadījums pirmo reizi konstatēts Zviedrijā. Tādējādi Zviedrija kļuvusi par 13. ES dalībvalsti, kurā ir konstatēta šī slimība.

Šodien

Eiropas Parlamentā uzstāsies Baltkrievijas opozīcijas līdere trimdā Svjatlana Cihanouska.

Kinoteātra Splendid Palace simtgadei par godu svinīgi atklās kinoteātra durvju plāksni.

Latvijas Dabas muzejā var apskatīt rudens izstādi Sēnes 2023.

Viedokļi

Artis Svece, filozofs un publicists. Savādais atgadījums ar kultūras ministru.

Artūrs Forsts, reklāmas aģentūras MIXD vadītājs. Kā mazam uzņēmumam nepazust e-komercijas izplatījumā.

Paplašini apvārsni

Krievijas neatkarīgo mediju žurnāliste Jeļena Kostjučenko stāsta, kā viņas reportāžas no kara Ukrainā kļuva par iemeslu pavēlei viņu nogalināt.

Labāk par pakaišiem

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +16 – +25C, apmācies, bez nokrišņiem, D vējš 2 – 3 m/s;

accuweather +15 – +26C, ļoti silts, savelkas mākoņi, D – DA vējš 2 – 3 m/s;

yr +16 – +25C, mākoņi mīsies ar sauli, vakarā lietus, D – DA, A vējš 2 – 3 m/s.

Vārda dienu svin:

Iza, Izabella