IR TEHNOLOĢIJU SKOLA 2021. (5.-9. jūlijs) • IR.lv
5. jūlijs 2021
IR TEHNOLOĢIJU SKOLA 2021. (5.-9. jūlijs)
5. jūlijs 2021
IR TEHNOLOĢIJU SKOLA 2021. (5.-9. jūlijs)

IR TEHNOLOĢIJU SKOLA 2021. (5.-9. jūlijs)

Ja tehnoloģijas ir tava aizraušanās, piesakies IR Tehnoloģiju skolā!
5 dienas kopā ar medicīnas un datorikas jomas ekspertiem apgūsim dažādas tehnoloģiju jomas un  strādāsim pie tehniskiem risinājumiem.
5 dienās no reāliem izaicinājumiem nonāksim līdz prototipa versijai, apgūstot digitālās un fiziskās prototipēšanas prasmes.

Kam: 16-18. gadus veciem jauniešiem, kuri aizraujas ar tehnoloģijām un vēlas iegūt jaunas, pielietojamas zināšanas
Kad: 5. – 9. jūlijā plkst. 10.00-17.00
Kur: LU Datorikas fakultātē, Raiņa bulvārī 19

Varam saderēt, ka mēs visi kaut reizi dzīvē, aizgājuši pie ārsta, uzzinām, ka kāda kaite ir “ielaista”. Ārstam to būtu bijis viegli novērst, ja Tavu ķermeni varētu pastāvīgi uzraudzīt vai vismaz Tu regulāri apciemotu ārstu. Lieki teikt, ka tas jums abiem būtu dārgi un laikietilpīgi.
Bet šī nav bezizejas situācija – Tu jau šobrīd lieto vienu no risinājumiem: viedtehnoloģijas.
Saskaņā ar Pew pētniecības centru apkopotajiem datiem, tiek lēsts, ka pasaulē ir aptuveni 2.5 miljardi viedtālruņu lietotāju. Citiem vārdiem sakot, 76% iedzīvotāju attīstītajās valstīs lieto viedtālruni, taču arī attīstības valstīs rādītājs ir visai iespaidīgs – 45%.
Tie ir vairāki miljardi ierīču, kas ar sensoru palīdzību ļautu sajust pasauli mums apkārt, tostarp pārraudzīt katra cilvēka veselības stāvokli, gādāt par labu fizisko aktīvitāti un pareizo diētu. Tas paver iespējas radīt lietotni, ar kuru psihiatrs vai psihoterapeits, nesagaidot nākamo seansu, var palīdzēt pacientam un vajadzības gadījumā veikt intervenci. Tos var savienot ar papildierīcēm, kā viedpulksteņiem, lai ģimenes ārsts varētu Tevi nosūtīt pie kardiologa, ja dati vēsta par sirds un asinsvadu slimību risku.

Mums ir zinoši ārsti un mūsdienu tehnoloģijas; to tandēma potenciāls ir teju neizsmeļams. Mūsu priekšā ir uzdevums šo potenciālu pārvērst risinājumos!

Skolu vadīs LU DF LAB – medicīnas tehnoloģiju prototipēšanas studija Latvijas Universitātes Datorikas fakultātē, kas dibināta ar universitātes, SIA MikroTik un Accenture Latvia atbalstu. Ar LAB pieejamajām prototipēšanas tehnoloģijām, administratora, inovāciju projektu vadītāja Kaspara Eglīša, kā arī medicīnas tehnoloģiju eksperta Emil Syundyukov vadību katrs dalībnieks pieliks roku valsts iedzīvotāju izaicinājumu risināšanā.

Pirmā diena tiks veltīta problēmu izzināšanai. Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas ārsts-internists, Rīgas Stradiņa universitātes lektors Kārlis Rācenis ievadīs tehnoloģiju skolu ar ieskatu novēršamos veselības izaicinājumos. Savukārt Accenture IKT projektu izstrādes vadītājs Latvijā Staņislavs Hiļčuks, tehniskais vadītājs un mākslīgā intelekta risinājumu arhitekts, dalīsies ar idejām, kā viedtehnoloģijas palīdz cilvēkiem labāk dzīvot. Lai no šīm lekcijām iegūtu vislielāko vērtību, šīs dienas laikā notiks vairākas dizaina domāšanas darbnīcas, lai iegūtu iespējami vairāk izaicinājumu un potenciālu risinājumu.

Otrā, trešā un ceturtā diena tiks veltīta minimālā produkta izveidei. Otro dienu ievadīs minimālā produkta plānošanas sesija ar Emil Syundyukov. Tiks izraudzīta ziemeļzvaigzne, uz kuru tēmēt, ņemot vērā iepriekšējā dienā izpētītās problēmas. Trešajā dienā, lai izmēģinātu prototipus, jaunieši izstrādās testēšanas plānu, izmēģinot cits cita risinājumus. Ceturtajā apgūsim, kā idejas prezentēt – darbnīcā tiks izstrādāts rinājuma pitch.
Pēdējā un noslēdzošā diena veltīta risinājumu prototipu prezentēšanai žūrijiai, kuras sastāvā ir pārstāvji no iesaistīajām organizācijām. Lai prezentēšana būtu pēc iespējas vērtīgāka gan auditorijai, gan nometnes dalībniekiem, pirms prezentācijām jaunuzņēmējs padalīsies ar padomiem, kā tīkloties ar potenciālajiem sadarbības partneriem un parādīs, kā nodrošināt iesāktajam projektam nākotni arī pēc Tehnoloģiju skolas.
Nometne notiks jau otro gadu.

Nometni organizē Latvijas Universitātes medicīnas tehnoloģiju projektu studijas kodols – Kaspars Eglītis (https://www.linkedin.com/in/kaspars-eglitis) un Emil Syundyukov (https://www.linkedin.com/in/syundyukov/)

Kaspars ir Datorikas fakultātes bakalaurants un laborants, ka arī DF LAB administrators. Kaspars vairāku gadu garumā dažādām auditorijām rīkojis pasākumus, vadījis lekcijas, kā arī mācījis studentiem, interesentiem un jaunuzņēmējiem strādāt ar prototipēšanas tehnoloģijām.
Emil arī ir students, proti, doktorants šinī pašā fakultātē, kā arī pētnieks un pasniedzējs. Viņš velta sevi medicīnai un izglītībai, un pašreiz ir projektu “Longenesis” tehniskais vadītājs.

 

Lai piedalītos skolā, nepieciešama ģimenes ārsta izziņa (ne vecāka par 7 dienām).

Lai piedalītos 48 stundu laikā pirms skolas sākuma jāveic SARS-CoV-2 vīrusa RNS noteikšanas tests. Testu nodošanu organizē rīkotājs, šajā gadījumā tas ir bezmaksas: Testu veikšana Gulbja laboratorijā

Testu var neveikt, ja:

  • var apliecināt  Covid-19 inficēšanās epizodi no vienpadsmitās līdz simt astoņdesmitajai dienai pēc parauga ņemšanas datuma, ar kuru laboratoriski tika apstiprināta Covid-19 infekcija, nosakot SARS-CoV-2 vīrusa RNS.
  • ja var dokumentāri var apliecināt, ka ir vakcinētas pret Covid-19, sākot ar piecpadsmito dienu pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas ar Eiropas Zāļu aģentūras vai līdzvērtīgu regulatoru reģistrētām vai Pasaules Veselības organizācijas atzītām vakcīnām atbilstoši vakcīnas lietošanas instrukcijai vai no divdesmit otrās dienas līdz deviņdesmitajai dienai pēc vakcīnas “Vaxzevria” pirmās devas saņemšanas un uzreiz pēc “Vaxzevria” otrās devas saņemšanas.

Dalības maksa 220 EUR .
Cenā iekļautas: nodarbības ar mentoru atbalstu, nepieciešamās tehnoloģijas un materiāli, ekspertu darbnīcas,
kā arī ēdināšana 2 reizes dienā - pusdienas un launags.
Piesakoties dalībai vairākās IR rīkotajās nometnēs vai piesakot vairākus dalībniekus no vienas ģimenes, dalības maksai piešķiram 10% atlaidi. Atlaides nesummējas.
Piesakoties, lūdzu, rūpīgi izlasiet pirkšanas noteikumus! Aizpildot un iesniedzot pieteikuma anketu, pieteiktais dalībnieks tiek iekļauts izvēlētās nometnes dalībnieku sarakstā atbilstoši norādītājai informācijai. Taču līgums uzskatāms par noslēgtu ar brīdi, kad Izdevniecība ir saņēmusi avansa vai pilnu dalības maksas maksājumu (pēc Jūsu izvēles).

IR tehnoloģiju skola taps sadarbībā ar:

 

 

8. jūlijs
IR VASARAS SKOLA BĒRNIEM (8.-12. jūlijs)
IR VASARAS SKOLA BĒRNIEM (8.-12. jūlijs)
29. jūlijs
Vasaras akadēmija jauniešiem “Aktīvs domātājs”
Vasaras akadēmija jauniešiem “Aktīvs domātājs”
5. augusts
IR VASARAS SKOLA BĒRNIEM (5.-9. augusts)
IR VASARAS SKOLA BĒRNIEM (5.-9. augusts)
5. augusts
IR VASARAS SKOLA BĒRNIEM (5.-16. augusts)
IR VASARAS SKOLA BĒRNIEM (5.-16. augusts)
12. augusts
IR VASARAS SKOLA BĒRNIEM (12.-16. augusts)
IR VASARAS SKOLA BĒRNIEM (12.-16. augusts)

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu