Atkritumi kā resurss – plastmasas pudeles atgriešana apritē

1

Komentāri (1)

Uldis.M42 03.07.2024. 12.07

Nav problemātisku polimēru, tai skaitā sēru, hloru, fluoru un slāpekli saturošie, kā arī kompozīti.
Vēl ne tik sen no sulu pakām Līgatnes papīrfabrika mazgāja nost un taisīja jaunu kartonu. Pāri paliekošo polietilēnu ar alumīniju, tāpat, kā izlietoto tablešu lafetes, var pirolizēt, iegūstot naftas produktus, siltumu un alumīniju. Sērs no gumijas pirolizējot paliek naftas produktā, ko var atdalīt, kā to dara naftas pārstrādes uzņēmumi, bet hlors un fluors lieliski izšķīst ūdens dušā, veidojot sālskābi, vai fluorūdeņražskābi.
Polimēri radot jaunus produktus, nu jau ar sliktāku kvalitāti, kā polietilēnu, polipropilēnu, vai polistirolu, ir izmantojami atkārtoti. Polietilēna tereftalāts (PET) viss aiziet šķiedru ražošanai.
Vairs neizmantojamie polimēri, kā ēdienu trauciņi, eļļas pudeles, sasmērētie polietilēna maisiņi, ir tīrs enerģijas avots, kas praktiski neatstāj pelnus.
Atkārtoju, nav problemātisku polimēru, ir problemātiski varu sagrābušie kremļa pakalpiņi, kuru uzdevums iznīcināt latviešu tautu un valsti. Šis raksts kaut kur Taizemē, Japānā, Korejā vai Singapūrā radītu tādu pat neizpratni, kā raksts, ka pēc defekācijas būtu vēlams mazgāt rokas, jo tur atkritumu praktiski nav. Ja Singapūrā par uz ielas izmestu izsmēķi, vai kožleni vēl pirms 35 gadiem sodīja ar 1000 Singapūras dolāriem, kas toreiz atbilda 1000 DM, tad pie mums labais tonis ir izmest izsmēķi pa auto logu. Par to nevienu nesoda, kā arī par smēķēšanu braucot, toties smags noziegums ir runāšana pa mobilo, vai sēdēt sastrēgumā bez drošības jostām.

0
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam