Atmošanās no dabasgāzes narkozes

6

Komentāri (6)

Igors Belkovs 03.03.2022. 14.55

Dabas gāze nav tikai enerģētikas resurss. Tai liela nozīme ir arī minerālmēslu ražošanā. Ja gāzes cena paliks EU līdzšinējā līmenī, tad tas novedīs pie daudzu minerālmēslu ražotņu bankrota. Tas savukārt izraisīs minerālmēslu deficītu un cenas pamatīgu pieaugumu, kas atkal savukārt nedarīs rožainu fermeru nākotni. Turklāt tas var izraisīt graudaugu ražas samazināšanos. Mana prognoze/”mākslinieciskais redzējums”, ka tie kas šodien radikāli uzstājas pret gāzi un aizmirst par manis izklāstīto aspektu par minerālmēsliem, jau šoruden dosies diedelēt graudus uz Mordoru pie P. EU ”briseles kāposti” par to nedomāja arī kad izgāza vēlēšanas Baltkrievijā. Ja Brisele nevarēja gāzt Lukašenko, tad nevajadzēja viņu pagaidām aiztikt vispār. Tāpēc arī kālija minerāļi būs pamatīgā cenā, bet tikai ne jau Mordorā. Mordora šogad ieņems pirmo vietu pasaulē pēc graudāugu ražas. Tā viš i a to gāz!

+1
0
Atbildēt

1

    QAnon > Igors Belkovs 03.03.2022. 16.43

    Gāze tas ir tikai viens no iespējamiem enerģētiskiem resursiem slāpekļa mēslojuma ražošanā, bet to teicami saražo arī komposts, sliekas, Hermetia illucens u.c. Kad Latvijā sāksies pārtikas problēmas, bads jau būs veicis nopietnas korekcijas krievu populācijā. Kad latvieši mazāk patērē griķus, krievi tos vispār vairs nevar atļauties. Krievi vienmēr ir bijuši bada nācija, tikai tagad tos vairs neviens neglābs. https://www.youtube.com/watch?v=-FozUDazgJw Galvenais, lai mums nepietrūkst patronu un napalma, kad miljonu krievu bads dzīs pāri robežai uz Eiropu!

    0
    0
    Atbildēt

    0

Riekstlauzis 03.03.2022. 12.14

> Saprotu, ka tie radījuši bažas par kārtējiem apgrūtinājumiem un izmaksām, jo, atzīstu, Rīgas dome tiešām neizdarīja nepieciešamo skaidrojošo darbu pirms noteikumu pieņemšanas.

Pie šī ir vērts pakavēties vairāk, jo lai cik progresīvi un zaļi būtu plāni, ir jāsaprot, kā tos realizēt.

Pats fakts, ka VISPIRMS tiek izveidoti noteikumi (ar faktiskiem — pie tam īsiem! — termiņiem) būtiskiem ierobežojumiem, lai PĒC TAM kaut kad plānotu, kā šos ierobežojumus padarīt izpildāmus cilvēkiem, liecina par to, ka attiecīgie RD plānotāji nedomā vis par Rīgas iedzīvotājiem, bet tikai akli seko savai politiskajai ideoloģijai, kā Prokrusta gultā nogriežot visu, kas neietilpst.

Nerunāsim nemaz par to, ka šāda mēroga noteikumi drīzāk būtu jāvērtē un jāveido valsts kontekstā.

Tas ir vismaz tikpat bīstami, kā mūsu atkarība no Krievijas gāzes.

0
0
Atbildēt

0

Lelde Beòíe 03.03.2022. 12.03

Iniciatīva atteikties no dabasgāzes ir apsveicama un nenoliedzami drosmīga, taču vēja parki tagad tiek nostādīti nākotnes varoņu un glābēju kārtā, lai gan nebūt nav zaļi. Ja ieguldīsim tikai vēja parku attīstībā, atkal sanāks visas olas vienā grozā. Paralēli šai attīstībai ir maksimāli jāiegulda zinātnē, lai padarītu vēja enerģiju patiesi “zaļu” un arī meklētu citus, vietējā realitātē balstītus risinājumus. Zinātniekiem nepieciešams pastāvīgs, stabils un mērķtiecīgs finansējums no valsts puses, nevis tikai pašu izcīnīts Eiropas Savienības fondu atbalsts.

+1
0
Atbildēt

2

    QAnon > Lelde Beòíe 03.03.2022. 16.48

    Latvijai ir pietiekami biomasas, lai tā nodrošinātu visa veida energoresursus. Ar malciņu, ko iztērē vienas cauras būdiņas apsildīšanai, pietiek trīs tādām nosiltinātām būdiņām un vēl elektrība, gāze un dīzeļdegviela sanāk. Kopā ar saules baterijām un vēja parkiem, būs arī ko eksportēt.

    0
    0
    Atbildēt

    0

    Andris Rauda > Lelde Beòíe 04.03.2022. 17.09

    Man arī rodās jautājums, vai tiešām visu nepieciešamo enerģiju varam saražot ar vēja ģeneratoriem? Kāds būs kaitējums videi?

    Esmu redzējis prezentācijas no Michael Shellenberger: https://youtu.be/ciStnd9Y2ak

    Kāpēc nav neviena vārda par atom-elektro staciju būvēšanu? Jā, tas ir “bailīgi”, bet, iespējams, viszaļākais risinājums.

    0
    0
    Atbildēt

    0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam