Laimīgās rētas

6

Komentāri (6)

Sskaisle 22.10.2020. 08.18

Laimes sajūtu var audzināt, jā, protams.
Var rīt indīgus dūmus, bet galvā noturēt domu kāds krāsu krāšņums rudens lapās.

Jautājums – cik ilgi. Jautājums vai prātīgāk nebūtu gribēt visu lietu kārtību kas tad arī ir patiesas nevis izdomātas laimes pamatā.

0
0
Atbildēt

0

Sskaisle 22.10.2020. 08.08

Vakar bija tik silts vakars, ka nolēmu izmest garāku loku vakara pastaigai pa Pārdaugavu.
Rīga ir pustukša, lai neteiktu – tukša. Mājas ir tumšas un tukšas. Cilvēki bēg no pilsētas, kurā nav sakārtota kanalizācija, nē – kopumā – ūdens jautājumi un kurā ir tik netīrs gaiss.

Pagājušā gada janvārī dega riepas Andrejostā. Vides dienesti meloja, ka tas nav bīstami. Meloja – jo tikai tagad – gada beigās – cita milzīga gaisa puesārņojuma sakarā tiek atzīts – valstī, tai skaitā Rīgā nemaz nav iekārtas, kas spēj noteikt gaisa piesārņojumu. Tāpēc kaimiņos iedzīvotājus brīdināja, ka ir bīstams gaisa piesārņojums – Latvijā nē.
Ko nozīmē , ka cilvēki elpo indes?
Kāpēc cilvēki slimo?

Par ko mēs maksājam nodokļus, ja valsts nespēj pamatlietās mūs pasargāt?

Kā ar to zaļo koridoru? Lasu, ka nedarbojas?

Okupācijas laikā bija tā – veica skrīningu un mediķi zvanīja vai rakstīja cilvēkam tad, ja b8ja problēma. Kas aizdomīgs. Tagad veic skrīningu – vispirms stundām ilgi meklē, kyra iestāde pieņems uz to skrīningu. Tad stundām ilgi brauc un stāvi rindā uz skrīningu. Tad nelaipni mediķi nikni atbild, ka atbildes nesūta, telefoniski arī neatbild, jābrauc un jāsaņem atbilde pašiem. Tad jāiet pie mediķa speciālista- jo ĢĀ nekonsultē vai saka, ka nevar visu saprast, kas atbildē rakstīts- jā un speciālists kā minimums ir 50 eur par reizi

Valsts dara visu, lai nabagi ātrāk mirtu un paši būtu vainīgi par to.

Okupācijas laikā tā nebija. Bija labāk. Un jautājums – kāpēc tā? Kāpēc tagad viss kļūst sliktāks un sliktāks kā pie čekistiem?

0
-1
Atbildēt

2

    Sskaisle > Sskaisle 22.10.2020. 08.12

    Jā – vakardien tās pastaigas laikā sarijos tik daudz smirdīgus dūmus no privātmāju skursteņiem, ka nolēmu – viss – līdz apkures sezonas beigām te nav ko staigāt.

    Arī Uzvaras parks un Māras dīķa apkārtne ir indīgu apkures dūmu pilna.
    Vai pilsētā ir kāda sistēma , kā šis puesārņojuma veids tiek kontrolēts un regulēts?

    Starp citu – bērnu onkoloģijas pacientu skaits taču turpina augt

    +1
    -1
    Atbildēt

    0

    Maruta Grīnberga > Sskaisle 22.10.2020. 12.07

    Apraksts par mediķiem un skrīningu ir pārspīlēts. Vienu konkrētu pieredzi nevajadzētu vispārināt. Pati nesen veicu skrīningu, mediķi bija laipni, rezultātu ārste atsūtīja īsziņā. Tiem cilvēkiem, kuri to vien dara kā gāna valdību, gribu ieteikt pašiem iesaistīties politikā un mēģināt mainīt to, kas nepatīk, nevis tērēt enerģiju un idejas interneta komentāros. Tiem, kuri runā par valsti trešajā personā, gribu teikt: valsts esi arī tu pats. Valsts ir katra un katrs no mums.

    +3
    0
    Atbildēt

    1

    Sskaisle > Maruta Grînberga 22.10.2020. 13.08

    Izbeidziet , ja būtu tā kā jūs sakiet , rakstiet, cik laipni smaidīgi ārsti, sūta īsziņas – tad nebūtu Latvija pirmajā vietā vēža mirstības ziņā. Beidziet šo – valsts esi tu ! – Jā es valstij samaksāju nodokļus, es klausu likumiem. Ko vēl man valstij dot? Nomirt pirms pensijas , lai nav lieki izdevumi?!!! Politikā ir jāiet tiem, kuri apzinās, ka viņi var. Nevis tādiem kā Liepiņa – kas būtībā ir mana līmeņa bļāvēja un būtu tur palikusi -nevis mūs visus piekrāpusi

    Tikko klausījos riga24 – Keris apgalvo , ka Latvijā katru dienu priekšlaicīgi mirst apmēram 15 !!!!! cilvēki !!!!

    Un patiešām – nezaimojiet šo cilvēku nāves un nestāstiet pekstiņus!
    Nesaukšu konkrētu vārdu – nav manas tiesības , bet pirms 2 dienām nomira mammas bijušais darbabiedrs – 64 gadus vecs vīrietis. Arī varēja dzīvot. Tiesa gan – neko nezinu par viņa vainām – nāves cēlonis esot insults , bet vēl vasarā viņu redzēju ņipru un kustīgu.
    Vasarā ar onkoloģiju nomira mana otrās pakāpes māsīca un mana skolas biedrene . Nezinu, nevaru zināt visus sīkumus, bet tuvinieki apgalvo, ka abas rūpējās par veselību. Tas, ka ne vienmēr pacientiem ir taisn ība arī ir skaidrs. Visā vainot ārstus nevar.

    Tāpat ir skaidrs, ka skrīninga sistēma – konkrēti ja runa ir par ginekoloģiju ir neērta un nepārdomāta. Man bērni ir izauguši, es varu sēdēt un zvanīt kaut trīs dienas no vietas. Kaut gan tas arī nav normāli, bet kā ir strādājošām mammām? Un vēlreiz – kā ar naudām? Cik pēc tam maksā ārsta konsultācija?
    Ērti un labi sakārtots bija viss, kad bija zarnas jāpārbauda. Jā -tur bija kārtīga sistēma. Kāpēc visi skrīningi nav pacietam draudzīgā veidā?

    0
    -1
    Atbildēt

    0

Sskaisle 22.10.2020. 07.53

Protams, jā. Un paldies.
Un tomēr. Runa ir par sekām. Manuprāt, daudz daudz daudz vairāk būtu jārunā , jāraksta un galvenais – jārīkojas – par cēloņiem.

Vakardien uz sevi biju nikna – skatījos BBC filmu ar Altenboro , kas notiek ar planētu – tagad jau flora un fauna 100 gadu laikā ir samazinājusies tā, ka vairs palikyši tikai 35 % no savvaļas. Savvaļas mežu vietā ir eļlas palmu plantācijas, rapšu lauki un vēju parki. Teritorijas bez dzīvības. Kā vārdā?
NRA bija raksts, ka arī LVM ir projekti, kas mežu vietā ierīkos vēju parkus.
NA vadītā Zemkopības ministrija prasa simtiem miljonu eiro, lai īstenotu zaļo kursu, bet no ķīmijas atteikties nav gatava. Kā tad tas būs? Kas tas ir? Naudu paņems , bet darbu nedarīs?

+3
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam