Atklāta vēstule VARAM ministram Jurim Pūcem
6Saistītie raksti
Viedoklis /
14. novembris
Publiskā sektora izdevumi jāsamazina, nevis jātērē 20 000 par vietas izveidi pirmsskolā
Radars /
13. novembris
Radars Latvijā
Tēma /
13. novembris
Viss neriņķo ap Rīgu
Viedoklis /
1. novembris
Skolotājiem ir jāstrādā ar bērniem, nevis valsts vietā jārisina mācību līdzekļu pieejamība
Viedoklis /
24. oktobris
Vai robots sašķiros to, ko cilvēks nešķiro?
Komentāri (6)
Sskaisle 10.07.2019. 17.51
Varas elitei Latvijas šodiena ir pie kājas, kur n vēl nākotne
Puiši un meitenes tik vien cīnās , lai sev naudiņas – daudz daudz naudiņas izmaksātu
tā es redzu šīs lietas ap novadu reformu.
Daudz daudz vairāk naudiņu ieekonomētu , ja sāktu korumpantus = ziedotājus likt cietumā, atņemtu viņiem īpašumus, izdotu likumu, kas kontrolētu – kāds ir balanss starp nopelnīto un notērēto.
Ja NA būtu patrioti kaut vai par 0.05 % – tad viņi p, protams, cīnītos pret Ulmaņapapa laika ceļu, tiltu, pastu, staciju , skolu, bibliotēku utt. iznīcināšanu.
Bet – ka mēs labi redzam – vārdi ar darbiem nesakrīt un diez vai sakritīs – kurš gatavs derēt , ka baibiņu ne tikai neiesēdinās, bet ka viņu pat netiesās ?
https://www.spiegel.de/video/ernaehrung-sind-vertikale-farmen-die-bauernhoefe-der-zukunft-video-99028327.html
0
J.šveiks 09.07.2019. 19.38
penzionēts agronoms. nu bet ka nesaprot , sīkzemniekiem nav nākotnes nav vecie ulmaņlaiki , kad zemnieks ar bērīti , pāris aitu un trīs govīm varēja stutēt valsti , eksportējot sviestu un cūkas speķi , šodien ir citi apgriezieni , lielsaimnieks jau ar 1000 hektāriem zemes , var dabūt gatavu vairāk kā švakrs kolkozs krievu laikā . viņam nevajag baru laukstrādnieku , ir tehnika un tā maksā , ko var sīkzemnieks? nullē , pat ar vienu 80nieku belarusu , var braukt tikai mežā pēc malkas.
2
J.Biotops > J.šveiks 09.07.2019. 20.52
Piekrītu ar piezīmi, ka sīkzemnieku ekonomika arī ulamaņlaikos gāja uz grunti, tikai divi ūsainie to procesu aizstāja ar vēl sliktāku.
1
lindab456 > J.Biotops 10.07.2019. 03.17
Ironija nevietā – starp šodienu un Ulmaņlaika laukiem ir 50+30 g. pārmaiņu un attīstības laiks.
Varu dalīties ar savu pieredzi – man rados 10 ha jaunsaimniecība Ulmaņlaikos zēla un plauka. Par sīkajiem runājot – jāpiemin arī valsts kapitāla un lauksaimniecības kooperatīvu politikas nozīme.
0
lindab456 > J.šveiks 10.07.2019. 03.01
Manuprāt Jūsu zīmētā aina ir labs piemērs vulgarizētam skatījumam uz šodienas laukiem, izceļot vienīgi ražošanu, t.i., intensīvo lielražošanu un piemirstot galveno – to, ka Latvijas lauki ir vitāli nozīmīgi nācijas pastāvēšanai. Šodienas laukos, pie mūsdienu tehnoloģijām un iespējām, savai vietai un nišai būtu jābūt gan mazajām, gan vidējām saimniecībām, kā arī tiem, kam lauksaimniecība ir viens no ieņēmumu veidiem vai dzīves veids. Runa ir par pārspīlētu viena segmenta atbalstīšanu, kas kropļo tirgu un ir par pamatu lauku izmiršanai.
0
lindab456 09.07.2019. 11.04
Vēlos izcelt publikāciju.
Latviešiem ir sakāmvārds par mazu cinīti, kas gāž lielu vezumu. Un tajā ir zināma patiesība, tā tas notiek, jo cinītis ir savā ir savā vietā. Cīņa ir starp pieredzē balstītu politiku un – merkantilu politiku, starp Latvijas laukiem un – naudas varu. Mūsu interesēs būtu, lai gala iznākumu nosaka nevis kampaņā ieguldīto resursu svars, bet taisnīgums, lauku iedzīvotāju dzīves telpa un attīstības iespējas.
0