Represijas pret ģimenes ārstiem jeb kāpēc Čakša cenšas iznīdēt šo dienestu

24

Komentāri (24)

Absints 17.08.2017. 14.46

Nīderlandē ir viena no pasaulē efektīvākajām medicīnisko pakalpojumu nodrošināšanas sistēmām. Balsoties uz to, Eināram Repšem ir izstrādāts reformu plāns. Bet, kas tad nu Repšē vairs klausās. Bet, varbūt ,tomēr vajadzētu?

Reformas dakteriem nevajag, vajag naudu, naudu, naudu…

+2
0
Atbildēt

4

    dzeris49 > 17.08.2017. 20.46

    Nereformē jau dakteri, bet, politiķi un birokrāti.

    0
    0
    Atbildēt

    0

    Absints > 17.08.2017. 21.51

    Ja dakteriem reformas nevajag, politiķiem un birokrātiem vajag?

    +2
    -1
    Atbildēt

    0

    dzeris49 > 18.08.2017. 06.52

    Izskatās, tu kaut ko nesaproti – ārsti atbild tikai paši par sevi, politiķi atbild par ves. sistēmu kopumā.

    Un tavas slavas dziesmas pārejai uz pilnīgu maksas medicīnu vispār ir absurds, tad medicīniski pakalpojumi, pat ne tie dārgākie, būs pieejami labi ja 10% cilvēku.

    Divritenis sen izgudrots visā pasaulē, tā ir apdrošināšanās medicīna, vēlams obligātā.

    0
    0
    Atbildēt

    0

    Absints > 21.08.2017. 12.49

    Repše jau to tieši sludina – to naudu, kas aiziet dakteru apmaksai ,un kuru viņi saņem neatkarīgi ne no kā, pataisīt par obligāto apdrošināšanu, kuru apdrošināšanas firmas maksā pakalpojumu saņēmējiem, nevis sniedzējiem. Līdz ar to veic kontroli par līdzekļu izlietojumu, jo no tā ir atkarīga viņu peļņa… Nīderlandē tā ir, un tas galīgi nenozīmē, ka pakalpojumus saņem tikai daļa, tieši otrādi.

    Savukārt, tas, kas grib drusku labāku servisu, piemaksā apdrošinātajiem par labāku polisi. Citiem vārdiem- bāze ir tā pati, tikai nauda nāk no pacienta. Vairāk un labāk apkalposi- vairāk saņemsi. Tagad valsts dakterim, lai arī maz, dakterim maksā vienmēr neatkarīgi ne no kā..

    Savukārt, par 10% pieaugumu tas ir mīts, neesmu redzējis nevienu pētijumu, kas to apstiprina. Ir tieši otrādi- konkurence cenas nospiež. Iepazīstieties, lūdzu, ar Repžes koncepciju.

    Bez tam mums bezmaksas medicīna jau tagad maksā ļoti dārgi, sākot ar dažādām maksas pārbaudēm ,analīzēm, beidzot ar aploksnēm. Maksas medicīna nebūs dārgāka, toties zināsi, kam, par ko, cik ir jāmaksā.

    Un augstāk jau lūdzu – nosauciet nozari, kura privatizācijas rezultātā ir kļuvusi dārgāka. Kura tā ir? Es redzu otrādi – jo lielāks valsts regulējums, jo lielāks bardaks, un viss tas mums “maksā vairāk”

    Vēlreiz saku, tas, ka privātā medicīna būs dārgāka, ir mīts. Dārga tā ir tagad, jo ir jāmaksā kaut kam, kaut kāda nauda, lai vispār pie medicīnas pakalpojumiem tiktu, un tā patreiz ir laimes spēle, jo dakteri tagad ne par ko neatbild…

    Privāti – tas būtu tāpat kā tagad, tikai legāli…

    Nauda nav pamata problēma. – Paskatieties uz mūsu izglītības sistēmu- Eiropā no budžeta proporcionāli tērējam visvairāk, bet mūs absolventus Kembridžā kā neņēma tā neņem. Arī viņi bļauj, ka naudas par maz…

    0
    0
    Atbildēt

    0

Absints 17.08.2017. 14.38

Ārstu darba efektivitāti nosaka privatizācijas komponentes attiecība attiecīgajā virzienā. Tā, piemēram, zobārstniecības prakses ir gandrīz 100% privātas, un vai kāds sūdzas par zobārstu nepieejamību, kvotām, kvalitāti, pacients ir brīvs izvēlēties pie kura iet, kādu proporciju starp kvalitāti un cenu ieturēt. Pie kam zobārstniecības izmaksas pacientam Latvijā joprojām ir vairākas reizes mazākas, kā attīstītajās rietumu valstīs.

Nākošos šai rindā es liktu ģimenes ārstus. Lai arī adekvātu maksu par saviem pakalpojumiem tiem iekasēt neļauj, savu praksi, savu darbu viņi tomēr organizē paši, un, faktiski, iznes visu medicīniskās nodrošināšanas smagumu. Visas problēmas, kā tas rakstā minēts, rada valsts. Valsts nevis stimulē un attīsta ģimenes ārstu dienestu, bet pazemina to darba kvalitāti radot papildus birokrātiskus šķēršļus..

Vislielākā valsts dalība ir valsts poliklīnikās un slimnīcās. Un tur arī ir vislielākais bardaks. Valsts, lai cik labi un apzinīgi ierēdņi nestrādātu, nekad(!) šeit nespēs nodrošināt kārtību. Privāto komponenti te nodrošina paši medicīnas darbinieki, kas “aploķšņu “pateicības” ir padarījuši par savu ienākumu daļu, Dakteris no valsts saņem algu par to, ka atsēž stundas- un tā nav nekādi atkarīga no apkalpoto pacientu skaita, nomirušo vai izārstēto daudzuma. Vienīgais stimuls dakterim kaut drusku censties- ir darīt kaut ko privāti, jo tad labam dakterim “pateicības” būs lielākas. Valsts tādējādi nu nekādi nestimulē kvlitāti, to dara “aploksnes”. Valstij, lai nodrošinātu vienu dakteri, vajag vienu ierēdni, lai dalītu līdzekļus, un vienu, lai kontrolētu to izlietojumus. Divi labi dakteri triju vietā maksātu tikpat…

Tad, kad iecēla Čakšu, teicu, ka Čaksa, kā sistēmas cilvēks, nespēs veikt reformas. Tā arī ir. Čaksa aizpilda ministra posteni, dara to labāk ar Beļeviču, bet tas arī viss. Dakteri īstenība nav ieinteresēt izmaiņās. Paskatieties, ko prasa Keris un arodbiedrības. Naudu, naudu, naudu! Tikai un vienīgi to. Bez tam tīri personīgi vēlot Čakšai būt labai mātei, saprotu, ka ģimene un bērni sievietei šādā situācija ir pirmajā vietā. Tā kā – turpināsim pašārstēšanos.

+1
0
Atbildēt

7

    Ēriks > 17.08.2017. 16.35

    Tāds piedauzīgs jautājums,bet kas tev ar zobiem noticis?

    17:24

    Tā man ir iedzimta problēma, mammai arī tas pats bija. Turklāt man bija bērnības trauma un vispār paniskas bailes no zobārsta. Ar bērniem vēl viņi pastiiprināti sāka bojāties.

    Manai mātei ar bija slikti zobi,toties tēvam labi,esmu šai ziņā mantojis labus zobus no tēva.Neliksi kādus mākslīgos?

    17:55

    Šobrīd īsti nav par ko, tā kā šī problēma atvirzās tālākā plānā. Nav jau īpaši daiļi, bet tas ir dārgs pasākums, un neko lepni mēs nedzīvojam. Tā kā pagaidām piedalīšanos skaistumkonkursos esmu atlikusi uz labākiem laikiem

    18:12

    Cik tad tas varētu maksāt?

    Nu, zoba izraušana vien maksā no 10-20 EUR. Vīrs pirms gada mēģināja vienu sāpošu zobu labot, tad nu gāja un gāja tur neskaitāmas reizes, līdz pēdējam nezināja, vai tomēr nevajadzēs to zobu raut laukā, samaksāja kādus 70 EUR kopumā. Implanti vispār ir tūkstošos, platītes, protams, ir lētākas, bet arī tas ir dārgs prieks. Meita par 5 minūšu vizīti pie ortodontes maksā 20 EUR. bet tā nu tas ir, zobārstniecības studijas un vēl viss aprīkojums , instrumenti un medikamenti izmaksā šausmīgi dārgi. Meita šogad pēdējo gadu studē par fizioterapeiti – budžeta grupā, protams. Savā laikā viņa arī par zobārstniecību interesējās, bet tur ir praktiski tikai maksas vietas, un es nezinu, kāds jūlijs krūmiņš to var atļauties, jo mācību maksa bija pāris tūkstošu mēnesī – tāpēc, ka ļoti dārgi mācību materiāli. Meitu jau tā apņēmās izmitināt Raimonda māsa, bet vienalga dzīvošana Rīgā nesanāk īpaši lēta. Šogad vēl piedevām viņa pati strādā uz pusslodzi vienā privātajā pansionātā par fizioterapeiti, maksā jau nu minimāli, bet tomēr, neko citu kā studentu viņi tai vietā nemaz nevarētu dabūt, bet arī šo vietu man piedāvāja draudzene, kura tur strādā par sociālo darbinieci. Vismaz meitai sanāk prakse, būs ko ierakstīt CV, kad meklēs nopietnāku darbu, un kādu nieku jau arī nopelna.

    +1
    -1
    Atbildēt

    0

    Ēriks > 17.08.2017. 16.39

    Privatizēts=pieejams tikai turīgiem ļaudīm.

    +1
    -1
    Atbildēt

    0

    basta > 17.08.2017. 18.26

    to Ķīps

    Čeka noēda Belēviču par nevēlēšanos no VM budžeta naudas Vienotības saimniekiem par brāķi Stradiņa slimnīcā dāvināt papildus 16 miljonus. Kad Maizītis piedraudēja ar pielaides anulēšanu, tomēr piekrita, bet bija jau par vēlu, jo čeka nevarēja aizvainojumu piedot.

    +1
    -1
    Atbildēt

    0

    Absints > 17.08.2017. 20.19

    Kanādā viena sāpoša zoba salabošana maksā ap 600 Kanādas dolāru…

    Latvijā ir dārgi?

    Ir jau laikam arī valsts zobārsti vēl. Var jau iet uz turieni, ja sāpju slieksnis augsts un maciņš plāns.

    0
    0
    Atbildēt

    0

    Absints > 17.08.2017. 22.05

    Uz Ēriku.. Telekomunikāciju operatori visi ir privāti. Augstākās cenas? Nē, bija zemākās, kamēr Eiropa nepiespieda pacelt. Zobārsti tikai turīgajiem? Ja reizes lētāki kā citās valstīs? Jūs neejat. Es eju.. Es jau rakstīju ka Kanādā viena zoba labošana maksāja ap 600 Kanādas dolāru… Un var jau iet uz valsts poliklīniku un likt bleķa blombes. Pa lēto… Es tā negribu. Gribu, lai zobi salaboti…

    Īstenībā ir tieši otrādi.. Tur kur pakalpojumu sniedzējs pats atbild par rezultātu, tur konkurence cenas nospiež. Uzskatīt, ka privātā saimniecība cenas pacels, ir aplami, māns, kas saglabājies no sociālisma laikiem, un ir ļoti dzīvīgs. Varat nosaukt nozari, kur tas tā ir? Es nevaru..

    0
    0
    Atbildēt

    0

    Ēriks > 17.08.2017. 23.13

    Man personīgi nekas no zobārstiem nav bijis vajadzīgs.Iedzimtība tāda.Iekopēta saruna ar māsīcu,kura ”dzīvo no rokas mutē”,kā jau ļoti daudzi mūsu postkomunistu zemītē.Izraut sāpošu zobu – tas viss,ko var atļauties daudzi cilvēki pie mums.Kāda konkurence nospiež pie mums cenas?Pieprasījums ir lielāks par piedāvājumu,nekādas cenas nav jānolaiž.Arī pie ārsta būtu tāpat -ietu,kad mirstamā vaina klāt,jau tagad tā notiek.Ko tas līdz,ka te lētāk kā Kanādā,ja cenas daudziem tāpat neaizsniedzamas.

    0
    0
    Atbildēt

    0

    Absints > 21.08.2017. 13.11

    Vai tā tomēr nav sociāla, ne medicīniska problēma? Mēs taču gribam, lai visi būtu vienādi – nabagi. Sociālistiskās uravņilovkas principi ir mūsu galvās. Neļaujam pelnīt nevienam, bet pēc tam žēlojamies, ka neko nevaram atļauties..

    0
    0
    Atbildēt

    0

dzeris49 17.08.2017. 12.25

Šoreiz piekritu Āpīnim, muļķuzemes birokrātija ir lielākais traucēklis jebkurā nozarē, un spiediens uz ģimenes ārstiem un arī rezidentiem ir milzīgs.

To Čakšu gan ne par skaistu, ne par gudru nenosauktu, par nekaunīgu, glumu un melīgu birokrāti gan, nu bet, ja jau Āpīnim patīk – gaumes lieta.

Kaut, arī viņam varētu pajautāt – un ko Latvijas slimnieku un vispār medicīnas labā dara viņa vadītā ĀB?

Visi kaut ko raksta, nemitīgi kaut ko reformē, rezultātā med. palīdzības saņemšanas iespējas ar katru gadu tikai pasliktinās, toties dažāsdu pārbaudītāju un kontroļu skaits aug ģeometriskā progresijā.

Var tikai apskaust leišus un igauņus, kuru med. sistēmas atzītas par vienām no labākām ES, tiem paveicies, tur pie varas nav latviešu korumpētioe politiķi un birokrāti, kam savas tautas izdzīvošana nerūp absolūti un kuri dzīvo pēc principa “savs krekls ( iespēja izmantot amatu savā, nevis sabiedrības labā) tuuvāks”.

+3
-3
Atbildēt

4

    Absints > dzeris49 17.08.2017. 14.57

    Džeri, Igaunijā privatizācijas īpatsvars ir lielāks kā Latvijā. Tas arī ir galvenais iemesls,kāpēc tur kārtības vairāk un rezultāti labāki Nu necels privātais garāžu par 6 miljoniem…

    Valsts, lai cik godīgi nebūtu tās ierēdņi, nekad un nekur nespēs nodrošināt kārtību. Tāpēc kā tā ir valsts, tā ir birokrātija, kas tieši ir tā augsne korupcijai…

    Vai kādam vēl ienāk prātā zobārstam vēl kaut ko maksāt aploksnē? Ienāk?

    +2
    -2
    Atbildēt

    0

    andrejs > dzeris49 17.08.2017. 16.09

    Vai kādam vēl ienāk prātā zobārstam vēl kaut ko maksāt aploksnē?

    ——————–

    Vai esat ievērojis cik daudz Latvijā bezzobainu cilvēku?

    +4
    -1
    Atbildēt

    0

    basta > dzeris49 17.08.2017. 18.22

    to andrejs

    “Vai esat ievērojis cik daudz Latvijā bezzobainu cilvēku?”

    IeM, DP un SAB ir pilnīgi bez zobiem kas spējīgi iekost vien miermīlīgiem patriotiem un godīgiem uzņēmējiem.

    +1
    -3
    Atbildēt

    0

    basta > dzeris49 21.08.2017. 13.16

    to dzeris49

    Un ja Čakšas kundze nebūtu nostājusies pacientu, bet gan ģimenes ārstu pusē, vienalga būtu sliktā? Labie tev ir tikai Meļņika, Zaharjina, Savicka, Rāvja un Korena atsūkātāji?

    0
    0
    Atbildēt

    0

not mii 17.08.2017. 10.55

pilnīgi pievienotos raksta autoram, ja vien raksta sākumā ģimenes ārstu darbošanās un stāvokļa grafiskais attēlojums nebūtu tik smieklīgs, un nobeiguma frāze par pacientu stāvokli tik nožēlojama. Kāda gan te pasliktināšanās, ja paši ģimenes ārsti atzīst, ka māsiņa izraksta receptes, nosūtījumus un citas spravkas, ko pacients pasaka?

+2
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam