Belēvičs: «Pielipšu Straujumai kā dadzītis»

69

Komentāri (69)

Dzintra Regina Jansone 08.11.2014. 17.53

Dr. Erihs Gorhs: „ Cilvēki, kuri dzīvo padibenēs, mirst priekšlaicīgi – trīs reiz ātrāk, kā bagātie. Slimo no depresijas, sirds slimībām un diabēta”.

Vēl interesanta detaļa. Stress no nabadzības jaunībā, atstāj graujošu iespaidu uz veselību visa mūža garumā. Pat tas, kurš spējis pacelties no sociālo slāņu apakšas, ir daudz vairāk tendēts uz slimībām, kā tas, kurš uzaudzis bagātībā un pārticībā. Nabagi ātrāk noveco un mirst. Sports, labs ēdiens un kopumā – viegla dzīve, ir vislabākais pamats.

Tā nu sanāk, ka bagātība, tās ir labākās zāles!

0
0
Atbildēt

0

Dzintra Regina Jansone 08.11.2014. 17.50

Apsveicot, parasti, vēlam veselību, piebilstot – pārējo nopirksim! Pie kam, esam pārliecināti, ka veselību nopirkt nevar. Bet, vai tā ir patiesība!?

Jaunībā – jā! Veselība maksā lēti. Cilvēki gados, kuriem ir nauda, mēģina to atgūt. Par naudu, bez šaubām! Jau kopš laika gala, kad pasaule sadalījās ārstos un pacientos – tā tas ir bijis mūžīgi.

VESELĪBA IZREDZĒTAJIEM.

Cik tas ir taisnīgi? To, ko var atļauties situēts cilvēks, reti var parasts pacients. Bagātais, nedomājot, maksā par dārgu operāciju. Nabags var cerēt uz valsti, palīdzības fondiem vai Dievu.

Ar medicīnisko nevienlīdzību, daudzmaz, cīnās visās pasaules attīstītākajās valstīs. Nevienlīdzīgajā cīņā, parasti, uzvar nauda. Liela nauda!

VĀCIJA.

Valsts, kura stabili ieņem trešo vietu pasaulē, medicīnas lielvalstu vidū. Viņiem izdevies izveidot medicīnisko sistēmu, kura ir efektīvākā pasaulē. Nav noslēpums, ka bagātie un slavenie brauc pie Vācijas ārstiem. Pirmais solis – mūsdienu profilakse. Tā ir obligāta un saudzē ne tikai veselību, bet arī maku.

VIP pacients, parasti, pavada šajā centrā visu dienu. Viņa organismu pilnībā skenē visaugstākā mūsdienu tehnika. Dienas beigās, kompetenti ārsti ziņo par veselības stāvokli. Izejot, tāds pacients zina pilnīgi visu par savu organismu, veselības stāvokli.

Ar sociālo nevienlīdzību medicīnā cīnīties ir bezpalīdzīgi.

Tā iekārtota medicīna Vācijā – te drīkst ienākt arī „ cilvēki no ielas”, ja ir apdrošināšanas polise.

Dalīt slimniekus bagātos / nabagos ir slidena tēma un ārsti to nemīl darīt. Šī dalīšana ir netaisnīga un sāpīga tiem, kuri nevar nopirkt kaut nedaudz veselības. No otras puses, bagātie dod iespēju palīdzēt trūcīgajiem.

IZRAĒLA. TELAVIVA un “SĀPJU KLĪNIKA”.

Sāp visiem vienādi – bagāts vai nabags. Arī medicīniskie pakalpojumi te ir visiem vienādi. Šī nodaļa dara brīnumus. Te palīdz cilvēkiem, kuriem sāpes neļāva dzīvot.

Neticami, vai ne!?

0
0
Atbildēt

0

Viedoklis_lv 06.11.2014. 13.30

Pašam kad sanāca nonākt slimnīcā izjutu, ka ārsti ir pārguruši, nemotivēti, interese par pacientu tik tālu sniedzas kā viņu ātrāk dabūt ārā no slimnīcas nevis iedziļināties un izārstēt. Beigās jau apmēram sāk pierunāt ka nu vai tad tiešām ir tik lielas tās sāpes varbūt tomēr var doties atpakaļ uz mājām. Kaut kāds absurds. Nīgri, dzīves nomocīti cilvēki, kurus pacients maz interesē – ātrāk prom no acīm. Tāda nu ir tā realitāte.

+4
-1
Atbildēt

1

    Dzintra Regina Jansone > Viedoklis_lv 08.11.2014. 17.18

    Diemžēl, pilnīgi piekrītu Jūsu sacītajam! Arī mana personīga pieredze ir šāda. Bet, tam pieplusojas dažu ārstu lielmanība un cinisms. Tas nedrīkstētu būt saistīts ar nogurumu vai pārslodzi. Cilvēkam sāp!?

    +1
    0
    Atbildēt

    0

andrejs 06.11.2014. 12.32

Naudas nebūs. Lūk ko šodien saka Dombrovskis (tas, kurš Slaviks):

Dombrovskis: visticamāk, valsts par «Citadeles» akcijām saņems mazāk par 74 miljoniem

+1
-2
Atbildēt

1

    Edgars Avotiņš > andrejs 06.11.2014. 14.56

    Diemžēl arī tie 30 miljoni plānotā peļņa paliks investoriem – tā ka … reāli pārdevām banku par 40 miljoniem Eiro. Nākošgad jau banka būs šo pirkuma maksu investoriem atpelnījusi. Un viņiem centralā ēka vien ir vērtīgāka.

    Tiesa gan … japiezīme, ka investoriem būs jaiegulda bankas pamatkapitalā kautcik – droši vien ka vairāk, nekā tā pirkuma maksa. Valsts … ja valsts paliktu īpašnieks, tad droši vien būtu problemātiski ieguldīt pamatkapitālā.

    0
    0
    Atbildēt

    0

zanE. 06.11.2014. 12.20

….ir vēl kāds aspekts, kuram līdz šim neviens nav pieskāries…protams, veselības aprūpe balstās uz solidaritātes principu, taču….valsts uz katru Latvijas iedzīvotāju ir izdalījusi zināmu finansējumu, kuru saņem ģimenes ārsts par viņa praksē reģistrētajiem pacientiem, tāpat ir kaut kāds sadalījums arī slimnīcām, izmeklējumiem, poliklīnikām….bet….ir cilvēki, kuri pie ārsta nav bijuši desmitiem gadu – nav vajadzības, tfu, tfu, tfu…daļai ir veselības apdrošināšana, kuru sedz apdrošināšanas kompānijas….tātad – faktiski šo indivīdam paredzēto finansējumu ir lietojis kāds cits, bet….pienāk brīdis, kad nepieciešama ārstu palīdzība tūlīt un tagad – tomēr to nav iespējams saņemt, jo nav finansējuma, liek gaidīt pierakstu nez cik mēnešus, gadus, vai pakalpojumu apmaksāt skaidrā naudā un….tur vairs vienkārša apdrošināša nedarbojas….

….kāpēc šis cilvēks, kuram ārsta palīdzība nav bijusi vajadzīga desmit un vairāk gadu garumā, kuram piešķirto valsts finansējumu viņš nav izmantojis – kritiskā situācijā tiek sodīts ar spriedumu – nav līdzekļu, nav iespēju, nav pakalpojuma….

…nezinu, vai Veselības ministrijā ir uzskaite, cik procentu no Latvijas iedzīvotājiem NAV izmantojuši tiem “iezīmēto” finansējumu ārstniecībai, bet….tas būtu interesants pētījums un interesanti secinājumi….tas pats attiecas arī uz aizbraukušajiem, kuri skaitās piereģistrēti ģimenes ārstu praksēs, bet…gadiem pie ģimenes ārsta nav vērsušies….

+2
-2
Atbildēt

7

    Absints > zanE. 06.11.2014. 12.45

    Loģiska doma, bet

    …ir pilsoņi kuriem ir bērni, kas apmeklē skolu, un ir tādi kam bērnu nav. Ir pilsoņi, kas sauc policiju katru nedēļu, vai kam sauc policiju ,un ir tādi, kas nezin, kas policija ir. Ir tādi, kas pārkāpj CSN katru dienu, un ir tādi, kas to nedara nekad, ir…

    Tur arī uzkrāsim kredītpunktus? Ja jau, tad jau?

    Laikam uz šo jautājumu būti visvieglāk atbildēt, ja papēta citu valstu pieredzi. Man nekas tāds prāta nenāk… Liekas, ka nekur šī ideja nav ieviesta dzīvē. Interesanti kāpēc?

    +1
    -3
    Atbildēt

    0

    dzeris49 > zanE. 06.11.2014. 12.51

    Taisni uz to jau balstās solidaritātes princips – katrs maksā savu daļu, atkarībā no ienākumiem, viss tas iet kopējā katlā, un, pie vajadzības, saņem nepieciešamo palīdzību, kas ir noteikta.

    Ja sāksim rēķināt, cik katrs samaksājis, un, cik izlietojis, piemēram, viens var atļauties izoperēt furunkulu, cits – pārstādīt sirdi, tad tam ar solidaritātes principu nav nekas kopējs, tā ir pavisam cita sistēma, līdzīga “izcilajai” Latvijas pensiju sistēma, kurai arī ar solidaritātes principu vai sociālo taisnīgumu nav nekas kopējs.

    0
    -2
    Atbildēt

    0

    zanE. > zanE. 06.11.2014. 13.31

    …protams, solidaritātes princips un neviens jau to neapstrīd, taču….būtu interesanti papētīt, kur un kā šo “veselo” cilvēku nauda tiek izlietota….vai paliek ģimenes ārsta algas paaugstināšanai, prakses uzturēšanai, citu slimnieku veselības stāvokļa uzlabošanai….

    …un…domāju, ka katram indivīdam būtu interesanti parēķināt, cik viņš ar savu veselīgo dzīves veidu un neslimošanu – devis ieguldījumu pārējo pilsoņu veselības nodrošināšanā….

    ….arī tam, kurš izmanto ģimenes ārsta pakalpojumus katru nedēļu – būtu lietderīgi uzzināt, cik lielu valsts un līdzpilsoņu sniegtu palīdzību ir saņēmis, cik tas ir maksājis….tad, varbūt, zustu mūžīgā vēlme gausties par neziņu, kur paliek valsts piešķirtā nauda….

    +3
    0
    Atbildēt

    0

    dzeris49 > zanE. 06.11.2014. 14.28

    Principā, jāievieš kāds no apdrošināšanas sist. modeļiem, ar valsts piedalīšanos, bet, arī ar konkrētas personas, kaut vai minimālu, līdzfinasnsējumu, kas, protams, balstās uz solid. principu, bet, kas tiem, kas pakļauti riska faktoriem, izmaksātu dārgāk.

    Cita lieta, ka kādam pensionāram ar nelielu pensiju tāpat neatteiktu med. palīdzību, un to tāpat finansētu valsts apdrošināšana, bet, uz strādājošiem jauniem cilvēkiem tas varētu attiekties, tā tas, cik zinu, ir daudz kur.

    Katrā ziņā, saprotams, ka par savu veselību jāatbild pašam, un to var panākt tikai, ieviešot zināmu materiālu atbildību, kaut, simbolisku.

    Vispār, man nav skaidrs, kāpēc Latvijā nevar ieviest, ja ne Igaunijas, tad Izraelas modeli, kur katrs maksā, cik atceros, kopsummā kaut kur 4% no ienākumiem medicīnai, un var saņemt labāko med. palīdzību pasaulē

    Protams, sāktos bļaušana par papildus nodokli, utt., bet, ja man būtu teikšana, un es būtu valdības vietā, es to izdarītu piespiedu kārtā, protams, ja to nespēja izdarīt iepriekšējā valdība, šī jau ne tik neizdarīs, tā ir, kad pie varas ir populisti, kas nav spējīgi pieņemt nepopulārus, bet, vajadzīgus lēmumus, un mums tādi ir pārsvarā.

    +1
    0
    Atbildēt

    0

    Ēriks > zanE. 06.11.2014. 14.50

    No strādājošajiem nabagiem vēl apdrošināšanai mēģināsim noplēst naudu ,kuras jau tāpat nav?Vispār,mani arī interesētu,kur paliek ”mana ārstniecības nauda”,neesmu bijis pie ārstiem gadus trīsdesmit.

    0
    -1
    Atbildēt

    0

    Dzintra Regina Jansone > zanE. 08.11.2014. 17.38

    Es pilnībā atbalstu solidaritātes principu! Tie, kuri var, tie maksā, bet ārsta pakalpojumiem ir jābūt vienlīdz sasniedzamiem.

    0
    0
    Atbildēt

    0

    Dzintra Regina Jansone > zanE. 08.11.2014. 17.39

    Nespļauj nu, trauciņā, varbūt, pašam nāksies izstrēbt…

    0
    0
    Atbildēt

    0

Kamielis 06.11.2014. 11.37

Kā aizkavēsit mediķu emigrāciju?

Kur tad jaunie ārsti lai strādā, ja slimnīcās nav brīvu štata vietu, jo visu aizņem vecie ārsti, pat tādi kam jau krietni pāri 70! Vai tie spēj nodrošināt kvalitatīvu ārstēšanu? un vispēr kāds ir vidējais ārstu vecums Latvijā? Domāju, ka līdzīgi kā skolotājiem.

+2
-2
Atbildēt

4

    ozolnieki > Kamielis 06.11.2014. 11.53

    Taisnība Tev . Rīgā kādi 25 % pensijas vecuma ārsti neļauj jauniem strādāt . Plus vēl nav rezidentūra .

    +1
    -3
    Atbildēt

    0

    dzeris49 > Kamielis 06.11.2014. 11.58

    Ārsta darba kvalitāte galīgi nav atkarīga no vecuma.

    Taisni darba ilgums, tātad, pieredze, šinī darbā ir svarīga, saprotams, viss tas ir individuāli.

    Un, galvenais, ka emigrē jaunie ārsti ne jau tāpēc, ka tiem nav darba Latvijā, bet gan tāp[ēc, ka viņiem šeit nav normāli darba apstākļi un apmaksa.

    Ar apstākļiem es domāju to, ka jāarstē ar novecojušiem medikamentiem, ar lētiem kompensējamiem medikamenentiem, ir lielas rindas uz izmeklējumiem, utt.

    Kā domā, kā ārsts jūtas, ja viņam aizdomas, ka cilvēkam audzējs, bet, viņam mēnešiem jāgaida onkologa konsultācija un izmeklējumiem, ko viņš nozēmē, un vēlāk, tam slimniekam vēl pāris mēneši jāgaida uz operāciju, utt., ja viņš pats par to nespēj samaksāt?

    Un tas ir tikai viens piemērs.

    Kurš normāls ārsts gribētu tā strādāt?

    0
    0
    Atbildēt

    0

    Kamielis > Kamielis 06.11.2014. 13.01

    Es jau nesaku, ka kvalitāte atkarīga no vecuma, bet ir brīdis, kad tu vairs darbā aizņem tikai vietu. (Reāli pēc sevis zinu) Tāpēc jau ir pensionāri.

    0
    0
    Atbildēt

    0

    Dzintra Regina Jansone > Kamielis 08.11.2014. 17.29

    Nu gan aizrunājāties! Kāda tad ir jauno ārstu pieredze!? Vecie, gudrie dakteri lai strādā, varbūt, izņemot ķirurgus.

    0
    0
    Atbildēt

    0

Viedoklis_lv 06.11.2014. 11.06

Novēlu mūsu valdībai un saeimai kopā strādāt pie LR neatkarības stiprināšanas.

Ceru ka ja ne visiem, tad lielākai daļai ir patiesi labi nodomi pret šo valsti un tie kopā spēs konsolidēties pārvarot intigras, savus ego, savtīgās intereses.

+2
-1
Atbildēt

0

Absints 06.11.2014. 11.02

Visu laiku esmu teicis, ka papildus nauda veselības aizsardzībai būs kā ūdens liešana caurā mucā, kā arī Beļevičs to kādā kontekstā saka. Hronisks naudas trūkums. protasm, ir novedis pie tā kā sistēmā ir bardaks- jeb radījis sietā jaunus caurumus, taču papildus nauda bez reformām, nozares sakātošanas neko pacientiem nedos. hroniskais naudas trūkums ir novedis pie tā, ka visi apzinās – ejot pie daktera ir jāņem līdzi aploksne, vai ‘pateicība’, kā to ieteica saukt Zatlers. Tagad piešķirot papildus līdzekļus par tiem tiks nopirkts labāks operāciju galds, vai vēl viena konpjūtertomogrāfijas iekārta kā Džera minētajā Priekulē, un ķirurgs ķešā sev varēs iebāzt vairāk. Vēl kuriozs- visi žēlojas par lielajām maksām, taču ir arī pretējs rezultāts – cilvēki, kuri būtu gatavi maksāt vairāk, maksāt par papildus pakalpojumiem, to oficiāli izdarīt nevar, un atkal ir jāmēģina saprast cik, kam un kad dot. Pie kam, ja maksu par slimnīcu Beļevičs samazinās, tad pašam droši vien būs jāiet uz tirgu pirkt pārtiku, nemaz nerunājot par pārejo – tā kā to dara ebolas slimnieki Nigērijā.

Tajā pašā laikā ir pilnīgi skaidrs – dakteriem ar zelta rokām arī zeltā ir jāmaksā. Bet nevis aploksnēs kā tagad, bet oficiāli. Tad prom nebrauks, un būs mums, kas mūs ne tikai ārstēs, bet arī izārstēs

+1
-2
Atbildēt

3

    Aigars Mahinovs > 06.11.2014. 11.20

    Tie, kas grib maksāt (un saņemt) vairāk, iet uz privātājam klīnikām un nav nekādu problēmu. Tur arī apdrošināšanas polises pieņem.

    +2
    -1
    Atbildēt

    0

    dzeris49 > 06.11.2014. 11.23

    Ar tādu finansējumu, drīz vien, nebūs vispār tas ūdens, kaut, protams, tev taisnība, vispirms tā muca jāsatremontē, un, tikai tad, jālej ūdens.

    Diemžēl, visi iepriekšējie VM to caurumu tai mucā taisīja lielāku, nevis mazāku, un tos absolūti nesatrauca, kur tas ūdens paliek.

    0
    -1
    Atbildēt

    0

    Absints > 06.11.2014. 11.54

    uz aigarius. Ir privātas poliklīnikas, jā, bet praktiski nav privātu slimnīcu. Ja ir, tad tur nav dakteru. Ir labi dakteri, bet nav oficiālas sistēmas, kā pie viņiem tikt. Viss balstās uz paziņu paziņām, “sarunāšanu”. Ja tev nav paziņas dakteru aprindās- mirsti nost. Par labi veiktu darbu nav cita veida kā “pateikties” ar aploksni. “Bezmaksas” ārstēšana sākas ar dārgām analīzēm Gulbja laboratorijā. Ir publiskās rindas, kuras ir briesmīgi garas. Rindas ir tik garas tāpēc, ka tās privāti var apiet. Bardaks, citiem vārdiem.

    Un vēl – pie mums vispārvaldošais ir uzskats, ka par tavu veselību ir jārūpējas valstij. Nevis pašam, bet valstij jākompensē, valstij jānosedz… Skaidrs, ka valstij tam naudas nepietiks. Tāpēc pirmām kārtām ir jāmaina mūsu domāšana- ko arī uzver Beļevičs- par veselību ir jārūpējas pašam, kā arī tas rietumu pasaulē ir. Un tā būtu normāla, indivīdam pieejama savas veselības apdrošināšana, kura tad arī segtu ārstēšanas izdevumus, un labiem dakteriem labi maksātu. Ja esi par savu veselību domājis – būs Tev ārstēšana, neesi – būs tikai primārā. Savu auto pret negadījumiem apdrošinām, savu veselību ne…

    Par savu veselību būtu jāatbild pašam.

    0
    -1
    Atbildēt

    0

Aigars Mahinovs 06.11.2014. 10.54

Viss vienkārši – legalizē marihuānu un apliek to ar 200% akcīzes nodokli visi ieņemumi no kura iet uz medicīnu :D

+1
0
Atbildēt

6

    dzeris49 > Aigars Mahinovs 06.11.2014. 11.03

    Saprotu, ka tas nav nopietni, bet, reāli tāds variants jau izmēģināts vienā ASV štatā, un izgāzies – pērk nelegālo marihuanu, jo tā ir lētāka.

    +2
    -1
    Atbildēt

    0

    Ēriks > Aigars Mahinovs 06.11.2014. 11.06

    Tad jau lielveikalos visus sūda ķimizētos produktus ar visiem guāras sveķiem arī vajag aplikt ar 210% PVN un naudu novirzīt kompensējamām zālēm.

    +1
    0
    Atbildēt

    0

    dzeris49 > Aigars Mahinovs 06.11.2014. 11.18

    Tos pērk, jo tie lētāki, aizliegt tos nozīmē vairot nabadzību, ne visi var atļauties dārgos produktus bez ķīmijas.

    +1
    -1
    Atbildēt

    0

    Aigars Mahinovs > Aigars Mahinovs 06.11.2014. 11.18

    Muļķības – nelegālās marihuānas apgrozījums ASV ir samazinajies vairāk nekā 10 reizes ne tikai tajos štatos, kur tā ir legalizēta, bet arī kaimiņu štatos. Tas tik ļoti iedragāja meksikāņu karteļu ienākumus, ka tie vispār pārstāja audzēt marihuānu, kas agrāk sastādīja vairāk nekā 60% no šo noziedzīgo grupējumu ienākumiem.

    +3
    0
    Atbildēt

    0

    dzeris49 > Aigars Mahinovs 06.11.2014. 11.27

    Tas attiecas uz vienu konkrētu štatu, tikai aizmirsu, kuru, kaut kur dienvidos, kur uzlika milzīgu nodokli, visumā, protams, legalizācija dod pozitīvus rezultātus un milzīgi mazina karteļu peļņu un dekriminalizē situāciju.

    Tāpēc jau karteļi lobē vieglo narkotiku dekriminalizācijas pretiniekus.

    +3
    0
    Atbildēt

    0

    Ēriks > Aigars Mahinovs 06.11.2014. 14.39

    Ak tad lētos lielveikalu ķīmiskos sūdus var atļauties nopirkt…Un zāles arī var atļauties nopirkt,lai ārstētu tās vainas,ko ar ķīmijas ēšanu paši sev sagādājuši?Tāpēc jau veselīgo pārtiku vajag padarīt lētāku,tai samazinot PVN,bet ķīmijai uzlikt papildu PVN.

    +1
    -1
    Atbildēt

    0

Edgars Avotiņš 06.11.2014. 09.19

Vēlu veiksmi jaunajai valdībai, katram ministram un mums visiem kopā!

Ceru, ka jaunā valdība spēs paveikt ko paliekoši pozitīvu – uzņēmējdarbības un eksporta veicināšanā, izglītības un tieslietu sakārtošanā, aizsardzības, veselības un zinatnes jomu finansēšanā, reģionalās reformas turpināšanā (mazo novadiņu apvienošanā).

+5
-1
Atbildēt

0

ozolnieki 06.11.2014. 08.42

Šajos noteikums arī teikts, ka medmāsas vidējā darba samaksai jābūt 60% no ārsta algas.

….

60% priekš medmāsas operāciju zālē , renaimācijā , uzņemšanā … varbūt jā .

Bet kabineta medmāsa pilnīgi cits stāsts . Tapēc jau daudzos kabinetos vairs medmāsas nav , mierīgi visu ārsts paveic . Un ja spiedīs maksāt tos 60 % vēl vairāk atteiksies no medmāsām .

+1
-1
Atbildēt

0

rinķī apkārt 06.11.2014. 08.13

Vakar ” Sastrēgumstundā” Belēvičs, manprāt, sevi parādīja kā vīrs,kam piemīt skaidra domāšana. Ja pretstata Kreitusei :),Kreituse šajā raidījumā vakar bija katastrofa, kā jau vienmēr :)

+3
-3
Atbildēt

9

    klusais > rinķī apkārt 06.11.2014. 08.31

    RA – skaidrā domāšana izkristalizēsies , kad sāksies reālie darbi , patreiz tās vairāk ir oratora dotības :) Bet par Kreitusi taisnība … viņai vairāk piestāvētu tirgū strādāt . Mani interesē kā praktiski ir ar Straujumas darbošanos, jo runāšana viņai galīgi garām.

    +7
    0
    Atbildēt

    0

    ozolnieki > rinķī apkārt 06.11.2014. 08.47

    Sen nebiju skatijies sastregumstundu . Par Belēviča sniegumu piekrītu . Īpaši rūpīgi neskatījos , bet manuprāt raidījuma vadītājs stipri nevietā pārtrauc dalībniekus , bet tā jau Latvijas tradīcija no Dombura laikiem .

    +3
    -1
    Atbildēt

    0

    klusais > rinķī apkārt 06.11.2014. 09.02

    ozolnieki – dalībnieki arī nevietā iejaucas sarunā . Galvenais grēkāzis ir Kreituse , tad ar atrāvienu seko Straujuma , viņai arī patīk iejaukties :)

    +3
    -1
    Atbildēt

    0

    aivarsk > rinķī apkārt 06.11.2014. 09.04

    Kreituse manuprāt vēl joprojām izjūt nenormālu greizsirdību, ka neatrodas frontes otrā pusē :))

    +4
    0
    Atbildēt

    0

    klusais > rinķī apkārt 06.11.2014. 09.14

    aivarsk – jā , Kreitusei tā žults manāma :)

    +4
    -1
    Atbildēt

    0

    Edgars Avotiņš > rinķī apkārt 06.11.2014. 09.25

    ra – piekrītu

    Acīmredzot Kreituse tā arī nav sapratusi, ka valdības deklarācija nav domata Tautai lasīšanai. Un visa detalizācija būs ministriju rīcības programmās. Galu galā – loģiski, ka jaunizceptie ministri tak nevar nosaukt nekādus termiņus, kamēr nav iepazinušies ar ministrijas darbu.

    Bet – varētu ņemt vērā Kreituses domu, un speciāli tautai uzrakstīt vienu lapiņu, kur būtu 3 teikumos aprakstīta valdībās kopējā vīzija un nosauktas katras ministrijas 1-2 galvenās prioritates.

    +2
    -1
    Atbildēt

    0

    zanE. > rinķī apkārt 06.11.2014. 10.45

    …Klusais… Straujumai bija pamats iejaukties un mēģināt apturēt Kreituses vāvuļošanu…diemžēl, arī Timrots nespēja savākt raidījuma dalībniekus, lai diskusija nepārvērstos par tirgus placi…

    …par Straujumas oratora dotībām…ir cilvēki, kuri TV kameru priekšā izjūt diskomfortu un baidās pateikt ko nepareizu, vēl vairāk mulstot un meklējot vārdus, kas beigu galā beidzas ar nesakarīgu murmulēšanu….bez kamerām Straujuma ir normāls sarunu biedrs un skaidri pauž savu domu….nekas, gan ar laiku iemācīsies… :)

    …arī V.Dombrovskim bija grūtības normālā latviešu valodā izteikties kameru priekšā, bet…kā jau reiz minēju – angļu valodā sniedzot intervijas – tas bija pavisam cits V.Dombrovskis, bez minstināšanās un vārdu meklēšanas, it kā angļu valoda viņam būtu dzimtā valoda….

    …atbildība latviešu auditorijas priekšā, zinot, ka katru vārdu var interpretēt un ielikt citā kontekstā – politiķiem liek iespringt un minstināties…ne katrs ir tāds daiļrunātājs kā Belēvičs un Dana Reizniece-Ozola… :)

    +3
    -3
    Atbildēt

    0

    dzeris49 > rinķī apkārt 06.11.2014. 10.57

    Teksim tā, Straujumas necilās oratora dotības ir tas relatīvi negatīvais, bet, kas tāds Straujumai ir tas pozitīvais, ka taisni viņai, nevis kādam citam, jābūt premjeram?

    Skaidra nākotnes vīzija, kādi intersanti plāni, idejas, kopā ar milzīgo enerģiju to īstenošanasi, utt., vai, varbūt, viss Straujumas pluss ir tikai tas, ka tā nevienam netraucē?

    +4
    -4
    Atbildēt

    0

    Edgars Avotiņš > rinķī apkārt 06.11.2014. 14.52

    džeri – Straujas pozitīvai ir pelēcība – ļoti piemērota kompromisam starp partijām. Piedevām – sapasošs vecums un stils ar prezidentu. (nu tas vairāk ka joks, bet ar zināmu patiesības piegaršu)

    Iepriekšējos gados sevi pierādījusi ka labs organizators. Arī iepriekšējo valdību kautkā jau galā tika.

    +1
    -1
    Atbildēt

    0

fzss 06.11.2014. 07.57

nauda vien neko naatrisinās , jau tautu turpinās slimot par daudz . vnk, kas nav vnk, jādomā par tautas psiholoģisko veselību , un preventīvo veselību, jo liela daļa slimību tik tiešām sākas galvās. varbūt vajag vairāk ģimenes ārstu un lai viņi rūpējas lai slimības netiek ielaistas un bieži neatgriezeniski…

+1
-2
Atbildēt

3

    dzeris49 > fzss 06.11.2014. 08.20

    Lai atslogotu ģimenes ārstus, un padarītu ātrāku un pieejamāku izmeklēšanu ar ģim. ārsta nosūtījumiem, arī vajadzīga nauda, patreiz uz dažiem valsts komp. izmeklējumiem rinda pusgadu un pat vairāk, un par savu naudu ne katrs var aiziet.

    +4
    0
    Atbildēt

    0

    aivarsk > fzss 06.11.2014. 09.00

    rinda pusgadu un pat vairāk, un par savu naudu ne katrs var aiziet.

    ________________________

    Varbūt mazliet jāsamazina pakalpojuma cena, gan valstij, gan privātajam.

    Tad valsts varēs apmaksāt vairāk pakalpojumu un arī privāti varēs vairāk atļauties, ienākošā naudas masa slimnīcās un poliklīnikās palielināsies uz pieaugošā privāto skaita.

    Citādi izskatās, ka slimnīcas ir pārspīlējušas ar cenrāžiem, cerībā, ka valsts apmaksās vismaz kaut kādu procedūru skaitu?

    Tātad – garantēt ārstniecības iestādēm vismaz tādu pat (vai pieaugumu par 10%) ienākošo plūsmu, apmaiņā pret cenrāža samazināšanu par 10%.

    +1
    -1
    Atbildēt

    0

    dzeris49 > fzss 06.11.2014. 09.17

    Pēc idejas, cenai jābūt tādai, kāda tā ir, cenas mākslīgi noteikt vispār nevar.

    Cik tās ir adekvātas – tas ir kaut kas cits.

    Pirmkārt, pats elementārākais, ko ministrija varētu izdarīt, ir centralizēt dārgas diagn. aparatūras iepirkumus un izmantošanu, Priekulē viens tāds datortomogrāfs stāv, praktiski, visai mazs izmantots, turpat blakus Liepāja, kur arī tāds aparāts absolūti netiek noslogots, jo valstas vienkārši nekompensē šo izmaklējumu tik daudz, totāls bardaks pašā sistēmā, tas ir absurds, ka Latvijā šīs te ārkārtīgi dārgas aparatūras % uz iedzīvotāju skaitu vairāk, kā ASV, Vācijā, Lielbritānijā, utt, toties nav naudas kompensācijai elementarām zālēm un ārstēšanai.

    +2
    0
    Atbildēt

    0

klusais 06.11.2014. 07.55

Ka tik beigās nesanāk otrs Ķīlis :)

+7
-1
Atbildēt

0

ozolnieki 06.11.2014. 07.25

No 1.janvāra plānots ieviest DRG jeb diagnozēm piesaistītu veselības aprūpes sistēmu. Kāda ir jūsu attieksme pret to?

Kad iedziļināšos, vērtēšu. Zinu – ja piedāvā jaunu sistēmu, galvenais jautājums, vai cilvēki no tās necietīs. Ja iedziļināšos un sapratīšu, ka pašreizējā veselības aprūpes sistēma ar to pilnveidosies, tad atbalstīšu.

……..

Vispār jau tipiski , viens gadiem itkā izgudro jaunu sistēmu , otrs dažās dienās izdomā to mainīt . Un pats savu sistēmu gadiem muļā ,kā teikt veic vētrainas darbības imitāciju .

Pašlaik pilnas ausis piedziedātas ar DRG priekšrocībā , visa pasaule uz to iet un cik labi ….

+3
-2
Atbildēt

0

dzeris49 06.11.2014. 07.25

Vismaz, pirmaios, kas noraksturoja patieso situāciju medicīnā un tās pieejamībā.

Bez lielas papildus naudas tur neko uzlabot nevar, bet, pirmkārt, jānovērš nelietderīgi tēriņii arī pašā sistēmā.

“Ludzas slimnīca” bagāto Krievijas krievu ārstēšanai – nu tas ir izcils saimniekošanas piemērs “treknajos” gadoas.

Bet, tagad tāpat, pērk dārgu diagnostikas aparatūru kam vajag, un kam nevajag, vēlāk tā stāv neizmantota, un ārstēšanai naudas nav, un arī jaunas slimnīcas šur tur vēl būvē, nerunājot par korupciju tai sistēmā, sadārdzinātiem iepirkumiem, utt.

+3
-2
Atbildēt

10

    Ēriks > dzeris49 06.11.2014. 08.55

    Ja iet runa par jauno Talsu slimnīcas būvi,tur par korupciju un sadārdzinājumiem nekas nav dzirdēts,Lembergs pats esot pieskatījis,lai nekas tāds nenotiktu,pat arhitektūru esot novienkāršojis,noņemot visas izbūves un piebūves.

    +1
    -2
    Atbildēt

    0

    dzeris49 > dzeris49 06.11.2014. 09.24

    Nevajag par Talsiem, visur ir bardaks, sākumā veic kapitālo remontu, pēc tam att. slimnīcu slēdz vai izmanto par 20%, utt., notiek nemitīgas reformas, kuras tikai palielina bardaku, sadārdzina pakalpojuma pieejamību, un kaitē pacientiem, līdzmaksājumi pēdējo desmit gadu laikā ir auguši vairākkārt, pakalpojumu pieejamība tikai sadardzinās un samazinās, tad kam vajadzīgas tādas reformas, tikai ne pacientiem.

    Protams, pamatā visam tas, ka Latvija nauda, ko izdala uz vienu iedzīvotāju medicīnai, ir, apmēram, divarpus mazāka, kā Igaunijā un Lietuvā, bet, arī tā pati nauda tiek izlietota nezin kā, tikai ne slimnieku labā.

    +2
    -1
    Atbildēt

    0

    Ēriks > dzeris49 06.11.2014. 09.36

    Talsi tātad ir patīkams izņēmums,tā ir pirmā slimnīca šajā neatkarības laikā ,kura uzcelta pilnīgi no jauna,pēc laba projekta.

    https://www.youtube.com/watch?v=M4rB4rihigQ

    +1
    0
    Atbildēt

    0

    Ēriks > dzeris49 06.11.2014. 09.45

    Jā,un vēl,izrādās ka dzeris ar Lembergu ir īsti domubiedri,es pat teiktu,gara radinieki.

    https://www.youtube.com/watch?v=mYkpiaHPXUw

    +2
    -2
    Atbildēt

    0

    dzeris49 > dzeris49 06.11.2014. 10.25

    Kas attiecas uz to absolūto bardaku, kas valda mūsu VP, un katastrofālo situāciju medicīnā – Lembergam, protams, 100% taisnība.

    Cita lieta, ka visā tajā bardakā, Latvijas korupcijā, prettiesiskumā,utt., Lembergs arī pats, lielā mērā, ir vainīgs.

    +4
    -1
    Atbildēt

    0

    zanE. > dzeris49 06.11.2014. 10.28

    …Ērik, Talsu slimnīcu cēla par ES fondu naudu un līdz ar to arī tās izlietojums tiek kontrolēts….tur, kur netiek piesaistīta ES fondu nauda – pastāv lielākas iespējas koruptīvām darbībām un izsaimniekošanai, projektu sadārdzināšanai un šķērdēšanai…”zelta” tilts tam ir apliecinājums…

    +5
    -2
    Atbildēt

    0

    Ēriks > dzeris49 06.11.2014. 10.31

    Un Vienotība nav vainīga korupcijā?Par Citadeli Lembergam nav taisnība?

    https://www.youtube.com/watch?v=J8rvanW0dk0

    +2
    -3
    Atbildēt

    0

    Ēriks > dzeris49 06.11.2014. 10.55

    zanE,bez Lemberga tādas slimnīcas, visticamāk, vispār nebūtu bijis.Ko tad badīgais Lembergs uzņēmās organizēt būvniecību,ja tur nevarēja dabūt ”otkatu”?

    +2
    -3
    Atbildēt

    0

    zanE. > dzeris49 06.11.2014. 11.23

    …ahā!…tātad tomēr sliecies domāt, ka Lembergs visu dara tikai “otkatu” dēļ… :)

    ….nē, tā bija slimnīcu apvienošana un no šī finansējuma tika labums arī Ventspils slimnīcai….

    …šķiet, komentētājs Ozolnieki teica – naudas pumpīša un krāna pagriešana vēlamā virzienā, arī tā ir vēlētāja uzpirkšana…un tam ir vajadzīga uzticama un izpildīga partija, kura pieņem lēmumus, kurā virzienā to finansējumu novirzīt – Ventspils vai Latgales…viss ir cieši saistīts…tikai jautājums – vai vēlētājs līdz tam spējīgs aizdomāties…

    +4
    -3
    Atbildēt

    0

    Ēriks > dzeris49 06.11.2014. 14.30

    zanE,nevis es sliecos domāt,bet vesela rinda personāžu te sliecas domāt,ka Lembergs pilnīgi visu dara naudas un ietekmes dēļ.Fakti runā ko citu.Otrkārt,te nav runa par to,uz kuru pusi kāds pagriež naudas straumi no fondiem,bet gan par efektīvu naudas izlietošanu,kā arī par to,ka valdošā partija gatava tik lielu apdzīvotu vietu un tās apkārtni vispār atstāt bez slimnīcas!Un atcerēsimies vilcienu iepirkumu,kuru nomuļļāja un Eiropas nauda vispār aizgāja gar degunu.Slimnīcas uzcelšana Talsos par fondu naudu patīkami izceļas uz šī fona.Un vēlētāji to māk novērtēt,demagoģija te neiet cauri.

    0
    -3
    Atbildēt

    0

ozolnieki 06.11.2014. 07.17

Šobrīd viena slimnīcas gultā pavadīta diena pacientam izmaksā nepilnus 14 eiro. Ļoti daudzi cilvēki to nevar samaksāt, tādēļ lūdz ārstus viņus izrakstīt no slimnīcas, lai gan nav izārstēti.

……….

Vaij zināms kaut viens gadījums ,kur cilvēku kurš nesamaksā nākamreiz neārstē , netaisa magnētisko rezonansi …..

+1
-4
Atbildēt

0

ozolnieki 06.11.2014. 07.15

Mana prioritāte būs investēt cilvēkos. Padarīt veselības aprūpi pieejamu cilvēkiem neatkarīgi no viņu materiālās rocības. 14% pacientu veselības aprūpe nav pieejama, jo viņi nevar atļauties pacienta līdzmaksājumus.

………..

Ja ir trūcīgā izziņa nevajag līdzmaksājumu

+1
-3
Atbildēt

2

    dzeris49 > ozolnieki 06.11.2014. 07.26

    Trūcīgo” izziņa no 120 eiro mēnesī, un ar 125 eiro, tātad, mierīgi var nomaksāt līdzmaksājumus, zāles, uyutt, tu gan esi vareni gudrs.

    +4
    -1
    Atbildēt

    0

    v_rostins > ozolnieki 06.11.2014. 13.45

    dzeris49

    Ja pret latviešu valsti un tautu neizturēsies ar tik neizmērojamu naidu un savu anālu lietosi tikai Dieva noteiktam mērķim, nevajadzēs tik daudz izdot zālēm un ārstiem.

    +2
    -4
    Atbildēt

    0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam