Mazumtirdzniecības apgrozījums maijā bijis pārsteidzoši mazs
16Saistītie raksti
Izziņa /
3. novembris
Savas naudas saimnieks
Tēma /
4. augusts
Ir jāmainās!
Tēma /
17. jūlijs
Jaunie dzinumi
Viedoklis /
15. maijs
Vienota pārtikas marķēšanas sistēma var veicināt veselīgāku produktu izvēli
Komentāri (16)
nefratete 30.06.2014. 21.18
Centrālās statistikas biroja atskaiti var izlasīt katrs kuram nav slinkums. Bet analīzes rakstā nav ne nieka, tikai pārstāsts.
Autoram amatu no “ekonomikas eksperts” vajadzētu nomainīt uz “statistikas ekspertu”.
0
brigita_damme_rtk_lv 30.06.2014. 20.36
Tas pats autors pirms 30 dienām
————————
Šodienas datiem vajadzētu pielikt punktu runām par jebkādu patēriņa nodokļu samazināšanu samazinātu PVN likmju veidā vai tamlīdzīgi, jau sāk trūkt vārdu, lai raksturotu šādu ideju nesaprātīgumu. Tieši otrādi, nodokļu likmes nākamgad un jo īpaši aiznākamgad būs jāpaaugstina tā, lai patēriņa kāpumu bremzētu…
http://www.ir.lv/2014/5/30/ekonomika-silst-straujak
2
aivars_silins > brigita_damme_rtk_lv 30.06.2014. 21.03
Strautiņa murgus jau neviens vairs neņem par pilnu. Mūsu nemākulīgo politiķu galma slavinātājs.
0
efeja60 > brigita_damme_rtk_lv 01.07.2014. 13.50
Pārtika nav nekāds patēriņš, bet gan pirmās nepieciešamības prece, samazināts PVN pamata pārtikas produktiem nepalielinās patēriņu un 50% PVN pārtikai nemazinās patēriņa pieaugumu. Turklāt īstajām patēriņa precēm nedrīkst likt lielāku PVN, jo tad cilvēki pēc tām brauks uz Itāliju. Drīzāk jāievieš PVN, kad nauda šķērso robežu – banku pārskaitījumiem un transakcijām, skaidras naudas izvešanai.
0
Janka, Janic 30.06.2014. 18.44
strautiņa k-gs , kaadeeļ man juusu meesli ievestie no Eiropas pa leeto buutu jaaeed??? es labpraataak eedu vieteejo ražojumus un uz juusu ievestajiem leetajiem meesliem nereaģeeju , un taa es domaaju riikojas neviens vien pateereetaajs, taadeeļ nevajag raudaat , ka juusu precei nav noieta.
0
Andris 30.06.2014. 18.37
Kā var tā rakstīt, ka pirmais teikums uzreiz apgāž virsrakstu? Virsrakstā “apgrozījums pāsteidzoši mazs”, bet pirmajā teikumā “apgrozījuma pieaugums 2,1%”.
0
Ieva Aile 30.06.2014. 17.38
Kur ir tas slavenais atalgojuma pieaugums,kuriem viņš ir?!Tiem,kuriem jau tāpat pietiek un pāri paliek?!Tad arī nav brīnums,ka neviens neiepērk dārgas neēdamas mantas,bet strādājošie nabagi joprojām lielāko naudas daļu izmanto pārtikas iepirkšanai.
0
Ieva 30.06.2014. 17.11
Nolikto atslēgu principa kredītus var atrast jau tagad. Tikai gribētāji tos izvēlas maz, jo ir augstāka pirmā iemaksa un lielāki kredītprocenti, banku riska pieaugums jebkurā situācija nozīmē tā mazināšanu uz lielāka ieņēmumu rēķina. Tā kā es te neredzu lielu starpību – vai nu uzņemies daļu no riska pats, un maksā mazāk, vai “uztici” to bankai un maksā vairāk.
A par statistiku. Autors īsti neizskaidro, kāpēc ir šādas fluktuācijas. Un ja tas ir tā, tad jebkādām prognozēm īsti ticēt nevar. Tāpēc, ka nav prognožu mehānisma. Precīzāk, tas ir, bet ir greizs.
Vai kāds var prognozēt kāds būs jūnija apgrozījums? Izskatās, ka nevar! Man bij tāda ticība, ka Latvijā ekonomisti ir gana spēcīgi. Izskatās, ka nav gan.
3
andris902 > Ieva 30.06.2014. 18.11
– “Apģērbu, apavu un tekstilpreču tirdzniecība pret pērno maiju ir sarukusi samērā nedaudz, par 3%, bet tas ir krass kontrasts pēc vidējā 14% kāpuma gada pirmajos četros mēnešos. Ievērojot šīs produktu grupas pārdošanas apjomu, tam ir bijusi nozīmīga ietekme uz kopējiem rezultātiem.”
…skaidrojumu var atrast un tas nebūtu tālu jāmeklē – tie ir laikapstākļi… :)
…it kā prozaisks iemesls – taču tam ir ļoti liela nozīme uz apgrozījumu…ja salīdzinām ar pagājušo gadu, kad maija mēnesis bija īsts vasaras mēnesis ar sauli, karstumu un vasaras prieku baudīšanu, tad šogad vasaras preču kritums maija un jūnija mēnesī ir stipri jūtams, nemaz nerunājot par pavasara mēnešiem…lielajiem tirgotājiem ar plašu preču klāstu tas nedaudz izlīdzinās, bet vidējiem un mazajiem uzņēmējiem šie divi vēsie mēneši sagādājuši pamatīgas galvas sāpes…
…ja vidējais uzņēmējs šajos mēnešos izies pa nullēm vai nelielu peļņu, tad mazie jau būs iebraukuši mīnusos – nauda ieguldīta, bet prece “ieguļas” plauktos un noliktavās…bizness paliek bizness, ar saviem riskiem un neprognozējamību…un…tas ir tas lauciņš, kur kompensācijas par sliktiem laika apstākļiem neviens nemaksā… :)
0
Ieva > Ieva 01.07.2014. 13.27
>skaidrojumu var atrast…
var piemeklēt pēc tam, jā, bet nākas konstatēt, ka prognozēt nevar …
Un pievilkt var gan laika apstākļus, gan eiro ieviešanas sekas, gan Ukrainas krīzi..
Igaunijā pēc eiro ieviešanas pieauga dzimstība… Tik vai dzimstības pieaugumam bija sakars ar eiro?
0
efeja60 > Ieva 01.07.2014. 13.44
Latvieši ar saviem eiro brauc iepirkties uz Vāciju, tāpēc arī turpmāk lupatniekiem apgrozījums ies mazumā.
0
ciparsone 30.06.2014. 16.12
Ieviešot nolikto atslēgu principu iestāsies tāda “apokalipse”, ka bankas atteiksies no riskantā hipotekārās kreditēšanas biznesa un dzīvos tikai no komisijām par konta atlikuma aplūkošanu bankomātos :)
Bet tas, ka viss ienākumu pieaugums automātiski netiek aprīts, varbūt ir patērētāju saprāta pazīme? Ja tā, tad tā, protams, ir “satraucoša” tendence.
0