Mikrouzņēmumi – traucēklis kādam “prasmīgi dejot”?

45

Komentāri (45)

kreëstliv 31.12.2013. 20.37

Kas tas par murgu? Un tas no partijas, kas it kā iestājas par sociāldemokrātiskām vērtībām. Mikrouzņēmuma nodoklis ir likumīgi atļauta nodokļu apiešanas shēma, kur nākotnē cilvēki saņems minimālas pensijas, varēs pa miskastēm ēdienu meklēt. Lielākā daļa tā saukto mikrouzņemumu ir tie, kas piespiesti par tādiem kļūt, gadījumi atrodami pat uzņemumos ar valsts kapitālu.

0
0
Atbildēt

0

Riekstlauzis 29.12.2013. 03.57

Ceru, ka mikrodarbinieka nodokļa caurumu neaizvērs. Ir daudz izdevīgāk pārformēt darbiniekus uz mikrouzņēmumiem. Grāmatvežiem biku vairāk darba, taču nodokļos stipri mazāk.

Lai tie parastie darbinieki-muļķi maksā pilnos nodokļus.

0
-7
Atbildēt

3

    Zoņtiks > Riekstlauzis 29.12.2013. 14.33

    Tas, ka šis nodoklis netiek godīgi izmantots – tas gan būtu jāapkaro, bet tāpēc jau nevajag šo nodokli vispār atcelt

    +4
    0
    Atbildēt

    0

    Riekstlauzis > Riekstlauzis 29.12.2013. 14.46

    Būtu priecīgs, ja 9% nodokli ieviestu visiem darbiniekiem visiem ienākumiem.

    Attiecīgi arī publiskos pakalpojumus varētu pārformēt par maksas pakalpojumiem. No 9% nodokļa cerams, varēu uzturēt centrālo valdību, tieslietu sistēmu, mikro-armiju un pa diviem šerifiem katrā rajona centrā. Ceļi, veselība, izglītīa – pakalpojums par pilnu cenu.

    0
    -4
    Atbildēt

    0

    Zoņtiks > Riekstlauzis 30.12.2013. 00.41

    ->Serde

    Kāds ir šīs atbalsta formas mērķis? Veicināt uzņēmējdarbību, samazināt bezdarbu – tātad pēc būtības palielināt (!) Valsts iekasēto nodokļu apjomu, nevis samazināt (kā, spriežot pēc jūsu ironijas par maksas pakalpojumiem par pilnu cenu, domājat jūs). Tas, ka šo nodokli izmanto arī tādi, kuriem pēc likuma gara to nepienāktos izmantot ir CITS jautājums, kurš ir jārisina, bet nevajag tāpēc iznīdēt labu lietu. Ja jau jums šķiet, ka šis nodoklis ir tik briesmīgi izdevīgs un nenormāli netaisns pret tiem, kas strādā “parastajos” uzņēmumos, tad ir taču risinājums – tieciet pie biznesa idejas, izveidojiet savu mikrouzņēmumu un dzīvojiet cepuri kuldams, tā teikt. Domāju, mēs visi Latvijā būsim ieguvēji no tā ka šeit būs vēl viens veiksmīgs vietējais uzņēmums.

    Bet, ja nopietni par tiem nodokļu apjomiem, tad iepriekš komentāros pieminētajā likuma grozījuma (ja tādu pieņems) pamatojumā ir redzami statistikas dati, kas liek apšaubīt šīs nodokļa formas nesamērīgo (kā jums, acīmredzot, šķiet) izdevīgumu (protams, ir uzņēmējdarbības veidi, kur šī nodokļu forma ir būtiski izdevīgāka par parasto, kā arī nav nepieciešams algot grāmatvedi, jo apgrozījuma nodokli aprēķināt ir pietiekoši vienkārši):

    “ii. vispārējā režīma uzņēmumiem ar apgrozījumu virs 70 000 latu samaksātie nodokļi procentuāli pret apgrozījumu, pieaugot apgrozījumam, samazinās. Piemēram, vispārējā režīma uzņēmumi ar apgrozījumu no 70 000 līdz 200 000 latu nodokļos no aprgozījuma samaksā 7%, bet ar apgrozījumu no 200 000 līdz 350 000 latu nodokļos no apgrozījuma tiek samaksāti vien 6,3%”

    tā ka (ja vien šai statistikai var ticēt), ja tiktu ieviests 9% apgrozījuma nodoklis visiem uzņēmumiem, iespējams, kopējais nodokļu apjoms patiešām palielinātos

    0
    0
    Atbildēt

    0

Var saprast autores sašutumu. Tas ir normāli. Kuram gan patīk maksāt lielākus nodokļus? Man arī pieder SIA, kas maksā mikrouzņēmuma nodokli. Un skaidrs kāpēc – tāpēc, ka salīdzinot ar “parasto nodokļu režīmu” maksāt 9% mikrouzņēmuma nodokli ir krietni izdevīgāk. Nākas gan vairāk domāt par pensijas kapitāla uzkrāšanu paša rokām, jo maksājot mikrouzņēmuma nodokli var tikt tikai pie mikroskopiskas pensijas (kas ir normāli, jo maksājot tik mazu nodokli nevar sakrāt pat vidējai pensijai).

Bet, lai arī man nepatīk to redzēt, esmu spiests atzīt, ka tās lietas, ko es gaidu no valsts (pensijas, ceļi, izglītība, drošība, veselība) maksā vismaz tos 33-35% no IKP (ar to gribu teikt, ka ja visi maksātu vidēji šādu daļu nodokļos – tad valsts varētu visas augstākminētas lietas nodrošināt, ja ne labā, tad pieņemamā līmenī. Ja gribas vairāk, tad lūdzu Rietumvalstīs ir daudz valstu, kas iekasē nodokļos 40 -50% no IKP un nodrošina attiecīgi labāku valsts pakalpojumu līmeni)

Un šī atziņa nozīmē, ka valsts patiesībā dara “sāpīgu, bet pareizu lietu” – novērš iespēju daļai sabiedrības nemaksāt nodokļus 33-35% līmenī no IKP. var diskutēt par to, ka lielākam mikrouzņēmuma nodoklim vajadzētu sākties nevis no 10000 EUR, bet 15 000 EUR (manuprāt, tā būtu pareizāk), bet diskutēt par nodokļa apmēru vispār var tikai, ja kāds ir gatavs teikt – esmu gatavs uz mazāku pensiju vai dārgāku veselības aprūpi. Bet kaut kā man liekas, ka tādu ir ļoti maz

+6
-2
Atbildēt

1

    Nu tas ir diezgan neviennozīmīgi – vai valstij izdevīgāk ir uzturēt bezdarbnieku, vai labāk, ka šim cilvēkam ir savs MU, kurš maksā 9% apgrozījuma nodokli (un, protams, nekāds bezdarbnieka pabalsts nav jāmaksā)?

    Iepriekš komentāros pieminētajā likuma grozījuma (ja tādu pieņems) pamatojumā:

    “i. vispārējā režīma uzņēmumi ar apgrozījumu līdz 70 000 latu nodokļos samaksā tikai par 0,1% (9,1%) vairāk par mikrouzņēmumiem un to vidējais izmaksātais atalgojums darbiniekiem ir vien 130 lati, salīdzinājumam mikrouzņēmuma darbiniekam vidēji izmaksāti tikai 320 lati. ”

    tā ka arī tie “vispārējā režīma uzņēmumi” nekādus diži lielos nodokļus nemaksājot (ja var ticēt šai statistikai)

    +3
    0
    Atbildēt

    0

scerbakakarina 28.12.2013. 19.18

Mikrouzņēmums nav vispār uzņēmums. Mikrouzņēmuma nodokli maksā no apgrozījuma. Ja uzņēmumam ir Ls 5000 apgrozījums un Ls 5000 izdevumi, tad maksājot mikrouzņēmuma nodokli ir jānomaksā 450 Ls. Tātad šādu summu ir jāaizņemas, lai samaksātu nodokli. Līdz ar to īsts uzņēmējs šādu nodokli vispār neizvēlēsies. Vēlos arī paskaidrot, ka grūti ir iedomāties uzņēmējdarbību, bez līdzekļu ieguldījumu savā biznesā.

Līdz ar to jāsecina, ka mikrouzņēmējs ir tas pats darbinieks (ne uzņēmējs), kuram ir tikai ieņēmumi un nav izdevumi.

+4
-6
Atbildēt

3

    piziks > scerbakakarina 29.12.2013. 00.10

    Tieši tādēļ uz MU statusu neskrēja daļa pašnodarbināto, — jo lielāki paša ieguldījumi un augstāka produkta pašizmaksa, jo mazāk gribas sevi nokaut ar 9% no apgrozījuma, kas daudzus pašnodarbinātos nokautu momentāni. Tikko šis Kampara izgudrojums tika “atklāts”, vesels bars praktiķu to pateica uzreiz, — kā parasti, no Vienotības neviens dzirdēt spējīgais un gribošais neuzradās.

    Savukārt, par Vienotības saspēli ar blondīni Siliņu… liekas, ka tīša saspēle, jo pašai Vienotībai to MU nodokļa pacelšanas muļķību negribējās pasniegt kā savu, tādēļ tika izspēlēta aprobežotās blondīnes iniciatīvas kārts.

    +2
    -5
    Atbildēt

    0

    Zoņtiks > scerbakakarina 29.12.2013. 14.24

    ->Profesors

    “(..)Ja uzņēmumam ir Ls 5000 apgrozījums un Ls 5000 izdevumi, tad maksājot mikrouzņēmuma nodokli ir jānomaksā 450 Ls.(..)”

    Vai jūs darbinieka(u) algu, cienītais, ieskaitījāt izdevumos?

    Cik parastam uzņēmumam “izmaksā” 500Ls alga darbiniekam un cik mikrouzņēmumam?

    Tā ka ja tie ir 5000 Ls parastam uzņēmumam, tad mikrouzņēmumam tā vietā būs mazāka summa, bet par cik mazāka – atkarīgs no “personāla izmaksu” īpatsvara kopējās izmaksās.

    P.S. Un apgalvot ka mikrouzņēmumiem nav izdevumi… nu tas gan ir stipri jokains apgalvojums – mikrouzņēmumiem tieši tāpat kā visiem pārējiem uzņēmumiem ir jāpērk/jānomā vai kā citādi jādabū resursi, kas nepieciešami sava uzņēmuma darbības nodrošināšanai, tikai to nevar nekādi norakstīt “izdevumos”

    +3
    0
    Atbildēt

    0

    Zoņtiks > scerbakakarina 30.12.2013. 01.04

    ->OT

    Šī nodokļu forma ir izdevīga uzņēmējdarbībai ar augstu pievienoto vērtību. Manuprāt, šis ir ļoti veiksmīgs veids, kā veicināt šāda veida uzņēmumu rašanos un sākotnējo attīstību.

    +2
    -1
    Atbildēt

    0

Vera Moisejenko 28.12.2013. 15.53

Cerams, ka līdz 2016.gadam politiku nenotieks tie paši, kas šīs aplamības ir iestrādājuši.

+3
-8
Atbildēt

0

Ligiña Doniña 28.12.2013. 14.39

Paldies Dievam, ka grāmatvedis Dombrovskis tika patriekts un finanšu spekulante Siliņa paziņoja, ka nākamās vēlēšanās nekandidēs. Mikro var reģistrēt un maksāt nodokļus Igaunijā. Ir grāmatvežu kontakti!

+3
-15
Atbildēt

0

janis17 28.12.2013. 13.56

Neskatoties uz autora politisko piederību esmu spiests piekrist rakstā paustajam.

Vienotība sevi ir smagi diskreditējusi, pieņemot šo kaut kādas elīnas ierosinājumu…

Laikam jau pelēkās naudas mazgātājiem apgrozījums krities un % likme liekas par zemu, ja japalien krietni zem 9%.

15% jau būs mazgātājiem krietni jaukāks cipars zem kura piedāvāt savus pakalpojumus…

+4
-8
Atbildēt

1

    Inese > janis17 28.12.2013. 14.04

    Un ja vēl atceramies, kā Elīna Siliņa tika pie turības – aizņemoties piķi no sava piegulētāja Andra Treija un noguldot to uz % bankā ;)

    Un ja vēl pieminam, ka Saeimas deputātei Elīnai Siliņai pieder ar Gaismas pils cēlējiem – būvfirmu RBSSKALS – cieši saistīts uzņēmums…

    Un ja vēl… Ai, nu pietiks ;)

    +4
    -9
    Atbildēt

    0

Kristīne 28.12.2013. 12.44

Mikrouzņēmumu nodokļa paaugstināšana ir vēl absurdāks solis, kā Dombrovska iepriekšējās valdības lēmums ieturēt no strādājošiem pensionāriem 70% no pensijas. Tas tad iedzina “pelēkajā zonā” izglītītākos pensionārus, kuru pensijas bija samērā lielākas, un kuri arī šodien turpina savu darbību, tikai ar atšķirību ka nav nodokļu maksātāji.Pēc minētā nodokļa paaugstināšanas notiks tas pats ar daudziem mikrouzņēmumiem, kuri atradīs variantu ne tikai kā nemaksāt valstij nodokļus, bet vēl saņemt sociālos pabalstus. Ne viens vien šodienas “bezdarbnieks” brauc ar tik “biezu” automašīnu, par kādu vidēja ranga valsts ierēdnis var tikai sapņot.

+2
-8
Atbildēt

1

    piziks > Kristīne 29.12.2013. 00.03

    Eltae, Vienotība par tādu cilvēku cūkošanu jebkuru pretdarbību būs vienīgi godam nopelnījusi. Un nākamgada oktobris to, cerams, krāšņi apliecinās.

    +2
    -7
    Atbildēt

    0

Vaira Tempele 28.12.2013. 12.32

Jakovel, ar to, ka esi Sc deputāts nav jālepojas! Tas ir kauns!

+18
-2
Atbildēt

2

    piziks > Vaira Tempele 29.12.2013. 00.01

    Par piederību SC nav iemesla lepoties, bet vēl vairāk jākaunas par spēju ticēt un uzticēties Vienotībai, it īpaši saimniekošanas, darba un nodokļu jomās. Vienotība uzmest savus vēlētājus vienmēr gatava. Un nelabojas ne par gramu.

    +1
    -8
    Atbildēt

    0

    dro > Vaira Tempele 29.12.2013. 09.08

    Optiskais Tēmeklis. Par piederību SC nav iemesla lepoties, bet vēl vairāk jākaunas par spēju ticēt un uzticēties Vienotībai…

    ___________________

    Ak tad par piederību SC tomēr nav jākaunas?:):):)

    +5
    -2
    Atbildēt

    0

Lauris 28.12.2013. 12.28

Respektīvi pieņēma likumu, ka tikko sāk kaut ko pelnīt ir jātaisa SIA, jāalgo grāmatvedis, jāatskaitās katru mēnesi par peļņu, ja tādu deklarē.

Sausais atlikums ir, ka bija normāls likums, bet to sacūkos no 2015. un nu stums sekmīgākos uz mazas peļņas, ja vispār, deklarēšanu.

Tas arī parāda kam šī forma traucē – apsviedīga viduslāņa uzņēmēju izveidošanās un nostiprināšanās visvairāk traucē tiem kam traucē pārskatāmība, godīgi iepirkumi un vienkārša nodokļu adiminstrēšana, proti, lielu naudu apsaimniekotājiem un iesēdušamies uzraugiem, jo faktiski jau atkal varēs rakt un rakt, un draudēt.

Apgrozījumu nomaksā visi un var mierīgi gulēt. Nevajag pēc gadiem kaut kādas brīvlaišanas un “galus VIDā”, kas vispār ir kaut kāds nacionālās prakses ūnikums.

+8
-8
Atbildēt

0

andris902 28.12.2013. 12.24

….diemžēl, Saskaņas centra pārstāvis sniedzis maldinošu informāciju…pieņemsim, ka tā ir nejaušība, lai gan Saeimā pārstāvētās partijas biedram to gan būtu bijis jāzin:

– “Izskatīšanai Saeimas komisijās nodoti Mikrouzņēmumu nodokļa likuma grozījumi, kas paredz diferencēt mikrouzņēmumu nodokļa likmes atkarībā no to mikrouzņēmuma lieluma un tajā nodarbināto skaita.

Likuma grozījumi paredz noteikt, ka mikrouzņēmumiem, kuru apgrozījums ir līdz 100 000 eiro un darbinieku skaits nepārsniedz piecus cilvēkus, nodokļa likme tiek saglabāta pašreizējā, tas ir, 9% apmērā no apgrozījuma.

Savukārt mikrouzņēmumiem, kuru apgrozījums ir no 100 000,01 eiro līdz 200 000 eiro un darbinieku skaits nepārsniedz septiņus cilvēkus, nodokļa likme ir 10% no apgrozījuma, bet mikrouzņēmumiem, kuru apgrozījums ir no 200 000, 01 eiro līdz 300 000 eiro un darbinieku skaits nepārsniedz deviņus cilvēkus – 11 % no apgrozījuma.”

+10
-6
Atbildēt

14

    Inese > andris902 28.12.2013. 12.27

    Nu un? Neviens tāpat šos grozījumus nepieņems. Mikrouzņemums ar 300 000 apgrozījumu? Jus, Zane, ņirgājaties?

    +1
    -11
    Atbildēt

    0

    kruskops > andris902 28.12.2013. 12.40

    zanE

    Piemērs tam, ka apmātība un fanātisms ir novirze. A tālāk? Cik ta liela likme būs “mikrouzņēmējiem” ar apgrozījumu virs miljona? A virs 10?

    +4
    -9
    Atbildēt

    0

    andris902 > andris902 28.12.2013. 12.47

    ….Skats no alas…. -“Piemērs tam, ka apmātība un fanātisms ir novirze.”

    ….”mikrouzņēmums” ar apgrozījumu virs miljona???…Tev savāda humora izjūta… :)

    +10
    -7
    Atbildēt

    0

    kruskops > andris902 28.12.2013. 13.09

    zanE

    Vai esi kaut ko dzirdējusi par tādiem terminiem kā ironija, sarkasms un hiperbolizācija, ko? Laikam jau nē, jo “bībelē” “Kā LV pārvarēja krīzi”, ko tu turi zem spilvena, tas diez vai ir minēts.

    +7
    -11
    Atbildēt

    0

    Zoņtiks > andris902 28.12.2013. 13.52

    http://likumi.lv/doc.php?id=262306

    No 2014.01.01., kā saprotu spēkā ir šādi grozījumi, bet kas vēl tiks lemts… kaut kā nekādu nopietnu avotu (ja par tādu neuzskata dažus teikumus kādā ziņu portālā bez jebkādām atsaucēm) par izmaiņām nav gadījies redzēt.

    1. par likmes izmaiņām

    “(11) Mikrouzņēmumu nodokļa likme mikrouzņēmuma apgrozījumam no 7000,01 līdz 100 000 euro ir:

    1) 2015.gadā – 11 procenti;

    2) 2016.gadā – 13 procenti;

    3) sākot ar 2017.gadu, – 15 procenti.”;

    2. vai tagad tiek ieviests minimālais nodoklis? It kā jau sīkums, jo gan jau vairumam tāpat ir >550Eur apgrozījums gadā, bet tāpat nešķiet īsti pamatotas izmaiņas

    (5) Mikrouzņēmumu nodokļa maksātājs ne vēlāk kā 15 dienu laikā no šajā likumā noteiktās deklarācijas par taksācijas gada pēdējo ceturksni iesniegšanas dienas iemaksā budžetā mikrouzņēmumu nodokli 50 euro apmērā, ja taksācijas periodā (kalendāra gadā) mikrouzņēmumam nav bijis apgrozījums vai aprēķinātā mikrouzņēmumu nodokļa summa nepārsniedz 50 euro.

    3. vēl viena lieta, ko grozījumos neredzu konkrēti 2. panta 4. punktā, nav noteikta atbilstošā summa eiro. Lūk spēkā esošās redakcijas punkts:

    (4) Mikrouzņēmums ir tiesīgs izvēlēties maksāt mikrouzņēmumu nodokli, ja mikrouzņēmuma darbinieka ienākums no mikrouzņēmumu nodokli maksājošā mikrouzņēmuma nepārsniedz 500 latu mēnesī.

    P.S. Šie 500Ls (vai ekvivalentā eiro summa) nav pietiekams daudzums, lai brīdī, kad privātais bizness sāk uzņemt apgriezienus, pārietu pilnībā strādāt tajā (vairums tomēr nevar atļauties aiziet no darba kamēr savs uzņēmums nav kļuvis stabils un pietiekoši ienesīgs). Tāpat, ja nepieciešams nolīgt kādu papildus darbinieku, tad ir pietiekoši daudz sfēru, kuru speciālistus ar 500Ls algu piesaistīt nav reāli.

    Un vispār, kāda vajadzība likt šādu mākslīgu ierobežojumu? Ir taču jau noteikts darbinieku skaita un apgrozījuma ierobežojums. Ja nu akurāt ir vēlme (ar kādu loģiku balstīta?) ierobežot algās izmaksāto naudu, tad varbūt pareizāk būtu noteikt algu fonda griestus un, lai uzņēmējs pats nosaka cik viņam būs darbinieki un cik kuram maksāt. Galvenais, lai kopējie darbinieku ieņēmumi iekļaujas noteiktajās robežās.

    +2
    -3
    Atbildēt

    0

    andris902 > andris902 28.12.2013. 14.06

    …Skats no alas…. -“…jo “bībelē” “Kā LV pārvarēja krīzi”, ko tu turi zem spilvena, tas diez vai ir minēts.”

    —————————

    …Tu tā uzmanīgāk ar izteicieniem – citādi kāds padomās, ka esi revidējis manu guļamistabu, ja zini, kas atrodas zem mana spilvena…. :)

    +7
    -3
    Atbildēt

    0

    andris902 > andris902 28.12.2013. 14.23

    …uldis_rats….2013.gada 19.decembra Saeimas sēdē tika nolemts likumprojektu „Grozījumi Mikrouzņēmumu nodokļa likumā” nodot komisijām likuma lobojumu izstrādāšanai…

    …par likuma labojumiem un priekšlikumiem rakstīju iepriekšējā komentārā….

    …taču…nedaudz smaidu izsauc SC partijas biedra spēja uzkurināt sabiedrību ar nekorektu informāciju…. :)

    +10
    -3
    Atbildēt

    0

    Zoņtiks > andris902 28.12.2013. 14.37

    ->zanE

    Par tiem likuma labojumiem un priekšlikumiem (kamēr tie vēl nav pieņemti tiem īpaši liels svars nav…) – vai nav nekas vairāk publiski pieejams kā tikai par mikrouzņēmuma apgrozījuma lieluma ietekmi uz nodokļa apmēru?

    +3
    0
    Atbildēt

    0

    Inese > andris902 28.12.2013. 14.45

    Ja jūs, Zane, paskatītos, kas iesniedzis šos priekšlikumus (Eigims, Reizniece, Naudiņš, Bērziņš & Zariņš), tad saprastu, ka tie nekad netiks pieņemti. Ja vien jums ir galva uz pleciem.

    +1
    -8
    Atbildēt

    0

    Inese > andris902 28.12.2013. 14.46

    +2
    -2
    Atbildēt

    0

    Zoņtiks > andris902 28.12.2013. 16.46

    Ločmeli, paldies par resursu

    apskatot likuma grozījumu pamatojumu sadaļu nedaudz izbrīnu rada statistika ka, vispārējā režīma uzņēmumiem nodokļu sadaļa sastāda tik nelielu daļu no apgrozījuma… vai tiešām personāla izmaksas ir tik neliela šo uzņēmumu izmaksu pozīcija? Varbūt kāds var šos rādījumus ticami izskaidrot?

    *izrāvums no grozījumu pamatojuma:

    i. vispārējā režīma uzņēmumi ar apgrozījumu līdz 70 000 latu nodokļos samaksā tikai par 0,1% (9,1%) vairāk par mikrouzņēmumiem un to vidējais izmaksātais atalgojums darbiniekiem ir vien 130 lati, salīdzinājumam mikrouzņēmuma darbiniekam vidēji izmaksāti tikai 320 lati.

    ii. vispārējā režīma uzņēmumiem ar apgrozījumu virs 70 000 latu samaksātie nodokļi procentuāli pret apgrozījumu, pieaugot apgrozījumam, samazinās. Piemēram, vispārējā režīma uzņēmumi ar apgrozījumu no 70 000 līdz 200 000 latu nodokļos no aprgozījuma samaksā 7%, bet ar apgrozījumu no 200 000 līdz 350 000 latu nodokļos no apgrozījuma tiek samaksāti vien 6,3%.

    +1
    0
    Atbildēt

    0

    Zoņtiks > andris902 28.12.2013. 17.36

    ->zanE

    …taču…nedaudz smaidu izsauc SC partijas biedra spēja uzkurināt sabiedrību ar nekorektu informāciju…. :)

    Patiesību sakot smaidīt te galīgi nav par ko (ja nu vienīgi tiem, kuri nevar vien sagaidīt, kad Vienotība būs prom no valdības). Vai tiešām nesaprotat, ka šādi momenti tiek un tiks aktīvi dažādu provokatoru izmantoti?

    Ja par aktuālām likumdošanas izmaiņām būtu normāla komunikācija ar sabiedrību provokatori zaudētu būtiskāko savu ieroci – sabiedrības neinformētību.

    +4
    -1
    Atbildēt

    0

    marchaeva > andris902 29.12.2013. 13.41

    uzņēmējdarbība ir dažāda – ir tādi kam ražošanas izmaksas ir mazas, bet apgrozījums neaizvelk līdz obl. pvn maksātājam un tiem noteikti izdevīgāk maksāt mikrouzņ. nodokli, un ir tādi, kam lielāli izdevumi, kam peļņas nodoklis izdevīgāks. Faktiski no apgrozījuma ir labāk maksāt, ja nevajag grāmatvedi un var pats viegli un saprotami visu samaksāt, bet ar grāmatvedi jau nodokļu nomaksas veids patiesībā ir ekonomiskā izdevīguma lēmums.

    Es ieteiktu palielināt to Ls 500 uz kaut ko Rīgas un ES realitātei tuvāku, piem., EUR 1500 mēn un apgrozījuma nodokli, bet ar diviem darbiniekiem jau gan stumtu uz SIA un peļņas nodokļa pusi.

    +1
    0
    Atbildēt

    0

    Zoņtiks > andris902 30.12.2013. 00.58

    Īsti nepiekrītu domai par to, ka ar 2 darbiniekiem (mēnesī 1500Eur uz rokas) būtu izdevīgi iet uz “parastajiem nodokļiem” (protams, izņemot uzņēmējdarbības veidus ar ļoti augstām ražošanas izmaksām)

    Algas kopsumma uz rokas gadā šiem darbiniekiem būtu 1500*2*12Eur, kas ir 36000Eur gadā, minimālais nepieciešamais apgrozījums (ja nav nekādi izdevumi), lai nodrošinātu šādas algas būtu 36000/0,91 jeb ~39560Eur, savukārt pie parastās nodokļu formas, lai darbiniekam samaksātu 1500Eur uz rokas, uzņēmējam tas izmaksā vismaz 2730Eur mēnesī, šajā gadījumā 2730*2*12 jeb kopā minimums nepieciešams 65520Eur apgrozījums gadā (tas iedomājoties teorētisko situāciju, ka nav nekādu citu izdevumu kā personāla izmaksas, ja ir šādi izdevumi – tad apgrozījums nepieciešams vēl lielāks). Ja šāds apgrozījums ir mikrouzņēmumam, tad var atļauties samaksāt 36000Eur algās + 5896Eur nodokli + paliek pāri 23623Eur priekš izdevumiem…

    +2
    0
    Atbildēt

    0

Zane Pavāre 28.12.2013. 12.18

No otras puses, darbinieks-mikrouzņēmums šobrīd maksā piecas reizes mazākus nodokļus kā darbinieks parastais, un “iznīcināšanas” programmas beigās vēl arvien maksās trīs reizes mazāk. Drusku ciniski stāstīt, ka tas, kuram kājās uzmaukti piecreiz smagāki zābaki, patiesībā neprot dejot.

+12
-6
Atbildēt

1

    Inese > Zane Pavāre 28.12.2013. 12.24

    “Parastais darbinieks” vispār nodokļus nemaksā. Pats nemaksā. Par viņu maksā.

    +4
    -10
    Atbildēt

    0

ligakalnina 28.12.2013. 12.05

Tā ir cietpauraina politika, jebkurās, kurš pats sevi uztur,nevis prasa no valsts, un vēl rada kādu darbavietu, būtu jāatbalsta.

Un tas ir tikai viens piemērs, cik atbildīgā veidā Latvijā vispār tiek pieņemti lēmumi.

+12
-9
Atbildēt

0

sanitai19 28.12.2013. 11.30

Piekrītu izteiktajam viedoklim. Pati esmu mikrouzņēmuma īpašniece. 15% ir daudz par daudz. Tīšos prom no šīs zonas, līdz kļūs par smagu. Tā darīs daudzi. Valsts man nav palīdzējusi nevienā vietā. Tikai sūkusi – asinis.

+13
-10
Atbildēt

2

    Lauris > sanitai19 28.12.2013. 12.36

    Tikai neslēdziet ciet par agru.

    Uzņēmējdarbība ir racionāls lēmums un arī 2015. vēl nav pienācis, bet pa vidu būs vēlēšanas.

    Turklāt problēma jau ir, ka pārejot uz nodokļa maksāšanu no peļņas visdrīzāk jau nodokļu masa samazināsies, bet palielināsies grāmatvežu loma.

    Turklāt var reģistrēt mikru un maksāt nodokļus Igaunijā, variantu jau ir daudz. Slikti ir ka sacūko labu lietu.

    Līdzīgi kā uzturēšanās atļauju tirgošana atslēdznieku un mr 20 interesēs arī mikrouzņēmumu nodkļu jautājums var izšķirt nākamās vēlēšanās. Skaidrs, ka SC sāk pozicionēties ap šo jautājumu, un es esmu pārliecināts, ka mēs vēl pieredzēsim izmaiņas.

    +10
    -3
    Atbildēt

    0

    piziks > sanitai19 28.12.2013. 23.51

    Ja pieņem, ka Vilks un premjers Dombrovskis tiešām lieli gudrinieki nodokļos, nav izprotams, kādēļ Lietuva nav bankrotējusi un mirusi, ja leišiem IIN būtiski mazāks?!

    +3
    -6
    Atbildēt

    0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam