VVD: Ičas upe piesārņota ar VUGD mācībās izmantotu vielu

13

Komentāri (13)

juhans 19.12.2013. 16.58

http://sthamer.com/download/en/pd/PD-091_022-STHAMEX_F-15_F-6-english.pdf
Product information:
Environmental acceptability:
STHAMEX is physiologically harmless and easily biodegradable.

+6
-2
Atbildēt

6

    Inese > juhans 19.12.2013. 17.08

    Nu ja, jo kā raksta, putas ir uz proteīna bāzes:

    Protein-based foams (e.g. Sthamex F-15), which are less effective for flammable liquid fuel fires and are mainly used for training

    +3
    -2
    Atbildēt

    0

    ineta_rr > juhans 19.12.2013. 18.17

    Jau vienreiz teicu, biodegradējams nenozīmē nekaitīgs. Arī mušmire ir biodegradējama, tāpat kā PET pudeles (nopietni, palasiet Wikipedia par biodegradable, keramikas ir faktiski vienīgais, kas nav biodegradējams). Citiem vārdiem sakot biodegradējams nozīmē, ka uz to iedarbojas biotiskie faktori, bet cik ilgu laiku tiem vajag nav svarīgi, tāpat kā nav svarīgi, vai viela un tās biodegradācijas produkti ir kaitīgi vai nekaitīgi. Turklāt kaitīgums var būt arī ne-ķīmisks, piemēram, polietilēna maisiņi ir ķīmiski, manuprāt, nekaitīgi, taču tie vienalga ir kaitīgi dzīvniekiem tīri mehāniskā nozīmē, jo ar tiem var sapīties, aizrīties un nosmakt.

    +1
    -5
    Atbildēt

    0

    Inese > juhans 19.12.2013. 18.26

    Eksa k-gi/k-dzes, labāk pastāstiet godātajai IR.lv lasītāju saimei par konkrēto produktu – Sthamex F-15, nevis apceriet mušmires, PET pudeles un polietilēna maisiņus.

    +5
    -1
    Atbildēt

    0

    ineta_rr > juhans 19.12.2013. 23.45

    Vai mīnusiņus ieliki/-āt no visiem kontiem? Atbilde ir tāda, ka firma nepublicē ķīmisko sastāvu vai aktīvo vielu tipu, taču vispārīgi runājot putošanas aģenti var kaitēt ūdens organismiem. Ko Sthamex F-15 nodara videi, to lietojot atbilstoši ražotāja instrukcijām, paprasiet VVD vai labāk uzņēmumam, kas ražo to produktu, tāpat varat papētīt, vai VUGD ievēroja ražotāja instrukciju, lai gan pats raksts jau ir par to, ka neievēroja.

    0
    -2
    Atbildēt

    0

    Inese > juhans 20.12.2013. 00.50

    Kāpēc man kādam citam jāprasa, ja jūs tik zinošs esat? A par vielām infa šāda:

    Konkrētais putu koncentrāts ir bāzēts uz sintētiski aktīvām vielām – butoksietanola, putu stabilizētāja un sintētiskās virsmas aktīvās vielas.

    Ugunsdzēsībā netiek izmantots putu koncentrāts, bet gan putas, kuras veidojas 15 kārtīgi atšķaidot putu koncentrātu ar ūdeni, izveidojot 5% šķīdumu, kurš mehāniski simtkārtīgi tiek sajaukts ar gaisu. http://www.vugd.gov.lv/lat/aktualitates/zinas/7266-par-vugd-organizetajam-macibam-pie-icas-upes-un-putu-pielietosanu-ugunsdzesiba

    p.s. Mīnusiņus jums liek adekvātie šīs vietnes apmeklētāji.

    +1
    -1
    Atbildēt

    0

    ineta_rr > juhans 20.12.2013. 13.34

    Adekvāti kā Jūs? Virsmaktīvās vielas iedalās vairākās kategorijās, dažas no kurām toksiskumā ir salīdzināmas ar vārāmo sāli, bet citās kategorijās ir daudz bīstamākas vielas, ieskaitot tādas, kas ir atrodamas ķīmisko ieroču sarakstos. Tā kā pateikts nav nekas, ja vien netiek nosauktas visas aktīvās vielas nevis tikai ļoti plašas, neko nepasakošas kategorijas, kuru klātbūtni varēja prognozēt jebkurš ar kaut cik vērā ņemamām zināšanām organiskajā ķīmijā. Un biodegradējamais butoksietanols arī nav nekāds eņģelītis, lai gan diez vai tas ļaunākais tajā maisījumā.

    0
    -1
    Atbildēt

    0

Inese 19.12.2013. 16.58

VVD secinājis, ka, visdrīzāk, zivju bojāeju izraisījis ķīmiskais maisījums “STHAMEX F-15”
=======================

Visdrīzāķ, visticamāk, iespējams, varbūt.

+5
-1
Atbildēt

0

Janka, Janic 19.12.2013. 16.37

tas kantoris kautkaa staav augstaak par citiem , viņam nav saistoši izdotie ministru kabineta noteikumi , taa tas bija Talsu traģeedijaa kad bojaa gaja , jeb vienkaarši nosita cilveekbeernus izkaides šovaa , taa arii nezin ar kaadaam indeem straadaa , taa jau var apindeet ne tikai zivis , bet citus gan maak izviileet pa pinu programu , vai tiešaam nevar vienreiz savaakties , kautkas tur nav kaartiibaa, liekass straadaa peec krievu laika paraduma , kaads var vispaar noteikt pareizo ciparu par kaadu skaade nodariita , maliķiem saskaita upurus un uzliek sodu ,bet te sagandeeta daba ar neskaitaamiem upuriem , sodu jau nu vajadzeetu piedziit no vainiigaas amatpersonas .

+3
-2
Atbildēt

0

janazakovica 19.12.2013. 14.40

nosaut..

+1
-2
Atbildēt

0

kkristaps 19.12.2013. 14.23

Ko nozīmē “VUGD rīcībā nebija aktuālās šī produkta drošības datu lapas”? Kur tad viņi ņēma šo “produktu”, ja tagad nevienu ķīmisku vielu nevar iegādāties bez šādas lapas? Un lapā ir smalki uzskaitītas visas iespējamās ietekmes uz vidi un cilvēku veselību. Jāsecina, ka VUGD vai nu melo un slēpj faktu, ka neviens nav to lapu izlasījis, vai arī viela ir kaut kur nozagta (kas, protams, ir maz ticams)

+6
-1
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam