Vai pārsteigsim pasauli ar saviem IT sasniegumiem?

15

Komentāri (15)

Juris Dzelme 11.12.2013. 12.47

nū, lai izdodas pārsteigt ! lai darās un notiek ! :D

0
0
Atbildēt

0

janis17 11.12.2013. 00.24

Vai pārsteigsim pasauli ar saviem IT sasniegumiem?

———————————-
Vai tad čalovskis jau nav pārsteidzis ASV?

+1
0
Atbildēt

0

Rita Lazda 10.12.2013. 20.32

http://slashdot.org/topic/bi/allseen-alliance-wants-to-standardize-internet-of-things/

The so-called “Internet of Things” has rapidly become a buzzword du jour, with everyone from tech-giant CEOs to analysts rhapsodizing about the benefits of connecting everyday objects and appliances to the Web.

Despite all the hype, some significant obstacles remain to fulfilling that vision of a massively interconnected world. For starters, all the players involved need to agree on shared frameworks for building compatible software—something that seems well on its way with the just-announced AllSeen Alliance, which includes Sharp, Cisco, LG Electronics, Qualcomm, Panasonic, D-Link, and the Linux Foundation (among many others).

In theory, the AllSeen Alliance’s combined software and engineering resources will result in open-source systems capable of seamless communication with one another. The Alliance will base its initial framework on AllJoyn, an open-source framework first developed by Qualcomm and subsequently elaborated upon by other firms. Applications and services that support AllJoyn can communicate “regardless of manufacturer or operating system and without the need for Internet access,” according to the Alliance, whose Website offers the initial codebase.

“Open source is the ideal, neutral staging area for collaboration that can provide the interoperability layer needed to make the Internet of Everything a reality,” read a Dec. 10 note on the Linux Foundation’s official blog. “When everyone jointly develops and uses the same freely available code, companies can develop innovative services on top of it and get them to market faster.”

However, not all companies interested in exploring the Internet of Things have joined the AllSeen Alliance. For example, Intel isn’t a partner, despite having recently created a new division, the Internet of Things Solutions Group, to explore how to best make devices and networks more connected and aware. Despite the AllSeen Alliance’s attempt to align the industry on a common standard, it’s just as likely that—as with so many other technologies—a number of competing frameworks could develop over the next few years, as certain companies scramble to become the “gatekeeper” to the Internet of Things.

0
0
Atbildēt

0

Anna Gaigule 10.12.2013. 19.25

Tik pat labi varētu teikt, ka mums rūpniecībā ir jāattīsta smagā metalurģija.
Latvijā tehniski domājošu cilvēku ir tik, cik ir. Un, maksimums, ko var iegūt, ir ļaut visiem spējīgajiem kļūt par IT speciālistiem, nodrošinot gan iekšējo tirgu, gan eksportējot sarežģītus un īpaši pielāgotus risinājumus.
Bet “mēs arī” lielražošana ir jāatstāj indiešiem, ķīniešiem un krieviem, kuru ir daudz vairāk, un kuri ir vēl lētāki.

+2
-3
Atbildēt

2

    Rita Lazda > Anna Gaigule 10.12.2013. 20.29

    Nu cik var žļembāt šo domu par citiem, kas ir lētāki. Tak viens krievu kantoris jau atrodas Rīgā – un diez vai tāpēc, ka Krievijā ir lētāk. Un esiet reāli, pamostieties un izberzējiet no plostošanas piepampušās ačteles – ķīnieši ir planētas galvenie rūpnieki un viņi arī taisa savas programmas: datoru detaļas bez softa mūsdienās nestrādā – un nevajag aizmirst pašu galveno ķīniešu brīnumu – interneta cenzūru. Ja latvieši kaut ko grib panākt, tad to var tikai darot apvienojot spēkus – vismaz tad radīs kādu atpazīstamību pasaulē. Tā jau latviešiem labu IT produktu ir pilns, tikai tie visi lielāko tiesu ir zem citiem – tāpat kā šajā reklāmrakstā pieminētie.

    +2
    0
    Atbildēt

    0

    normundskr > Anna Gaigule 13.12.2013. 19.45

    Dažas refleksijas.

    > nodrošinot gan iekšējo tirgu
    kādu iekšējo tirgu? Diezgan bēdīga aina, manuprāt. Ja neskaitām valsts projektus, finansu jomu un varbūt mežiniekus. Latvijas bizness diezvai var atļauties maksāt vairāk par kapeikām par savu IT infrastruktūru.

    >ir ļaut visiem spējīgajiem kļūt par IT speciālistiem
    ja viņi negrib? Turklāt, IT spēks, manuprāt, rodas tad, ja viņu sakrusto ar citām nozarēm. “Pliki” IT speciālisti paši par sevi ir nevarīgi un der tikai kā algots darbaspēks. Runājot armijas terminos, tas ir tāpat kā uzbrukt tikai ar vienu ieroču šķiru – teiksim, artilēriju, neskatoties, ka pretinieks var pretī likt visas.

    > Ja latvieši kaut ko grib panākt, tad to var tikai darot apvienojot spēkus
    Ko nozīmē “apvienojot”? Jautājums ir par izpildījumu.
    IT ir tā joma, kur nelielas komandas var izdarīt ļoti daudz. Man liekas, ka jēga apvienot ir – sniegt valsts atbalstu tādās jomās, ko šobrīd saviem darbiniekiem nodrošina lielie starptautiskie uzņēmumi (teiksim, apmācības).
    Ideja, ka visiem IT ļaudīm vajadzētu strādāt vienā lielā uzņēmumā, man neizraisa labas sajūtas, jo vismaz man būtu grūtības tādā strādāt. Un domāju, ka ne tikai man – kad cilvēks sasniedz noteiktu profesionālo līmeni, viņam sāk rasties domas, ka kaut ko var darīt savādāk, bet, ja visi ir salikti vienā lielā hierarhijā, tad radošām izpausmēm būs mz vietas (protams, nav jau teikts, ka uzņēmumam jābūt organizētam hierarhiski, bet nu pagaidām mums LV tā tas sanāk)
    T.i., mans viedoklis ir tieši pretējs – mums IT jomā vajadzētu tiekties nevis uz cilvēku apvienošanu, bet uz individualizāciju un individuālu specializāciju un personiskās meistarības audzēšanu, uz freelance darbu, tai pat laikā veidojot organizatoriskās struktūras tā, lai lielu projektu gadījumā tās spētu vadīt lielas šādu frīlanceru grupas.

    0
    0
    Atbildēt

    0

Ieva 10.12.2013. 19.03

A tā labi – ievietot šādu DPA SQUALIO reklāmu?

+4
-1
Atbildēt

0

lebronj2356 10.12.2013. 13.16

Nu nezinu kā lai pārsteidz, bet lēto koderu laiki uz kuriem tā patīk dzīvot lielākajai daļai LV “programmizstrādes uzņēmumu” iet uz beigām un ir deficīts. Ja paskatītos, ko kā apakšuzņēmēji ir izstrādājuši vietējie – domājams ne viena vien Nokia sanāktu…..

+3
0
Atbildēt

0

Inese 10.12.2013. 10.20

“Tildes” mašīntulkošanas platforma “LetsMT”, ko Eiropas Komisija novērtējusi kā izcilu
=========================

Kā par brīnumu, tulko ciešami, še var iečekot: https://www.letsmt.eu/Translate.aspx

+1
-1
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam