Vēlas ieviest būvuzņēmēja nodevu (precizēta)

10

Komentāri (10)

Aivars Krauklis 03.12.2013. 22.21

“…iegūtos līdzekļus varētu(!) novirzīt būvzinātnes un būvniecības kvalitātes sistēmu attīstībai…” Varētu… kāds burvīgs formulējums. Nevis likumā precīzi definēs, par ko un kā nauda dodama, bet ministrijas ierēdņi ierastajā profesionalitātes līmenī (nupat bija laime noklausīties izcilu jaunā būvlikuma skaidrojumu) lems, kam „varētu” dot un kam „nebūtu lietderīgi”. Klasisks risinājums – savākt naudu no tiem, kas pelna, un izdalīt tiem, kas patīk. Atņemt un sadalīt – kādi kopš jaunības pazīstami principi. Rezultāti arī.

+2
-1
Atbildēt

1

    piziks > Aivars Krauklis 03.12.2013. 22.42

    Ar degvielu akcīzes nodokļa sadali tieši tāpat, — “ja netiek lemts citādi”… Parastais jezuītisms/glumiķošanās. Galvenais = par da jebko kādu noreketēt. Nožēlojami.

    Vai kāds mēģinās Pavļutu par šo izgudrojumu izpurināt?

    0
    0
    Atbildēt

    0

sausins 03.12.2013. 21.14

Nu kur vēl tālāk ! Ne tikai ministram ir jademisionē – visa EM ir jāpatriec kā nekam nederīga liekēžu un analfabētu banda, kas neprot pat likumu izlasīt !
Parādiet to likum kurš būvniecībā prasa obligāti izvēlēties zemāko cenu !?!?!?!?!?

0
-1
Atbildēt

0

piziks 03.12.2013. 20.03

1. Ja savā ideālā, piedaloties konkursos, uzvar labākais būvnieks, tad pēc pilnīgā pianista reklāmista Daniela Pavļuta un “viņa ekonomikas” ministrijas domām, šim labākajam, būvējot katru nākamo objektu, jānomaksā nodoklis par to, ka šis būvnieks ir labākais?! Kaut kā ačgārni, — konkursos zaudētāji/profesionāli vājākie tiks prēmēti ar atbrīvošanu no nodokļa! Spoži!
Nez, kurš ir šīs ģeniālās idejas autors/pirmtēvs/pirmmāte?

2. Cik gadu bija vajadzīgi, lai vismaz sāktu domāt par atteikšanos no zemākās cenas idiotisma? Vai kāds atceras, kurš un kā šo stulbumu uzspieda?

3. Piekrītu — Neticis! — par ģenerāluzņēmējam pašam obligātā apjoma/daļas noteikšanu.

+2
0
Atbildēt

0

Anna Gaigule 03.12.2013. 19.02

Tas, ka ministrija atcels zemāko cenu kā izvēles kritēriju ģenerāluzņēmējiem, nenozīmē, ka viņi nemeklēs zemāko starp apakšuzņēmējiem.
Pareizāk būtu nevis ļaut vēl vairāk nopelnīt par bezatbildību, bet gan atgriezties pie principa, ka ģenerāluzņēmējam pašam ir jāveic vismaz 50% no pasūtījuma.

+5
-1
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam