Infografika: Kas jāzina par Latvijas valsts karogu?
23Saistītie raksti
Publicistika /
26. aprīlis 2023
Zils-balts-sarkans
Aktuāli /
9. novembris 2018
Valsts simbols tenisa laukuma lielumā
Komentāri (23)
Anete 06.11.2013. 14.31
Nederēs, jo tas Austrijas herzogs.
0
Anete 06.11.2013. 14.06
Tu sāc aizvien vairāk līdzināties būtnei, kas raisa žēlumu, jo palidzību nav iespējams sniegt un arī negaida. Žēl, jo sirdī jau drošvien labs cilvēks biji.
0
Alise 06.11.2013. 14.04
Ločmelis atkal par muļķi izliekas, dzen propagandu un nonievā Latvijas valsts simbolus. Vai tiešām IRs uzskata par demokrātiju un vārda brīvību to, ka kāds ienāk tavā mājā un di…š mājiniekiem uz galvas?
Un īpaši “bidlam un urlam” ločmelim – sengrieķu, persiešu un senēģiptiešu karogus neviens nekur šobrīd laikam neizmanto kā oficiālus valsts simbolus.
7
Inese > Alise 06.11.2013. 14.06
Nonievāju? ;) Tu arī tici, ka šis karogs ir viens no vecākajiem pasaulē? Bet varbūt tu domā, ka 1279. gadā bija tāda valsts – Latvija? )))))))))))))))))))
“Ierosme Latvijas karoga krāsām ir gūta no kāda cēsinieku karoga apraksta Livonijas vecākajā Atskaņu chronikā sakarā ar ordeņa cīņām pret zemgaļiem 1279./80.g. Ar sarkanbaltsarkanu karogu šai kaŗagājienā piedalījās simt latgaļu karavīru no Cēsīm kāda ordeņa brāļa vadībā; tātad tas bija Livonijas ordeņa’ latviešu kaŗakalpu karogs. Tāds nu reiz ir latviešu liktenis. Šī baigā tradicija – kalpot svešu kungu kaŗapūļos, pie tam apkaŗojot savus ciltsbrālus, kas vēl cīnās par brīvību
Kā Cēsu karoga izvēlē, tā salikumā nekādas īpatas lokālas pazīmes nav saskatāmas, un tas pilnīgi iekļaujas sava laika Eiropas karogu tradicijās. Kāds Vācu ordeņa lielkomtura karogs pilnīgi atbilst cēsinieku latviešu karogam, kādu mēs to iedomājamies: sarkans ar līmenisku baltu pārdalījumu vidū. Visai sens tāpat ir austriešu sarkanbaltsarkanais karogs, un abas šīs krāsas ir pārsvarā arī rietumslavu karogos (sarkanā ir kaŗa karogu krāsa, baltā – miera, svētuma un šķīstības krāsa).”
0
Anete > Alise 06.11.2013. 14.08
Lasi starp rindām: vecākais līdž šim lietotais. Vai tad saimnieku “tri poloski” ir vecāks?
0
Inese > Alise 06.11.2013. 14.12
A tu lasi ne starp rindām:
tas bija Livonijas ordeņa karogs latviešu kaŗakalpiem, kas kalpoja svešu kungu kaŗapūļos, pie tam apkaŗojot savus ciltsbrālus, kas vēl cīnās par brīvību
0
Anete > Alise 06.11.2013. 14.23
Kādu fočenīti iemet, :)
0
Inese > Alise 06.11.2013. 14.26
Leopolda fočene derēs? ;)
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/01/Herzog_Leopold_V._Babenberg.jpg
0
buchamona > Alise 06.11.2013. 15.05
Ločmelis. Tavām pūlēm šeit pazemot LR karogu un himnu ir pupu mizas vērtība,jo tam nav nekādas nozīmes – kuru vietu pēc kārtas LR karogs šodien ieņem pasaules valstu ” senuma hierarhijā”, tā pat nav svarīgi, ko kādreiz parakstīja 17 cimzieši mūsu šīs dienas himnas sakarā.
Svarīgi ir tas, ka sarkanbaltsarkans karogs un Dievs svētī Latviju bija tie lielumi, kuri spēja mobilizēt latviešus Brīvības cīņām, un arī tas ir svarīgi, ka piecdesmit gadu ilgajā PSRS okupācijas laikā komunisti tā arī nespēja iznīdēt no mūsu apziņas ne mūsu karogu, nedz himnu.
Tā kā – nepūlies velti.
0
Inese > Alise 06.11.2013. 15.12
Es tikai norādīju uz to, ka nav pareizi latviešu skolās mācīt to, ka Latvijas karogs ir viens no senākajiem pasaulē ;) Latvija kā valsts dibināta vien 1918. gada 18. novembrī ;)
Un konkrētais 1279. gada Livonijas ordeņa karogs mobilizēja vien latviešu kaŗakalpus, kas kalpoja svešu kungu kaŗapūļos, apkaŗot savus ciltsbrālus, kuri vēl cīnījās par brīvību. Un tas ir vēsturisks fakts!
0
Inese 06.11.2013. 13.28
Un tiešām latviešu skolās māca, ka tas ir viens no vecākajiem karogiem pasaulē? Dak jau Irānas teritorijā 3000 gadus pirms Kristus bija karogi. Par visādām Grieķijām un Ēģiptēm pat nerunāsim )))
Un vispār, kā rakstīja Ģinters – Cēsu karoga krāsu izvēlē un salikumā nekādas īpatas lokālas pazīmes nav saskatāmas un tas pilnīgi iekļaujas sava laika Eiropas karogu tradīcijās.
2
Inese > Inese 06.11.2013. 13.58
Cerams, ka IRsieši kādreiz uzrakstīs arī to, ka 1875. gadā 17 cimzieši esot parakstījuši atzinumu, ka Baumaņu Kārļa “Dievs svētī Latviju!” esot nospiesta no vācu šlāgerdziesmiņas “Kaut es putniņš būtu”:
Līdzību tiešām nav grūti saskatīt:
http://www.youtube.com/watch?v=LJskucNFVCw
0
Inese > Inese 06.11.2013. 14.00
“Latvijas himna sacerēta 1872. gadā, kad no tādas Latvijas ne smakas nebija un vēl i netaisījās būt. Domāju, ka lielai daļai toreizējās Krievijas impērijas latviešu tautas pārstāvju nebija īpašas vīzijas ne par savu valsti, ne par tās mērķiem. Latvieši tolaik knapi, knapi bija oficiāli piedzīvojuši dzimtbūšanas atcelšanu un arī Latvijas himnas tekstā vienkārši iekodēta vēlme atbrīvoties no kalpotāju statusa. Toreiz tas bija aktuāli, bet galīgi nav pa tēmu apstākļos, kad jau pašiem ir sava valsts.
Savdabīgi izskatās arī atmiņu tēlojumi (iz periodika.lv) par to, kādā kondīcijā, iespējams, Baumaņu Kārlis sēdās pie klavierēm, lai sacerētu pašreizējo himnu.
Es burtiski acu priekšā redzu ainiņu ar bārdainu vīreli jautrā prātā pie klavierēm, uz kurām novietots jau līdz pusei iztukšots alus kauss un čipsu paka… Tiek sacerēta Latvijas himna!
Un tā nenormālā traģika. Vai man vienīgajam šķiet, ka, piemēram, vārdi “laid mūs tur laimē diet” jāizpilda tādā intonācijā, it kā traktors tikko būtu sabraucis mīļoto sunīti? Nevaru iedomāties nevienu citu dziesmu, kur vārds “laime” jādzied tik gaudulīgā tonī. Un interesanti, ka valsts himna tak pārsvarā tiek izpildīta tieši laimīgos mirkļos. Nu, piemēram, Dukurs dabūs Olimpiskajās spēlēs zelta medaļu. Laime bezgalīga! A ko mēs klausīsimies? Šito sēru maršu?”
0