No avarējušās Fukušimas AES noplūdis radioaktīvs ūdens

26

Komentāri (26)

dzintarz 21.08.2013. 13.50

No avarējušā IR noplūdis ūdens.

+1
-1
Atbildēt

1

    Diāna Eglīte > dzintarz 22.08.2013. 09.40

    Pelēkais vilks, izpotējies pret trakumsērgu, Tu neesi normāls!

    0
    0
    Atbildēt

    0

dzintarz 21.08.2013. 13.24

No avarējušās Fukušimas AES noplūdis radioaktīvs ūdens
========
Ak, Kungs kāda nelaime!
Pat nesalīdzināt ar krivanoga_magatesaki.ru degošā grafīta un velnsviņzin kādu “līdzparauto rusembassy_delfi.lv izotopu listi 1986”..

Šķiet, ka Dižajai Krievzemei noplūdis ļoti smags izotops.

+1
-2
Atbildēt

3

    Juris Millers > dzintarz 21.08.2013. 15.07

    Bez ironijas šī konkrētā noplūde ir sasodīti nepatīkama. Vismaz tur strādājošajiem. Šī peļķe izstaro ar jaudu 100 mSv stundā. Tas ir sasodīti daudz. Tipiskam cilvēkam normālā doza ir 1-2 mSv *gadā*. Ātomstrādniekiem pieļaujamā doza ir 50 mSv *gada* laikā, vai līdz 150 mSv gadā avārijas gadījumos. Tas nozīmē, ka cilveku, kas ir pusstundu pastrādājis pie tās peļkes pēc likuma ir uz vismaz gadu jānosūta uz darbu ofisā tālu no visām stacijām.

    +1
    0
    Atbildēt

    0

    dzintarz > dzintarz 21.08.2013. 15.54

    Plus_opinionaigarius Bez ironijas šī konkrētā noplūde ir sasodīti nepatīkama. Vismaz tur strādājošajiem.
    ===============
    Sasodīti nepatīkama, AigariRUS?
    Sasodīti nepatīkamas bij padoddumjo “kara komisariātu oblavas” 1986.gada pavasarī-vasarā, kad tūkstošiem reproduktīva vecuma vīriešu izķerstīja Interfrontes komisāri (šobrīd pensionētie sarkanarmijas paliekas un provokatori) apdauzīto krievkomunistu-jaģeršķiku stulbuma maskēšanai.

    0
    -3
    Atbildēt

    0

    Juris Millers > dzintarz 21.08.2013. 18.52

    Likt cilvēkiem ar rokām nest urāna gabalus atpakaļ uz reaktoru, protams, bija fenomenāla PSRS cūcība, ko Japāņi prātīgi neatkārtoja, taču paša notikuma nopietnumu arī nevajag noniecināt, it īpaši ne rusofobijas aizsegā.

    +1
    0
    Atbildēt

    0

Diāna Eglīte 21.08.2013. 13.21

Fukušimas avārija ir vissliktākais notikums kodolenerģijas vēsturē, tā stacija ir daudz lielāka par Černobiļas, tikai par laimi nenotika tik liela radioaktīvā materiāla noplūde apkārtējā vidē. Tomēr reaktori vēlaizvien nav demontēti, nav pat izvākta kodoldegviela no dzesēšanas baseiniem, kuri atrodas zemestrīcē bojāto ēku augšējos stāvos. Tādēļ Fukušima vēlaizvien ir liels drauds kā Japānai, tā arī visai pasaulei, jo atrodas pie Klusā okeāna.

+1
-3
Atbildēt

2

    dzintarz > Diāna Eglīte 21.08.2013. 13.28

    Kristaps Andersons Fukušimas avārija ir vissliktākais notikums kodolenerģijas vēsturē
    ===============
    Klau, rusembassy “kļisķap aņģerson janovič”!
    Jums TUR VISI TĀDI?

    +2
    -2
    Atbildēt

    0

    Juris Millers > Diāna Eglīte 21.08.2013. 18.48

    Eksperti vēl strīdās savā starpā kas bija sliktāk – Fukushima vai Černobiļa. Tīri pēc cipariem Fukušimā atmosfērā tikai izlaists mazliet lielāks radiaktīvo vielu daudzums. Taču no otras puses praktiski visas Fukušimā izlaistās radioaktīvās vielas ir vai nu inertās cēlgāzes vai arī viegli gaistošie jods un stroncijs. Černobiļas ogļu mediātoru degšanas laikā atmosfērā tika izmests pilns spekts ar visiem iespējamajiem radioaktīvajiem elementie, ieskatot smagos urāna un plutonija ātomus, kas ir fantastiski bīstami cilvēkam pat dažu ātumu apmērā.
    Pašreizējais zinātnieku viedoklis ir tāds, ka radiācijas fons organismiem nav bīstams, pat ja tas ir daudz reiz lielāks par vidējo. Bīstami ir lokalizēti punkti ar augstu radiācijas koncentrāciju, kas ir organisma iekšienē ilgāku laiku.
    Urāns un plutonijs putekļos var būt vienkārši ieelpots un var sadedzināt plaušas un apkārtējos orgānus. Jods var uzkrāties cilvēku vairoddziedzerī, taču ātri iziet un pazūd. Stroncijs teorētiski var uzkrāties kaulos, taču tas notiek ļoti lēni – tur vajag vairākas desmitgades dzīvot un ēst piesārņotu ēdienu, vēlams gaļu ar kaula smadzenēm.
    Turklāt Černobiļa to visu izkaisīja pāri apdzīvotajiem Eiropas reģioniem, kamēr Fukušimas lielākās noplūdes aizgāja Klusajā okeānā, kur bez problēmām izšķīda.

    +2
    0
    Atbildēt

    0

Juris Millers 21.08.2013. 12.36

Pašlaik visā Japānā strādā tikai viena AES, pārējās vēl joprojām ir izslēgtas. Tā dēļ Japāna gandrīz divkāršoja ogļu un naftas produktu importu TermoES darbināšanai, lai daļēji generētu iztrūkstūšo elektrisko jaudu. Problēmas cilvēku veselībai no TES izmešiem un palielinātas šo produktu transportēšanas nav pienācīgi novērtēta.

+4
0
Atbildēt

0

Juris Millers 21.08.2013. 10.44

Raksts ir mazliet neprecīzs – jauc aitas ar čeburekiem.

1. Aizliegums pārdot zivis, augus un gaļu no ietekmētā reģiona ir spēkā vēl no sākotnējās avārijas brīža, iespējams, ka pēdējās dienās tas ir atsvaidzināts vai precizēts, par to man informācijas nav

2. Gruntsūdeņi tecēja iekšā reaktora pagrabā kopš kādu laiku pāc avārijas, kad pagrabā satecējušais ūdens (no reaktora dzesēšanas mēģinājumiem) tur ilgu laiku stāvot sāka bojāt pagraba sienas. Eksperti aplēš, ka kopumā pa tā kalna nogāzi dienā pa gruntsūdeņiem notek vidēji 1000 tonnas ūdens. No reaktora pagraba un apkārt tam esošajām akām dienā izpumpē 400 tonnas. Pārējais nonāk jūrā, bet nav skaidrs cit tas pārējais ir radioaktīvs.

3. No reaktora pagraba izpumpētais ūdens ir vidēji radioaktīvs. Tas tiek izlaists caur vairākām filtrācijas un attīrīšanas stadijām. Rezultātā sanāk ~90% tīra ūdens un ~10% ļoti radioaktīva ūdens (10 reizes radioaktīvāka kā sākumā, jo radioaktivitātes summa procesā mainīties nevar). Šis īpaši radioaktīvais ūdens tiek glabāts speciāli izbūvētos konteineros turpat AES teritorijā.

4. Šonedēļ blakus vienam no šiem konteineriem ir atklāta ļoti radioaktīva ūdens peļķe un pārbaudē atklāts, ka vienā no konteineriem ūdens līmenis pazeminās. Šie visi īpaši radioaktīvie konteineri atrodas tādā kā lielā betona basseinā no kura ūdens izbēgt nevar un peļķe ir vienā šī baseina stūrī.

Pašlaik strādnieki pārpumpē visu atlikušo ūdeni no bojātā konteinera uz pārējiem konteineriem tam apkārt un arī vāc kopā ūdeni no peļķes. Tur visticamāk vajadzēs vēl izņemt to betonu un ieliet vietā jaunu.

Avārijas INES līmenis ir atkarīgs no izbēgušās radiaktivitātes daudzuma, pat ja tā ir izbēgusi tikai no pirmā drošības līmeņa un nav tikusi ārā no AES teritorijas. Salīdzinājumam, pēc tiem pašiem kritērijiem Černobiļā katru dienu notiek pa INES 1 avārijai, bet lietainās vai vējainās dienās pat INES 2.

+2
-1
Atbildēt

6

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam