Rīgas pils un Stradiņa slimnīca deg budžeta gaidās

18

Komentāri (18)

Ieva Aile 14.08.2013. 20.13

Rokas nost no cukura un sāls!kā tad mēs skābēsim gurķus un vārīsim zaptes?!

+1
0
Atbildēt

0

Kristīne 14.08.2013. 03.02

“Valsts maku var papildināt, prātīgi pārliekot nodokļu svaru”
==
Sabiedrības veselību var būtiski uzlabot, samazinot melu daudzumu

+1
0
Atbildēt

0

Inese 13.08.2013. 12.04

Principi? Godaprāts? Nē, tas nav par ķengu skrejlapu “tēvu” Pēteri Apini.

Ventspils mēra Aivara Lemberga “stipendiātu” sarakstā atrodami gan toreizējā politiskā spēka “Latvijas ceļš” (LC), gan partijas “Jaunais laiks” (JL) pārstāvji, gan citi politiķi, ziņo telekompānijas TV3 raidījums “Nekā personīga”.

(…) 18 000 ASV dolāru vēl saņēmis kāds “Apinis”, kurš varētu būt tā laika LC deputāts Pēteris Apinis, pieļauj “Nekā personīga”.

Apinis intervijā raidījumam atzina, ka ir saņēmis 18 000 ASV dolāru no Lemberga. Naudu viņš Ventspils mēram esot lūdzis pats grāmatu izdošanai. Apinis uzsvēra, ka pretējā gadījumā viņam nekad nebūtu izdevies izdot grāmatas, jo citam nevienam neesot bijis iespējas lūgt palīdzību. http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/223426-iespejams_lemberga_stipendiatu_saraksta_atrodami_lc_jl_un_citi_politiki

0
-1
Atbildēt

2

    Kristīne > Inese 14.08.2013. 03.07

    LC gan zaudēja vēlēšanas, bet Apinim bija taisnība.

    +1
    0
    Atbildēt

    0

    Kristīne > Inese 14.08.2013. 03.10

    “Apinis intervijā raidījumam atzina, ka ir saņēmis 18 000 ASV dolāru no Lemberga”
    ===
    Tas ir sliki.

    +1
    0
    Atbildēt

    0

ligakalnina 13.08.2013. 10.15

Izskatās, Apīnis dzīvo kādā savā pasaulē, manuprāt, priekšlikumi galigi nereāli.
Varbūt, vienīgais, ko var apspriest, ir NI nod. variantii.
Palielin, akcīzi tabakam un alkoholam – nozīmē palielināt nelegalās tabakas un alkohola īpatsvaru.
Uzlikt nodokli “kaitīgiem” produktiem – ne visi Latvijā prot iekārtoties tik ērti, kā Apinis un Circene, daudzi pērk lētāko produktu, jo tiem vienkārši nav citas izejas, tas būtu sitiens taisni pa maznodrošinātajiem.
Tas priekšlikums “ja tu ko prasi, tad pasaki, kur ņemt” ir absolūts murgs, mums Saeima un valdība par ko saņem naudu?
Par to lielo objektu privatizāciju – ar LM nepietiek?
Par to, ka medicīnai maz naudas – loģiski, toties ierēdņiem daudz, un to prasības aug, bet, kā tiek izlietota pat esošā nauda – Igaunijā nav VM, un par to atbild ap 10 cilvēkiem pie Sociālo lietu ministrijas, un cik ierēdņi strādā Latvijas VM?
Varbūt, vienkārši pāriesim uz Igaunijas modeli, valstis taču līdzīgas pēc visiem parametriem, un būs medicīna, praktiski bezmaksas, bet, politiķiem tas, acīmredzot, ir neizdevīgi, izdevīgi nemitīgi ko reformēt, “apgūsot” naudu, pēc pusgada, kad finansējums beidzies ( tas mums jau ieplānots, apstiprinot budžetu), dalīt naudu “pēc deguniem” un partejiskās piederības, un turēt visus stresā un atkarībā, un vēl jau uzturot milzīgu administratīvu aparātu, dažnedažādas aģentūras, utt., kas, lielā mērā, nepieciešamas caurkritošo politiķu un pietuvināto darbavietu nodrošināšanai?
Kas attiecas par to sociālo nodokli – tik neadekvāti, kā Latvijā, sociālo nodokli neizlieto nekur.
Ja vienam bērna pabalsts var būt 11 tūkst. mēnesī, citam pārdesmit lati ( par pabalstu griestu atcelšanu, cik atceros, iestājas taisni NA, tā viņi izprot sociālo taisnīgumu), tad kāpēc to sauc par pabalstu, vairākumā valstu pabalsts ir fiksēts, un to piešķir tiem, kam nepieciešams, nevis tiem, kam tāpat nekas netrūkst, vienam pensija tūkstošos, citam 100 lati, ar vienādu stāžu, to nesauc par sociālo sistēmu, bet, par parodiju, kur netiek ievērots elementārs solidaritātes princips, sociālais budžets un valsts nav banka, kur paņem tik, cik ieliek ( kaut, lielo pensiju saņēmēji sen izsmēluši savas iemaksas), visā Eiropā strādā princips, kad mazāk veiksmīgiem palidz veiksmīgākie, Anglijā vispār pensijas atkarīgas tikai no stāža, cik zinu, toties nevienam nav zemāka par iztikas minimumu, gribi lielāku – lūdzu, ir privātie fondi, utt., nevis, kā Latvijā, un mūsu klauniem vēl nav kauns saukt mūsu pensiju sistēmu par labāko pasaulē un tādā garā, dabiski, priekš tāda Viņķeļa, kas nosēdējis dažnedažādos bezjēdzīgos politiskos “komisāra” amatos ar labu algu, no 1000 līdz 4000, un neatbildot par neko, tā ir labākā pasaulē, pasaulē par neko naudu nemaksā,.
Un vēl, kāpēc A. aizmirst par progresīvo nodokli, kas būtu sen jāievieš, un kurš ir praktiski visās ES valstīs?
Tas nevarētu uzlabot budžeta situāciju?
Par to Apīnim būtu jārunā, nevis jāmurgo.

+3
0
Atbildēt

6

    Ieva > ligakalnina 14.08.2013. 13.36

    Nu kaut kā par daudz žults. Ja cilvēks ir nopelnījis (jo ir tikai apsvērumi, ne pierādījumi, ka nav) ir jāmaksā attiecīgā pensija. To sauc par drošumspēju. Man gribas rēķināties ar to, ka man taisnīgi maksās par to, ko nopelnu. Un es esmu pret sociālo uravņilovku, maksāt visiem vismaz minimālo algu, visiem puslīdz vienādi vai arī pret to, ka veiksmīgajiem jāatbalsta sliņķus, Invalīdus, bērnus un slimos, jā, bet sliņķus nē. Manuprāt, šī attieksme ir sociālisma sekas. Mazo pensiju indeksācija ir viens no tās izpildes veidiem (kāpēc tiek sodīti tie čaklie darbarūķi, ka priekš pensijas ir strādājuši vairāk?) Ir jau ir negāciju daudz, bet sauklis “vajag salikt visus zagļus cietumos” jau paliek tikai deklaratīvs lozungs, ja tam nav pamatojuma un izpildes procedūras. Un, diemžēl, šis komentārs, atšķirībā no citām reizēm, tāds lozungisks sanācis.

    A par Apiņa rakstu- principā piekrītu viņa tēzēm, tikai nez kāpēc viņš nav pieminējis arī citu avotu – avotu, kas finansē medicīnu rietumu pasaulē – apdrošināšanu. Tagad ir kuriozs, ka tiem, kam nauda ir, to nevar izmantot medicīnā (es nerunāju par “standarta” pacientu nodevām utml. ) Un, kas sliktākais, tā nokļūst aploksnēs. Normāli būtu maksāt par savu veselības apdrošināšanas polisi regulāri- 5-15 ls mēnesī, bet nemaksāt tad , kad vajadzīga nopietna operācija, vai kāds laiks jāpavada slimnīcā. Un maksāt brīvprātīgi – tiem, kas grib, lai serviss būtu līmenī. Mēs, īstenībā, parasti par savu veselību nerūpējamies, neinvestējam tājā laiku un līdzekļus, tajā pašā laikā gaidam, lai viss būtu brilianti un gatavs.
    Savukārt, par medicīnu, kā tādu- protams, no tiem, kam nemaksā, neko jau ar daudz nevar prasīt, bet apkalpošanas kultūra ir zem katras kritikas pat privātajās iestādēs. Nesen biju ciemos slimnīcā ap diviem, mēģināju sameklēt ārstējošo ārstu, bet māsiņas teica, ka visi dakteri jau ir prom. Savukārt dakteri jau nu reiz nav tā kategorija, kas ir slikti apmaksāta, jo koruptīvo shēmu, sauktu “pateicība aploksnē” jau Zatlers legalizēja. Manuprāt, tieši medicīnas sistēmā bardaks ir vislielākais, bet gadiem neredzu, ka būtu kāda virzība uz tās sakārtošanu. Vajag, dodiet, katastrofa- to jā, to dzirdu katru gadu, bet viss sabirst kā melnajā caurumā..

    0
    0
    Atbildēt

    0

    ligakalnina > ligakalnina 14.08.2013. 15.03

    Neviens tev neliedz pelnīt un krāt pensijai privāto pensiju fondos, bet, valsts pensijām un pabalstiem tādas atšķirības – desmitiem un simtām reižu, būt nevar.
    Sliņķus nodalīt no tiem, kam vienkārši nepalaimējas vai kuri, dažādu iemeslu dēļ, nespēj sev nopelnīt lielu pensiju, atšķirt viegli – pēc darba stāža.
    Kāpēc cilvēkam, kurš godīgi strādājis padomju laikos, un kura darba augļus privatizējuši patreizējie blēži, ar stāžu 40 un vairāk gadu, pensija ir 150, bet, tādam komisāram Viņķelim un simtiem līdzīgu komisāru, kas visā dzīvē nav izdarījuši neko jēdzīgu, izņemot to, ka sēdējuši speciāli radītos amatos, pensija ir reizes 10 lielāka?
    Kāpēc Lielbritānijā neviens neraud par to, ka vienādi vecuma pabalsti visiem nav taisnīgi?
    Un neviens no turienes nebrauc pelnīt pensiju uz Latviju, bet, viss notiek otrādi?
    Tam nav nekāda sakara ar socialismu, bet, ar elementāro sociālo taisnīgumu, visi cilvēki nav vienādi talantīgi, utt., un sabiedrība nav d;žungļi, kurā katrs cīnās par izdzīvošanu, kā tas ir Latvijā, tad mums nekādu valsti nevajag.
    Tas, ka medicīnā bardaks, ir tikai daļa no tā, ka bardaks visā valstī un bardaks galvās, un vēl tāpēc, ka mūsu valstī proritāste ir nevis cilvēks, bet, ierēdnis un Potjomkina sādžu būve, jo lielāka megabūve, jo lielāks “atbirums”.

    0
    0
    Atbildēt

    0

    Ieva > ligakalnina 14.08.2013. 17.28

    Ne visi piedzimst smuki, ne visi piedzimst gudri, ne visi ir veiksmīgi, vai tur mēs ko labojam? Tā ir dabas radīta netaisnība. Kāds Tu esi, tādam jādzīvo. Ja neesi Einšteins, samierinies! Savukārt, slinkums tāds nav, bet tā ir paša izlaidība. Tāpat dzeršana. Savukārt mazo pensiju indeksēšana rada netaisnību, jo novienādo sliņķi ar darbarūķi. Es piekristu, ka mazās pensijas tiktu pārskatītas, kompensācija par krievu laika darba gadiem pacelta, tiktu ņemts vērā bērnu skaits, bet ne mehānisks pārrēķins tikai mazajām pensijām, jo tas nevis mazina, bet palielina netaisnību.
    Lielbritānijā darba ražīgums ir stipri augstāks, Nesen bija viens Vācijā dzīvojoša latvieša raksts par viņa novērojumiem Vācijā par tur esošajiem latviešiem.
    http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/473287-loti_neglaimojoss_viedoklis_par_latviesiem_dala_ir_gurka_ripinataji
    Vispārējais secinājums- sliņķi un dzērāji, kas negrib strādāt. Jā, piemēram, Īrijā ir augstākas algas, bet nez vai būtu pareizi par kaudzi saskaldītas malkas Latvijā maksāt tikpat cik par trijām Īrijā – jo darba ražīgums atšķiras 3X . Pie kam tas ir valsts , ne indivīda darba ražīgums- mūsu visu kopīgā, vidējā atdeve..

    Par Viņķeli zinu vien to, ka viņš bija represēts padomju laikā- lasīju medijos, tāpēc nez vai tāpēc saukt par komisāru viņu būtu pareizi, bet par speciāli radītiem amatiem, savukārt, neesmu informēts, tāpēc būtu labi dzirdēt faktus. Pieņemu, ka viņam drusku paveicās tikt labos amatos, bet tā jau tas dzīvē notiek, un es neesmu melnās skaudības piekopējs. Kāpēc mēs visi esam tik skaudīgi, un nenovīdīgi metamies virsū katram, kam dzīvē veicies drusku labāk?

    Progresīvā nodokļa ideja jau arī ir puritāniski pareiza, bet vai neesat lasījis Vilka apsvērumus par to ka “bagātie” ar lielām (oficiālām) algām ir tikai daži procenti, bet ķerties klāt (palielināt nodokli) pie robežas 400-500 latu algas nez vai būtu labi. Tāpēc secinājums- šī nodokļa administrēšana (aprēķinu programmu pārtaisīšana, ieviešana, uzskaite, kontrole utt) varētu pat iznākt dārgāk, kā ieguvums. Tāpēc mans secinājums te – tā ir viena no idejām, kurai ir laba doma apakšā (līdzīgi kā, piemēram, “pareizā” ideja aizliegt tirgot alkoholu 1. septembrī), bet kas dzīvē var dot pretēju rezultātu (tāpat kā likums par alkohola netirgošanu pēc 10:00, kas ir radījis “točku” uzplaukumu, izgaismojis policijas impotenci, un novedis pie saindēšanās Preiļos un Jelgavā). Drīzāk te vietā būtu saprātīgs likums par palielinātu nodokli (otrajam) nekustamajam īpašumam, kā Apinis arī raksta, jo “apdalītie” jau tādu nenopirks.

    0
    -1
    Atbildēt

    0

    Ieva Aile > ligakalnina 14.08.2013. 19.59

    Ķīps,kur tu pie mums redzi taisnīgu samaksu par padarītu darbu?!Man atkal jānāk ar piemēru par pēc visiem rietumu standartiem uzbūvētu ražīgu notekūdeņu attīrīšanas iekārtu vadītāja (ar augstāko izglītību un sertifikātiem) nēnešalgu 180 LS,lai nokauninātu par demagoģijas izplatīšanu?

    +1
    0
    Atbildēt

    0

    Ieva > ligakalnina 15.08.2013. 11.38

    Netaisnība, protams. Manuprāt, katrā valstī ir šādi negatīvi un pozitīvi piemēri. Vienīgi varu teikt, ka šis inženieris varēja nepiekrist strādāt par šādu algu. Ja piekrita, kāpēc tad darba devējam būtu jāmaksā vairāk? Darbaspēka tirgu to atļauj, kāpēc neizmantot?
    Un varbūt šim inženierim šī bija pozīcija, no kuras meklēt citu, labāku? Vai varbūt viņš ir zinošs, bet neaktīvs, neuzņēmīgs utt., un šī pozīcija viņam atbilst?
    Katrā ziņā darbaspēka tirgu valsts neregulē. Zinoši, radoši un aktīvi inženieri jau nu reiz ir tā kategorija, kur ir darbaspēka deficīts, un arī te dzīve visu noliks savā vietā. Agri vai vēlu.

    Bet tas, par ko es runāju komentārā, ir valsts garantēta stabilitāte pensijām. Lai arī mazām, bet garantēta. Tāpēc pensiju apgriešana krīzes laikā bija sliktākais, ko valsts varēja izdarīt. Jo tā grāva savus pamatus, radīja papildus stimulu nemaksāt nodokļus, kas arī notika (Kāpēc man tos maksāt, ja valsts vienalga manu nopelnīto atņems…)
    Kā jau rakstīju, arī mehāniska pensiju indeksācija daļai no pensijām ir negodīga, tā kā bomzi un darbarūķi noliek vienā strīpā. (Kāpēc man strādāt, ja valsts vienalga visiem maksā gandrīz tādu pašu pensiju?)

    0
    0
    Atbildēt

    0

    Ieva Aile > ligakalnina 16.08.2013. 17.58

    Ķīps,Tipiska mežonīgā kapitālisma pieeja -ja var nošmugulēt samaksu darbiniekiem,kāpēc gan to nedarīt.Atliek tik kādam zinošam darbiniekam tur strādāt no 1985.gada, nelielā pilsētā ar ierobežotu darba vietu skaitu,kurš turklāt dzīvo sava tēva celtā mājā ar rūpīgi koptu dārzu,bitēm,vistām utt. un no turienes nekur netaisās aizbraukt,kā darba devējs- pašvaldības uzņēmums- var tā apgriezt algu,ka acis spiežas laukā.Izslavētās rietumu vērtības :D Uzspļaut man gribas uz tādu iekārtu!Tavai zināšanai,notekūdeņu attīrīšanas iekārtas ir BIOLOĢISKAS,tur nekas nav jāizdomā no jauna,mehānismi un agregāti tikai jāuztur darba kārtībā,inženieriem tur nav ko darīt,ar to tiek galā atslēdznieki un elektriķi,tur galvenais uzsvars uz bioloģisko procesu vadīšanu un kontrolējošām ķīmiskajām analīzēm.

    0
    0
    Atbildēt

    0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam