Tautieši ārzemēs informācijas saņemšanai vēlas vienotu mediju

31

Komentāri (31)

tuba76 03.07.2013. 13.23

Manuprāt tādi portāli jau ir – piemēram latviesi.com. Personīgi es tur informāciju meklēju ārkārtīgi reti. Parasti eju uz attiecīgo Latvijas valsts iestāžu portāliem meklēt informāciju un vajadzības gadījumā rakstu pieprasījumus iestādēm. Iestāžu darbiniekiem gan vajadzētu iemācīties cilvēcīgāk komunicēt ar privātpersonām – man tie likumu citāti viņu atbildēs nav vajadzīgi – likumus pati protu i sameklēt i izlasīt. Bet tā jau nav tikai ārzemju latviešu problēma – man domāt visi gribētu saņemt kompetentas atbildes uz jautājumiem “populārā” valodā.

+1
0
Atbildēt

0

Ieva 03.07.2013. 13.00

Ir divas lietas – kopīgo ziņu publiskošanas portāls un “vienīgais pareizais”. Nez vai ideja par visu zinu koncentrācija vienā vietā ir pareiza, jo diez vai Austrālijas latvietim interesē Ņujorkas latviešu bērnu apmācību kalendārs. Tāpat neviens no esošajiem portāliem nevar tikt pasludināts par Globālo, jo tas vienalga būs lokāli piesiets, un citi būs greizsirdīgi..
Tāpēc būt jārada jauns, ar bāzi Latvijā, kas orientēts uz visiem latviešiem ārzemēs, un, kas publicē kopīgas ziņas, vai nozīmīgākos jaunumus no latviešu diasporām pasaulē. Ārzemju latvieši ir noguruši no Latvijas “melnā cauruma” un naudu tam nesametīs, savukārt, Latvijas oficiālajiem kantoriem līdzekļu tam nav, tāpēc domāju, ka ideja ir bezcerīga

+2
0
Atbildēt

3

    Gundars Āboliņš > Ieva 03.07.2013. 15.08

    Pēc piedalīšanās konferencē un zinot tajā izskanējušos viedokļus, no savas puses gribas izvirzīt preikšplānā Annas (no Luksemburgas) teikto par savstarpēji saistītu informācijas platformas izveidošanu. Nav jēgas taisīt kādas informācijas copie&paste no vienas lapas uz citu, ja nepieciešamais ir atrodams ĀM, EM, Saeimas vai citu iestāžu mājas lapās! Jāizveido vienkārši saprotama meklēšanas sistēma ar tiešu norādi uz primāro informācijas avotu. Manuprāt, līdzekļu atvēlēšana portāla vai mājas lapas izveidei,kur nu “globālais latvietis” vai trimdinieks atradīs tieši viņam un viņa stāvoklim atbilstošu informāciju, būs tīra līdzekļu palaišana gaisā…

    0
    0
    Atbildēt

    0

    lailabidzane > Ieva 03.07.2013. 15.58

    .
    Vai man kāds var paskaidrot, kāpēc tiem latviešiem (vai arī bijušajiem Latvijas iedzīvotājiem) ir jāveido kāds īpašs portāls, meklēšanas sistēma, vai jebkas tamlīdzīgs?
    No otras puses, ja tāds ir jāveido, kāpēc ne latviešiem Latvijā?

    Vai tie aizbraukušie ir būtiski dumjāki par palikušajiem?

    0
    0
    Atbildēt

    0

    Ieva > Ieva 03.07.2013. 16.25

    ja būs copy/paste, tad tante Google informāciju atradīs nevis vienā vietā, bet divās…. Meklēšanas funkcija nav galvenā…
    Domāju, ka problēma nav portālā, problēma ir nepieciešamība centralizēti koordinēt informācija. Tas, kas to darītu, tad uztaisītu arī portālu, jeb tas ir sekundārs.
    Jebkurš portāls ir tikai cilvēku darba augļu reprezentācija. Portāls bez uzturēšanas nomirst. Tāpēc primārai būtu jābūt struktūrai, kas to dara, tās refleksija medijos jau būtu nākošā lieta.
    Valsts organizācijas te ir par stīvām, pārāk sasietas utt. Tā varētu būt kāda nevalstiskā organizācija, vai ari kādas reprezentatīvas Latviešu pasaules organizācijas apakšstruktūra, kas tiktu bāzēta Rīgā.
    Un “sabiedriski” tas nebūs. Ir jābūt apmaksātiem pilna laika darbiniekiem.
    Valsts, parādot labo gribu, varētu noziedot līdzekļus vai telpas..

    0
    0
    Atbildēt

    0

efeja60 03.07.2013. 11.41

Valdībai pirmkārt jādomā par tautiešiem Latvijā.

+2
0
Atbildēt

0

lailabidzane 03.07.2013. 08.47

.
Vai tas ir pilns vēlmju saraksts? :)

Un, ar ko tad latvietis Latvijā ir sliktāks par latvieti ārvalstīs?

Vai kāds var paskaidrot, kādas ir būtiskās neta izmantošanas atšķirības Dundagā, Rīgā, Dublinā vai Ņujorkā?

Atbilde uz pirmo jautājumu. Gribēt nav kaitīgi, slikti ir dabūt negribot.

Atbilde uz otro un trešo. Rakt vajag. Nevis meklēt, kur biezāka desas šķēle.

+3
-5
Atbildēt

13

    buchamona > lailabidzane 03.07.2013. 09.23

    …Vai kāds var paskaidrot, kādas ir būtiskās neta izmantošanas atšķirības Dundagā, Rīgā, Dublinā vai Ņujorkā?…+++ ” pogas” jau darbojas visur vienādi :) Atšķiras vide, info telpa, kurā cilvēks dzīvo. Lai kaut ko sameklētu netā, ir jābūt saprašanai, ko meklēt. Var gadīties tā, ka tas , kas rīdziniekam ir pašsaprotami un sen zināms, ” globālajam latvietim” var izrādīties ” tumša bilde”. Vienots medijs latviešiem ārzemēs ir nepieciešams, lai šo nezināšanu kliedētu, šāds mēdijs ir nepieciešams arī tādēļ, ka, ja tas veiksmīgi darbojas, šāds portāls var kļūt par visas pasaules latviešu saskarsmes centru, par ” virtuālo Latvijas Republiku” :) Pēc tā būtu jātiecas.
    Cik ļoti nepieciešama ir “globālā latvieša” saikne ar savu tautu un atbalsts Latvijas valstij, par to varējām pārliecināties valodas referenduma laikā, varēsim pārliecināties arī nākošajās Saeimas vēlēšanās, kurās jau prognozē kārtējo SC uzvaru :)
    Nākošajās vēlēšanās globālais latvietis ar savām 200 līdz 300 tūkstošiem vēlētāju balsīm var kārtējo reizi izglābt mūsu valsti. Šādam vienojošam medijam sen jau vajadzēja darboties

    +4
    -1
    Atbildēt

    0

    ligakalnina > lailabidzane 03.07.2013. 09.32

    Manuprāt, būs tas mēdijs, vai nebūs, par SC tie ārzemju latvieši diezin vai balsos, problēma ir tur, ka viņi vispār neiet balsot.

    +1
    -3
    Atbildēt

    0

    buchamona > lailabidzane 03.07.2013. 09.37

    Tā jau nav, ka vispār neiet balsot :) Problēma ir tā, ka reizēm to ir sarežģīti izdarīt. Tādēļ ceru, ka līdz nākošajām vēlēšanām tiks lietas sakārtotas tā, lai varētu nobalsot netā.

    Par to, ar kādu politisko pārliecību ” globālais latvietis” balsos, manprāt nebūtu jāuztraucas. Drīzāk jau jāsāk uztraukties par latviešiem Latvijā, par to, kas šajās galvās darās… :)

    +2
    -1
    Atbildēt

    0

    Ainārs > lailabidzane 03.07.2013. 09.50

    Varbūt varētu komentēt par lietām, par kurām ir saprašana? Latvieši ārzemēs vispār neiet balsot – no kurienes tādi nepatiesi apgalvojumi vispār rodas? Kā jau te kāds minēja – valodu referendumā varēja redzēt, cik daudzi iet balsot. Īpaši sarežģīti arī tas nav – atrodoties tālu no vēlēšanu centriem, var balsot arī pa pastu, vai tad tas jau atcelts? Lieta tāda, ka ne vienmēr vēstniecības informē diasporu par to pasta balsošanu.

    +3
    -1
    Atbildēt

    0

    lailabidzane > lailabidzane 03.07.2013. 09.50

    .
    riņķī apkārt! Vai būtu jāsaprot, ka tie nelatvijas latvieši ir tādi padumji? Vai slimi?
    Vai, varbūt, tomēr tā īsti to komunikāciju ar tēvzemi nevēlas?
    Šie rāda plikas pakaļas, bet mums būtu jādanco apkārt, un ar karotīti putriņa jāiebaro?

    Bet, ja tiešām gaudojam pēc viņu balsīm vēlēšanās, tad tā ir veltīga gaudošana.

    +3
    -3
    Atbildēt

    0

    lailabidzane > lailabidzane 03.07.2013. 09.54

    .

    “Lieta tāda, ka ne vienmēr vēstniecības informē diasporu par to pasta balsošanu.”

    Nu, jā – ar karotīti neviens nebaro, mutīti nenoslauka, uz podiņa neuzliek… :)

    +2
    -3
    Atbildēt

    0

    buchamona > lailabidzane 03.07.2013. 10.00

    varbūt ka tā. Tev ir viena nelaime – Tu nespēj turēties pretī kārdinājumam runāt par lietām, par kurām Tev nav nekādas jēgas. :)

    +3
    -1
    Atbildēt

    0

    Signija Aizpuriete > lailabidzane 03.07.2013. 10.15

    ——rinķī apkārt:”(..)
    – Tu nespēj turēties pretī kārdinājumam runāt par lietām, par kurām Tev nav nekādas jēgas. :)”
    ============================================================================
    “Šausmīgi daudz taisnību. Nojukt var, ja nav savējās.”
    ― Imants Ziedonis, Epifānijas

    http://www.youtube.com/watch?v=Q1arBwn_lbw

    0
    0
    Atbildēt

    0

    ligakalnina > lailabidzane 03.07.2013. 10.30

    Tad, varbūt, noskaidrosim, kas tad ir tie ārzemju latvieši – tie, kas tur dzīvo jau sen, vai arī tie, kas izbraukuši un strādā ārzemēs taisni pēdējos gados?
    Un cik liels % no pēdējiem vispār balso, vismaz, pēc maniem novērojumiem, vairākums vispār ignorē vēlēšanas.
    Nu un tas, ka bez tā vienotā mēdija tie ārzemju latvieši nespēj orientēties, viņiem tur ko nepaziņo, vispār smieklīgs arguments, ja kādam kaut kas intersē, viņš uzzinās visu pats, zīdaiņi viņi, vai, vai viņi vēlas panākt prets sevi speciālu attieksmi?

    +1
    -1
    Atbildēt

    0

    grislits > lailabidzane 03.07.2013. 11.19

    dzeri, ārzemēs valodu referendumā pret krievu valodu kā otru valsts valodu nobalsoja vairāk kā 31 tūkstotis balsotāju, lielākais balsotāju daudzums bija UK, Īrija, Zviedrija, Norvēģija. No šiem skaitļiem, kā arī no video un ziņām, kas bija balsošanas laikā no iecirkņiem ārzemēs, var secināt, ka lielākā daļa balsotāju bija tagadējā laika emigranti.

    Savukārt par krievu valodu nobalsoja vairāk kā 8 tūkstoši balsotāju, kurus arī varēja novērot tajā laikā publicētajos video no balsošanas iecirtkņiem, un lielākā daļa balsojušo arī bija UK un Īrija. Tādējādi, arī SC elektorāts ārpusn Latvijas ir tagadējie imigranti.

    Domāju, ka tie, kas iet balsot, ir tie, uz kuru atgriešanos var cerēt. Un tas skaitlis arī aptuveni atbilst tam, ko vienmēr esmu uzskatījis par reālu reemigrācijai – ap 25-50 tūkstoši (10-20% no aizbraukušajiem).

    Un 30 000 latviešu + viņu bērnu dēļ, kas varētu atgriezties, tomēr būtu nepieciešams pacensties un to vienoto informācijas mediju ārzemēs esošajiem izveidot. Jo tiešām ir kā riņķī apkārt saka – mums te uz vietas dzīvojot, kur visu laiku apkārt ir vietējā informācijas telpa un vietējā vide ar cilvēkiem, kas šeit uz vietas dzīvo un kas nepārtraukti dalās informācijā, daudzas lietas varbūt liekas pašsaprotamas un lielas daļas informācijas uztveršanu mēs nemaz īpaši speciāli nefiksējam, bet uztveram un zemapziņā un atmiņā saglabājam, toties dzīvojot ārzemēs, šo ikdienas vides informāciju neuztverot, varētu būt daudz grūtāk detaļās un niansēs uztvert un saprast arī dažādās vietās publicēto informāciju.

    +1
    -1
    Atbildēt

    0

    ligakalnina > lailabidzane 03.07.2013. 11.35

    10 – 20%, kuri balso, tas, tomēr, ir ārkārtīgi mazs skaitlis.
    Es te runāju ar tādiem, kas ik pa laikam iebrauc Latvijā, un tad atkal brauc strādāt, diemžēl, lielāko daļu Latvijas politiskie procesi vienkārši maz intersē, viņi jūtas jau no tā visa projām, un vairākums vai nu nedomā atgriezties, vai nu, varbūt, tad, kad nopelnīs pensiju.
    Iespējams, tas vienotais mēdijs kaut ko arī dotu, bet, ja jau ir interese, arī tagad var visu atrast internetā, un tas neprasa nekādas lielas pūles, nav interese un motivācija, tur tā nelaime.

    0
    -1
    Atbildēt

    0

    Gundars Āboliņš > lailabidzane 03.07.2013. 15.30

    Parastais cilvēks Latvijā, ikdienā ir tālu prom no informācijas plūsmas, kas saistīta ar politiskiem procesiem un ir neizsekojama informācija par tiešajiem viedokļu veidotājiem un ietekmētājiem…

    0
    0
    Atbildēt

    0

    lailabidzane > lailabidzane 03.07.2013. 16.18

    .
    Tā nu ir sagadījies, riņķī apkārt, ka šo vasaru pārsvarā pavadīšu ne Latvijā. Un, iespējams, rudeni arī.
    Taču tas man ne mazākā mērā netraucē būt informētam par Latvijā notiekošo. Ziņu un sociālie portāli ir nepārprotami būtiskākie info apmaiņas kanāli.

    Katrs, kas GRIB, VAR saņemt informāciju, un to apspriest ar citiem. Ir tikai jāgrib.

    0
    0
    Atbildēt

    0

ligakalnina 03.07.2013. 08.10

dzeris49 ne par tēmu, bet, manurāt, interesants, kaut, nepatīkams jaunums, par dīvaino vārda brīvības izpratni Eiroparlamentā:
“Лидер французских ультраправых Марин Ле Пен лишилась депутатской неприкосновенности в Европарламенте
03 июля 2013 | 06:30
Решение принял комитет по юстиции. Теперь полиция Франции может начать уголовное преследование политика за публичные антиисламские высказывания. Поводом для этого, как напоминает «France-Presse», стало выступление Ле Пен 3 года назад в рамках избирательной кампании на пост председателя “Национального фронта”. Марин Ле Пен заседает в Европарламенте с 2004 года”.
Tātad, islamistu sludinātāji drīkst atklāti kūdīt cilvēkus pret pastāvošo iekārtu, faktiski, pasludinot visus “neticīgos” par cilvēkiem, kurus drīkst nogalināt, drīkst atklāti iestāties pret Eiropas vērtībām un kristīgo pasauli, drīkst kultivēt naidu un neiecietību, sludināt īstu islamofašismu, un par to tiesāt nedrīkst, jo tā ir vārda brīvība, nevis ekstremisms?
Bet, ja tu kritizē islamistus un islamu, kas, vispār, nav nekāda reliģija, bet, ideoloģija, tas ir ekstrēmisms?
Vārda brīvība tikai islamistiem, Eiropā jau šariāts, jau tik tālu?

+5
-1
Atbildēt

0

Janka, Janic 03.07.2013. 07.50

oligarhiem taads vienots medijs vajadziigs kaa zaķim stopsignaals , taa ideja par vienotu mediju sen nokauta uz ilgaaku laiku , valstij kuraa pie teikšanas melnaas naudas un ekonomikas virziitaaji tas ar nav nepieciešams , taadeeļ to pasludina par milzu daargu projektu , kurpretim meetaajas ar naudu apkaart kaa ar dubļiem , piemeeram prudentijai pumiljona preemija par investora atrašanu LM , rodas aizdomas , ka no taa pusmiljona ar kaadai partijai komoss atleks , jo bez taa te nekas nenotiek , pat taadu nieku , skolaas burtniicas , kuras atzina par nevajadziigaam , peekšņi valsts ar pusmiljonu apmaksaas kaadam šo muļķiigo biznesu ( burtniicu drukaašanu) un tas atkal buus obligaats materiaals skolniueku somaas… lasiet miiliiši lembes ciiņu , oligarhu apmaksaato dienu , katraa pilseetaa ir partijas sponsoreetas aviizes , taisniibu tikuntaa neatradiisi

+1
-3
Atbildēt

2

    Elūnīts > Janka, Janic 03.07.2013. 08.41

    Derètu izlasìt rakstu, pirms to komentèt. Runa ir par vienotu mediju àrzemju latviesiem, lai màjaslapas nav izkaisìtas pa visu pasauli. Oligarhi laikam tev atnèmusi saprasanu…

    +4
    -1
    Atbildēt

    0

    Janka, Janic > Janka, Janic 03.07.2013. 09.48

    priekškam tad taadu informasaciju te jaapublicee??? varbuut vajag ziedojumus…

    +1
    -2
    Atbildēt

    0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam