Juris Biķis atstāj “Latvijas finiera” padomes priekšsēdētāja amatu
9Saistītie raksti
TOP101 /
8. decembris
Pašmāju bagātnieki
Labs bizness /
4. februāris
Celmlauži
Redaktora sleja /
4. februāris
Sveika un sveiks!
Aktuāls jautājums /
3. decembris 2023
Eksporta virzieni mainās
Redaktora sleja /
31. jūlijs 2022
Sveika un sveiks!
Komentāri (9)
esmeralda_se 14.06.2013. 00.21
@ no comment
Tu tiešām esi tik naivs, lai domātu, ka “Sveza” turpinātu Latvijā ražot saplāksni?
Tātad vietējie IR labāki.
0
silvija_vitina 13.06.2013. 17.26
es ceru, ka tas nebūs signāls krievu mafiozajiem reideriem.
2
Inese > silvija_vitina 13.06.2013. 23.11
Galvenais, ka pašmāju shēmotāji tev dikti patīk ;) 1997. gada ziņa par Latvijas Finiera prihvatizāciju:
Valsts kontrolei (VK) radušās aizdomas, ka apmēram 80 uzņēmumu un objektu privatizācijā pieļautas nelikumības, jo savulaik Ekonomisko reformu un Finansu ministrijas apstiprinājušas skaidrojumu Par pamatlīdzekļu pārvērtēšanu uzņēmumu un uzņēmējsabiedrību grāmatvedībā, kas neatbilst vairākiem ar privatizāciju saistītiem likuma pantiem. Tāpēc VK padome vērsusies Satversmes tiesā.
VK ierosina ierosināt lietu un atzīt par spēkā neesošu ministriju 1993. gadā apstiprināto skaidrojumu Par pamatlīdzekļu pārvērtēšanu uzņēmumu un uzņēmējsabiedrību grāmatvedībā, kas neatbilst vairākiem ar privatizāciju saistītiem likumu pantiem. Finansistu un ekonomistu kopējie nedarbi esot pretrunā arī ar Ministru kabineta 1995. gadā pieņemtajiem Administratīvo aktu procesa noteikumiem.
Kā jaunatklātās nelikumības izpaužas praktiski, Neatkarīgajai pastāstīja VK Privatizācijas procesa revīzijas departamenta direktors Indulis Šķibelis, kurš ir galvenais trokšņa cēlājs šajā jautājumā: «Ministriju izdotajā likuma skaidrojumā paredzēta iespēja izmantot investīcijas kā valsts īpašuma izpirkšanas līdzekli, lai gan likumos šādas iespējas nav paredzētas. Rezultātā apmēram 80 objektu privatizācija notikusi šādi – topošais īpašnieks iegulda privatizējamajā objektā vai uzņēmumā zināmu naudas summu un, privatizējot šo bodīti, saņem atlaides paša ieguldītās investīcijas apmērā.» I. Šķibelis uzskata, ka šajā gadījumā nevarot runāt par kļūdu likumā, bet tikai par nepareizu likuma tulkojumu un pilnvaru pārsniegšanu.
Starp uzņēmumiem, kuri privatizēti šādā veidā, ir, piemēram, Latvijas finieris, Aurora un zvēraudzētava Tumšupe.
0
piziks > silvija_vitina 14.06.2013. 09.02
Skibelis bijis pašreklamists, likumi vilkusies logikai pakaļā. Ja esi ieguldijis, firmu attīsttijis, esi nopelnijis firmu ari iegut. Normāli. Neviens no visiem Biķiem, kas finieri sev attistijuši, negrauc LF. NC, — vajadzēja graut un jums ar Škibeli baigi gribejās, lai nebutu ari LF? :)
Vai talak vēsture pec LF privatizācijas ir pierādijusi, ka ar LF viss parsvarā noticis valstiski, pareizi, loģiski. A kur tagad Škibelis? Ko sasniedzis?
0
garausiitis 13.06.2013. 17.03
Vecais malacis… cerams ,ka puika turpinas vilkt biznesu …
0