Kipra vienojas par investīciju fonda izveidi

80

Komentāri (80)

Andis 21.03.2013. 12.56

Rezumē:
– Kipra riskēja ar vieglu naudu banku sektorā – ērta pozīcija starp Rietumiem un Austrumiem, zemi nodokļi, pievērtas actiņas uz naudas izcelsmes avotiem utt. Tas, kas 1995.g. un pēc tam tā īsti neizdevās Latvijai.
– Krievi utml. ļoti labi pazīst tos, kas šmugulējas. Taču šajā gadījumā šmugulim bija izcils “jumts”: Eiropas Savienība + Eiropas Centrālā banka. Normāla vietiņa, kur noglabāt savu naudu, prom no ārprātīgās Krievijas biznesa vides. Kāpēc Eiropas Savienība un centrālā banka to pieļāva un vai vēl pieļaus – tas tagad laikam galvenais jautājums.
– Vienā brīdī Kipra attapās, ka valsts ekonomika ir totāli (arī politiski) atkarīga no banku biznesa un lielajiem banku klientiem. Un, kā izrādās, bankām ir totālas problēmas.
– “Jumts” (Eiropas Savienība) nejūt karstu vēlmi šādu primitīvu valsts biznesa modeli atbalstīt. Vēl jo mazāk, ja Kipra i necenšas pierādīt, ka kaut ko darīs, lai turpmāk spētu savilkt savu bilanci.
– Kipra, kas ir lūdzēja lomā, gada laikā nav spējusi izdomāt un parādīt, kā spēs savilkt galus. Sarunas visu laiku ir apkārt un rinķī, bet ne par pašu galveno: “Ko Kipras valsts darīs, lai tās ekonomika turpmāk būtu pelnoša un ilgtspējīga? ”
– Potenciālajiem palīgiem kļūst žēl sava iztērētā laika un, lai kaut kā izbeigtu tirgu, viņi sagatavoja Kiprai savu recepti un teica – “Mums apnicis. Vai nu šādi vai nekādi”. Recepte diezgan skarba, bet ne tuvu tik skarba, cik Kipras patreizējā ekonomika.
– Kipras politiķi saprot, ka viņa karjerām līdz ar to ir gals klāt un varbūt arī zilu aci var dabūt. Tam viņi nav gatavi, tāpēc notēlo patriotus un lepni atsakās no palīdzības, cerībā, ka vēlētāji (pagaidām) vēl nededzinās viņu mašīnas un mājas.
– Tiek izmisīgi mēģināts sarunāt kādu palīdzību no valsts, no kuras kapitāls ir bēdzis uz Kipru – Krieviju. Paši Kipras politiķi saprotu, ka šie ir pavisam tumši ūdeņi – jo, ko pretī paprasīs valsts, kas Kipru izmantojusi savas naudas paslēpšanai no… paši no sevis?
– Krievijas valdošie nerēķinās ar savu publiku (kur vairums ir pārliecināti, ka valdošie kārtējo reizi piesedz bandītus) un vispār beidzot jūtas kā globālās politikas “stāri”. Pašlaik gatavo kapitulācijas noteikumu sarakstiņu Kiprai. Viltīgu sarakstiņu. Pirmdien varētu būt gatavs.

Es pareizi sapratu?

+11
-1
Atbildēt

13

    Rinalds Krûklis > Andis 21.03.2013. 13.30

    yep!

    +4
    -1
    Atbildēt

    0

    Andis > Andis 21.03.2013. 13.47

    stāsts turpinās:
    – Eiropa skaidri pateikusi (fū, labi, ka spēja to izdarīt): ja Kipra vēl aizņemsies no Krievijas, tad Eiropas Savienība izstājas no spēles. Lai Kipra pati tad tiek galā.
    – Krieviem šādā situācijā jāsagatavo Kiprai tāds piedāvājums, kas pārsver labumus, ko var solīt Eiropa. Nu – bezmaz jāņem pansijā un jāuztur mūžīgi mūžos. Phe, zūd jebkāda motivācija, jo krieviem no Kipras bija jēga tikai tad, ja tā ir Eiropas paspārnē.
    – Kipras politiķiem tagad ar (vēl vairāk) nolaistu asti jāčāpo atpakaļ pie Eiropas. Taupība, apgrieztas algas, iesaldēti depozīti un visa pārējā, sen sapelnītā buķete.

    Pa to laiku Medvedevs uzražojis jaunu hohmu – krievi taisīšot paši savu iekšējo ofšoru Tālajos Austrumos: http://www.gazeta.ru/business/news/2013/03/21/n_2810181.shtml
    Tas varētu būt tāds, kā mazais “mini-es” no Ostina Pauersa filmām?

    +11
    -1
    Atbildēt

    0

    silvija_vitina > Andis 21.03.2013. 14.05

    Gatim : par stāsta finālu 5 zvaigznes :)

    +5
    -1
    Atbildēt

    0

    dzerkaleliva > Andis 21.03.2013. 14.10

    Jā, laikam nesaproti to, kas notiek.
    ——————
    Totally Chaotic Eurozone Conference Call Reveals What A Mess The Cyprus Situation Is
    BRUSSELS (Reuters) – Euro zone finance officials acknowledged being “in a mess” over Cyprus during a conference call on Wednesday and discussed imposing capital controls to insulate the region from a possible collapse of the Cypriot economy.
    In detailed notes of the call seen by Reuters, one official described emotions as running “very high”, making it difficult to come up with rational solutions, and referred to “open talk in regards of (Cyprus) leaving the euro zone”.
    The call was among members of the Eurogroup Working Group, which consists of deputy finance ministers or senior treasury officials from the 17 euro zone countries as well as representatives from the European Central Bank and the European Commission. The group is chaired by Austria’s Thomas Wieser.
    Cyprus decided not to take part in the call, a decision that several participants described as troubling and reflecting the wider confusion surrounding the island’s predicament.

    0
    -3
    Atbildēt

    0

    dzerkaleliva > Andis 21.03.2013. 14.13

    Jā un citās valstīs ir demokrātija, parlaments dara to, ko vēlas tauta.
    ——————————–
    LONDON (MarketWatch) — An overwhelming majority of the citizens in Cyprus would rather leave the euro zone than accept an unprecedented levy on bank deposits as part of bailout package, Greek daily Ekathimerini reported on Thursday, citing a survey by Prime Consulting. The survey found that 91% of the Cypriots back the government’s decision to reject the proposed bank-deposit tax, while 67% preferred a euro-zone exit along with stronger ties to Russia.

    +1
    -4
    Atbildēt

    0

    Andis > Andis 21.03.2013. 14.16

    Nu, nesaprotu, kur pretruna. EUR zona nevēlas ielaist gangrēnu, par ko augstāk stāstīju. Paliek jautājums – kāpēc vispār ļāva tādai veidoties.
    Teiciens “to insulate the region” ir diplomātiski ļoti spēcīgi teikts, aptuveni, kā parastajā sarunvalodā būtu “nogriezt un aizmest labi tālu, lai smaku nejūt”.

    Manis pēc lai brāļojas ar krieviem un iet prom no ES. Starp citu, viņu situācijā ne tā sāpīgākā ģeopolitiskā izvēle – iekarošana un pārkrievošana nedraud. Arī bulgāri, serbi un armēņi savulaik pietiekami veiksmīgi glābušies no turkiem pie krieviem. Par to ir bijusi sāpīga maksa, bet vismaz dzīvi palika.

    +5
    -1
    Atbildēt

    0

    dzerkaleliva > Andis 21.03.2013. 14.17

    Baltijai pametot PSRS, vēlāk izjuka PSRS, nevis Baltija. Iedomāties, ka ir iespējams arī savādāk, ir nedaudz naivi un liecina par vēstures nepārzināšanu. Vēsturē nav pretēja piemēra, tāpat kā nebūs šis.

    +1
    -6
    Atbildēt

    0

    dzerkaleliva > Andis 21.03.2013. 14.21

    Tieši tā, šobrīdējā stavkas rīcība liecina par paniku.
    Jautājums tikai, kurš, tad ir tas gangrēnas neskartais reģions. Vienīgais reģions, kur šobrīd aug IKP un nepieaug bezdarbs un līdz šim nekrita (tagad jau arī krīt) ražošana ir Baltija. Tāpat iedomāties, ka Eiropai sadaloties savstarpēji naidīgos reģionos (gangrēnas skartajos un neskartajos) ekonomika tipa neskartajos, paliks neskarta, nu tas jau robežojas, labi neteikšu rupjības, bet šo valstu ekonomikas ir saistītas un arī Vācija atsevišķi ir tikai 20% no ES IKP. Eiropas reģionam izjūkot, izjuks arī ekonomikas. Bet, lai jau griež to gangrēnu, paskatīsiemies, cik tālu tas viss aizies.

    +1
    -4
    Atbildēt

    0

    Andis > Andis 21.03.2013. 14.46

    PSRS ir Krievijas impērija 2.0, loģiski, ka tad, kad siena sabruka, visi pašķīda kur kurais. Eiropas Savienība ir brīvprātīgi veidota (tiem, kas tankā, protams, to neieskaidrošu). Atšķirība ir milzīga.

    Turpinājumam – no savienībām to sastāvdaļas ir stājušās iekšā un ārā uz nebēdu, bet tas bieži vien nenoved pie savienības sabrukuma. Dažādi arābu emirāti ir čupojušies un dalījušies, Beļģija atdalījās no Nīderlandes savienības, Ekvadora un Venecuēla atdalījās no Kolumbijas Savienotajām Valstīm – bet Kolumbija saglabājās, Singapūra atdalījās no Malaizijas Federācijas utt.

    Bet es saprotu jūs, korporācija_konsolidācija. Maizīte ir jāpelna ar komentāriem :)

    +10
    -1
    Atbildēt

    0

    austrisv > Andis 21.03.2013. 15.34

    Gati, lasīju ar interesi. Paldies. Super!

    +4
    -1
    Atbildēt

    0

    dace_ampermane > Andis 21.03.2013. 16.05

    Gatis Bet es saprotu jūs, korporācija_konsolidācija. Maizīte ir jāpelna ar komentāriem :)

    Tā maizīte jau ar tāda plāna vien iznāk ar šito darbiņu :)

    +3
    -1
    Atbildēt

    0

    Anete > Andis 21.03.2013. 20.05

    varbūt tas ir sākums tam par ko runā jau jau labu laiku, ka z-eiropa vienkāŗši mēģinās tikt vaļā no slaistiem dienvidos, sak, kāda sūda pēc mums nemitīgi grūst naudu melnajā caurumā? gatim noteikti žetons par pārliecinošu viedokļa izklāstu, prieks lasīt, pretēji augsprātīgajam kk, interesanti viņš kādā valsts iestādē strādā ka viņam tik daudz laika copēt un pāstēt, :)

    +3
    -1
    Atbildēt

    0

    kreëstliv > Andis 22.03.2013. 01.43

    Kipra turēja grieķu vērtspapīrus, daudzus, kam uztaisīja SVF prasīto hair cut, līdz ar to Kipras bankas ktuvinājās bankrotam. Arī Swed lielījās, ka esot pirkuši grieķi vērtspapīrus pensiju fondiem kādā brīdi, jo, redz, vācieši taču izglābšot, bet paspēja pārdot.

    Kiprai nav citas iespējas kā bankrotēt ar visām savām bankām, pārvērst kredītus iepriekšējā valūtā (tāpat lielākā daļa ir elektroniskā nauda), lai ir atmaksājami (jo citādi bezjēdzīgi, sala visa aizemgrēs), bet ES – uzturēt kādu pagaidu banku pamatfinanšu kustības nodrošināšanai un sniegt Kiprai finansiālu palīdzību parastām budžeta vajadzībām. Iepriekšējās valūtas ieviešana nodrošinās konkurētspējīgāku tūrisma sektoru, jo jākonkurē ar Turciju. ECB tajā laikā printēs naudu, lai mazinātu sekas uz lielajām D-Eiropas valstīm.

    +2
    0
    Atbildēt

    0

dzerkaleliva 21.03.2013. 12.20

The Euro train wreck continues.
Just this morning we’ve got:
A horrible German Flash PMI number.
A horrible French Flash PMI number.
An announcement from the ECB that it will shut off emergency funding for Cypriot banks by Monday.
And the day’s really just started.
Markets are red.
Italy is down 0.6%. Germany is down 0.8%. France is off 1%. http://static5.businessinsider.com/image/514acb7feab8ea5a75000001-400-300/train-train-crash-trains.jpg

+1
-1
Atbildēt

0

dzerkaleliva 21.03.2013. 12.18

Tā gaidām nākamo pirmdienu, jaunajā realitātes šovā. ———————————————– ———————————————–The ECB Just Gave Cyprus Its Drop Dead Date

Next Monday is the drop dead date by Cyprus.
If Cyprus doesn’t have a deal in place by then, the ECB will not provide its banks the emergency liquidity assistance they need to continue to operate.
Earlier this week, the Cypriot parliament rejected a plan that would have recapitalized the country’s banks by imposing a one-off tax on all depositors.
Since then the government has been scrambling to come up with the nearly 6 billion euros that the country must supply to save its banks.
Below the dotted line is press release the ECB just put out, where in the central bank says that assistance will be cut off unless there’s a deal.
——————————————————————————–
21 March 2013 – Governing Council decision on Emergency Liquidity Assistance requested by the Central Bank of Cyprus
The Governing Council of the European Central Bank decided to maintain the current level of Emergency Liquidity Assistance (ELA) until Monday, 25 March 2013.
Thereafter, Emergency Liquidity Assistance (ELA) could only be considered if an EU/IMF programme is in place that would ensure the solvency of the concerned banks.

+1
-2
Atbildēt

0

Rinalds Krûklis 21.03.2013. 10.25

Pajautājiet Raimondam Paulam, vai viņš būtu ar mieru nomaksāt 10% nodokli no sava Krājbankas depozīta un dabūt 90% atpakaļ! :)

+11
-1
Atbildēt

18

    Signija Aizpuriete > Rinalds Krûklis 21.03.2013. 10.45

    ——-
    Pajautā globālo banksteru “lakstīgalai” – vai viņa gatava atdot 90% procentus, lai turpinātu kapitālisma lāpīšanas pasākumus:

    “Vīķe-Freiberga: Tas kapitālisms ir jāsalāpa, jo nekas cits nav izgudrots”

    http://www.diena.lv/latvija/viedokli/vike-freiberga-tas-kapitalisms-ir-jasalapa-jo-nekas-cits-nav-izgudrots-13928495

    +2
    -4
    Atbildēt

    0

    austrisv > Rinalds Krûklis 21.03.2013. 10.52

    Bet, nu jau par vēlu vaicāt, kad visi gali ūdenī un Antonovs uzdzīvo Britānijā . Tas jādara, pirms bankas nogrimušas! Pauls jau nerīkojās gudri uzticēdamies Antonovam un tik daudz “oliņu” glabāja vienā kabatā.Ceru, ka vismaz tagad viņš beidzot ir guvis mācību, bet , ja nav, lai pieņem jēdzīgu finanšu konsultantu un apdrošina riskus.
    Bagātiem vienmēr ir kreņķi , kur glabāt lieko naudu, kuru nekad neiztērēs. Ar to arī atšķiramies, jo varam gulēt mierīgi, ja vien pašiem mums pietiek. Ja nepietiek, tad gan ir citi kreņķi.

    +7
    -4
    Atbildēt

    0

    Signija Aizpuriete > Rinalds Krûklis 21.03.2013. 11.02

    ——
    Kā tad – “varam gulēt mierīgi”, jo Krājbanka nav ne pirmā, ne pēdējā finanšu iestāde, kas aiziet ‘pa burbuli’. Vēl jau būs jaunas finanšu u.c. krīzes – vēl jau būs iespēja par kapitālisma un demokrātijas labumiem pafilosofēt
    Process notiek – kapitālims rullē, demokrātija attīstās:

    “Ja ST pateiks, ka viss ir kārtībā, es sākšu domāt – mīļie cilvēki, te var zagt un darīt, ko grib.”
    Raimonds Pauls: esmu dziļā… fuktukā

    http://www.db.lv/finanses/bankas/raimonds-pauls-esmu-dzila-fuktuka-252736

    +2
    -4
    Atbildēt

    0

    Rinalds Krûklis > Rinalds Krûklis 21.03.2013. 11.03

    Tur jau tā lieta, ka jādomā laicīgi un jāsadarbojas! Tad kad būsi zaudējis 100% ieguldījumu, tie 10% nodoklis liksies ļoti labs darījums (bet būs jau par vēlu)! Tas trakākais šajā visā pasākumā ir tas, ka Kipras vadoņi un noguldītāji ir pārlieciāti, ka banku zaudējumus apmaksās kāds cits (lasi EU nodokļu maksātāji).

    +7
    -2
    Atbildēt

    0

    austrisv > Rinalds Krûklis 21.03.2013. 11.09

    Edge,
    Bet tas pats Raimonds Pauls taču savulaik rakstīja dziesmiņas Blaumaņa leļļu lugai Velniņi!
    Ko krāj un taupa taupītājs, To paņem , paņem laupītājs!
    Taču kaut ko varēja jau tolaik mācīties no tā!!!

    +5
    -5
    Atbildēt

    0

    Rinalds Krûklis > Rinalds Krûklis 21.03.2013. 11.10

    Vispār tev, čalīt, vajadzētu kārtīgi palasīt, ko īsti nozīmē kapitālisms un ko nozīmē demokrātija. Izskatās, ka izpratnes vektors ļoti līdzīgs krievijas anti ASV-ES propagandai, ala viss sliktais ir “demokrātija”, nevis konkrētu cilvēku pret sabiedrību vērsta rīcība.

    +7
    -2
    Atbildēt

    0

    Ieva Priedenfelde > Rinalds Krûklis 21.03.2013. 11.15

    Axis
    Bet kāpēc Kipras nodokļu maksātāji ir atbildīgi par banku neveiksmīgo biznesu?

    +1
    -2
    Atbildēt

    0

    Ieva Priedenfelde > Rinalds Krûklis 21.03.2013. 11.18

    Axis
    Pats nesaproti, kas ir kapitālisms – neveiksmīgiem noguldītājiem un bankām pašiem jāmaksā par savām kļūdām, nevis nodokļu maksātājiem.

    +2
    -1
    Atbildēt

    0

    Signija Aizpuriete > Rinalds Krûklis 21.03.2013. 11.21

    ——– Axis Vispār tev, čalīt, vajadzētu kārtīgi palasīt, ko īsti nozīmē kapitālisms un ko nozīmē demokrātija.
    ============================================================================

    Katru dienu Latvijas medijos var lasīt ziņas, kas 100% apstiprina R.Paula atziņu: “Ja ST pateiks, ka viss ir kārtībā, es sākšu domāt – mīļie cilvēki, te var zagt un darīt, ko grib.”
    Raimonds Pauls: esmu dziļā… fuktukā http://www.db.lv/finanses/ba...

    +2
    -2
    Atbildēt

    0

    Rinalds Krûklis > Rinalds Krûklis 21.03.2013. 11.27

    Tur jau tā lieta, ka nav atbildīgi par konkrētās bankas finanšu operācijām. Bet ir ļāvuši izveidoties situācijai, kas tagad negatīvi ietekmē viņus pašus.

    Līdzīg ir daudzdzīvokļu mājā – ja daži nemaksā par apkuri, pēc kāda laika no noslēdz nost visai mājai. Kaimiņi, protams, nav tieši atbildīgi par nemaksātājiem, bet apkure strādā vienotā sistēmā visai mājai un tāpēc cieš visi. Mūsdienās banku sistēma nodrošina asinsriti visai ekonomikai un tāpēc tās sabrukums nebūs tikai “īpašnieku un noguldītāju privātā lieta”.

    Atgriežoties pie kipras – Sākotnais plāns taču bija nodokli nomaksāt tikai nogudītājiem, pretī saņemot bankas akcijas. Tas tika noraidīts… gaidam jaunumus

    +2
    -2
    Atbildēt

    0

    Rinalds Krûklis > Rinalds Krûklis 21.03.2013. 11.32

    Es arī neesmu sajūsmā par fuktuka darbības efektivitāti LKB gadījumā, bet nu prasīt naudu no valsts, pamatojoties uz fuktuka neizdarību būtu tas pats, kas pieprasīt policijai apmaksāt nozagto divriteni, jo ‘nav apkarota noziedzība”. Arī fuktuks kvadrātā nespēs novērst pilnīgi visas krāpnieciskās darbības (kaut gan, protams, ir kur augt)

    +4
    -2
    Atbildēt

    0

    Signija Aizpuriete > Rinalds Krûklis 21.03.2013. 11.35

    ——Axis: “(..)
    Līdzīg ir daudzdzīvokļu mājā – ja daži nemaksā par apkuri, pēc kāda laika no noslēdz nost visai mājai. Kaimiņi, protams, nav tieši atbildīgi par nemaksātājiem, bet apkure strādā vienotā sistēmā visai mājai un tāpēc cieš visi. Mūsdienās banku sistēma nodrošina asinsriti visai ekonomikai un tāpēc tās sabrukums nebūs tikai “īpašnieku un noguldītāju privātā lieta”.
    ============================================================================
    Parazīti nodrošina sev asinsriti, nosūcot asinis – tam var piekrist, tikai ņemot vērā pēdējo 25 gadu reālos notikumus, nevis fantāzijas par ideālo kapitālismu un demokrātiju – vajag apjēgt: parazīti kļūst aizvien asinskārāki, jo “«Kapitālisms tā pašreizējā formā vairs neder pasaulei ap mums. Mums nav izdevies gūt mācību no finansiālās krīzes 2009. gadā,» Davosas foruma prezidents un dibinātājs Klauss Švābs.

    http://www.db.lv/laikraksta-arhivs/zinas/uz-kapitalisma-izaicinajumu-fona-254784

    +2
    -2
    Atbildēt

    0

    Signija Aizpuriete > Rinalds Krûklis 21.03.2013. 11.43

    ——-Axis Es arī neesmu sajūsmā par fuktuka darbības efektivitāti….
    ============================================================================
    Turpini sekot banksteru ideoloģijai, tad sajūsma par liberālistu dombrovskiešu aktivitātēm turpināsies vēl ilgi, ilgi:

    “Ekonomists Jānis Ošlejs: Mērķis ir kļūt bagātākiem, taupīšanai jēgas nav”

    http://www.aprinkis.lv/ekonomika/finanses/item/3422-ekonomists-janis-oslejs-merkis-ir-klut-bagatakiem-taupibai-nav-jegas
    ============================================================================
    Drošā solī uz EURO-zonu, drošā solī pretim savam mērķis – kļūt bagātam jebkuriem līdzekļiem:

    “Pētījuma autori secinājuši, ka 51% Latvijas, 62% Lietuvas un 31% Igaunijas iedzīvotāju pilnībā attaisno vai drīzāk attaisno tādu nelegālo preču kontrabandu un patēriņu kā cigaretes, alkoholiskie dzērieni un degviela.”

    http://www.delfi.lv/news/national/politics/petijums-liela-dala-baltijas-iedzivotaju-atbalsta-kontrabandas-precu-iegadi.d?id=43161396

    +2
    -2
    Atbildēt

    0

    Rinalds Krûklis > Rinalds Krûklis 21.03.2013. 11.51

    Piekrītu, ir problēmas. Kādreizējais “Too big to fail” tagad jau pārtop par “Too big to go to jail”. Bet nu kaut kā jāsadarbojas ir un tās lietas jāvērš par labu arī īstermiņā!

    +3
    -2
    Atbildēt

    0

    Ieva Priedenfelde > Rinalds Krûklis 21.03.2013. 11.58

    Axis
    Jā, saprotu – kad bankām peļņa, tad kapitālisms, kad zaudējumi, tad sociālisms.

    +4
    -1
    Atbildēt

    0

    Rinalds Krûklis > Rinalds Krûklis 21.03.2013. 11.59

    Man sķiet tieši pretēji – tie kontrbandas fani krietni labāk jūtas pelēkajā zonā ar miglainiem noteikumiem un labprāt gaida satricinājumus valstī lai duļķainā ūdenī labāk iekamptu uz haosa rēķina. Un ošleju par ekonomistu neuzskatu – ekonomisti tomēr lietas apskata korekti, izvērtējot plusus un mīnusus. šitais atlasa tikai tos argumentus kas pašam patīk un vālē vienā virzienā!

    +7
    -2
    Atbildēt

    0

    efeja60 > Rinalds Krûklis 21.03.2013. 16.21

    Ošlejs tieši skatās uz situāciju objektīvi, kamēr Dombrovskis runā to, kam pats netic.

    0
    -5
    Atbildēt

    0

    Nika > Rinalds Krûklis 21.03.2013. 18.34

    Kā tad – “varam gulēt mierīgi”, jo Krājbanka nav ne pirmā, ne pēdējā finanšu iestāde, kas aiziet ‘pa burbuli’. Vēl jau būs jaunas finanšu u.c. krīzes – vēl jau būs iespēja par kapitālisma un demokrātijas labumiem pafilosofēt
    Process notiek – kapitālims rullē, demokrātija attīstās:
    ==========================================

    Nevis kapitalisms un demokratija, bet cilveka daba. Visas sistemas vienmer ir bijusi netaisniba, zagshana, korupcija. Jo tada ir cilveka daba. Demokratija tomer to dabu mak kontrolet labak neka jebkura cita sistema.

    +4
    -1
    Atbildēt

    0

dzerkaleliva 21.03.2013. 10.23

David Kotok the Chairman and Chief Investment Officer of Cumberland Advisors ——————————————————— When we planned this trip to Paris and Dubai, we had no idea that the Eurogroup would launch an unprecedented attack on bank depositors, banks, central banks, and the banking system of the entire Eurozone. But they did.
During secret weekend meetings, the Eurogroup, finance ministers of the Eurozone, and other powerful leadership concluded that they could take portions of bank deposits from everybody – foreign or domestic, small or large – and confiscate them. They could confiscate them because of a crisis resulting from their own failure to supervise and regulate one of the member central banks that is part of the Eurosystem. They did that, and the consequences are going to be enormous. ————————————-When you consider the total debt and total size of the troubled countries in the Eurosystem and the Eurozone, you can reach only one conclusion. This system is sick. Its political leaders are making a crisis situation worse by making decisions that they claim to be single events, and without a pattern or overall policy approach. No one believes them anymore. No depositor who is capable of avoiding this exposure will seek the exposure. Instead, depositors will seek alternatives.
Some of the unemployment characteristics in various countries have reached levels that have no precedent and are destabilizing. In some countries the unemployment rate among youth is over 50 percent. In most countries the unemployment rate is measurable in double digits.

Europe’s leaders, in our view, continue to make bad decisions. In doing so, they make bad matters worse.

We have not reached this painful conclusion without careful research. We have had a series of meetings in Paris with money managers, central bankers, investors, and academics. All of our meetings here were private. In the candor of those private discussions, we come away with the most troubled view we have had of the Eurozone, the experiment in this single-currency block, and the market structures in Europe. This is a place in trouble. Courses of action that evidence more flailing than forethought are not making things any better.
For investors, we would strongly recommend that careful consideration be given to exposures in the Eurozone, the Eurosystem, the European Economic Community, and the European Union. Things have changed. Watch closely for bank runs. Also watch use of Emergency Liquidity Assistance (ELA), and watch how the European Central Bank (ECB) reviews value of collateral. Lastly, watch out for new capital controls in Cyprus. They will signal a death knell for cross-border money flows.
————————-Our comments on March 26, 2013, will subsequently be posted on Cumberland’s website along with our slides. Interested readers will be able to track this at http://www.cumber.com.

+4
-4
Atbildēt

6

    dzerkaleliva > dzerkaleliva 21.03.2013. 11.04

    Cik gan jābūt stulbam un aklam, lai joprojām aizstāvētu euro sistēmu un gribētu tajā iestāties. Vienkārši aptaurētam, kā jau esmu agrāk rakstījis, tad brīdī, kad euro būs beidzies mūsu vadoņu kampaņa vientulīgā tukšumā turpinās stāstīt par euro labumiem. Kaut kāda sireālistiska, futūriska ainava, kas iederētos Džārmuša vai Tarkovska filmā, bet ne valsts virzības pamatā. Bet nu labi, kur esam, tur esam, uztvēram to kā īpaši modernu realitātes šovu, jenotu izpildījumā, un piedomājam, kā sevi pasargāt no sekām.

    +3
    -6
    Atbildēt

    0

    Gaisma; Enģelis > dzerkaleliva 21.03.2013. 11.09

    :korporācija konsolidācija
    Vai jenots ir tavs totēma kustonis, ka tik bieži piemini?!

    +7
    -3
    Atbildēt

    0

    Ieva Priedenfelde > dzerkaleliva 21.03.2013. 11.09

    Eirozona sabruks šogad.

    +1
    -2
    Atbildēt

    0

    dzerkaleliva > dzerkaleliva 21.03.2013. 11.14

    Tā man morālā kompensācija, par regulāro apsaukāšanu par sovoku utubungu, vainošanu valsts nodevībā un ko tik vēl ne. Jenots tas ir ļoti maigi un nevainīgi. Skaits, mazs plēsoņa, bet ļoti asinskārs.http://4.bp.blogspot.com/_QxRzxGq7pyg/TN7tLT-d8uI/AAAAAAAAAQw/mA8T_b7m1Xs/s640/jenots.jpg

    +4
    -4
    Atbildēt

    0

    Nika > dzerkaleliva 21.03.2013. 17.56

    Eirozona sabruks šogad
    ==========

    Dzirdu to jau nezin cik gadus pec kartas

    +4
    -1
    Atbildēt

    0

    Nika > dzerkaleliva 21.03.2013. 17.57

    Tā man morālā kompensācija, par regulāro apsaukāšanu par sovoku utubungu, vainošanu valsts nodevībā un ko tik vēl ne. Jenots tas ir ļoti maigi un nevainīgi. Skaits, mazs plēsoņa, bet ļoti asinskārs
    ===================

    Taisniba un apsaukashana ir divas dazhadas lietas

    +4
    -2
    Atbildēt

    0

austrisv 21.03.2013. 10.03

KO gan citu varēja Kiprā gaidīt, ja pie valsts stūres ilgi šeptējās populistisks un komunistu premjers. Tad nu dalīja tos labumus visiem bezjēgā, bet, kad to labumu vairs nav, tad , lai cits ķeras pie valsts stūres un mokās nu gluži līdzīgi kā mūsu valstī pēc Godmaņlaikiem un Pareksa bankrota, kad Dombrovskim pie kājām nometa varu: sak, ņem nu , jo valsts kase tukša vairāk nav ko zagt.

+10
-4
Atbildēt

11

    Signija Aizpuriete > austrisv 21.03.2013. 10.56

    ——-
    Viss pareizi – , tā tam bija jābūt! Starp citu, tieši Gudmena vadībā Latvijā tika realizēts 4. maija reālais – ‘plāns B’ pēc pilnīgas varas sagrābšanas 1991.g.21.augustā. Plānu A jeb ‘4. maija deklarāciju’ varēja droši nodot LTF muzejam.

    Mācās, študenti – , mācās, pilsonīši, kā veiksmīgu biznesu LV īsteno:

    http://www.youtube.com/watch?v=4SlduSWlimI

    +1
    -1
    Atbildēt

    0

    Ieva Priedenfelde > austrisv 21.03.2013. 11.08

    Kāpēc Dombrovskis noņēma nodokļus nerezidentu noguldījumiem? Arī komunists?

    +3
    -2
    Atbildēt

    0

    austrisv > austrisv 21.03.2013. 15.26

    Ieliec saiti, kur tas rakstīts, lai redzu.

    +1
    -1
    Atbildēt

    0

    cheszz > austrisv 21.03.2013. 15.29

    DS, kāpēc tu melo? Nerezidenti maksā tieši tādu pašu nodokli par noguldījumu procentiem kā Latvijas iedzīvotāji (10%).

    +3
    0
    Atbildēt

    0

    efeja60 > austrisv 21.03.2013. 16.16

    tonij, ieliec saiti!

    +1
    -1
    Atbildēt

    0

    efeja60 > austrisv 21.03.2013. 16.17

    Bet, ieliec saiti, kur rakstīts, ka tā nav.

    0
    -2
    Atbildēt

    0

    cheszz > austrisv 21.03.2013. 16.25

    Ieliec saiti, ieliec saiti. Pats atrast nevari, rokas līkas?

    http://www.ablv.com/en/legal/income-tax

    +2
    -1
    Atbildēt

    0

    efeja60 > austrisv 21.03.2013. 16.39

    Ko tu man te liec personal income tax? Runa ir par nerezidentu kapitālsabiedrībām.

    +1
    -3
    Atbildēt

    0

    efeja60 > austrisv 21.03.2013. 16.53

    Zīle: Nedrīkst ignorēt SVF ziņojumā minētos riskus
    Viņaprāt, būtiski brīdinājumi izskan arī SVF ziņojuma sadaļā par riskiem Latvijas finanšu sistēmai. “SVF norāda uz aizvien pieaugošo nerezidentu depozītu apjomu Latvijas banku sistēmā, kas apdraud ne tikai banku likviditāti, bet caur depozītu garantiju sistēmu arī valsts budžetu. Pēc “Krājbankas” bankrota depozītu garantiju fonds Latvijā ir tukšs, bet mūsu vājās izredzes banku krīzes gadījumā saņemt tiešu palīdzību no Eiropas Savienības institūcijām skaidri parāda “Parex” gadījums, kad Latvijas valsts budžets bija spiests “glābt” šo banku jeb ar nodokļu maksātāju naudu uzņemties segt tās saistības. Patlaban strauji pieaug arī nerezidentiem izsniegto kredītu apjoms. Negribas domāt, ka šī depozītu un kredītu plūsma tiek izmantota tikai finanšu tranzītam jeb naudas atmazgāšanai. Taču jebkurā gadījumā nav pieļaujams, ka turpinām balstīt nerezidentu naudas ieplūšanu Latvijā, tos vilinot gan ar iespēju iegūt Šengenas ilgtermiņa uzturēšanās atļaujas, gan no nākamā gada piedāvājot nulles procentu likmi no Latvijas uz Krieviju izmaksātajām dividendēm,” norāda deputāts.
    http://www.ir.lv/2012/11/29/zile-nedrikst-ignoret-svf-zinojuma-minetos-riskus

    +4
    -1
    Atbildēt

    0

    cheszz > austrisv 21.03.2013. 16.58

    Nē, runa bija par nerezidentu noguldījumiem, paskaties augstāk.

    Ja ofšori, tad kā gan Dombrovskis varētu regulēt Kaimanu salu nodokļus? Pārmetums nevietā.

    +1
    -3
    Atbildēt

    0

    efeja60 > austrisv 21.03.2013. 17.04

    nerezidentu kapitālsabiedrību noguldījumiem

    +1
    -2
    Atbildēt

    0

gstrazds 21.03.2013. 10.00

Vecais jautājums par valsts izslēgšanas no ES procedūras neesamību. Labi, ekonomiskā krīze, bet bandītu nauda un viņu diktāts ES iekšienē – tas jau ir traģikomiski.

+9
-1
Atbildēt

0

mēbeļu izgatavošana 21.03.2013. 09.58

Hmm, Kipra piedāvāšot B plānu… Un kad LV politelite “pamodīsies” un apjēgs, ka uzturēšanās atļauju bizness ar trešo valstu pilsoņiem/NVS investoriem ir ja ne pilnībā izbeidzams, tad vismaz ierobežojams līdz pāris izņēmumuma gadījumiem (augstās tehnoloģijas un tamlīdzīgas nākotnes investīcijas) gadā?

Tad, kad Eirogrupa pieprasīs “nodokli” no visiem kontu atlikumiem, ieskaitot arī kādas Latgales sādžas pēdējās penionāres zārka naudas?

Ja kāds bizness izskatās pasakaini labs un ienesīgs ītermiņā, tad tam noteikti ir iemesli, kuri arī ir jāsaprot, lai vienā dienā nepamosties ar nesamaksājamu, reklāmās nepieminētu rēķinu.

+12
-1
Atbildēt

1

    Tas ir vienotības bizness, viņi pat nerezidentu noguldījumiem nodokļus pilnībā noņēma. Vienotība ved Latviju uz iznīcību.

    +6
    -3
    Atbildēt

    0

ligakalnina 21.03.2013. 09.43

Krievijā joko – “maitas, kiprioti, nozaguši mums visu naudu, ko mēs nozagām olimpiādes celtniecībā un citur!”.

+14
-1
Atbildēt

0

Ieva Priedenfelde 21.03.2013. 09.30

Kiprā ir nobloķēti vairāku Krievijas valsts struktūru konti, paziņoja Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs.
==================
Ha ha, specdienestu nauda nobloķēta, ušaks paliks bez finansējuma uz vēlēšanām.

+17
-1
Atbildēt

0

oktaavs 21.03.2013. 09.23

Interesanti, kas notiks ar Krievijas zagļu naudu ? Cerams, ka eiropiešiem neienāks prātā to glābt uz sava rēķina ?

+16
-1
Atbildēt

0

lismanis 21.03.2013. 09.22

privātie finanšu līdzekļi tiek brutāli nacionalizēti! kādas šausmas! ārprāc!

bet kāda tiem kipriotiem ir alternatīva? divas valsts bankas ir tuvu bankrotam, bet Kipras valdība atsakās tās laist uz maksātnespēju. tātad, ja tas notiktu, tad diez vai kāds šo banku noguldītājs vispār kaut ko dabūtu atpakaļ, izņemot noguldījumu garantijas fonda ļīdzekļus.

manuprāt, tas ir ļoti saprātīgs piedāvājums no ES puses: labi, ES iedos naudu, lai izglābtu šīs bankas, bet tad noguldītājiem pretī ir jāatdod apmēram 10% no saviem noguldījumiem. ko jūs izvēlētos – zaudēt gandrīz visu naudu vai tomēr tikai desmito daļu? nekas šajā dzīvē nav par brīvu.

+9
-2
Atbildēt

2

    Ieva Priedenfelde > lismanis 21.03.2013. 09.32

    Bet ne jau pensijas fondus. Nauda jānacionalizē tiem, kam tās daudz.

    +4
    0
    Atbildēt

    0

    Maija > lismanis 21.03.2013. 10.04

    Tās nav valsts bankas. tās nopirka veiksmīgās grieķu bankas pirms apmēram 8 gadiem.

    +1
    -1
    Atbildēt

    0

Una Grinberga 21.03.2013. 09.07

Nez, cilvēkiem ir nauda iztikšanai, ja jau pusotru nedēļu bankas ir slēgtas? Izskatās, ka Kipra kā valsts vairs neeksistē, ja Krievija var noteikt toni iekšējās lietās un ja privātie finanšu līdzekļi tiek brutāli nacionalizēti.

+8
-2
Atbildēt

12

    dzintarz > Una Grinberga 21.03.2013. 10.03

    Izskatās, ka Kipra kā valsts vairs neeksistē, ja Krievija var noteikt toni iekšējās lietās un ja …
    ======
    Tad jau arī Latvija pēc šitās pazīmes ar vienu ekstremitāti ir kapā..

    +7
    -4
    Atbildēt

    0

    Una Grinberga > Una Grinberga 21.03.2013. 10.30

    Mums, kas grimtu, tas jau nogrimis – Parex un Krājbanka. Ja nogrimtu visas nerezidentu bankas (AB, Rietumu, u.c.) neviens pat īsti neizjustu zaudējumus.

    +4
    -2
    Atbildēt

    0

    Ieva Priedenfelde > Una Grinberga 21.03.2013. 10.59

    Muļķības, mums nāktos krievu noguldītājiem kompensēt 100000€ katram no nodokļu naudas.

    +5
    -3
    Atbildēt

    0

    Una Grinberga > Una Grinberga 21.03.2013. 11.07

    To sedz Garantiju fonds, kas pastāv no banku iemaksām un nav nekādi saistīts ar valsts budžetu.

    +4
    -2
    Atbildēt

    0

    Ieva Priedenfelde > Una Grinberga 21.03.2013. 11.20

    Pēc krājbankas epopejas garantiju fonds ir tukš.

    +5
    -4
    Atbildēt

    0

    Una Grinberga > Una Grinberga 21.03.2013. 11.33

    Aizņemsies no valsts. Valsts varēs nopelnīt uz procentiem. Starp citu Krājbankas aktīvi palēnām tiek pārdoti un nauda sāk atgriezties Garantiju fondā.

    +4
    -2
    Atbildēt

    0

    Ieva Priedenfelde > Una Grinberga 21.03.2013. 11.52

    Valstij naudas nav, valsts aizņemas uz %. Kas apmaksās %? Nodokļu maksātāji, tātad es!

    +2
    -4
    Atbildēt

    0

    Una Grinberga > Una Grinberga 21.03.2013. 12.23

    Vienmēr var noteikt augstākus procentus, kā valsts aizņemas. Ja Garantiju fondu neapmierina, tad lai meklē citur.
    Pie tam nerezidentu bankās noguldītāju skaits nav liels, bet summas ir lielas. Līdz ar to ir pārspīlēti teikt, ka no Garantiju fonda būs nepieciešami simtiem miljonu.

    +4
    -1
    Atbildēt

    0

    efeja60 > Una Grinberga 21.03.2013. 16.13

    Katram 100 000 eur depozītam ir savs kaktu ofšors, turklāt noguldījumus garantē valsts, fonds ir tikai instruments.

    0
    -1
    Atbildēt

    0

    kreëstliv > Una Grinberga 22.03.2013. 01.31

    Kas tie par jaunumiem? Tas fonds tik mazs, ka negarantē neko, garantē nodokļu maksātāji no Valstas Kases, jo saistība ir valstij. Tas notika arī Latvijas Krājbankas gadījumā, vai kāds te tiešām nopietni domā, ka Antonova aizpludinātā nauda būs pilnībā atgūstama?

    Par nerezidentu noguldījumiem pat SVF Jums skaidri pateica, ka tas ir risks nodokļu maksātājiem – http://www.apollo.lv/zinas/nerezidentu-naudas-kluvis-par-daudz/542338

    Nasing spešal, izklausās, ka Jūs ekonomikas pamatus esiet apguvis pie īstenā Nasing spešal.

    Ziniet, kāda atšķirība starp Latviju un UK, šveici vai AAE (wsj raksts, kur šodien rakstīts, ka nauda no Kipras plūdīs uz Latviju un AAE), pēdējām trim valstīm ir dirty floating valūtu kursi jeb tās palielina nacionālās naudas daudzumu pie naudas ieplūdes, Latvijā ir fiskētais ar visām no tām izrietošajām lietām.

    +1
    -1
    Atbildēt

    0

    kreëstliv > Una Grinberga 22.03.2013. 01.33

    @Normunds

    Statistiku par kontu apmēriem nevar atrast Internetā, droši vien kontu apmēri visi maģiski tuvinājušies 100 tūkstošiem pēdējos periodos. Nav jau liela problēma nodibināt ofšorus, uztaisīt katram pa kontam un sadalīt lielu naudu 100 tūkstošos.

    0
    -1
    Atbildēt

    0

    Melnais > Una Grinberga 22.03.2013. 17.30

    Jums laikam tiešām nav īsti skaidrs kā darbojas Garantiju fonds. Tas faktiski ir aizņemums no budzēta naudas, ko esam sametuši mēs visi ar saviem nodokļiem. Reālas garantijas, ka šo naudu atgūs pēc bankas likvidācijas ir diezgan miglainas, respektīvi, naudu var arī neatgūt un tad par visu samaksās nodokļu maksātāji. Šī sistēma, manuprāt, puslīz OK strādā situācijā, kad banku bankroti ir ārkārtas gadījums nevis tad, kad bankrotē visi pēc kārtas, jo pēdējā gadījumā izmaksas tiks veiktas tikai pirmajai bankai:(

    0
    0
    Atbildēt

    0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam