10 priekšlikumi, kā uzlabot NAP

21

Komentāri (21)

Signija Aizpuriete 18.09.2012. 12.47

——- Kā attīstīsies Latvija? Šis jautājums vēl miglā tīts pat NAP. ============================================================================== Teorija, jeb reizrēķins plānotājiem, stratēgiem un nākamajiem ‘veiksmes stāsta’ radītājiem dombrovskiem, rimšēviciem un dāvidsoniem, lai viņi vismaz LU Ekonomikas un vadības fakultātes 1-o kursu varētu pabeigt:
‘Viens no plānošanas zinātnes teorijas stūrakmeņiem ir plānošanas darba struktūra, kuru, tās elementus sakārtojot loģiskā secībā, var attēlot šādi: 1)esošā situācija jeb stāvokli (kur mēs esam),……

– Kā attīstījusies Latvija 20 gados, kad praksē īstenotas tranzīta, banku, tūrisma u.c. n-tās koncepcijas. Kas notiek Latvijā, jeb ‘Kas es esmu?’ -? Jēgsaturīga diskusija par vīziju, mērķi, uzdevumiem, rīcībām, lēmumiem var sākties pēc esošās situācijas/stāvokļa noskaidrošanas.

Ir ‘veiksmes stāsts’ – , tātad tas jāturpina. Tas arī notiek – notiek reāli pasākumi eiro ieviešanai, dziļāka integrācija Eiropas Savienībā: ‘ Cilvēki no Latvijas emigrēs vēl trīs četrus gadus, kuru laikā valsti pametīs vēl aptuveni 100 000 iedzīvotāju, prognozē šā gada Spīdolas balvas ekonomikā ieguvējs, Latvijas Universitātes profesors Mihails Hazans. ‘ http://bnn.lv/eksperts-tuvako-gadu-laika-latviju-pametis-vel-100-000-cilveku-46702

0
0
Atbildēt

0

Rudīte Krūmiņa 18.09.2012. 08.19

Kopumā piekrītu Gundaram.

Pirmkārt, jābūt skaidrībai kas ir vīzija, motivācija, darāmais, rezultāts.

Otrkārt, jāpiekrīt par plāna vēršanu uz sabiedrību. Nevajag lepni rakstīt plānā lietas, kuras kādam tāpat ir ļoti ienesīgas un spēj sevi pašfinansēt bez valsts iejaukšanās. Plānam jābūt vērstam uz cilvēku pamatvajadzībām, kas nodrošināmas tikai kā publisks labums. Rezultāts izmērāms drīzāk pēc veselības statistikas, cilvēku iesaistes dažādos jautājumos, cik droši cilvēki jūtas, noziedzības statistikas, bērnu mirstības rādītājiem – lietām ko var paveikt ne tikai ar naudu, bet ar pareizu personāla atlasi, un citiem pasākumiem.

Treškārt, visam ir jābūt vienkāršam.
Piemēram, kāds plaši pazīstams uzņēmējs, R.B., savā laikā nolēma atpirkt uzņēmuma publiski emitētās akcijas lai atbrīvotos no stingrajām procedūrām, kas liedz ātri reaģēt uz tirgus situāciju. Plānam nav jāietver instrukcijas.

Ceturtkārt, plānam jābūt vērstam uz izdarīšanu. Plāna īstenotājam jākonstatē kas ir darāms, vai tas jau tiek darīts, ja nē, kādēļ tas netiek darīts, varbūt to jāuztic kādam citam. Vai plāna eksistence kādā atvilknē radīs pēkšņu apskaidrību par to, ka top3 skolu sistēma nav iespējama vaidojot vienlaicīgi 2 paralēlas skolu sistēmas, par kuru programmām nevienam nav ne jausmas, kuru darbinieki neieredz to par ko paši strādā, kur skolotāju atlasei nav vienotu kritēriju?

+5
0
Atbildēt

1

    ——- 10 priekšlikumi, kā uzlabot NAP ============================================================================== Lai G.Dāvidsona kungs labāk apraksta tos 5-us reālos darbiņus, kas tiek veikti eiro ieviešanai Latvijā no 2014.g. 1. janvāra. Reālais reformācijas process notiek – vajag koncentrēties uz šodienas reālijām, lai apjēgtu nākotnes ainu. Jau 1990-o sākumā vienam otram bija skaidrība par reformu sasniegumiem, taču drosme to pateikt atklāti ‘spices’ vīriem nebija: ‘ Atmodas sākumā biju pārlieku gļēvs, lai skaļi atzītu to, ko klusībā zināju, – ka mums ies ļoti grūti. Toties Knuts Skujenieks nebaidījās – viņš ir mūsu izcilākais politologs, kura lielākā augstskola bija septiņi gadi izsūtījumā Mordvijā. Tikai viņš uzdrošinājās Amerikā 90. gadu sākumā trimdas latviešiem uz jautājumu, kā lai palīdz atjaunotajai Latvijai, atbildēt: sāciet vākt naudu nabagmājām. ‘ Dzejnieks Jānis Peters http://www.diena.lv/kd/intervijas/iekseja-emigracija-13918355

    0
    -1
    Atbildēt

    0

loptik 18.09.2012. 03.49

Kāds, kam ir pieeja varēja iztīrit te spamu. Izskatās delfu komentētāji cenšas paplašināt tirgu :)
Daži komentāri:

2 Beavis75:
Par politiku “god. autors” :) neko nav aizmirsis, bet par to ir runājis jau iepriekš. Piem. šeit

http://www.ir.lv/lv/news/opinions?day=1&month=3&page=2&slug=politiku-aizstavibai&year=2012

Bet nu cik var atkārtoties…. Politiskās sistēmas reforma ir nepieciešamais priekšnoteikums, lai jebkuras pārmaiņas būtu noturīgas. Principā reformas var veikt tikai lielā kaudzē vai nemaz, pakāpeniska pieeja nestrādā, t.i. tās nebūs noturīgas. Jautājums ir vairāk, vai mēs uzskatām, ka vajag ko reformēt vai nē. Es uzskatu, ka vajag, bet pierādāms tas nav. Var arī uzskatīt, ka nevajag. Jebk. gadījumā izskatās, ka to, ko angļzemēs sauc par “reform momentum” mēs esam nokavējuši… Ja nekas nesanāks, atgriezīsimies pie šīs diskusijas pēc kādiem gadiem 15, kādus 400,000 emigrējušo vēlāk…

Par nācijas vienotību. Esam tādā “nation building” procesā vēl aizvien. Nekāda traģika tajā nav, pašlaik pietiktu kaut vai latviešu populācijas daļā noskaidrot ko īsti mēs gribam no šīs valsts izveidot…

2 Ķīpis:
Piekrītu! Aptuveni uzmest, ko tad mēs īsti gribam. Tik tam nav jēga bez finansējuma, jo, kā esmu teicis, nauda atspoguļo reālās vērtības. Manuprāt, nav nozīme, cik tas ir precīzi, nozīme ir proporcijām. NAP nebūtu būtu jābūt finanšu plānošanas instrumentam, bet tādam dokumentam, kurš atbildētu uz jautājumiem: a) uz ko mēs kā sabiedrība koncentrēsim finanšu resursus?; b) kurās jomās kaut kas nozīmīgi mainīsies (arī naudas ziņā)? To var atbildēt tikai ja ir zināms finansējums. Piem. šajā plānā, ir tādas aizdomas, galvenās kategorijas ir tās pašas, kuras līdz šim: ostas, lidosta, dzelzceļš… Ok, tikai tad nevajag pasakas par “drošumspēju” un ko tur vēl. Normāli uzraksti “attīstīsim lidostu” un viss. Ja tauta piekrīt, ka vajag – viss kārtībā.

+4
0
Atbildēt

1

    Signija Aizpuriete > loptik 18.09.2012. 11.08

    ——-Gundars Dāvidsons’:'(..) Jautājums ir vairāk, vai mēs uzskatām, ka vajag ko reformēt vai nē. Es uzskatu, ka vajag, bet pierādāms tas nav. ============================================================================== ‘Spices’ vīri jeb ‘mēs’ kā 2011.g.28.maijā, tā 1991.g.21.augustā sāka reformēšanu bez garas jautāšanas sabiedrībai – un šodien viegli pierādāms gan t.s. anti-oligarhu cīņas, gan 20 gados veikto reformu (privatizācija, denacionalizācija) galarezultāts (plānotais vs. reālais). Pirms lata ”nāves” noder padomāt par ‘spices’ vīru ‘nekļūdīgumu’, vajag ATCERĒTIES: ”(..)1992. gada 7. maijā mēs ar Einaru Repši sēdējām televīzijā un abiem bija bail. Raidījums sākās deviņos vakarā, un es svinīgi paziņoju, ka krievu naudas ēra beigusies. Domāju, ka galvenie reformu lēmumi bija trīs – cenas, nauda, privatizācija. Jā, arī vēl ceturtais. Izdevās nodrošināt izdzīvošanu.” http://www.bank.lv/publikacijas/averss-un-reverss/latu-ieviesa-pakapeniski/4506

    p.s. Kā ‘mēs’ (reformētāji) nodrošināja izdzīvošanu: ‘(..)Mums nebija vajadzības likvidēties, jo bijām miljonāri, – tolaik bankā brīvas naudas vien bija trīs miljoni rubļu. Tagadējā Druvas ciematā, kas savu nosaukumu aizguva no kopsaimniecības, viss – dzīvojamās ēkas, vidusskola, sporta nams, asfalta rūpnīca un ražotnes – tika uzcelts kopsaimniecības laikā. Celtniecības brigādē vien pastāvīgi strādāja ap trīssimt vīru. Bija ap simt traktoru un tikpat automašīnu. Deviņdesmito gadu sākumā kopsaimniecību liktenis bija izlemts, likums izdots, bankas konts slēgts, tāpēc nebija citas izejas. Uzskatu, ka turīgās kopsaimniecības nebija jālikvidē. Vajadzēja cilvēkiem ļaut izvēlēties, kā viņi vēlas saimniekot turpmāk. Lielākā daļa sākumā pat negribēja, ka saimniecību likvidē. ‘ Mēs tikai nopietnāk strādājām. Saruna ar Jāni Rubuli http://la.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=327297:ms-tikai-nopietnk-strdjm&Itemid=93

    0
    0
    Atbildēt

    0

Ieva 17.09.2012. 17.25

Manuprāt te pati preambula ir greiza.
Ir ļoti grūti uzrakstīt plānu kaut vienai nozarei. A te visam, uz visu ,un uz 7 gadiem. Tāpat kā neticu sazvērestības teorijai, melnajai rokai, tāpat neticu šādam plānam. Nu pasakiet, kādam gan ģēnijam gan būtu jābūt, lai zinātu, cik budžetā varētu būt naudas ceļu remontam piemēram 2019. gadā. Vai cik jātērē profesionālajai izglītībai. Būtu jābūt pārcilvēkam, lai zinātu, kāda būs labības vai kartupeļu raža 2018. gadā, vai izdosies no Briseles izkarot lielākus pamatmaksājumus vai kohēzijas fondus. Cik silta ziema būs, un cik aizies kurināmajam? Tāpēc jebkurš skaitlis, kas tiek lietots tālāk par 6 mēnešiem, ir nepareizs.
Citiem vārdiem sakot, NAPlānam nav seguma. Tas ir un būs nepareizs no radīšanas brīža, lai cik lielus ekspertus nepiesaistītu. Prasītā konkrētība būtu iespējama tikai tad, ja mēs būtu gaišreģi. Tādu nav!

Cita lieta ir vīzijas, prioritātes. Cik un kā atbalstam vienu vai otru nozari, vai tiešām no pēdejiem izglītībā varam mērķēt uz pirmajiem. Cik zaļi esam, un cik balansēti to uzturam? Šim dokumentam būtu jābūt kā rokasgrāmatai, kas Saeimai deputātiem saka priekšā – vai jāinvestē ceļos, sakaros, lauksaimniecībā, vai jāceļ pensijas vai pedagogu algas. Ir jābūt nevis plānam, bet mērķiem, lai zinātu, kuram mērķim jāizdala vairāk naudas…

Bez tam šis plāns ir tīri deklaratīvs, Neviens par tā izpildi neatbild un neatbildēs, tāpat, kā visi jau aizmirsuši iepriekšējo, kas, starp citu, vēl ir spēkā.

NAPs ir kā Ziemassvētku dzejolītis, ko noskaita, dabū dāvaniņu, un — aizmirst

+5
-1
Atbildēt

3

    Vita Vasiļjeva > Ieva 17.09.2012. 18.07

    “ir jābūt nevis plānam, bet mērķiem”.

    Mērķi nevar sasniegt bez plāna un plānu nevar “uzradīt”, ja nav zināms aptuvenais mērķis. Plānošanā vissvarīgākais ir mērķis un atbilstoši tam tiek sastādīts projekts ar apakšuzdevumiem.

    Tātad, lai sāktu darbu pie plāna, tad vienmēr jābūt zināmam sākotnējajam mērķim, pie tam, plānošanas gaitā mērķa saturam/izmēriem/formai/funkcijai jāmainās minimāli.
    Kā būvinženieris došu piemēru no māju plānošanas. Ja zināms aptuvenais mērķis (ēka), piemēram, ka tā ir daudzdzīvokļu māja ar 5 stāviem, pārsegumu laiduma garums XX metri, 2 kāpņu telpām, aptuveno stāvu plānojumu, logu izvietoju fasādē, ir vai nav autostāvvieta zem mājas, nesošo konstrukciju materiāls, tad darbu var sākt un virzība uz mērķi notiks, protams, kā vienmēr plānošanas gaitā korekcijas būs daudzas un dažādas.

    Latvijas gadījumā īsta mērķa nav. Faktiski pašlaik ir zināma teritorija (apbūves laukums – 64 000 km2), nezināms precīzais iedzīvotāju daudzums (1,5-1,9 miljoni), aptuveni zināmi dabas resursi (nav zināms cik zemes un mežu jau ārzemnieku īpašumā) un tas ir viss. Nav zināms, kas šajā teritorijā notiks – tā būs banku valsts, lauksaimniecības valsts, rūpniecības valsts, tranzītvalsts vai rezervāts, jo NAPā2020 skaidri norādīts, ka ražīga (moderna un automatizēta) rūpniecība netiks attīstīta. Ja neticiet, tad skatiet NAPā [66] norādi par darba vietu pieaugumu.

    Mani interesē šis mērķis jeb atbilde uz jautājumu – ko mēs Latvijā darīsim un ar ko nodarbosimies? Pagaidām izskatās, ka atbilstoši “zaļajai” koncepcijai būsim putnu un dabas vērotāji.

    +2
    0
    Atbildēt

    0

    Signija Aizpuriete > Ieva 17.09.2012. 20.41

    ——Mareks Gabrišs (..) Mani interesē šis mērķis jeb atbilde uz jautājumu – ko mēs Latvijā darīsim un ar ko nodarbosimies? Pagaidām izskatās, ka atbilstoši “zaļajai” koncepcijai būsim putnu un dabas vērotāji. ============================================================================== Merabs Mamardašvili, filosofs: ‘ Iegaumējiet, lūk divi visai noturīgi mūsu apziņas komponenti. Pirmkārt, nekad ne atsevišķi (t.i., ar savu galvu riskējot, atbildot), vienmēr tikai kopā ( ‘ko mēs darīsim’ – Edge). Un, otrkārt: tikai ne šodien, bet vienmēr tikai – rīt (viss notiksies 2020. vai 2030.gadā – Edge). Ziniet, ir tāda izplatīta frāze: ‘Tad nevarēja citādi…’ Kaut kā nemanot, tā padara nenoteiktu ikvienu laika brīdi. Neviens neatšķiras no citiem – nejēdzīga bezgalība.’
    ( ‘Velns spēlējās ar mums, kad nedomājam precīzi….’, 1989.g. / “Дьявол играет нами, когда мы не мыслим точно” ) http://philosophy.ru/library/mmk/tochno.html

    0
    -1
    Atbildēt

    0

    Signija Aizpuriete > Ieva 17.09.2012. 21.16

    —–Mareks Gabrišs (..) Nav zināms, kas šajā teritorijā notiks – tā būs banku valsts, lauksaimniecības valsts, rūpniecības valsts, tranzītvalsts vai rezervāts, jo NAPā2020 skaidri norādīts, ka ražīga (moderna un automatizēta) rūpniecība netiks attīstīta. ============================================================================== Kā 1992.gadā bija, tā arī 2012.g. ‘spices’ vīriem IR zināms tas, kas viņiem jāzina:
    ‘ Mums jānostājas uz kājām, jāvirzās nosprausto mērķu virzienā, nevis jāuzklausa citvalstu saucamo “speciālistu” nievas, cik esam kļūdījušies un maldījušies. Neesam kļūdījušies. ‘ Latvijas Bankas prezidents ILMĀRS RIMŠĒVIČS http://la.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=334287:rimvis-es-pardu-krze-liek-bt-modriem&Itemid=93
 http://www.youtube.com/watch?v=3FwY_PW-tvk

    0
    -1
    Atbildēt

    0

livanaga 17.09.2012. 17.17

Tā jau viss pareizi, it kā.
Tikai god. autoram “aizmirsušies” daži sīkumi, kuri te tomēr gribi negribi jāpiemin.
Pirmkārt, jocīgi, ka autors ir iedomājies, ka pēkšņi labus valsts attīstības plānus var uztaisīt vārgi politiķi vārgās partijās. No US pieredzes tā kā būtu jau jābūt skaidram, ka normāla valsts attistība ir iespējama tikai, ja pirms tam visas idejas ir izturējušas konkurenci (vispirms partijas iekšēinē, tad ar konkurējošām partijām). No kā varam secināt, ka – kamēr LV nebūs normālas paritju sitēmas (max 3 spēcīgas partijas, katra ar savu tink-tank), tikmēr visi šie NAPI būs tikai tā, ķeksītim, un tālab nav pat nopietnas apspriešanas vērti. Ko darīt? Nezinu, neesmu eksperts, bet tiešām gribētos no t.s. politikas ekspertiem dzirdēt kādreiz ko prātīgu, nevis kārtējos komentārus par pārsvarā nebūtiskām lietām ala viendzimumu pāru attiecības. Nu, kādas būtu idejas – kā vienreiz beigt šo ākstīšanos, kas uz katrām vēlēšanām Latvijā notiek – ar jaunām partijām, jauniem darītājiem, kas vidēji pēc četriem astoņiem gadiem pazūd no skatuves uz neatgriešanos?
Otrs sīkums – autors te idealizēti iedomājies, ka Latvijā it kā pastāv vienota nācija, kas ir spējīga par kaut kādiem kopīgiem mērķiem “vienoties”. Hallo! Te sabiedrība 20 gadus jau nespēj vienoties, kādā valodā savstarpēji sazināties, par kādu vienotu nāciju te vispār var būt runa….
Kopumā – ir pamats būt skeptiskam.

+2
-1
Atbildēt

0

Vita Vasiļjeva 17.09.2012. 17.03

Varbūt kāds cilvēks var “uz sitiena” precīzi pateikt cik nodokļu maksātājiem izmaksāja NAP2020 izstrāde?

NAPu rakstīja 16 cilvēki gandrīz 6 mēnešus. It kā esot bijuši piesaistīti kaut kādi eksperti, bet neviens šos ekspertus nezina, nav redzējis un skaitu nezina – domājams, ka tā ir “pīlīte” dokumenta svarīguma radīšanai. Pieļauju, ka bija kaut kādu juridiskie un birokrātiskie konsultanti no ministrijām un dažiem “kreisajiem” kantorīšiem.

Man izmaksas sanāk ap 500 000 latu, bet rēķināju ļoti aptuveni. Kāds zina precīzo skaitli?

0
0
Atbildēt

0

mary75 17.09.2012. 15.12

Tam plānam būs tikpat liela nozīme, kā desmitiem iepriekšējo, kantoris raksta, nauda nāk, tātad, strādā.
Cik prožekti jau nav bijuši, un kāds atbildējis, kāpēc tie nav īstenoti?
Ja grib ko konkrētu, tad jābūt termiņiem, konkrētiem atbildīgajiem, izmaksām, finansējuma avotiem, utt, utt., nevis blā blā blā.

+6
-3
Atbildēt

0

kristaps-alsbergs 17.09.2012. 14.50

Vai tā tajā attēlā varētu būt slaucamā govs Rīga, kuras badināšanu Ģirts Rungainis nesen aicināja izbeigt?

+2
-2
Atbildēt

0

Vita Vasiļjeva 17.09.2012. 14.27

Ja vīzija ir Latvija kā zaļāka valsts pasaulē, tad to arī jāpadara reāli zaļu, bet nevis operējot ar skaitļiem jānovirza uz 1.vietu “ekseļa” tabulā.

Lietas, kas Latviju nedara zaļu:

1) gaļas ēšana. Kaitīgs ir lopu audzēšanas process – atmosfērā no lopiem izplūst ļoti liels metāna daudzums. Jo uzturā būs mazāk gaļas – jo atmosfērā nonāks mazāks daudzums kaitīgās metāna gāzes.
2) transports. Kaitīgas ir izplūdes gāzes un nevis dzelžu kaste pati par sevi. Jo mazāk lietosim ar naftas produktiem darbināmu transportu – jo atmosfērā nonāks mazāk izplūdes gāzu un būsim “zaļāki”.
3) Kosmosa sildīšana – daudzas no esošajām ēkām ir energoneefektīvas. Siltums aiziet caur norobežojošajām konstrukcijām kosmosā un tas nav “zaļi”!
4) Latvijas mērgogā tas grūti pamanāms, bet meži ir pasaules plaušas. Mežu izgriešana lielos apjomos nav “zaļa” darbība.

Tāpēc NAP2020, lai Latvija kļūtu par zaļāko valsti pasaulē, jāieraksta:

a) katru gadu gaļas patēriņu jāsamazina par 10% un katru gadu par 10% jāsamazina audzējamo lopu skaitu;
b) katru gadu naftas patēriņu jāsamazina par 10% – vai nu ieviešot kvotas automašīnai, vai ceļot degvielas cenu un daudzi pātrauks izmantot auto. Alternatīva – ar elektroenerģiju darbināms transports. ŠO TRANSPORTU JĀRAŽO LATVIJĀ UN NEVIS JĀATBALSTA ĀRZEMJU AUTORAŽOTĀJUS!
c) katru gadu par 10% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu jāpieaug nosiltināto ēku skaitam. SILTUMIZOLĒJOŠOS MATERIĀLUS JĀRAŽO LATVIJĀ UN JĀIZTIEK BEZ IMPORTA – VĒLAMS IZMANTOT VIETĒJOS MATERIĀLUS: SALMUS, LINUS, KAŅEPES, EKOVATI.
d) katru gadu jāpalielina apmežojamās teritorijas un katru gadu jāsamazina mežu ciršanas/izgriešanas apjomus. Nākotnē Latvijai jākļūst par mežaināko valsti pasaulē (rēkiņot % no valsts teritorijas).
e) jāpāriet uz veselīgu pārtiku. Jāaizliedz ražot un ievest Latvijā videi kaitīgus veļas pulverus, šampūnus, zobu pastas, trauku mazgājamos līdzekļus.
f) jāsamazina ūdens patēriņu; jāsamazina troksni šoseju un dzelzceļa līniju tuvumā; jāsamazina elektroenerģijas patēriņu.
g) nav jābūvē jaunus HESus uz Daugavas un nav jābūvē AESu Visaginā!

+3
-3
Atbildēt

2

    sausins > Vita Vasiļjeva 17.09.2012. 16.07

    Ja mežu neizcērt, tas pats sāk noārdīties un no skābekļa ražotāja pārvēršas par tā patērētāju.
    “Zaļumu” nevajag pārvērst par pašmērķi, bet gan izmantot kā potenciālu savai attīstībai ! Būvējam energoefektīvas mājas no vietējiem resursiem, samazinām enerģijas inportu un pārstrukturizējam to uz vietējo kurināmo attīstot to kā indistruju, sākot ar audzēšanu, pārstrādi un beidzot ar pētniecību šši industrijas uzlabošanā.

    +3
    0
    Atbildēt

    0

    Vita Vasiļjeva > Vita Vasiļjeva 17.09.2012. 16.50

    “Ja mežu neizcērt, tas pats sāk noārdīties un no skābekļa ražotāja pārvēršas par tā patērētāju.” Tā ir iekārtota daba – vecais nomirst un vietā nāk jauna audze. Pie tam, mežs nav pašnāvnieks un nekad pats no sevis viss nevar noārdīties. Dabā viss ir līdzsvarā, bet šo līdzsvaru ar savām darbībām izjauc cilvēks – piem. Amazones mūžzaļos mežus izcērt cilvēks un tas noved pie klimata izmaiņām. Latvijas mērogā mežu izciršanas vispasaules problēma ir grūti saskatāma, bet pamazām jau jūtama.

    “Zaļumu” nepārvēršu par pašmērķi, bet, ja reiz NAP2020 vadmotīvs ir “Latvija – pasaulē zaļākā valsts”, tad NAPā jāiestrādā konkrētas lietas, kas ļaus Latvijai kļūt par pasaulē “zaļāko” valsti un, pilnīgi pareizi, pats svarīgākais – zaļumu “izmantot kā potenciālu savai attīstībai”. Diemžēl NAPā tas neparādās un mēs šo potenciālu savai attīstībai izmantojam ļoti slikti. Kaut vai atgriežoties pie meža tēmas – jāizved nevis baļķus, bet galaprodukciju. Un jākurina ar vietējo materiālu, bet nevis jāpērk gāzi par naudu, ko iegūstam pārdodod baļķus!

    Vispār vadmotīvu būtu jāmaina uz “zaļākā, energoefektīvākā un energoneatkarīgākā valsts pasaulē”.

    Zaļākie tiešām drīz būsim un NAP2020 būs izpildīts, bet katru dienu Krievijai maksāsim 1 miljonu latu par gāzi un ziemā katru dienu sildīsim kosmosu.

    P.S. Kopumā NAP ir diletantisks. Kā reiz jau rakstīju – 7 no 16 NAPa rakstītājiem ir politologi, pie tam, daļa tikko augstskolu beigušas meitenes bez dzīves pieredzes. Starp NAP rakstītājiem nav neviena cilvēka ar lauksaimniecības un mežsaimniecības izglītību!!!

    +3
    -2
    Atbildēt

    0

janazakovica 17.09.2012. 14.08

kada jega no plana kuru neviens nerespektee nepilda un netaisas pildit un kurs nav nevienam juridiski morali un faktiski saistoss..jo notiek tikai darba imitacija lai kaut kaa vispar pamatotu savu “politisko” esamibu..sie tuksie plani parasti ir izmisuma soli lai nosleptu savu tuksumu galvaa kopetences trukumu un neprofesionalismu..kaa jau viss un parasti musu “valsti”

+1
-1
Atbildēt

0

Ilona Auziņa 17.09.2012. 12.48

Manuprāt jebkuru patriotismu cilvēkos jau sen ir “nokāvuši” visi tie nesodāmie, korumpētie valsts ierēdņi un Latvijas likumi, pēc kuriem viņi drīkst nesodīti zagt un izsaimniekot valsti pret kukuļiem, kā Latvijas Dzelzceļa darboņi, kā “neveiksmīgie” fotoradaru uzstādītāji un visi tie, kuri izmantojot šos likumus, faktiski visus šos gadus visai valstij ir likuši darboties un pastāvēt tikai savam personīgajam labumam. Bet nekādi plāni nevar darboties bez cilvēku, bez iedzīvotāju atbalsta. Bet iedzīvotāji šodien par jebkuru šādu plānu balso “ar kājām” jo vairs šeit netic nevienam valdošo solījumam, nevienam tādam plānam. Godmaņa LC iesākto Latvijas izpostīšanu veiksmīgi turpināja Šķēles TP un arī pārējās, kā ZZS, partijas. Bet plānošanā atkal piedalās Kučinskis, kurs bija TP pašā priekšā un vēl daudzi citi nopelniem bagātie vēži, tikai salīduši citās kulītēs. Ne jau valsts attīstība tos interesē, bet gan iespēja turpināt izlaupīt Latviju. Daudzi naivi cer ka SC ar savu sociālo politiku, pareizāk nepolitiku, ar varas doto iespēju izmantošanu šādas ilūzijas radīšanai, nu būs tie lielie glābēji un ceļ viņu reitingus. Tie, kuri ir pieredzējuši “vecos laikus”, tie protams nē, bet jaunie, nepieredzējušie tic šīm bijušo komunistu blēņām. Un tas ir visbriesmīgākais, jo mēs reāli zaudējam savu valsti. To vienkārši nopērk par Maskavas doto naudu, pateicoties labējo darboņu milzīgajam “izsalkumam” un absolūtajam goda trūkumam gan pagātnē, gan arī tagad. Te taču visi likumi praktiski atļauj ierēdņiem zagt, tikai retais tiek pieķerts, bet neviens netiek notiesāts par zagšanu.

+6
-4
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam