Eiropas Parlaments atbalsta vienotu pieeju energoresursu piegādātājiem
7Saistītie raksti
Viedoklis /
9. septembris
Latvijā ir labvēlīga vide privātajām investīcijām enerģētikas sektorā
Ārpolitika /
12. jūnijs
Centrs noturējās
Ārpolitika /
12. jūnijs
Maskavas un Pekinas pakalpiņi
Komentāri (7)
austrisv 14.09.2012. 10.04
“Direktīva ļaus EK pārbaudīt enerģētikas nolīgumu atbilstību ES tiesību aktiem un panākt lielāku atklātību ”
Piekrītu, ka Kariņš tiešām ir malacis, jo arī, ja panāks, ka tādus Gazprom, kontrolēs, jau tas vien ir sasniegums.
Bez tam varbūt arī Latvenergo vairs nevarēs uzlikt slepenības zīmogus elektroenerģijas iepirkuma dokumentiem it sevišķi no Krievijas.
Atklātība vienkārši neļaus zagt savējiem uz nabaga individuālā patērētāja rēķina, kā tas ir tagad. Vismaz es tā domāju.
0
mjantons 13.09.2012. 20.14
Šis gan nav dokuments ar likuma spēku. Un pat ja šo Komisijas sagatavoto Parlamenta un ES Padomes lēmumu Padome atbalstīt, tas neskars kompaniju starptautiskos darījumus. Tas attieksies tikai uz ļoti ierobežotu skaitu darījumu starp valstīm ar valdību līdzdalību un galvenokārt laikam attiecība uz infrastruktūras būvi – caurulvadiem, līnijām utt. Tā ka nevajadzētu sevišķi daudz gaidīt jautājuma par resursu cenām sapriecājies.
0
Egitazz 13.09.2012. 19.58
saprotu, ka var būt konkurence elektroenerģijas tirgū (nesaprotu tikai, kāpēc tad brīvajā tirgū ir obligāts iepirkums). bet kā tad nodrošinās konkurenci gāzes piegādēs? tad jau vienkārši Latviaji jābūvē savs gāzes termināls, tad arī būs konkurence. Jo pa caurulēm tāpat Gazprom vietā neviens nevarēs piegādāt
1
Andris > Egitazz 14.09.2012. 09.46
Nav principiālas starpības starp elektrības un gāzes vadu. Gazproma vadu var izmantot gāzes iepirkšanai no Turkmēnijas, piemēram. Šajā gadījumā Gazproms saņem samērīgu maksu par gāzes tranzitu. Pēc šī principa gāzi pirka Ukraina. Kaut arī ienāca tikai viena gāzes plūsma, skaitījās, ka daļa no tās nāk no Turkmēnijas, un daļa no Krievijas.
Tiesa, uzreiz pēc tam kāds sāka spridzināt gāzes vadus Turkmēnijas teritorijā, un beigās Turkmēnijas bija spiesta pārorientēties uz Ķīnu.
Bet attiecībās ar vienotu Eiropu šādi mīglaini gāzes vadu sprādzieni Gazpromam var arī nepalīdzēt.
0
janazakovica 13.09.2012. 18.59
gazpromam janem savas trubas un jaiet majaas..
0
Ilona Auziņa 13.09.2012. 18.07
Kariņš ir malacis. Bet kad beidzot sāksim attīstīt vienotu pieeju tiem vietējiem bebriem-dambētājiem kuri ir sagandējuši labākās Latvijas lašupītes un kuru saražotā elektrība ne tuvu nevar nosegt viņu uzcelto dambju radīto plūdu postu un sekas. Bet mums vēl par šīm nelietībām ir dārgi jāsamaksā sakarā ar papildus tarifiem.
0