Aptauja: Iedzīvotāji labprāt atbalstītu ekonomiskāku apkuri

11

Komentāri (11)

Ieva 31.10.2011. 19.01

Tipiski latviska reakcija. Visi ir par, visi gudri, visiem vajag, bet kad pašam maciņš jātver- tad gaida no citiem, valsts, namu pārvaldes, Eiropas. Tak daudzdzīvokļu mājai apkurei ir stāvvadi, lai nodrošinātu to, ka var mērīt, regulēt,atslēgt apkuri katram dzīvoklim, ir jāpārtaisa sistēma visiem. Trubu maiņa nozīmē kārtīgu remontu pēc tam. A deviņstāvu mājā dzīvo pensionāre, kurai naudas nav. Un te nu visas teorijas arī tiek apraktas. Izstiepies vai saraujies, te neko darīt nevar. Problēma daudzdzīvokļu mājās ir , ka uz tām ir pārnests sociālisma modelis- kolektīvā atbildība, jeb ir nu ir 50 īpašnieku, kuram katram pieder daļa – savs dzīvoklis. Līdz ar to nav autoritatīva mehānisma , lai kaut ko ar visu māju darītu. Ir pilnīgi normāli, ja nepazīst savus kāpņu telpas kaimiņus, kur nu vēl visus iedzīvotājus. Tāpēc kaimiņos ir zelta podu licējs, un tantuks, kas nevar galus savilkt… Šis modelis novedīs pie tā ka dauzdzīvokļu nami vienkārši sabruks. Vienīgais veids kā pret to cīnīties- celt, pirkt, īrēt savu māju , jo tikai tā var izvairīties no uzspiestā sociālisma modeļa.

0
0
Atbildēt

0

Aivars Krauklis 31.10.2011. 15.52

Ui, cik te daudz siltumtehniķu. Ja daudzstāvu mājā radiatori viens zem otra saslēgti virknē pie viena stāvvada, tad sistēma jāpārtaisa visa un pamatīgi. Maksāsiet?

+1
0
Atbildēt

1

    sivrita > Aivars Krauklis 31.10.2011. 17.12

    tas protams ir darbiņš… bet vairāk gan organizatoriski ķēpīgs kā finansiāli ietilpīgs…

    ieguldījumu atsistu pāris sezonās… nav jau vajadzīgs 25 grādus uzturēt visu diennakti dzīvoklī ziemas aukstumā…

    0
    0
    Atbildēt

    0

Laumiņa 31.10.2011. 14.10

Tāda sistēma jau pastāv 20 gadus. Katram radiatoram uzliekams mērītājs, kas nolasa gan telpas, gan radiatora virsmas temperatūru ( apm 15 Ls),tad vēl katram radiatoram ventilis siltuma regulēšanai. Tiek nolasīta un aprēķināta proporcija no visai mājai piegādātā siltuma daudzuma . Viens noteikums. Tie jāuzstāda visā mājā pilnīgi visās telpās.

+1
0
Atbildēt

1

    Juris Millers > Laumiņa 31.10.2011. 14.18

    Tādi skaitītāji ir bezjēdzīgi – atliek atvērt logu vaļā un viņš griežas otrādāk.

    Tur ir vajadzīgs skaitītājs ko iemontē katra radiātora ieejošajā un izejošajā trubā un kas skaita caurplūstošā ūdens daudzumu un sareizina to ar temperatūras starpību starp ieeju un izeju.

    0
    0
    Atbildēt

    0

Andis K. 31.10.2011. 14.05

Siltums ir tieši tāda pati prece, kā jebkura cita, un cilvēkam ir jādod izvēle – pirkt to vai nepirkt. Jauneklīgam un norūdītam cilvēkam pilnīgi pietiek, ja dzīvoklī ir +16 – +18 grādi, viņš labprātāk tērē naudu citur – un tās ir viņa tiesības. Savukārt, ja kāds grib un var atļauties siltāku – arī viņam to nedrīkst liegt. Regulējami radiatori ar skaitītāju – tā ir norma, nevis greznība. Un tad pie viena atrisināsies arī iespēja atslēgt siltumu nemaksātāsjiem tā, lai neciestu pārējie.

+4
0
Atbildēt

0

Juris Millers 31.10.2011. 13.20

Jāatrod veids kā uztaisīt siltuma skaitītāju, ko varētu iemontēt kaut vai katrā radiātorā, turklāt apvienot skaitītāju ar ventili, lai pašam regulētu siltumu. Uztaisīt vienu dizainu, saražot 100 000 gabalus un uzstādīt visās mājās.

Tad vairs nebūs problēmu – cilveki bez naudas varēs nosiltināties ar avīzem un nogriezt radiātorus uz 1, tie, kam nauda ir varēs uzgriezt uz 5 un baudīt 25 grādus istabā visu cauru gadu. Un katrs samaksās tieši tik, cik notērējis, kas motivēs lieki nevēdināt telpas un nohermetizēt katru mazako šķirbiņu logā.

+6
-1
Atbildēt

1

    Vestnieks_Epak > Juris Millers 31.10.2011. 13.55

    Iespējams, ka es to nosapņoju, kad Rīgas siltumam piedāvāja šādu variantu, ka katrs liek sev siltuma skaitītāju, viņi sacēla baigo brēku, ka tā nedrīkst utt. Līdz ar to es secinu, ka tarifs par siltumu nemaz nav tik atbilstošs cenai kā mums te siltumnieki saka. Un vēl ir ļoti daudz siltuma zuduma siltumtrašu līnijās, ko es dikti šaubos vai siltuma piegādātāji sedz no saviem līdzekļiem.

    +2
    0
    Atbildēt

    0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam