Pensiju sistēma Latvijā

35

Komentāri (35)

AmandaH34345021 01.10.2020. 22.32

Mans 23 000 eiro aizdevums ir tikko piešķirts, liels paldies LAPO MICRO FINANCE. Es runāšu par jūsu pakalpojumiem ar apkārtējiem cilvēkiem, kuriem nepieciešams aizdevums vai finansiāla palīdzība, jo mani iespaido jūsu ātrā atbilde .ja jums ir nepieciešams aizdevums, nevilcinieties sazināties ar reālu likumīgu aizdevēju ar 100% garantiju: E-pasts: [email protected]

0
0
Atbildēt

0

daina_putnina 03.01.2012. 21.10

1) Indivīda pensijas kapitāls tiek uzkrāts tā dzīves laikā, no veiktajām sociālā nodokļa iemaksām, t.i. valsts visa darba mūža garumā no personas iekasē sociālo nodokli (šobrīd 35% no katras mēnešalgas), lai vecuma vai darba spēju zuduma dēļ personai būtu uzturlīdzekļi un nekristos tās līdzšinējā dzīves kvalitāte. No iemaksu lieluma atkarīgs ir pensijas lielums. T.i. personas sociālie maksājumi ir viņa īpašums, ko tas uztic valstij glabāšanā un izmaksāšanā, sasniedzot vecumu vai zaudējot darbaspējas ātrāk. Uz šādu skaidrojumu nepārprotami norāda arī LR Satversmes tiesas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris, ka pēc visiem, tajā skaitā Eiropas cilvēktiesību standartiem, „personas pensija ir tās darba mūžā radītais īpašums un uz to ir nelokāmas īpašumtiesības“.
2) Ja indivīds būtu šādas iemaksas būtu veicis privātā pensiju fondā, kura vadība uzkrājumus būtu iztērējusi citiem mērķiem, bet nu pensijas maksātu no jaunajām iemaksām, pie reizes nemitīgi mainot izmaksu noteikumus, šo pensiju fondu persona bez kavēšanās iesūdzētu tiesā. Valsti no tiesu darbiem glābj tikai tas, ka tā ir augstākā vara, kas var noteikumus diktēt kādus vēlas. Lai gan vēsmas ir – jau 2002. gadā Satversmes tiesas spriedums atzina, ka strādājošo pensionāru pensiju ierobežošana tika atzīta par pretlikumīgu.
3) Pašreizējai strādātāju paaudzei jāmaksā pensijas pensionāriem. Taču nevis tāpēc, ka tā būtu solidāri vienojušies vai tas būtu ļaužu pienākums, bet gan tāpēc, ka pašreizējo pensionāru savulaik iemaksāto pensijas kapitālu valsts ir iztērējusi citiem mērķiem (nu tur trakoti vajadzēja glābt naudas mazgātāju no Krievijas kontus Parex bankā, iepirkt pāris tankus vai Flikam algu palielināt u.tml.) un, ja nebūtu SVF visai drakoniskā aizdevuma, tad jau 2010. gada jūnijā bāleliņi stūrmaņi plātītu rokas: pensijām naudas nav, nekam naudas nav, jo tās vispār nav, un vispār labāk neuzdodat jautājumos, bet ejat pareferendumot par kādām valodām.

0
0
Atbildēt

0

vitazaloksne 28.10.2011. 02.43

Tomēr jaunajā gadu tūkstotī, pateicoties ekonomikas izaugsmei un labvēlīgai demogrāfiskajai situācijai
———————————————-
Lāsmiņ, Tu to nosapņoji, vai izvilki no vidējiem statistikas datiem? Kurā brīdī kopš 2000. gada demogrāfija bijusi ar plus zīmi? Kurā brīdī, pēdējo 20 gadu laikā Latvijā notikusi REĀLA ekonomiskā izaugsme? Tā dēvētajos treknajos gados IKP cēlās, pateicoties vājprātīgai kreditēšanai un finanšu tranzītam. Bet tas tak neliecina par valsts ekonomisko izaugsmi, Latvija bija (un, ja nemaldos, arī ir patlaban) viens no vadošajiem dīleriem ES.
Mēs, Latvija (arī leiši), kā bijām PSRS laikos, tā arī patlaban esam bordertauna – resp., robeža… ES Austrumu robeža un Krievijas Federācijas mērķauditorija jeb logs uz Eiropu, kā jau savlaik Pēteris Pirmais definēja Rīgu…

Ir mainījušies izmantojamie līdzekļi, mainījušās metodes, bet mērķis ir tas pats – logs uz Eiropu! (Te es pieminu lielisko lēmumu, ka Latvijā ieguldītā ārvalstnieku nauda kļūst par brīvbiļeti uz ES un Šengenas valstīm)

Ko vēl vajag trafika dīlu fīreriem? Da principā neko, vēl tikai pasta neaizskaramību :)

0
0
Atbildēt

0

Liene 12.09.2011. 19.04

Galvenais ir tas, ka Latvija izsīkst. Un tajā tikai mēs paši esam vainīgi! Padomju laikā fermas un skolas bija pilnas ar dzīvniekiem un bērniem, bet šobrīd tās visas ir tukšas.

P. laikā cilvēki strādāja Latvijā, šobrīd no tās bēg.

Bet tomēr šobrīd ir labāk, nekā padomju laikā, jo šobrīd var vairāk nozagt.

Piemēram, vai Lembergs, Ēlerte vai Raudseps varēja tikt padomju laikā pie savas bagātības? Ne. Bet šobrīd viņi ir miljonāri vai vismaz ar naudu.

Padomju laikā VDK un pārējās represīvas iestādes traucēja dzīvot. Bet šobrīd mēs esam brīvi.

Tāpēc arī man ir prieks, es priecājos par šiem cilvēkiem, kas kļuva par bagātniekiem, un apsveicu Latvijas neatkarību.

Bet pensionāri ir paši vainīgi, ka nevarēja izrādīt iniciatīvu, kā šie cienījamie cilvēki.

+1
-4
Atbildēt

5

    Janis > Liene 12.09.2011. 19.52

    Nu ja, padomju laikā viss bija labi un mūsdienu blata sistēmām, astoņkājiem, u.c. nebūšanām nav pilnīgi nekāda sakara ar tā laika sistēmu..

    0
    0
    Atbildēt

    0

    Liene > Liene 12.09.2011. 20.06

    Ne par kādu padomju laiku uzteikšanu runas nav bijis. Speciāli īpaši “gudrajiem” latviešiem atkārtoju no sava iepriekšējā komentāra:

    “šobrīd ir labāk, nekā padomju laikā, jo šobrīd var vairāk nozagt”.

    0
    -1
    Atbildēt

    0

    oskaar > Liene 12.09.2011. 22.54

    buen-a
    Cienījamais- vai Jūs pats padomju laikā zagāt? Un tagad Jums zagt ir vieglāk? Jeb tomēr Jūs kaut ko tādu nedarījāt toreiz un nedarāt arī tagad?- Kas būtu tikai normāli?
    ——-
    Nezinu- kāda ir Ēlertes vai Raudsepa pašreizējā bagātība, bet, manuprāt, tās iegūšanas ceļš droši vien kardināli atšķiras no tā, kā savu bagātību ieguva Lembergs. Un tas man šķiet svarīgi.

    +2
    0
    Atbildēt

    0

    Aleksandrs > Liene 13.09.2011. 00.15

    Kāda Ēlertei ir bagātība? Vai Raudsepam?
    Tas, ka PSKP ideologs un mazās pilsētas ar ļoti lielajiem ostas maksājumiem “valdnieks” lembergs taisa savas apmaksātās kampaņas, laikam nebūtu jāņem par pilnu.

    +1
    0
    Atbildēt

    0

    Liene > Liene 13.09.2011. 12.26

    “janran Kāda Ēlertei ir bagātība? Vai Raudsepam?”

    – Pateiciet to kādam latvietim, kas šobrīd pako koferus uz Dublīnu.

    http://www.diena.lv/latvija/politika/elerte-tuvu-miljonares-godam-13902884

    0
    -1
    Atbildēt

    0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam