Dombrovskis: jāmazina oligarhu ietekme un jāturpina ekonomikas stabilizācija

37

Komentāri (37)

raimonds_bossltd 30.05.2011. 09.09

to Optiskais Tēmeklis
Cits premjers pēc trīs rukšu, AAA, nopratināšanas, uz sava premjera galda bez narkozes izņemtu tiem visus orgānus, lai kaut daļēji segtu viņu nodarīto skādi. Dombrovska kungs nav tāds, viņš ir tipisks eiropeisks premjers, kādi ir Lietuvā, Igaunijā un citās ES valstīs.

+2
0
Atbildēt

0

piziks 29.05.2011. 11.35

ZanE, Ombros… :) “Dombrovskis par prezidenta skaidri un bez aplinkiem norādīto «ļaunuma sakni» izvēlējās izteikties kā grāmatvedis. Tonis būs jāmaina,” tā šorīt pietika dūšas uzrakstīt arī Aivaram Ozoliņam no IR komandas!

+2
-2
Atbildēt

0

bekijja 29.05.2011. 10.24

Vai Dombrovska teiktais nozīmē ZZS momentānu patriekšanu no valdības?

0
0
Atbildēt

0

Marija 29.05.2011. 10.17

Nu, re – pat būdams iepriekš pabrīdināts, kas tiks paziņots prezidenta runā, Dombrovskis nespēja mobilizēties sakarīgam, situācijai atbilstošam tekstam.
To nespēja arī viņam pietuvinātie padomnieki un uzticības personas.

Secinājums skarbs – grāmatvedis nav izaudzis līdz valstsvīram un viņa komanda ir tālu no tautas.

+4
-3
Atbildēt

8

    daks_klave > Marija 29.05.2011. 11.00

    Lūdzu neuztvert notiekošo pārāk vienkāršoti. Ir jāatceras, ka Dombrovska kā premjerministra teiktajam rūpīgi seko līdzi ne tikai Latvijas iedzīvotāji, bet arī starptautiskās ziņu aģentūras un finanšu tirgu dalībnieki. Pat ja viņš atbalstītu Saeimas atlaišanu 2x vairāk nekā Zatlers, Latvijas interesēs viņam ir jāpauž piezemētāks viedoklis, kurš dos signālu finanšu tirgiem, ka neskatoties uz Saeimas atlaišanu, stabilitāte (kas ir ļoti svarīga investoriem valdības emitēto vērtspapīru turētājiem/potenciālajiem pircējiem/reitingaģentūrām) un uzsāktā kursa turpināšana būs starp valdības prioritātēm.

    Ar šādām pārdomātām atbildēm mēdijiem valstsvīri slēptā veidā ietaupa valstij miljoniem latu. Žēl, ka daudzi to nepamana, piemērot uztverot Slaktera leģendāro “nasing spešial” tikai kā humora šovu, nevis mēģinot novērtēt, cik daudz tas izmaksājis lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju caur papildus nepieciešamajiem konsolidācijas pasākumiem.

    Kopumā, visu cieņu Dombrovskim, vēlreiz viņš ir pierādījis, ka valsts intereses viņam ir svarīgākas par savu imidžu. Žēl, ka tas tā nav (vai vairs nav) daudziem citiem Vienotības pārstāvjiem.

    P.S. Nepārprotiet, es, kā jau minēju komentāros pie cita raksta, atbalstu Zatlera lēmumu. Tikai uzskatu, ka sajūsminātāks Dombrovska komentārs nespētu būtiskā veidā sekmēt kvalitātīvākas nākamās Saeimas ievēlēšanu, kamēr piezemētāks komentārs var izrādīties izšķirošs kredītreitingaģentūrām lemjot par reitnigiem, tirgus dalībniekiem vērtējot Latvijas valdības vērtspapīru CDS, vai ārzemju investoriem plānojot nefinanšu investīcijas Latvijas tautsaimniecībā.

    IMHO,
    Art

    +6
    0
    Atbildēt

    0

    piziks > Marija 29.05.2011. 11.02

    Ja grāmatvedim un viņa palīgam…

    1. rekets kā naudas atņemšana jūk ar nodokļu politiku…

    2. … ja nodokļu politika vairs nav ekonomikas vadības un izaugsmes instruments,

    3. … ja grāmatveža komanda faktiski turas pie varas ar sava it kā visnepieņemamākā konkurenta/”apsūdzētā”-nenotiesātā utt. ATBALSTU un PALĪDZĪBU…

    … tad kāda cita liecība par grāmatveža un viņa komandas attālumu no tautas un valsts vajadzīga vēl?

    +1
    -3
    Atbildēt

    0

    daks_klave > Marija 29.05.2011. 11.40

    0. Neuzskatu Dombrovski par grāmatvedi, bet ja premjerministra amatā ir jāizvēlas starp grāmatvedi un ākstu, mana izvēle krīt uz pirmo. Diemžēl, citus kandidātus man grūti nosaukt kā savādāk nekā par ākstiem (izņemot FM Vilku, bet cik noprotu, viņš nekad nav ticis nopietni izskatīts kā premjerministra kandidāts).

    Un starp citu, atrodoties ministra/premjerministra amatā, filozofēt par gāzēšanām un bremzēšanām ar atslēdznieka izglītību nav nekas grūts (IMO), pavisam cita lieta ir darīt to, balstoties uz zināšanām ekonomikā, finansēs, diplomātijā, grāmatvedībā un “ekseļa tabulu veidošanā”. Attīstīto valstu piemērs liecina, ka otrais variants noved pie labākiem rezultātiem.

    1. Jebkura nodokļu politika ietver sevī arī nodokļu iekasēšanu – vai vari to noliegt? Vai ar “reketu” biji domājis nodokļu iekasēšanu?

    2. Lūdzu piedāvā atsauci uz avotu, kur nodokļu/fiskālā politika definēta kā “ekonomikas vadības un IZAUGSMES instruments”. Nodokļu politika ir tāda, kādu to mēs paši veidojam. Igauņi spēja straujas ekonomikas izaugsmes laikā iztikt bez budžeta deficītiem, vēljovairāk, pat izveidojot uzkrājumus nebaltām dienām. Mēs (caur mūsu ievēlētajiem pārstāvjiem) grīdā gāzēšanas gados pieļāvām budžeta deficītus – aizņēmāmies.

    Skatoties individuāli, vai, Tavuprāt, nav godīgi, ka kādam hipotētiskam celtniekam, kurš burbuļa gados, saņemot tūkstošos mērāmu algu, vēl pa virsu pamanījās paņemt vairākus kredītus (lai varētu uzreiz un tagad nopirkt kāroto bezceļnieku), tagad šie kredīti ir jāatdod, pat neskatoties uz to, ka alga ir mazāka, vai darba nav? Vai būtu godīgāk, ja viņa vietā tos atdotu pārējie, konservatīvākie viņa līdzgaitnieki, kuri izvairījās no kredītiem? (Trešais variants – banku “uzmešana” ir aptuveni līdzvērtīgs otrajam, jo no tā arī ciestu burbuļa laikā konservatīvākie iedzīvotāji).
    Līdzīgi ir arī ar valstīm. Ir godīgi, ka Latvijai jāatdod aizņemtais, pat neskatoties uz to, ka ekonomiskā situācija ir kļuvusi sarežģītāka (kā jau ikvienam, kurš pieradis uzdzīvot uz kredītu rēķina, brīdī, kad tie ir jāsāk atdot). SVF un ES aizdevums ir savā ziņā pielīdzināms kredītbrīvdienām, SVF programmas ietvaros veicamās reformas – centieniem pārkvalificēt celtnieku, lai viņš spētu nākotnē pelnīt pietiekami, lai būtu iespējams atdod bezceļnieka pirkšanai paņemto kredītu, un vēl paliktu pāri pašam izdzīvošanai.
    Nozīmīgākais veids, kādā valstis var atdot parādus, ir paceļot nodokļus. Ticēt vaimanām, ka nodokļu samazināšana (bez reformām) ir labākais risinājums tautsaimniecības attīstības uzlabošanai ir tas pats, kas ticēt iepriekš minētajam celtniekam, ka ja viņam tiks iedots vēl viens kredīts, lai nopirktu vēl vienu bezceļnieku (tā sakot, bez reformām darbos un domāšanā), tad viņš nu gan kļūs produktīvs un visu ātri atdos.

    3. Kad reālākā alternatīva ir aizejot formālā opozīcijā dot pilnīgu, neierobežotu varu Tevis minētajam “apsūdzētajam”?

    ——————–

    Un jā, neredzu, kādā veidā Tevis minētie 3 argumenti liecina par “grāmatveža un viņa komandas attālumu no tautas un valsts”…

    IMHO,
    Art

    +3
    -1
    Atbildēt

    0

    Marija > Marija 29.05.2011. 12.22

    >Art,
    Pareizi, starptautiskās ziņu aģentūras un finanšu tirgu dalībnieki seko līdzi premjeram, lai saprastu, kāds pol-econ klimats šeit veidojas.
    Tomēr vairāk par frāzēm viņi skatās uz darbiem – muļļāšanās ar KNAB vadības nomaiņu rada aizdomas, ka investoriem nāksies arī turpmāk rēķināties ar papildus izdevumiem “uzņēmējdarbības vides sakārtošanai”.

    Dombrovskis līdz šim ir pasaulei un mūsu tautai nodemonstrējis mīkstu iecietību attiecībā pret valsts nozadzējiem un arī tagad nespēja parādīt stingrību.

    +1
    -2
    Atbildēt

    0

    daks_klave > Marija 29.05.2011. 13.17

    FED-2 ->

    1) Izdevumi “uzņēmējdarbības vides sakārtošanai” pārsvarā ir izdevumi no valsts (nodokļu maksātāju) kabatas, kuri uzlabo vidi uzņēmējiem, tajā skaitā arī (ārvalstu) investoriem. Investori, protams, šo faktoru ietver savā analīzē, bet kā pozitīvu, nevis negatīvu faktoru…Vai arī, ar šo tika domāti augstāki nodokļi?

    2) Latvija ir demokrātiska valsts, kas paredz, ka ir jāizrāda zināma iecietība pret personām, kuras mēs uzskatām (bet tiesā tas vēl nav pierādīts) par “valsts nozadzējiem”, ja par šim personām ir balsojusi nozīmīga balstiesīgo iedzīvotāju daļa. Vai, Tavuprāt, būtu bijis labāk, ja Dombrovskis būtu sarīkojis linča tiesu trim “A”?

    3) Piekrītu, ka iesaistītās puses ļoti lielu uzmanību pievērš arī premjerministra darbiem. Viens no kritērijiem ir valdības stabilitāte un tās pieņemto lēmumu pēctecība – un, lai to panāktu, bieži vien nākas “demonstrēt mīkstu iecietību” un “nespēt parādīt stingrību”. Protams, šie kritēriji ir būtiski tiktāl, kamēr tie nekonfliktē ar citiem, kā piemēram, ekonomikas izaugsme un sabiedrības ilgtspējība. Šobrīd šis konflikts bija saasinājies līdz kritiskai atzīmei, tādēļ arī es atzinīgi vērtēju prezidenta lēmumu atlaist Saeimu.

    Pirms kritizēšanas būtu noderīgi saprast, kādu premjerministru un kādas partijas valdībā mēs vēlamies? Vai mēs vēlamies ideālistus, kuri principiāli nesadarbosies ne ar vienu, kurš neatbilst to ideāliem, pat ja tas kaitēs valsts interesēm? Vai arī rūdītus “reālpolitiķus”, kuri, nebaidīsies “sasmērēt rokas”, ja tas nepieciešams uzstādīto mērķu sasniegšanai? Manuprāt, Latvijai šobrīd nepieciešams kaut kas pa vidu, ar gatavību nepieciešamības gadījumā pieņemt spēles noteikumus, bet tajā pašā laikā neaizmirstot ideālus un mērķus, kuru sasneigšanas vārdā rokas tiek smērētas. Šī iemesla dēļ man sākotnēji simpatizēja Vienotības izvēlētā pozīcija sarežģītajā pēcvēlēšanu situācijā, bet šobrīd izskatās, ka daudzi no šīs apvienības ir pārāk aizrāvušies ar “roku smērēšanu”, un aizmirsuši, kādu mērķu sasniegšanas vārdā viņiem ir jāstrādā.

    Dzīvē reti kad lietas ir melnas vai baltas, vēl jo vairāk tā saucamajā reālpolitikā, tādēļ vēlams censties pārlieku nevienkāršot notiekošo procesu analīzi…

    IMHO,
    Art

    +4
    0
    Atbildēt

    0

    Marija > Marija 29.05.2011. 13.52

    >Art,
    Kādus argumentus par reālo VD valdības attieksmi pret investoriem vēl vajag:
    http://www.ir.lv/2011/5/18/pakoslas-un-izsplaus

    Kur sekoja darbi?
    Bla bla bla neprasa nekādas pūles, kā uzskatāmi tepat redzams.

    0
    -1
    Atbildēt

    0

    andris902 > Marija 29.05.2011. 14.06

    …Art, paldies par izsvērtiem un loģiskiem komentāriem…

    +3
    0
    Atbildēt

    0

    daks_klave > Marija 29.05.2011. 14.33

    FED-2 ->

    Tevis pieminētais raksts ir par to, ka dažādu faktoru ietekmē sarūk ārvalstu investīcijas Latvijā, kā arī par to, ka Vācijas vēstniecība šī gada februārī un martā ir nosūtījusi Dombrovskim vēstules, kurās aprakstītas būtiskākās problēmas, ar kurām Latvijā saskaras Vācijas uzņēmēji.

    Rakstā teikts, ka “ja sūdzībām noloba katra uzņēmuma individuālo sāpi, beigās paliek pāri negodīgums – gan valstī, gan tās tiesu un izmeklēšanas sistēmā, gan konkursos, gan biznesa partneru rīcībā.”

    Kā redzams, galvenā problēma ir strauji izzūdošās tiesiskuma paliekas mūsu valstī. Ceru, ka man nav jāatgādina, kuras no valdošajām partijām ir tiešā veidā atbildīgas par tiem nesen pieņemtajiem lēmumiem, kuri sekmējuši tiesiskuma izzušanu.

    Šajā kontekstā piekrītu Tavai domai, ja tā tiek pārfrāzēta šādā veidā “Kādus argumentus par reālo ZZS, SC un PLL attieksmi pret investoriem vēl vajag:”

    IMHO,
    Art

    +4
    0
    Atbildēt

    0

piziks 29.05.2011. 04.05

Pecisk, Ino… :)

Cik Jūs abi maigi ap Valdi, gandrīz jau 3 — it kā vīriešu — romantika zilā dūmakā! “Atzīsti taču…” & “Dombrovskis kā jau Dombrovskis.”

Nu-s, kur un kā vēl mīļāk?! Pecisk, vai tiešām tekstā neredzi un domā nesaproti, cik labi Valdim bija, Lemberga & ZZS stutētam un sargātam? Priecīgi varēja grāmatu kopā ar zviedru Aslundu rakstīt, pasaulei Excel tabuliņas mācīt, (valsts/Hipobankas kredītu) brīvdienās par Āriju un Induli Vējziedos apmierināties, ar Vilku kopā kādu elektronodokli sacerēt, degvielu akcīzes pacelt vispirms un teiksmot, kā inflāciju taisīsies mazināt = pēc tam… Un it kā Dr. Zatleru vakarvakarā i redzējis nebūtu, kur nu sapratis… Laikam jau nesaprata ar’, — tāpat kā neredzēja Jaunupu ar Ls 140 000 “ziedojumu”, ko Repšem parakstīt, no Latvijas valsts mežiem nākam aizpērn, tāpat kā ZZS turpat savāktos nu jau > Ls 2 milj., ko čomu/stutes/ZZS čomiem izdalīt ar Andra Vilka parakstu… Nu kā var iedomāties Valdis D., ko var ar tādu sīkumu kā Ls 2 milj. citu darīt, kā vien ļaut koalīcijas partneriem padalīties?! Nu nevar, cits — īsta valstsvīra — redzēJUMS, Vienotīgs! :) Tādi valstsvīri var ne tikai auļojošu zirgu, pat veselu skolasbusu kolonnu uz pusgadu apturēt un Zviedrijas finansu bosa vizīti mūszemē nobremzēt!

Ak-k, Pecisk & Ino, kā maigums un kautrība Jūs pieticīgi rotā! :)

+1
-2
Atbildēt

9

    buchamona > piziks 29.05.2011. 08.08

    pieņemu, ka šorīt 4:05 vēl biji sapīpējies :) Šnabi dzerot diez vai var nonākt līdz šādai atklāsmei :)

    Protams, ka Dombrovskim ir bažas par tautas veselo saprātu un šādām bažām ir pamats. Zatlers rīkojās pareizi, ierosinot atlaist Saeimu, bet vai vēlētājs situāciju, kura radīja šādu nepieciešamību, izpratīs adekvāti, tas ir liels jautājums.

    +3
    0
    Atbildēt

    0

    andris902 > piziks 29.05.2011. 09.17

    …Optiskais Tēmekli…ceru, ka kopsavilkumu no savas burtnīciņas sniegsi arī par pārējām Saeimas partijām…tā sīki un smalki!…citādi vārds – demagogs…priekš Tevis būtu par maigu….

    +1
    0
    Atbildēt

    0

    andris902 > piziks 29.05.2011. 09.20

    …riņķī apkārt…tepat jau viens spilgts piemērs par tautas veselo saprātu tika nodemonstrēts…

    +2
    0
    Atbildēt

    0

    piziks > piziks 29.05.2011. 09.29

    Riņķī apkārt, ļoti vienkārši: no Dombrovska nav iznācis ne cilvēks, ne profesionālis ekonomikas attīstības izpratnē. Savus cilvēkus, kaut savā greizajā izpratnē, vakat žēloja pat Āboltiņa, kas sāka žagoties, par ko ar atlaišanu sodīti tie deputāti, kas balsoja par Šlesera izdošanu purināšanai. Dombrovskim Latvijā cilvēku nebija, nav un nebūs: arī to, kuri negrāba burbuļkredītus un vēdeklī izvērstiem pirkstiem ar valsts bankas labvēlību pie pakaļas nekrita burbuļu biznesā. Kopš finansu ministra Dombrovska šmaukšanās ar PVN atmaksām un Valsts Kases ciparu izmantošanas partijas pašreklāmai, nodarot zaudējumus valstij, šis liekulis nav mainījies, un ne par gramu nav labāks par citiem sliktajiem zēniem: neviens vēl nav sarēķinājis finansu ministra Dombrovska un premjera Dombrovska vadībā Latvijas valstij nodarītos zaudējumus. Vajadzētu. Lai turpmāk publikā rastos mazāk ilūziju, ka Vienotības/JL+ šmaukļi ir labāki, valstiskāki par citiem šmaukļiem. Tieši tādēļ jācer, ka nākamās vēlēšanas izbirstēs no Vienotības sastāva Āboltiņu, Kristovski, Kamparu, Mūrnieci, Jaunupa fanu Olšteinu, Reiru … Par kuru no viņiem ir cerības, ka Vienotība tos nākamo vēlēšanu listē neieliks?
    Riņķī apkārt, vai Tev aizmirsies, ka profesionāli nespējnieki un mazspējnieki un slimnieki ar gara vainu diagnozēm var nodarīt pat lielākus zaudējumus valstij nekā zagļi un shēmotāji, (kam tāpat nav vietas ne Saeimās, ne valdībās)?

    +1
    -2
    Atbildēt

    0

    piziks > piziks 29.05.2011. 09.32

    ZanE, svarīgi ir parādīt iepriekš nemanītos vai slēptos kaitēkļus, nevis atkārtoti kataloģizēt odus, ērces un dizentērijas izraisītājus. :)

    0
    -2
    Atbildēt

    0

    piziks > piziks 29.05.2011. 09.36

    ZanE, ja Tav būtu bijusi/ir taisnība, vai (nu jau) atlaistajā Saeimā Vienotībai būtu bijuši vajadzīgi Lemberga kruķi?! :)

    0
    -2
    Atbildēt

    0

    andris902 > piziks 29.05.2011. 09.52

    …Optiskais Tēmekli….

    1. demagoģija – “svarīgi ir parādīt iepriekš nemanītos vai slēptos kaitēkļus, nevis atkārtoti kataloģizēt odus, ērces un dizentērijas izraisītājus”…
    ….ZZS, TP, PLL, SC labāk izlikties neredzam, nedzirdam, nevērtējam, jo tas jau pats par sevi saprotams?…tāda attieksme mūsu valsti līdz šodienai ir novedusi!…

    2. rēķināt māki?..līdz 51 saskaitīt neizdodas?…

    +1
    0
    Atbildēt

    0

    piziks > piziks 29.05.2011. 10.00

    ZanE, par skaitīšanu līdz 51 Vienotībai bija jādomā aizpērn, kad paši atļāva Dombrovskim un Repšem reketēt pensionārus un gūt dažas, sīkāka mēroga, Pirra uzvaras. Nevis sliktie Vienotībai vēlēšanās balsis atņēma, bet gan Vienotība pati zaudēja. Vēl arvien tiepsies un nepiekritīsi? … :)

    0
    -3
    Atbildēt

    0

    raimonds_bossltd > piziks 29.05.2011. 10.13

    to Optiskais Tēmeklis
    Saukšu tevi par mazo kurmīti. Vēlēšanās piegānīt internetu ar saviem izkārnījumiem tāda pati, tikai profesionālisma, Suslova skolas pietrūkst.

    +3
    0
    Atbildēt

    0

Liga Riga 29.05.2011. 00.05

Pēdējās dienās notika aktīvas kriminālprocesuālas darbības pret vairākiem tā saucamiem oligarhiem un līdz ar to draudēja arī apcietināšanas Lembergam, Šleseram un Co. Interesanti būtu noskaidrot, vai Valdis Zatlers lēmumu par Saeimas atlaišanas ierosināšanu pieņēma patstāvīgi pats vai arī pret viņu bija izdarīts spiediens? Un, ja bija spiediens, tad no kuriem? Lai nu kā tur bija vai nebija, bet ļoti svarīgi tagad turēt pulsu, lai prese nesāktu rakstīt pavisam ko citu, nenovērstos no tēmas par valsts nozagšanu un tās nozadzējiem.

+2
-1
Atbildēt

0

Andris Jautriņš 28.05.2011. 23.15

Valdi, mēs arī tevi, Kamparu un Āboltiņu atlaižam :)

+6
-7
Atbildēt

0

kldbr 28.05.2011. 23.05

VALDĒN ,BŪTU LABĀK ATZINIS ,KA TU TIEŠĀ NEKO NEESI DARĪJIS LAI VALSTĪ KĻŪTU LABĀK .KĀ TEICA MŪSU GODĀJAMAIS PREZIDENTS ,VISU SMAGUMU IZNESA TAUTA,BET TU AR SAVU GRĀMATU PAR KRĪZES PĀRVARĒŠANU ,PIEKLĀJĪGI SAKOT ,EJ DILLĒS.

+2
-11
Atbildēt

0

dro 28.05.2011. 23.03

Dombrovskis kā jau Dombrovskis…

+2
-2
Atbildēt

0

andrisskrastins 28.05.2011. 22.47

Taisnība, Valdi, risks pastāv. Bet atzīsti taču, tā turpināt taču nevarēja. Ir brīdis, ka ir jāpasaka – pietiek. Un otrs Valdis pareizi to izdarīja.

Cerēsim, ka tirgi sapratīs, ka mēs tieši otrādi – meklējam atbildi ilgtermiņa attīstībai. Ilgtermiņa virzībai uz valsti, kura patiešām gribētu dzīvot.

+24
0
Atbildēt

1

    ArmL > andrisskrastins 29.05.2011. 01.46

    Sakarā ar to, ka tiek uzskatīts, ka Latvijas izaugsmei korupcija ir nozīmīgākais traucējošais faktors, šim lēmumam būtu jāatstāj pozitīva ietekme.

    +5
    0
    Atbildēt

    0

Vilma Kovaļova 28.05.2011. 22.46

cerams, ka Prezidenta lemums nopietni saskobis Slesera un parejo Latvijas oligarhu ekonomisko situaciju. Paldies Zatleram par kirurgisku griezienu augonim uz Latvijas kermena, lai atbrivotos no strutam- Lemberga, Skeles, Slesera un viniem lidzigiem

+15
0
Atbildēt

0

Jānis Krūmiņš 28.05.2011. 22.45

Varēja jau dot pozitīvāku vērtējumu, jo tomēr no šīs Saeimas jēgas nebija. It īpaši no Vienotības itkā atrašanās pie varas, bet svarīgākos lēmumus pieņēma cita koalīcija.

+8
-1
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam