No Japānas atomelektrostacijas izplūdusi radiācija
29Saistītie raksti
Tendences /
6. oktobris
Iesmiņš ar otiņu
Radars /
3. janvāris
Radars pasaulē
Radars /
8. novembris 2023
Radars pasaulē
Komentāri (29)
fototur 14.03.2011. 00.30
Pirmajā brīdī izskatās traki, bet kad papēta, tad izrādās tik dramatiski jau nemaz nav. Šobrīd sliktākais, kas var notikt, ir sakušana (meltdown) reaktora iekšienē, kas nozīmē, ka reaktors ir pagalam un radioaktīvs, bet apkārtējā vidē nonāk ļoti neliels radioaktīvo vielu daudzums. Un tagad speciālisti izsakās, ka ja tas nav noticis divu dienu laikā, tad diez vai notiks tagad.
Tā arī nav skaidrs vai sprādienā nav kāds bojāgājušais, jo tad tā būtu pirmā reize ne-padomju valstu atomreaktoru darbības vēsturē, kad nelaimes gadījumā kāds tiek nogalināts.
Domāju, ka jaunu AES celtniecība pēc šī notikuma krietni sabremzēsies, kaut tikpat labi šo varētu uzskatīt par piemēru cik drošas ir AES – zemestrīces zonā darbojās kāds ducis AES, un šī ir ārkārtīgi stipra zemestrīce, un tā tika pārciesta Ok visās izņemot vienu, kur kā papildus nelaime darbojas milzu cunami, kas izsit no ierindas dzesēšanas sistēmu barošanu (bet tādas problēmas nākotnē viegli risināmas pārbūvējot dzesēšanas iekārtu barošanu).
Neesmu AES cienītājs, bet kādu laika periodu (30 -40 gadus) tās tik un tā tomēr varētu būt labāka opcija par ogļu vai gāzes stacijām.
1
esmeralda_se > fototur 14.03.2011. 02.18
Jā, kuriozi, tak, kā saprotams, problēma nav bijusi nemaz ne ar reaktoru, bet vienkārši sakot, ar “upsi” – rezerves dīzeļģeneratori, kam jānodrošina elektrība neparedzētās situācijās (dzesēšanai, kas ir ārkārtīgi svarīga AES šādos brīžos), kaut kādu iemeslu dēļ nav spējuši tikt galā ar šo uzdevumu, iespējams, cietuši no cunami.
Runājot par reaktora kušanu – nu tas nu nav tik nevainīgi. Nebūs jau kā atombumba, bet reaktora korpusam ejot pušu, izmetīs pamatīgu daudzumu radioaktīvā draņķa. Reaktors nav kā krāsniņa, kam nepiemetot malku, uguns vienkārši nodziest.
Lai nu japāņiem izdodas tikt ar to ķezu godam galā.
0
inesite15 13.03.2011. 14.47
http://english.kyodonews.jp/news/2011/03/77248.html
0
ArmL 13.03.2011. 11.04
Nav būtiski, kad tās atomstacijas ir būvētas, būtiskās drošības prasības visām ir vienas…
Japānas atomstacijas ir īpaši piemērotas seismiski aktīvai zonai. Šis ir nopietns negadījums.
Te var aplūkot seismisko aktivitāti pēdējo dienu laikā:
http://earthquake.usgs.gov/earthquakes/recenteqsww/Quakes/quakes_big.php
Te var iepazīties ar operatora paziņojumiem:
http://www.tepco.co.jp/en/press/corp-com/release/
Te var aplūkot kā viss izskatījās pirms un pēc zemestrīces un cunami:
http://www.abc.net.au/news/events/japan-quake-2011/beforeafter.htm
0
ivetao2007 12.03.2011. 20.06
Tas, ka Menesis savā orbīta pienācis stipri tuvāk Zemei, liek domāt, ka tā palelielinātā gravitācija, līdzīgi pasumam un bēgumam, varēja ietekmēt zemes garozu un vārīgā vietā notika lūzums. Radiacijas noplūde tur praktiski ir niecīga. Taču japāni, nosakot 10 jūdžu evakuācijas zonu, ir piesardzīgi. Eksplodēja dzesēsanas ūdeņradis. Pēc tā eksplodēšanas paliek ūdenis. Smieklīgi lasīt murgus par radiaktīviem mākoņiem , kas plūdīšot uz Latviju. Cita lieta bija 60 gados, kad Novaja Zemļa notika 81 kodolsprādziens atmosfērā. Desmitiem tūkstoši nomira no stroncija un polonija radiaktīvajiem izotopiem. No tā laika vēl palicis Po210, kas var atrasties tabakā. Un tad leikēmija ir klāt. Ne toreiz, ne tagad par to plašā prese ne čiku, ne grabu.
0
brigita_damme_rtk_lv 12.03.2011. 19.41
Bez komentāriem
http://www.guardian.co.uk/world/blog/2011/mar/12/japan-tsunami-earthquake-live-coverage
0
Māris Engers 12.03.2011. 19.05
manuprāt, šī situācija diezgan labi ilustrē AES “bīstamību” – 50 gadu vecs reaktors iztur pat cunami :) (te nu dūšīgi jānospļaujās pār plecu, jo vēl jau situācija nav beigusies, tomēr trakākais jau pāri, un nekāda būtiska radiācijas noplūde nav notikusi). turklāt mūsdienu reaktori ir vēl daudz drošāki, tā ka ja vien atomstaciju nepiemeklē padomju apzinīgums – viss kārtībā :) lai gan paredzams, ka zaļie mēģinās pagriest šo lietu otrādāk…
1
Juris Millers > Māris Engers 13.03.2011. 17.35
Pats galvenais ir tas, ka tur pat blakus ir vēl 10 AES ar vairākiem reaktoriem katra un tās pārējās tīri labi izturēja zemestrīci.
0
kdaljajev 12.03.2011. 12.36
Krievija varētu rast kompromisu un atdot japāņiem divas salas.Tā kā mums drīz būs darbaspēka trūkums pieņemt kādus 100000 japāņu būtu laba doma.Varbūt sāktos ekonomiskais uzplaukums,jo japāņi ir gudri un strādīgi.
1
andris902 > kdaljajev 12.03.2011. 15.51
…un galvenais – gudrīši IT jomā…paskat, kāda pievienotā vērtība sanāktu!…:))
0
Anna Gaigule 12.03.2011. 12.30
Reaktora serdes kušana ir nopietna avārija, pēc kuras reaktors ir jāmaina, bet vēl nav nekāda kataklizma:
http://en.wikipedia.org/wiki/Nuclear_meltdown
4
aguslens > Anna Gaigule 12.03.2011. 12.45
Ir, ir kataklizma arī – tagad blīkšķis arī ir noticis. Izskatās pēc černobiļas varianta :(
0
mxblack > Anna Gaigule 12.03.2011. 16.12
Te nu mēs redzam cik droši enerģijas ieguves avoti ir atomreaktori. Pie mums gan pagaidām nopietnas zemestrīces nav novērotas, tomēr ir vel daudzi citi faktori, kuri tapat var sagraut šīs ierīces. Japāņi pēc Hirosimas un Nagasaki nelaimēm vispār ļoti piesardzīgi raugās uz atompadarīšanām, jo daudzi no viniem kuri izdzīvoja, tomēr ir saņemuši devas tuvas kritiskajai. es nedomāju ka viņi būvejot atomstacijas būtu pieļāvusi jebkādas paviršības, kā tas notiek šeit, tomēr vienalga atomstacija ir radījusi radiācijas noplūdi. Manuprāt būtu jānorobezojas no šo ierīču izmantošanas un ir jāmeklē citi enerģijas ieguves veidi. Un pirmais veids būtu šo enerģiju maksimali taupīt un izlietot saprātīgi. Pašlaik mēs novērojam pretējo gan sadzīvē, gan rūpniecībā.
0
lebronj2356 > Anna Gaigule 12.03.2011. 16.53
Nav tur nekāds Černobiļas variants, jo tomēr cita uzbūve ir moderniem reaktoriem, kas neparedz tādu sprādzienu un radiācijas noplūdi + kodolmateriālu degšanu pusmēnesi, kā arī cilvēku triekšanu šīs sekas likvidēt ! Radiācija arī 20 reizes lielāka, nevis 2000 rentgenu kā ap Černobiļu. Un vēl, par laimi, Japāna tomēr ir krietni tālāk no Latvijas, kā Černobiļa !
0
Juris Millers > Anna Gaigule 13.03.2011. 17.34
Ja parēķina vidēji cik cilvēku kādas elektrostacijas nogalina (rēķinot uz vienu kilovatstundu) tad ātomelektrostacijas ir starp drošakājām. Hidroelektrostacijas ir daudz nāvējošākas, jo ir bijuši daudzi gadījumi pasaules vēsturē kad HES plīst dambis un noskalo kādu ciematu vai pat vairākus.
0
vērtīgs relikts 12.03.2011. 11.30
Šis laikām ir īstais brīdis, kad mūsu valdība varētu izrādīt labo gribu un uzaicināt kādus dažus tūkstošus japāņu izmitināt.
Mums galu galā ir tik daudz tukšu māju, neskarta daba, svaigs gaiss un iedzīvotāji ir tik maz un tie paši izbrauc.
Japāņi neapdraud latviešu valodu, nav ne musulmaņi, ne ebreji, ne krievi, par kuriem parasti saceļas satraukums.
Būtu vismaz kaut kāda saviļņošanās mūsu pīļu dīķītī.
7
Marija > vērtīgs relikts 12.03.2011. 11.58
Tiešām, kāpēc nepiedāvāt čaklajiem japānīšiem mūsu pamestos laukus? Cunami te nedraud, zemestrīces, ja gadās, tad nenozīmīgas. Japānā taču nav nekādas garantijas, ka visas šausmas neatkārtojas pēc pavisam maza laika sprīža!
0
Sanšains > vērtīgs relikts 12.03.2011. 14.08
Gadu gaitā man radies priekšstats, ka japāņi caurmērā tiešām mīl savu zemi, vidi un kultūru, un nelabprāt kaut kur aizklīst ērtākas dzīves meklējumos.
Kādreiz līdzīgi domāju arī par latviešiem. Šķita, ka tikai krievu kolonisti bija tik nožēlojami, ka gāja pa vieglāko ceļu – slinkumā pameta savas sādžas Nemelnzems joslā un atlīda uz Latviju un Igauniju.
Īrijas (Lielbritānijas, drīz – Vācijas, utt.) braucēju piemērs, arī atpakaļ nebraucošo “trimdas latviešu” piemērs rāda, ka tā diemžēl nav vis. Liela daļa latviešu šajā ziņā ir tādi paši.
Nevis censties un strādāt, bet atrast visu gatavu.
Nevis organizēties, cīnīties un piespiest Karginu, Lembergu, Šķēli, Šleseru emigrēt, bet žēloties un dezertēt pašiem.
0
Jânis Âbuls > vērtīgs relikts 12.03.2011. 16.00
Un kādēļ lai japāņi pamestu savas mājas un brauktu uz Latvijas sādžu? Vienīgais, ko varam piedāvāt ir kataklizmu neesamība. Nevajag pārvērtēt Latvijas pievilcību citu cilvēku acīs.
0
lebronj2356 > vērtīgs relikts 12.03.2011. 16.58
Njā, ja jau rastos tāda vajadzība, kādi 100K japāņi domājams mums tikai par labu nāktu(katrā ziņā neskaitāmas reizes labāki nekā migranti no ex PSRS vai vēl ļaunāk Z Āfrikas), bet diez vai viņiem būs šeit kas meklējams. Hari, nepiekritīšu Tev, ka latvieši nemīl savu zemi – diemžēl likumdošana ar banku patvaļu un neaizskaramību kā arī krievvalodīgais bizness un valsts vājprātīgie nodokļi un tarifi strādā pret mūsu tautu :(. Kam ir iespējas turās, kam nav – es domāju labāk, lai dzīvo cilvēka cienīgu dzīvi un pelna ārzemēs naudu, nereti sūta uz šejieni radiem, nekā dzīvo kā ubagi Latvijā. Nav jau cilvēki pie vainas, ka vieni vienīgi vergi un pakalpiņi bijuši pie varas lielāko daļu no šiem 20 gadiem :(
0
kristaps_drone > vērtīgs relikts 14.03.2011. 10.34
Harim
“Nevis organizēties, cīnīties un piespiest Karginu, Lembergu, Šķēli, Šleseru emigrēt, bet žēloties un dezertēt pašiem.” – labs uzskaitījums, taču Tu vēl aizmirsi pieminēt arī tūkstošiem krievu kolonistu, ko vajadzētu piespiest emigrēt, lai šeit, Latvijā, varētu labi justies.
0
anete_raugule > vērtīgs relikts 14.03.2011. 15.54
To Krix
Precizēšu – neviens no tevis nosauktajiem kaitīgajiem faktoriem nav uzskatāms par nenovēršamu dabas kataklizmu, kā, piemēram, cunami. Ja jau latvieši tā mīl savu zemi, kāpēc viņi konsekventi balso par lielākajiem kretīniem un klusiņāām apskauž tos, kas šo zemi slauc un izpārdod par kapeikām? Tāda ļoti mazohistiska tā latviešu mīlestība ;)
0
vērtīgs relikts > vērtīgs relikts 14.03.2011. 18.10
Tikko kino Rīga noskatījos dokumentālo filmu par slepkavnieku Kaupēnu. Secinājumi vairāki:
– filma ļoti vāja un neprofesionāli uzņemta, varbūt tāpēc arī slikti apmeklēta (zālē biju vienīgā skatītāja);
– palika bēdīga pēcgarša, jo M.Zālītes didaktiskā runa, salīdzinot to laiku cilvēku attieksmi pret “smagos noziegumos apsūdzēto” ar šo laiku analogu situāciju, izskanēja kā saucējas balss tuksnesī, pati filma nebija tā uzņemta, lai spētu uzrunāt tos, kas šodien “sadzer ar zagļiem un laupītājiem”;
– Filmas beigu kadros jaunieši turpināja Līgovakarā dziedāt populāro dziesmu un kaut kur ugunskuru dūmos izkūpēja gan M.Zālītes sacītais, gan M.Freimaņa stāsts par to, ka daļa no Liepajas aktieriem (arī gados jauniem) jau miruši un cik tumša aura pavadījusi šo izrādi 7 gadus..
– Kārtējais Latviešu stāsts no sērijas “Tādi esam”.
0
garausiitis 12.03.2011. 10.17
Ja tas tā ir , tad tas gan ir Piiii, jo ņemot vērā iedzīvotāju blīvumu Japānā , viņiem īsti pat nav kur mukt…
0