Ēģiptes opozīcija pieprasa Mubaraka tūlītēju demisiju

23

Komentāri (23)

andrejs 09.03.2017. 14.11

Paldies!

0
0
Atbildēt

0

fretka 09.03.2017. 14.00

Nu Beatas Šidlo vēstules tulkojums angļu valodā ir publicēts arī Polijas valdības interneta lapā

https://www.premier.gov.pl/en/news/news/letter-of-prime-minister-beata-szydlo-to-the-heads-of-state-or-government-members-of-the.html

0
0
Atbildēt

0

Aivars Krauklis 07.02.2011. 15.51

pecisk- 3x pārlasīju, tomēr iznāk ka musulmaņu brālība ir tā, kas “…spītīgi turās pie demokrātijas idejas…”! Ceru, ka pārrakstījāties, ja nē, tad – allah akbar un šariats skaitās demokrātija.

+1
-3
Atbildēt

1

    Janka, Janic > Aivars Krauklis 08.02.2011. 05.09

    tajaa zemee dziivo paari 90% musulmaņu , ja viņi pieņem allah akbar par demokraatiju , tad tur nevar liidzeet rietumu demokraatija , katram sava izpratne , lai tak viņi dziivo savaa dieva mieraa , kaadeeļ ar varu vajag viņus pieveerst kautkam citam? nav taču viduslaiki , kad Roma uzbaazaas ar saveejo demokraatiju, proti sveetaas inkviziicijas vaardaa uzbaazaas pasaulei … tagad taa Ameerikas demokraatija buus taa pareizaa???ar varu miileets nebuusi , ne jau no zila gaisa tur terorisma draudi , piemeeri jau ar krieviem un kaukaazu raada to pašu , es nepaarstaavu ticiigo sektas , vienkaarši pafilozofeeju , man kaa Šveikam nav diplomaatiskas izgliitiibas , tomeer jautaajums pastaav.

    0
    -1
    Atbildēt

    0

Van Excel's 07.02.2011. 15.43

Ka tikai neiziet tāpat kā ar palestīniešiem – tikmēr vajadzēj demokrātiju, kamēr parlamentā Hamazam vairākums gan, un tad atkal var atgriezties pie pārbautītām vērtībām – autoritārisma.

Stutē vien Mahmudu Abasu, kuram prezidentūras termiņš jau kudī beidzies, ar visu viņa pagaidu valdību. Demokrātija šurp vai turp, Abass tomēr uzticams Izraēlas un ASV draugs, dēliem Izraēla piešķir mobilo sakaru licenzes, un stabilitāte, kādu otru vēl pameklēsi.

Tas Rietumkrastā. Bet Gazas joslā, kur gandrīz vai kā trimdā paglābusies demokrātisko vēlēšanu uzvarētāju Hamaz valdība, var ierīkot Izraēlas kara aviācijas poligonu,jo Hamaz, redz, “staptautiski atzīti teroristi” izrādās, un tiem cilvēka tikpat daudz kā savulaik ASV nēģeriem un indiāņiem.

Ir par ko padomāt, pirms Tuvajos Austrumos ieviest demokrātiju.

+1
-3
Atbildēt

3

    egils_krastins > Van Excel's 07.02.2011. 16.40

    Tuvajos austrumos jau darbojas parlamentaaraa demokraatija – Libaanaa. Luuzu iepaziistieties ar shiis valsts pieredzi un domaajiet taalaak…
    Ceru, ka Juusu domu virziens mainiisies.

    +3
    -1
    Atbildēt

    0

    Van Excel's > Van Excel's 07.02.2011. 23.03

    Libāna, kas visu laiku ir uz pilsoņkara sliekšņa, un kad nav uz sliekšņa, tad tur tiešām ir pilsoņkarš vai kārtējais Izraēlas iebrukums? Tā būtu tā arābu paraugdemokrātija? Give me a break!

    0
    -1
    Atbildēt

    0

    egils_krastins > Van Excel's 08.02.2011. 00.14

    Give me a break

    to gio
    Nedoshu!
    Libaana ir paraugs kaa risinaat konfliktsituaacijas. Tur darbojas daudzpartiju sisteema. Ko jums veel vajag?

    A country full of promise after civil war between 1975 and 1990, Lebanon was again hit by war in 2006
    Politics: A power-sharing deal ensures political representation for all major religious blocs; the unity government formed in 2009 includes ministers from across the political spectrum
    POLITICAL PARTIES
    March 14 – Coalition that retained parliamentary majority in June 2009 elections; pro-western members pushed for exit of Syrian forces; named after mass demonstrations that followed killing of ex-premier Rafik Hariri

    Hezbollah – Pro-Syrian Shia political party with a large armed wing that resisted Israel in the war of July 2006. The United States consider it to be a terrorist organisation

    Amal – Pro-Syrian Shia political party led by parliamentary Speaker Nabih Berri; allied with Hezbollah

    Free Patriotic Movement – Largely Christian party led by former army chief Michel Aoun; has ties with Hezbollah

    Un starp shiem ir panaakts lidzsvars, kas ir daudz labaak, nekaa dziivot diktatuuraa, kur sabiedriibu saeed korupcija.

    Vai arii Juus alkstat redzeet Krievijas iipasho demokraatiju arii Tuvajos Austrumos? Tad man ar Jums nav veerts diskuteet.

    +3
    -1
    Atbildēt

    0

andrisskrastins 07.02.2011. 15.21

Problēmas būtība ir cita – neviens netic, ka Mubaraks un viņa režīms vispār grib jebkādas pārmaiņas. Viss, ko Mubaraks ir piedāvājis, ir tipiski viņa garā – lielisks šovs, lieliska aktierspēle, bet rezultāts – nulle. Amerikāņi viņu par reformām ir spaidījuši visu laiku, viņš tik ir atbildējis “tūlīt” un nekas nav noticis. Un ik pa laikam amīšu vidū tiek pasētas bailes par teroristiem un islamticīgajiem. Ak vai cik tas ir izdevīgi tādiem diktatoriem kā Mubarakam.

Ir tāds teiciens “Gribi nogalināt ideju – organizē komisiju”. Šādas komisijas piedāvāja veidot arī janvārī pirms 20 gadiem pie mums Augstākajā Padomē daža laba partija, kuras pēcteči ir SC. Viņu īstenie nolūki vēl šodien ik pa laikam pasprūk mēdiju telpā kādam neuzmanīgākam runātājam.

+3
-1
Atbildēt

8

    Maija > andrisskrastins 07.02.2011. 15.48

    nē, es negribēju apgalvot, ka mubaraks ir neaizstājams, ka viņa atkāpšanās ir pasaules gals. es tikai gribu norādīt visiem, kuri iedomājas, ka demokrātija ir kā “filozofijas akmens” visām kaitēm un var da jekuru sūdu pārvērst zeltā.

    Vēlreiz vēršu uzmanību uz faktu, ka ēģiptē dzīvo milzīgs daudzums cilvēku, kuriem faktiski nav nekādas iespējas atrast darbu un nebūs šādas iespējas neatkarīgi no tā vai tur būs diktatūra, monarhija, demokrātija vai da jebkāda cita valsts pārvaldes forma. Jautājums ir tajā, kas un par kādiem pakalpojumiem nākamajam ēģiptes pārvaldniekam būs ar mieru finansēt trūcīgo iedzīvotāju ēdināšanu. Mubaraku finansēja ASV par to, ka šis skaitās Izraēlas sabiedrotais arābu pasaulē. Ja pie varas nāk islāma fundamentālisti, tad finansējums var iegriezties no citas puses. ja pie varas nonāk reālpolitiķi, tad var sākties rupja vairāksolīšana. Proti, rietumiem liks izvēlēties – vai nu jūs maksājiet par “demokrātiju” krietni vairāk kā līdz šim vai arī maksās un pasūtīs mūziku kāds cits.
    Man te gluži vienalga, kas notiks ar trūcīgajiem ēģiptiešiem, jo es skaidri apzinos, ka viņiem visiem palīdzēt nespēs neviens izņemot viņus pašus. Starp citu, trūcīgie ēģiptieši ir vēl salīdzinoši labā situācijā nekā daudzi miljoni trūcīgo vēl nabadzīgākās valstīs.
    P.S. salīdzinājumi ar 20 gadīgu mūsu vēsturi ir lieki, jo mums mūsu vēsture un viņiem viņu.

    +3
    -3
    Atbildēt

    0

    Maija > andrisskrastins 07.02.2011. 15.52

    agrāk līdzīgas krīzes valdnieki risināja ar plašiem karagājieniem. tipa nolaida asinis, lai mazinās spiediens. ja paveicās, tad tika pie krietna laupījuma, kas uz laiku atrisināja briestošo ekonomisko krīzi, ja ne tad vismaz vēlāk tautas atmiņā saglabājās kā varonis, kas cīnījies pret citzemju apspiedējiem un varonīgi gājis bojā par savas tautas interesēm :)

    +2
    -2
    Atbildēt

    0

    egils_krastins > andrisskrastins 07.02.2011. 16.37

    > valnux
    Veelos tikai piebilst, ka Eeghipte ir pirmajaa vietaa pasaulee koledzhas diplomu ieguvusho berdarbnieku skaita zinjaa.

    Ja shiem izgliitotajiem, jaunajiem ljauzjiem beidzot ljautu iegaadaaties makskjeri (kas lidzshim nav noticis, jo nav reformu), zivis vinjiem vairs nebuus jaadod, pashi nokhers un paeediis un veel citiem iedos.

    Vislabaakais piemeers regjionaa in Libaana, kur kristieshi un musulmanji dziivo mieraa pie reaalas parlamentaaraas demokraatijas.

    +3
    -1
    Atbildēt

    0

    Maija > andrisskrastins 07.02.2011. 17.31

    priekš kam makšķerēt, ja drusku pašantažējot bagātos, zivis jau uzceptas pieved klāt1 :)
    Ja nopietni, tad kā izpaužas tas, ka izglītotajiem ēģiptiešiem neļauj pelnīt?
    Kas var aizliegt šiem uzņēmīgajiem ļaudīm nodarboties ar biznesu?
    Vai patiesībā nav tā, ka lielākai daļai šo izglītoto ļaužu, izglītība ir tikai tā papīra, uz kura uzdrukāts diploms, vērtībā, bet praktiskai pelnīšanai ir pilnīgi nederīga (tāpat kā lielākai daļai Latvijā studējušo juristu, ekonomistu un citu)

    0
    -3
    Atbildēt

    0

    Maija > andrisskrastins 07.02.2011. 17.33

    rupji runājot, tai valstī jau sen ir pārāk daudz iedzīvotāju, lai visiem būtu pietiekami resursu. un diez vai ēģiptietis gribēs tik pat čakli kā austrumāzijas iedzīvotāji strādāt pie konveijera rūpnīcās.

    0
    -4
    Atbildēt

    0

    egils_krastins > andrisskrastins 07.02.2011. 18.17

    >valynx
    Kas neljauj nodarboties ar biznesu? Tas pats kas Latvijaa – korupcija. Saveejo buushana, ja veelaties.
    Man ir vairaaku gadu maza gjimenes uznjeemuma pieredze Latvijaa. Uznjeemums parstaaja darboties pirms daudziem gadiem. Viens no galvenajiem iemesliem – pashvaldiibas iereednju attieksme.
    Visur, kur valda korupcija notiek viens un tas pats – ekonomika neattistaas.

    +1
    0
    Atbildēt

    0

    egils_krastins > andrisskrastins 07.02.2011. 18.22

    > valynx
    …diez vai ēģiptietis gribēs tik pat čakli kā austrumāzijas iedzīvotāji strādāt pie konveijera rūpnīcās.
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Tas pashlaik nav apspriezjamais jautaajums. Juus novirzaaties no teemas un saakat uzbrukumus – tu taads, tu shitaads.

    Es paziistu dazjus eegiptieshus dziivojoshus Londonaa. Vinji ir labi izgliitoti un straadiigi ljaudis.

    +2
    0
    Atbildēt

    0

    “Pazīstu dažus ēģiptiešus” nav pamatojums simtiem miljardu dolāru vērtām investīcijām, kas būtu nepieciešamas, lai mazinātu augsto bezdarbu astoņdesmit miljonu lielā valstī. Jautājums ir tāds, vai darba ētika ēģiptiešu kultūrā motivē iedzīvotājus čakli un bez kurnēšanas (streikiem, nemieriem utt.) strādāt šodien, lai viņu mazbērni gadsimta otrajā pusē dzīvotu pārticībā. Ja atbilde tik tiešām ir jā, tad potenciālie investori, kas visticamāk varētu būt pragmatiskie ķīnieši, ieguldīs smagi strādājot uzkrāto kapitālu.

    0
    0
    Atbildēt

    0

Maija 07.02.2011. 15.17

ar mubaraku ir slikti. fakts. bet tas nenozīmē, ka bez viņa būs labāk. 80 miljonu valstī, kuras galvenie ienākumi ir tūrisms, kanāls un ārvalstu subsīdijas autoritārs vadītājs ir mazāks ļaunums, kā nepārtraukta savstarpēji antagonisku grupējumu cīņa par vietu pie siles. lieki piebilst, ka lielākā vairuma trūcīgo iedzīvotāju iespējas regulāri paēst nevar atrisināt ar valsts varas ievēlēšanas formu. Visticamāk, ka eiropiešu un amerikāņu vēlmei redzēt ēģiptē demokrātiju būs dzirdīgas ausis :) un veiklas rokas, kas reizē ar vēlmes piepildījumu izrakstīs eiropiešiem un amerikāņiem daudzmiljardu ikgadējos rēķinus par demokrātijas abonēšanu šai valstī.
Tātad jautājums ir tāds: “cik € un $ mēs katrs esam ar mieru ikgadu maksāt par to, ka ēģiptē ir formāla demokrātija”

+1
-3
Atbildēt

1

    andrisskrastins > Maija 07.02.2011. 15.23

    valynx, tipisks reālpolitikas korifejs esi :) Blēņas. Tieši uz šīm blēņām par bardaku un grupējumu cīņu diktatori vienmēr ir turējušies. Ja tā būtu taisnība – Musulmaņu brālība sen būtu izmantojusi viņiem nu jau nedēļu dāvināto iespēju kaut ko sabīdīt ar Mubaraku un noturēt viņu pie varas. Bet viņi sazin kāpēc spītīgi turās pie demokrātijas idejas. Laikam jau opozīcijai tomēr ir krietni izdevīgāk, ka ir normāls parlaments, un ka nav viena, vadošā kompartija.

    +3
    -1
    Atbildēt

    0

Van Excel's 07.02.2011. 15.04

on a lighter note –
ska stila dziesmiņa par Kairu un degošām automašīnām ,ja nu kādam aizmirsusies. Piedziedājums teju tāds pats, kā BBC reportāžās šajās dienās 1000X skandētais refrēns ;)

http://www.youtube.com/watch?v=8tTq60WdtLc

+4
-1
Atbildēt

0

maris 07.02.2011. 15.02

Es arī. Pietiek stiept gumiju:)

+2
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam