Pabriks aicina Latvijas iedzīvotājus nedoties uz Ēģipti
34Saistītie raksti
Viedoklis /
16. marts 2021
Pandēmijas laika ceļošana vai rīcības loģika
Radars /
18. novembris 2020
Radars pasaulē
Komentārs /
28. oktobris 2020
Maidans, ASV?
Aktuāli /
4. jūnijs 2020
Podkāsts nr.33: Amerikā iet aizvien trakāk, Latvijā sākam justies pārāk ērti
1
Radars /
26. februāris 2020
Radars pasaulē
Komentāri (34)
Miervaldis 02.12.2016. 18.33
Kādu specdienestu uzdevumā darbojas raksta autors?
0
silvija_vitina 01.02.2011. 13.20
Nespēju nepasmaidīt par to, ka acīmredzot Pabriks pilda Ārlietu ministra pienākumus amatu apvienošanas kārtībā. Pats Ģirts stalti nes Ārlietu ministra vārdu, bet ar ko nodarbojas Ārlietu ministrija, īsti nezina. Kurš kura viedoklim ir pievienojies, nav īsti skaidrs. Pabriks, pat būdams Aizsardzības min. amatā, ir spožāks un pamanāmāks ārlietās nekā pajoliņš Kristovskis.
0
Eva Jēkabsone 31.01.2011. 22.10
Rakstā ne vārda par to, kāpēc šāda situācija Ēģiptē, ko cilvēki pieprasa, kādu dzīvi tie vēlas dzīvot, kur prezidenta vaina… Ne vārda par nozīmīgo – tikai nenozīmīgi fakti. Un šajā gadījumā Ķīna ir cita raksta vērta, nevis viena rindkopa…
0
raimonds_bossltd 31.01.2011. 10.50
to Voice
Vai el Baradejs apgalvoja, ka fašistu lopam Huseinam nebija arī Osirakas kodolreaktora, ko Izraēla, paldies dievam, 1981.gadā iznīcināja? Vai nebija ķīmiskie ieroči, kurdu indēšanai?
Irānā arī nebija “bārdaini fundamentālisti”, kas nodrošināja ajatollas Hameini nākšanu pie varas un kur tā, kādreiz brīnišķīgā valsts, ir nonākusi?
0
lebronj2356 31.01.2011. 10.41
Kāds sakars te Pabrikam? Kristovskim ir jāuzstājas ar šādiem paziņojumiem !
0
ievu 31.01.2011. 10.26
gribētos gan, lai tas, kurš šai lapā raksta ārzemju ziņas, kaut nedaudz iedziļinātos tematā, nevis pārspiestu dažus skandalozus faktus: haoss, nekontrolējama situācija, laupītāji utt. cik noprotu, tieši šādu ainu cenšas uzburt ēģiptes oficiālie mēdiji.
šīrīta ziņa, starp citu, ir tāda, ka islama brālība – lielākais opozīcijas spēks – ir atzinusi par savu līderi El Baradeju – kuru diezin vai var saukt par fundamentālistu, toties par ļoti neērtu amerikāņiem gan (savulaik, maita, iebilda pret to, ka Irākai ir kodolieroči)
bet amerikāņu un visādu merkeļu bremzēšana ir labi saprotama – paši taču 30 gadus baroja mubaraku ar 1,6 miljardiem gadā – ar nosacījumu, ka par šo naudu tiek pirkta amerikāņu kara tehnika. pastāv aizdomas, ka jaunā ēģiptes vadība varētu vairs nebūt tik pretimnākoša suecas kanāla un citu stratēģisko objektu izmantošanā. jau fakts, ka hilarija 24 stundu laikā mainīja savu toni attiecībā uz protestiem, bet baltais nams piektdien oficiālajā brīfīngā bija izstādījis stostīgu preses sekretāru, liecina, ka apjukums “demokrātijas citadelē” ir pamatīgs
ak, jā – vēl pasaules mediji, t.sk. bbc īpaši uzsver, ka vairākums protestētāju nav nekādi bārdaini fundamentalisti.
0
atispraulins 31.01.2011. 00.27
No vienas puses, it kā nav pamata uztraukties par islama hārdlaineru nākšanu pie varas Ēģiptē – tauta vnk pieprasa Mubaraka atkāpšanos un demokrātiskas reformas (paša Mubaraka piedāvātās “reformas” jau nodēvētas par krēslu pārkārtošanu uz Titānika).
No otras puses, bažas vieš US un EU politiķu bezzobainā attieksme. Līdz šim tā ir aprobežojusies ar aicinājumiem nepielietot vardarbību pret protestētājiem un aicinājumi Mubarakam veikt reformas. Taisni šāda te dubultmorāle ir ideāla augsne visādiem radikāļiem. Sak, kur tagad ir lielie demokrātijas aizstāvji?? Aizstāv diktatoru!!
Pa manam, Obamam, Merkelei un pārējiem ir skaidri un gaiši jāpasaka, ka Rietumi ir Ēģiptes tautas pusē un Mubarakam ir jāatkāpjas. Un tas ir jādara nekavējoties. Citādi var iet plāni, jo neizskatās, ka protestētāji samierināsies ar Mubaraka palikšanu amatā, un jau tagad starp saukļiem par demokrātiju parādās “nost ar US”.
0
jeers 30.01.2011. 22.59
Tiem visiem, kas biedē ar islāmistu revolūciju un utojas ka demokrātija nerullē – Ēģiptē ir redzams tas, kas sagaida valsti un nāciju, ja tā ilgstoši akceptē korupciju, kā dzīvesveidu un valsts vadīšanas veidu.
Vai mēs esam cita ceļa sākumā rādīs laiks, tomēr Ēģiptē tautas dusmas par korumpētajiem neliešiem valdībā ir pamatotas. Diemžēl viņi, līdzīgi kā mēs tagad no vēlēšanām uz vēlēšanām balsoja līdzīgi – par tiem, kas ar viņiem dalījās. Diemžēl pie rezultātā paši arī vainīgi – ne amerikāņi, žīdi vai saūdieši.
Jautājums pašiem – cik no mums balsoja par ZZS, PLL, SC?! Kad mums apniks, ko mēs vainosim?! Paši sevi, savu stulbumu un īstermiņa domāšanu? :-)
2
esmeralda_se > jeers 31.01.2011. 02.43
Nē, mēs vainosim to, kas pirmais pa rokai gadīsies.
0
mary75 > jeers 31.01.2011. 07.13
Ja latvieši būtu spējīgi paskatīties uz sevi kritiski, un vainot paši sevi, 20 gadus uz vienu un to pašu grābekli nekāptu, un Lembergs tagad visu nenoteiktu, vainos krievus, zviedrus, Sorosu, visus pārējos, tikai ne sevi.
Mums lielākie bļāvēji vispār neiet un nebalso, lai varētu vainot visus pēc kārtas.
Kaut, atšķirībā no Ēģiptes, mums bija pilnīgas iespējas balsot, kā mēs gribam, viņiem vēlēšanas tik brīvas nebija.
0
kdaljajev 30.01.2011. 18.27
ASV ir sapratuši,ka ar demokrātijas eksportu Tuvajos austrumos nav ko darīt.Tagad paši nezin kā ar godu aiziet no AFganistānas un Irakas.Uzņemties vidutāju lomu Ēģiptē,vienkārši nav nekādas intereses.Ievedīs karakuģus,lai uzmana Suecas kanālu un viss.Ēģiptei pašai jātiek galā.Izskatās,ka armija pārņems varu savās rokās,lai likvidētu haosu kas tagad valda.Jācer,ka juku laikā netiks iznīcinātas vēsturiskās vērtības.
1
mary75 > kdaljajev 30.01.2011. 19.53
Tās apsargājot brīvprātīgie, cik nu var, un kur var.`
0
janazakovica 30.01.2011. 15.45
neaizmirsisim ka lidz sueces krizei apt.1956 g. okt.nov.-kad savu ietekmi zaudeja tuvajos astrumos anglija un francija -egipte bija angijas -britu kolonija. Pēc Otrā Pasaules kara britu ietekme Ēģiptē pakāpeniski vajinājās, tomēr briti bija ienteresēti saglabāt kontroli pār Suecas kanālu, kurš britiem bija ļoti nozīmīgs tirzniecības ceļš uz Indiju. Tomēr Ēģiptes prezidents Gamāls Apdels Nāsers gribēja savu valsti pilnībā atbrīvot no britu ietekmes un iepirka ieročus no PSRS. Tas aizvien vairāk sanikoja rietumvalstis. Tomēr neskatoties uz to 1954. gada oktobrī starp Lielbritāniju un Ēģipti tika noslēgta vienošanas, saskaņā ar kuru briti apņēmās evakuēt Suecas kanālu divdesmit mēnešu laikā. Taču 1956. gada vasarā notika kardināls pavērsiens – ASV, kuras pacietības mērs bija beidzies dēļ tā, ka Ēģipte iepirka ieročus un resursus no PSRS, paziņoja ka tā atsakās finansēt Asvanas dambja celtniecību. Tas bija liels trieciens Nāseram un viņš paziņoja par to, ka nacionalizē Suecas kanālu. Tas ļoti sadusmoja Lielbritāniju, jo Suecas kanāls atradās tās finansiālajā kontrolē. Visas diplomātiskās sarunas ar Ēģipti beidzās nesekmīgi un līdz ar to Anglija, Frnacija un Izraēla sāka slepenas sarunas par Nāsera režīma gāšanu. Jāatzīmē, ka Ēģipte bija ienaidnieks arī Francijai un Izraēlai, tā kā Nāsers atbalstīja Alžīrijas partizānus, kuri tai laikā cīnījās pret franču koloniālo varu, kā arī Nāsers bija liels Izraēlas ienaidnieks.
Anglijas, Francijas un Izraēlas plāns bija šāds – Izraēla sāk uzbrukumu Ēģiptei, savukārt Anglija un Francija kuģošanas brīvības vārdā pieprasa, lai spēki tiek atvilkti 10 jūdžu attālumā no Suecas. Tas loģiski netiek izdarīts un tad Anglaijai un Francijai ir iegansts, lai sāktu uzbrukumu pret Ēģipti.
1956. gada 30. oktobrī Izraēla sāka uzbrukumu un dažas dienas vēlāk ofensīvu īstenoja arī britu un franču spēki. Tomēr gāzt Nāsera režīmu neizdevās un tas bija dēļ ASV nosodošās attieksmes pret Anglijas un Francijas rīcību attiecībā pret Ēgipti, jo ASV bija pret koloniālismu. Līdz ar to no 6. – 8. novembrim karadarbība beidzās un Anglijas, Francijas un Izraēlas spēki tika izvesti no Ēģiptes. Līdz ar to Suecas krīze galīgi iezīmēja Anglijas un Francijas koloniālās kundzības beigas Tuvajos Austrumos.
3
maris > janazakovica 30.01.2011. 16.03
Kāpec par mierīgu, precīzu un interesantu vētures izklāstu Krusttēvam tik daudz mīnusu??? Nesaprotu, kas te notiek…
0
P_Dancis > janazakovica 30.01.2011. 16.40
Tiešām, mīnusus likt tikai par vēsturisku faktu izklāstu ir stulbi.
0
mary75 > janazakovica 30.01.2011. 16.45
Es pieliku plusu.
Bet patreiz, kā dzirdēts, viss atkarīgs no armijas nostājas, jo armija, atšķirībā no totāli korumpētas policijas, tur ir populāra arī tautā. un arī samērā spēcīgi organizēta.
0
janazakovica 30.01.2011. 15.03
tracis sakas tad ka EK pieskira 100 mij euro palestinai.nauda jau parskaitita-estone jau zinoja.lidz ar to daudzas arabu valstu opozocijas mizigi sarosijas.jo ne formali ir solits liels fin.atballsts-tadad sekos veco rezimu nomaina-jo paradijies finansejums.eiropa gatava ieguldit milzigu naudu savu jauno sabiedroto finansesanaa.un ietekmes palielinasanaa regionaa.atklata kara pieteiksana ASV kur daudzus gadu desmitus ieguldijusi mijardus izraelaa..kuru pasi ari izveidoja..un jo visos vadosos amatos ir ebreji vai vinu kliku parstavji.
4
maris > janazakovica 30.01.2011. 15.19
ASV reakcija izskatās pilnīgi uz “pakaļas” , protams, Obamas personīgā nespēja pieņemt lēmumus tikai padara situāciju sarežģitāku. Jāsaka, Bušs bija gaišreģis, jo labāk sākt veidot demokrātiju Irākā 8 gadus ātrāk nekā Ēģiptē tagad, jo demokrātijas sākumposmā valda paliels haoss. Krievija nogura no demokrātijas 7 gadu laikā un palūdza atpakaļ vienpartiju sistēmu un caru. Redzēsim, kas notiks Tunisijā un Ēģiptē. Un tad, citās Arābu diktatūrās.
Kuveitas monarhs izdalīja 4 miljardus USD 3 gadu laikā ( t.i. katrs kuveitas pilsonis saņems 3200 USD mēnesī EXTRA lai izturētu inflāciju un pieaugošās cenas) lai nomierinātu pilsoņus. Bailes no vidusšķiras un jaunatnes revolūcijas ir reālas, un pamatotas. Tie nav islamisti, kas demonstrē, ne Tunisijā, ne Ēģiptē.
Jaunatne un viduššķira, kas organizējusies caur internetu, twitter, facebook, SMS, mobīlajiem. Tas ir pilnīgi jauns fenomens.
Jaunākā ziņa ir , ka Mubareks devis JAUNU rīkojumu armijai šaut uz demonstrantiem ja tie arī šodien pārkāps komendanta stundu, kā iepriekšējās dienās. Policija jau šāva, bet izgāzās, un pazuda no pilsētu ielām, un tagad organizē grautiņus un laupīšans lai radītu haosu.
0
mary75 > janazakovica 30.01.2011. 16.49
Par nožēlu, bieži revolūciju organizē idealisti, bet, reālu varu un reālu labumu gūst pavisam citi spēki.
Un tai reģionā nav neviena tik spēcīga un organizēta spēka, kā islamisti, dažādas grupas ar dažādu radikalisma pakāpi.
Ja tie nāk pie varas Tunisā – tas nevienu. izņemot pašu Tunisu, nesatrauktu, bet, ja viņi nāks pie varas Ēģiptē – sekas ir neprognozējamas, ne tikai Ēģiptes kristiešiem un Ēģiptei vispār, bet, visam reģionam.
0
Janka, Janic > janazakovica 31.01.2011. 07.37
Ēģiptee kristiešu nav ne pilni desmit procentu , paari 90% tiem musulmaņu , tad par ko citu te var buut runa???
0
raimonds_bossltd > janazakovica 31.01.2011. 09.53
to KRUSTTEVS
Lupatgalvu finansēšana bija idiotiskākais veids, ka izlietot ES naudu. Līdzekļi būtu jātērē viņu populācijas regulēšanai.
0
maris 30.01.2011. 14.53
Te ir vienīgā vieta kur var tiešraidē redzēt kā notiek revolūcija Ēģiptē. Pirms vērtēt, iesaku paskatīties, vēsture dzīvajā:
http://english.aljazeera.net/watch_now/
1
k403 > maris 30.01.2011. 18.48
Izskatās, ka ir.lv apmeklē daudzi islamofobi…
0
lebronj2356 30.01.2011. 13.48
Demokrātija lielajās arābu valstīs īsti nestrādā ir vai nu fundamentālisti, vai Huseina tipa režīms, izvēlieties, kas patīk labāk. Irānas iekārta tam ir kautkur pa vidu, nav ne ar vienu draugos, tiem pašiem fundamentālisiem ieskaitot !
7
maris > lebronj2356 30.01.2011. 15.00
Demokrātija nestrādā arī Latvijā, vai ne? Jebkura demokrātija sākās ar to, ka tā sper savus pirmos soļus, un pirmos 20 gadus tā nekad nav pat tuvu perfekta. Varbūt otrajos 20 tā nostiprinās.
Totalitārā režīmā vai zem Mubaraka diktatūras nekāda demokrātija nevar rasties. Tā var veidoties tikai procesā, kuram ir jāsākas ar visām grūtībām un bērnu slimibām. Arī Rietumos, pirmkārt, demokrātija neizveidojās vienā dienā, otrkārt, to lielā mērā ir uzurpējušas daudz valstīs pastāvīgās elites kas ar propagandas un naudas palīdzību ( kredīti trūcīgajiem) noturas pie varas.
Bet nupat izkatās ka vadzis sāk lūzt. Vispirms ASV , drukājot dolārus , eksportē pārtikas un enerģijas inflāciju uz nabadzīgām valstīm , tur sākas revolūcijas, Tuvie Austrumi kļūst nestabili, naftas cenas aug, un inflācija atgriežas ASV krīzes un zemo procentu likmju laikā, kam var sekot procentu likmju pieaugums.
Vai amerikāņu viduššķira būs laimīga par šo krīzes “risinājumu” ? Vai elites un baņķieri?
Tas, kas notiek ir ļoti nopietni, jo naftas cenu augšana var apturēt iziešanu no krīzes visā pasaulē. Un arī apturēs.
0
lebronj2356 > lebronj2356 30.01.2011. 17.45
Cik tad tā nafta uzaugs ?! Uzauga jau līdz 147 USD/bbl un nogāzās 5x lejā, jo izrādījās, ka tas ir burbulis un ekonomika nespēj maksāt tādu cenu. Ņemot vērā, to, ka ieguve ir palikusi dārgāka + nauda nevērtīgāka, tās pašas drukāšanas dēļ, naftas +/- objektīvā cena būtu ap 75 USD/bbl, pārējo uzskrūvē birža un spekulanti, kam piepalīdz histēriķi par resursu trūkumu, utt. Tieši tas pats ir ar pārtiku, kur histērija un spekulanti kurbulē cenas augšup. Pasaulē ir milzums neapstrādātu zemju daudzums – paskatieties, kaut vai Latvijā, kā arī ļoti liela lauksaimniecības produkcija, kuras daļu labas ražas gados iznīcina dēļ cenas uzturēšanas. Diemžēl pasaulē ir arī milzīga masa ar kapitālu, kuram nav īsti kur likties, tāpēc arī rodas dažādi burbuļi – NĪ, E resursu, pārtikas, metālu, utt. Man liekas, ka pēdējais minētais ir arī lielākā problēma – spekulācija apēdīs pašu ekonomiku.
Par degvielām – ja ASV beigs tērēt naftu tādā apjomā, kas notiks ar cenām ? Gāzei jau tagad nosita ar jaunām pazemes gazifikācijas tehnoloģijām….plāno pāris gadu laikā sākt iegūt naftu no aļģēm, ir milzīgi ogļu un naftas krājumi(principā vairāk kā arābu tuksnešos). Ja kādam jāuztraucas par cenām, tad tas jādara nodokļu, nodevu, stulbu direktīvu pārslogotajai Eiropai, mūs ieskaitot(nu labi mums ir lielas mežu platības, vēl ir :D ) !
0
maris > lebronj2356 30.01.2011. 18.25
Nafta uzaugs protams ne augstāk kā alternatīvas enerģijas kas to var aizstāt atļaus, bet aizstāšana prasa laiku un investīcijas.Īstermiņā naftas cenu strauja pieugšan ir ekonomiska katastrofa.
Arī tagad pateicoties sadrukātajiem dolāriem par kuriem ASV Rezervju banka “pērk” ASV valsts parādzīmes (!) naudas ieguldīšana naftā jau notiek. Nedomāju, ka nestabilitāte Tuvajos Austrumos to samazinās, tieši otrādi, palielinās. Dolāru pietiek.
Šoreiz burbulis būs ilgāks, jo politiskā situācija Tuvajos Austrumos neatrisināsies ātri-tas ir ilglaicīgs process, un katra jauna ziņa dzīs naftu uz augšu.
Domāju, ka 2011. gadā otrajā pusē nafta sasniegs atkal tos pašus 140-160 USD , un turpinās augt pēc tam, ar svārstībām no 130-190 USD 2012. gadā.
Pēc ASV ekonomistu hipotēzēm, nafta stabili virs 100-120 USD spēj noslāpēt ASV atgūšanos no recesijas. Es par to nemaz nešaubos, ka ASV būs otra recesija 2012. gada sākumā, un vismaz 1,5 gadus-2 gadus ilga. Ne pārāk dziļa, ar reālu GDP samazinājumu ap 2%, un viens no galveniem iemesliem būs naftas cena, kas ietekmēs arī patērētāju naudas maciņu satura izlietojumu.
Arī uz Latvijas ekonomiku naftas cenas pieaugums ietekme būs (jau ir) ārkārtīgi negatīva-transportā, apkurē. enerģijas ražošanā, patērētāju maciņos. Tikai un vienīgi GDP zaudējumi.
0
egils_krastins > lebronj2356 30.01.2011. 20.14
Ir viena valsts Tuvajos Austrumos, kur labi straadaa parlamentaaraa demokraatija – Libaana. Musulmanji un kristieshi ir sadaliijushi varu lidzveertiigi un dziivo mieraa.
Manupraat shis vareetu buut labs piemeers Eegjiptei u.c. Tuvo Austrumu valstiim. Arii Izraeelaa parlamentaaraa demokraatija straadaa labi, bet tas jau ir cits staasts.
0
baibabruvele > lebronj2356 30.01.2011. 21.02
Miera?? Necik sen vel tika bombardeta Beiruta, tapec, ka pie varas esosa organizacija uzbruka mierigai kaiminvalstij. Libanas kristiesiem atlika tikai platit rokas.
0
reksa > lebronj2356 30.01.2011. 21.44
Che cosa vuoi dire, Jānīt? :)
0
atispraulins > lebronj2356 31.01.2011. 00.38
“Mierīgai kaimiņvalstij” – pilnīgs LOL!! Bet nu jā, ar to Libānas demokrātiju ir tā kā ir – viņiem tur pašiem tagad politiskā krīze saistībā ar bijušā prezidenta slepkavību, kurā Rietumi vaino Hezbollah, savukārt pēdējie to noliedz.
Par kristiešiem tarax_tara taisnība. Lai cik dīvaini tas nebūtu, Libāna un Sīrija ir tās divas valstis, kur starp kristiešiem un musulmaņiem ir +/- saticība. Arī pašreizējā Libānas politiskajā situācijā kristieši ir Hezbollah pusē.
0
mary75 30.01.2011. 13.40
Izskatās, drīz vien Hamazam un Irānai radīsies sabiedrotais.
Izraelai jāgatavojas karam.
Ne uzreiz, bet, tad, kad tie, kas tur atnāks pie varas, visdrīzāk, lielā skaitā tur būs “brāļi musulmāņi” un līdzīgie, pēc kāda laika parādīs, ka neko daudz situāciju uzlabot nespēj, un vainīgais būs zināms – Rietumi un Izraela.
2
P_Dancis > mary75 30.01.2011. 16.34
Tāda situācija rodas, kad ASV un ES ilgstoši atbalsta “savējos kuces dēlus” un ignorē opozīciju (kur bez islamistiem ir arī liberālie spēki). Ko izliksies neredzam tagad, to pļausi nākotnē.
0
ciparsone > mary75 30.01.2011. 16.35
Izraēla ir gatava karam, kopš savas dibināšanas. Turklāt ik pa brīdim treniņa nolūkos tā pati uzrīko kādu militāru atrakciju. Es tik ļoti par viņiem neuztrauktos, ne pirmo reizi ar pīpi uz jumta.
0