Latvijas ģimenēm internets ir par dārgu

31

Komentāri (31)

simple mind 08.02.2011. 17.26

“2010.gada sākumā 54,4% bez interneta mājās dzīvojošo uzskata, ka interneta lietošanas maksa ir pārāk augsta.”

Interneta cena nav pārāk augsta, ja to apvienot ar televīziju. Piemēram, Baltkom piedāvā tā saucāmo DUO pakalpojumu, kurā ietilpst internets ar ātrumu līdz 20 Mbits un televīzija (apm. 59. kanāli) par Ls 11.50/mēn, vai arī līdz 100 Mbits par Ls 13.20/mēn., tas ir atkarīgs vai Baltkom ir pieejams dzīvesvietā. Pati šobrīd maksāju tikai par inernetu Ls 12.10/mēn. citam provaideram, jo noslēdzu līgumu uz 24. mēnešiem gadu atpakaļ. Šobrīd gaidu kad līgums beigsies un noteikti pāriešu uz Baltkom.

0
0
Atbildēt

0

raimonds_bossltd 10.01.2011. 15.49

to dzeris49
Internets ir bīstams SC un PLL. Ja būtu Latvijā bijusi iespējama elektroniskā balsošana, diezgan daudz cilvēku, kam nebija fiziskas iespējas, vai arī nomāca slinkums, būtu nobalsojuši un, visticamāk ne par augstākminētiem. Sev balsis viņi nodrošinājā, izkārtojot balsošanas iespējas savas sugas brāļiem cietumos.

+4
0
Atbildēt

0

sanitai19 10.01.2011. 10.30

No savas puses gribu sacīt, ka internets – tas ir laika zaglis. Tā ir atkarība. Dažreiz gan ļoti laba. Esmu atradusi dažādu informāciju, kura man ir ļoti noderējusi. Laika atkarība ir arī grāmatu lasīšana. Kad māsa 55 gadu vecumā saskārās ar internetu – dators kļuvis par labu draugu. Apguva un ar lielu interesi tajā darbojas. Ar šo gribu sacīt, ka vairāk jānožēlo, ka pienācīgi neprotu angļu valodu, ko Šķēle ieteica apgūt. Šajā gadījumā jāsecina, ka viņam bija taisnība.

0
0
Atbildēt

0

bekijja 09.01.2011. 16.56

Ļoti jau gribētos, lai arī Latvijā tiesības uz interneta pieslēgumu katram iedzīvotājam tiktu garantētas konstitūcijā (kā tas ir Somijā) un valsts par sau mērķi noteiktu interneta pieslēgumu un datoru katrā mājsaimniecībā (kā tas ir Igaunijā). Vai tiešām somi un igauņi ir dumji, bet mēs tie gudrie? Abas šīs valstis saviem iedzīvotājiem visos vecumos nodrošina apmācības datora un interneta lietošanā. Igaunija dāvina portatīvos datorus skolotājiem un daudzbērnu ģimenēm. Bez valsts atbalsta internetu laukos nav iespējams ierīkot. Skaļi var bļaustīties tie, kas dzīvo pilsētās un par internetu maksā ap 5 Ls mēnesī, bet laukos bez 20 Ls mēnesī pie interneta netiksi. Un laukos ienākumi ir vēl mazāki nekā pilsētās dzīvojošajiem. Tā ir reāla diskriminācija!

+8
0
Atbildēt

1

    mary75 > bekijja 10.01.2011. 06.41

    Vi’ni saprot, ka izgl’itota un inform’eta sabiedr’iba ir pamatu pamats valsts labkl’aj’ibai, m’usu politi’ki, kas pa’si vairum’a ir tumso’nas, saprot, ka izgl’itota sabiedr’iba ir vi’nu beigas, t’ap’ec mums nekad neb’us neb;’us k’a Somij’a un Igaunij’a, vismaz pagaid’am.

    +2
    0
    Atbildēt

    0

ivetao2007 09.01.2011. 16.36

Neticu, ka tīmeklis ir katram otrajam Latvijas iedzīvotājam. Man ir daudzi pazīstamu, kuriem nav tīmeklis. Vēl ir tādi, kuriem dators ir bet nav pievienots tīklam. Turīgu vecāku bērni tiek “lutināti” ar tīmekli datosrspēļu dēļ. Vienu gan varu apgalvot, ka tālrunis konkurences dēļ kļuvis lētāks.

0
0
Atbildēt

0

mjantons 09.01.2011. 16.12

Dators+internets 57% mājsaimniecību nav slikts rādītājs. Vēl cilvēkiem bieži mājās tas nav vajadzīgs, jo izstrādājušies līdz mielēm ar to darba vietās pienākumus pildot un visu ko vajag tur nokārtojot. Internets un informācija ir tas pats kas pārtika un apģērbs – daži pieticīgāki, daži modīgāki vai gardēži. Bet tehnoloģiju progresam sabiedrība vienmēr sekojusi un Latvija nav nekāds izņēmums – sekos laikā un vietā. Mobīlais internets, smartphone, wi-fi dzīvo plaši. LMT un citi operatori ir izvērsies ar vērienu un praktiski nav tādu vietu Latvijā, kur interneta pakalpojumi nav pieejami. Kamēr tādas savādas aptaujas tiek gatavotas siltos kabinetos, mežos, laukos un pieminētājās Latgales sādžās izglītoti un apķērīgi cilvēki par 1, 3 vai 5 Ls mēnesī tiek pie pienācīga apjoma informācijas. Un gan jau ātrumi arī pieaugs. Protams, ka platjosla nav ne utopija ne mēs kādi atpalicēji. Bet vienmēr būs cilvēki, kas no kaut kā kautrēsies vai atturēsies. Nevajag pievienoties pastāvīgi publiskā telpā lidojošām bada dzegūzēm.

+4
-3
Atbildēt

2

    Edzs > mjantons 09.01.2011. 19.02

    _…Latgales sādžās izglītoti un apķērīgi cilvēki par 1, 3 vai 5 Ls mēnesī tiek pie pienācīga apjoma informācijas…_
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    varbut pastasti izverstak ka tieshi tie apkjerigie par smiekla naudu tiek pie tas informacijas.

    +2
    0
    Atbildēt

    0

    mjantons > mjantons 10.01.2011. 09.55

    Mazliet kļūdijos – pieteik ar lasītprasmi. Pievērsiet uzmanību mazcenu telefonu piedāvājumiem tirdzniecības vietās un paciemojaties operatoru mājas lapās vai padomājoet par viņu reklāmām (protams apnicīgas)TV vai drukātos mēdijos. Mazliet par datu pārraidi ir jāpaklausās no draugiem. Bet kā to visu lietot un kāpēc katram tas vajadzīgs – tur gan vajadzīga arī apķērība – e-pakalpojumi, e-pasti, bankas. Es netaisos te reklamēt IT kompaniju produkciju, bet nestādos priekšā, kā gan bez tā var dzīvot. Ja nēesam līderos tautas attīstībā, tad mazliet jāizvērtē sava personīgā psiholiģiskā gatavība. Igauņi pašorganizējās ātrāk, somi vēl ātrāk ar zemnieku pamatīgumu. Mēs jau arī esot zemnieku tauta…Cerēt uz Satversmi – smieklīgi

    0
    0
    Atbildēt

    0

daina_tabuna 09.01.2011. 15.43

Te nu ir tas, ko jau ilgāku laiku saka par Latviju- noslāņošanās. Ir cilvēki, kam nav ne mobilā, ne parastā telefona. Ir pat tādi, kam nav elektrības. Ne jau tikai tagad avārijas rezultātā. Protams, ka viņiem internets nespīd. Lattelecom pamazām slēdz savu darbību mazāk blīvi apdzīvotās vietās. Oficiāli jau to nesaka, bet cenu politika to nepārprotami norāda. Cilvēki atsakās no fiksētajiem un pāriet uz mobilajiem, jo izmaksas ir 2- 3 reizes zemākas. Līdz ar to ar laiku tur internets vispār kļūs ekskluzīva lieta, jo pa vadiem tas būs anormāli dārgs dēļ infrastruktūras, kuru neatmaksāsies uzturēt, bet mobilais internets nekad nav bijis lēts, turklāt ātrumi nejēdzīgi. Tas viss galīgi neiet kopā ar ES plāniem par ātrgaitas internetu ikvienam ES iedzīvotājam.

Pilsētās citādi- tur tomēr daļai cilvēku ir pieejams vairāk kā viens operators. Ir konkurence- aug servisa līmenis, krīt cenas. Laukos konkurences nav un Lattelecom zaudē klientus paši dēļ savas alkatības.

+12
-1
Atbildēt

1

    ievuliitis > daina_tabuna 09.01.2011. 16.11

    Pilnīgi tev piekrītu. Man laukos mobīlais internets nevienā telpā “nevelk”, bet ievilkt pastāvīgo dēļ dažām reizēm gadā – par šerpu. Vienīgais, kas atliek – aizbraukt, ja ir ar ko braukt, līdz ciema bibliotēkai un sēdēt ar laptopu klēpī uz kāpnītēm.

    +3
    -1
    Atbildēt

    0

austrisv 09.01.2011. 15.42

Nu gan! ne jau tikai pensionāri ir tie, kam internets nav mājās!
Es domāju, ka tie ir cilvēki, kuri baidās kaut ko jaunu apgūt.
Piemēram ,tie paši ārsti un skolotāji tikai pāris gadu atpakaļ apguva internetu!
Man pašai ir klases biedrene ārste, kura pasludina, ka internets nav nekā vērts, jo vienkārši nesaprot, kādas iespējas internets paver jebkurā jomā. Pat ēdienu receptes un citu visnepieciešamāko informāciju.
Ne jau tikai Latvijā tā ir. Pat Vācijā manas meitas draudzene, kura apguva modelēšanas profesiju arodskolā, neticami, bet neko nesaprot no datora!!!!
Tālūk, tā kā nebrīnīsimies par pensionāriem, ja jau pat 25- 30 gadīgie neprot apieties ar datoru!

+4
-2
Atbildēt

2

    gumijkoks > austrisv 09.01.2011. 20.18

    Nu švaki tad Jums ar tiem paziņām.Kā gan normāls mūsdienu ārsts var strādāt, ja pat jebkuras magnetrezonases vai datortomgrāfijas atbildes pacientiem izsniedz kompaktdiskā, nerunājot jau nemaz par analīžu rezultātiem?Un kā gan lai Latvijas ārsts vislētāk un ātrāk uzzina jaunāko savā nozarē, ja ne internetā?
    Cik zinu, tad skolās bieži ir projektu uzdevumi, ar kuriem nevar galā tikt, ja neparokas internetā.Man tādas aizdomas, ka skolotājiem būtu grūti tādus uzdot, ja paši neizmantotu internetu.

    +1
    0
    Atbildēt

    0

    sanitai19 > austrisv 10.01.2011. 10.37

    Tā ir augstprātīga atbilde. Dators tomēr ir jāapgūst. Ir jāiemācās rīkoties ar to. Tagad skolā ir mācībstundas, un jaunie cilvēki visu uztver ātri. Viņi savstarpēji kontaktējas. Jaunībā visu apgūst vienkāršāk. Tie, kas saka, nu, kas tur, tie izliekas par gudrākiem, nekā varbūt patiesībā ir. Datorzināšanas IR JĀMĀCĀS un interneta lietošana – tāpat. Tas prasa piepūli. Vecākam cilvēkam, lai to sāktu, ir jābūt motivācijai un interesei, lai to darītu. Kursi maksā dārgi. Un – rezultāts tāds, kāds nu ir. Mūsu valsts vadītājiem ir totāla vienaldzība par saviem pilsoņiem, iedzīvotājiem. Viņiem labāk, ka tauta ir mazizglītota.

    +2
    0
    Atbildēt

    0

egfoto 09.01.2011. 14.51

Tas vien parāda cik aprobežota ir mūsu tauta.
Galvenais, ka šņabis lēts, pārējais dziļi pie kājas.
Kauns skatīties uz esošajiem politiķiem, kas šiem aprobežotajiem cilvēkiem izdabā.

+4
-5
Atbildēt

0

silvija_vitina 09.01.2011. 14.49

Es gribu teikt, ka lielai daļai mājsaimniecību internets ir vajadzīgs tikai un vienīgi izklaidei (feisbukiem, mūzikas/filmu kačāšanai utml.), pie tam vairāk nevis tiem ģimenes locekļiem, kas pelna (vecākiem), bet to jaunajām atvasēm. Un ja tā, tad internets nudien nav pirmās nepieciešamības prece. Internets šādās mājsaimniecībās ir patēriņa prece, kas nerada pievienoto vērtību, līdzīgi kā čipšu paciņa. Un tādā gadījumā bez tā tīri labi var iztikt, un varbūt tas dod iespēju arī “dzīvot labāk”.

+10
-5
Atbildēt

7

    oktaavs > silvija_vitina 09.01.2011. 16.21

    Un TV rada pievienoto vērtību ? Cik daudzi tāpēc ir gatavi no tās atteikties ?
    Internets ir ne tikai izklaide, bet arī informācija.
    Zini, kāda ir starpība, kad veic maksājumus caur i-netu un kad jābrien pa sniegu līdz acīm uz pastu, vai banku un vēl rindā jāstāv ? Ceru, ka vismaz nojaut.

    +6
    0
    Atbildēt

    0

    silvija_vitina > silvija_vitina 09.01.2011. 17.07

    ir lietas, kas rada pievienoto vērtību un kas nerada. Arī TV un internetā. (Un TV dažkārt ir vērtīgāk neskatīties nekā skatīties.) Protams, man ir labi zināmas i-bankas priekšrocības. Un es nemaz nenoliedzu to, ka i-nets veic daudz ļoti noderīgu un dzīvei nepieciešamu funkciju. Bet visam ir divas puses, un es joprojām uzskatu, ka daudzās, ļoti daudzās mājās bērneļi sēž draugos, bet vecāki pa sniegu brien maksāt rēķinus. To arī gribēju pateikt.

    +5
    -1
    Atbildēt

    0

    oktaavs > silvija_vitina 09.01.2011. 17.31

    …ļoti daudzās mājās bērneļi sēž draugos, bet vecāki pa sniegu brien maksāt rēķinus.
    ———————————————
    Nu, tur jau paši vecāki vainīgi, nevis internets :)

    +6
    0
    Atbildēt

    0

    simpsons > silvija_vitina 09.01.2011. 17.49

    Internets nerada pievienoto vērtību? Komunikāciju kvalitāte un zemās cenas. Informācijas atrašana – lielāku pirkumu analizēšana, lētākās cenas atrašana, tuvākā piegādātāja atrašanu? Pašai, kad jārisina kāda problēma, vai būtu ar veselību saistīta vai ceļojuma plānošana ej uz bibliotēku vai tomēr Google?

    Vai zini (nevis uzskati) kaut vienu ģimeni, kur mājās ir nets, bet vecāki rēķinus maksā bankas filiālē?

    +3
    -1
    Atbildēt

    0

    silvija_vitina > silvija_vitina 09.01.2011. 18.26

    Negribas kasīties, bet tomēr pateikšu. Ja skolās uztaisītu aptauju, kā bērni izmanto internetu, atļaušos minēt, diez vai tā būs noderīgas informācijas meklēšana (un galvenais atrašana un likšana lietā). Ja lauku bibliotēkā pajautāsi, kā bērni izmanto Geitsa lielisko grantu, baidos, ka atbilde būs datorspēles un draugi.lv. Vai es biju teikusi, ka i-nets ir “slikts”? Es tā neteicu. Es teicu, ja to neprot izmantot lietderīgi, tad labāk (pārfrāzēšu) – ņemt rokās lāpstu un nedaudz pastrādāt, nevis dirnēt pie datora.

    +4
    -2
    Atbildēt

    0

    bekijja > silvija_vitina 09.01.2011. 18.34

    Hello Darling Tradutrice! Par ko pēriens? Look at the bright side! Pat sēžot Draugos un spēlējot datorspēles, tiek iegūtas IT iemaņas. Facebook veicina starpkulturālo komunikāciju un piekļuvi globālajai informācijai.

    Un, ja Tavi bērni nerok sniegu, tā ir tikai un vienīgi Tava vaina. Bet svešus bērnus gan liec mierā!

    +2
    0
    Atbildēt

    0

    simpsons > silvija_vitina 09.01.2011. 20.41

    – traductrice Nevajag kasīties, bet atbildēt par saviem vārdiem ‘daudzās, ļoti daudzās mājās bērneļi sēž draugos, bet vecāki pa sniegu brien maksāt rēķinus’. Tā arī nepateici, ka zini vismaz vienu tādu ģimeni.

    Par to, ka bērni spēlē spēles un sarunājas draugos es neuztraucos, jo bērnībā arī darīju tautsaimniecībai nelietderīgas lietas – spēlēju paslēpes, kariņus, kārtis un futbolu. Uzdrošinos pieļaut, ka arī Tava bērnība bija ne tikai mājas un ielu tīrīšana, studēšana bibliotēkā un citas vajadzīgas lietas, bet arī lelles un diskotēkas. Un skat, esi uzaugusi, iemācījusies franču valodu un tulko, tikai kļuvusi nedaudz par zilzeķi.

    +1
    -1
    Atbildēt

    0

::Vai cis :: 09.01.2011. 14.40

Īsti lāga neticas, ka puse Latvijas iedzīvotāju būtu bez interneta. Varbūt šāds stāvoklis ir Latgales sādžās, bet Rīgā diezin vai, vismaz es pazīstu tikai vienu cilvēku, kam mājās nav interneta pieslēguma, un mans paziņu loks ir visai plašs.

+4
-4
Atbildēt

2

    JanisErts > ::Vai cis :: 09.01.2011. 15.00

    Cik pensionārus (arī cilvēkus 50+ gadu vecumā) tu zini, kam mājās būtu interneta pieslēgums?

    +4
    -3
    Atbildēt

    0

    ::Vai cis :: > ::Vai cis :: 09.01.2011. 15.56

    Es zinu, piemēram, pats sevi: man ir 60+, un man ir interneta pieslēgums. Bez tam es zinu, ka mūsu kāpņu telpā ir 32 dzīvokļi un neviens no tiem nav bez interneta.

    +6
    -2
    Atbildēt

    0

mary75 09.01.2011. 13.52

Visai d’ivaini skait’li.
Es v’el saprotu, ja cilv’ekiem nav internets materi’alu gr’ut’ibu d’e’l. Turpat puse uzskata, ka internets tiem m’aj’as nav vajadz’igs. Atkal turpat puse uzskata, ka nav vajadz’igs, jo neprot r’ikoties. Un tas ir ES valst’i un visp’ar’ej’as internetiz’acijas laikmet’a? Mums pietiek ar LMT, PBK un Neatkar’igo?
Tad jau ilgi balsosim par ZZS, Soross b’us galvenais ‘laundaris, un Lembergs lab’akais premjers.
Nav tic’iba ‘siem skait’liem, nedom’aju, ka Latvijas sabiedr’iba ir tik, maigi sakot, konservat’iva.

+5
-3
Atbildēt

1

    raimonds_bossltd > mary75 09.01.2011. 14.07

    to dzeris49
    Lielai daļai tiešām pietiek ar PBK un LNT. Kad Putins likvidēja NTV, kas atmaskoja viņa “Reihstāga dedzināšanu” daudziem zaudētā iespēja iegūt informāciju pat patika(lai nejauc galvu). Cik pie mums 45 gados jau ir selekcionētu organismu, kas zaudējuši cilvēka galveno īpašību – tieksmi zināt? Galvenais, ka ir ģinamo.

    +12
    -1
    Atbildēt

    0

Janka, Janic 09.01.2011. 13.48

man gan šis secinaajums izraisa šaubas ,, zinu daudžas maajsaimnieciibas , kuras knapi savelk galus kopaa bet no interneta nešķiras, liidziigaa situaacijaa bija moblie telefona sakari , no saakuma taa tureešana bija saliidzinoši daarga bet tagad skaties skolniekam nevar iedot pusdienaam naudu bet sotovijs kabataa,,, ar internetu tas pats , patreiz cenas iesaldeetas , bet taam kriitoties , un tas taa buus , jo kur tad ražotaajs liks savu produktu, arii arvien pieaugs maajsaimnieciibu skaits , kuraas buus pieejams internets , no taa neizbeegt

+4
-2
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam