Vienīgais ceļš

17

Komentāri (17)

ritvars_kl 28.09.2010. 05.11

Jā, protams.Rakstā ir runa par AER efektu perspektīvā, iltermiņā, taču šobrīd tās izmantošana ir dārga un ekonomiski neefektīva. Tad paliek jautājums – kā saistīt īstermiņa un ilgtermiņa ekonomiskos, politiskos u.t.t. risinajumus. Tas, man šķiet, ir visās dzīves jomās – izglītībā, kultūrā, visur. Vai te vispār iespējama kāda recepte, jeb ilgi un pacietīgi jāstrādā pie sabiedriskās domāšanas, populāro un nepopulāro risinājumu saistīsanas? ? ?

+2
0
Atbildēt

1

    martins_spravniks > ritvars_kl 28.09.2010. 12.58

    Jāizglīto tauta kopumā un jo īpaši lokālie lēmumu pieņēmēji, mainot domāšanu, ka taupīt nav kauns, ka saimniekot racionāli ir stilīgi.

    0
    0
    Atbildēt

    0

raimonds_bossltd 27.09.2010. 18.18

to Juris Ozoliņš
Jums tas liksies savādi, bet godīgi cilvēki arī patērē energoresursus.

0
0
Atbildēt

0

raimonds_bossltd 27.09.2010. 17.38

Latvija viennozīmīgi tuvāko 10 gadu laikā var pilnībā atteikties no importētiem energoresursiem un kļūt par to eksportētāju. Protams ne jau šķeldu vai granulu, bet elektroenerģijas, metanola un etanola veidā. Protams tam ir nepieciešama politiska griba, nepieļaut izvairīties no kriminālatbildības valsts izlaupītājam, Gazprom lobistam, Miķelsonam un uzsākt kriminālvajāšanu pret pārējiem.

0
0
Atbildēt

1

    mjantons > raimonds_bossltd 27.09.2010. 18.07

    Uh, ja visi būs cietumā, kas tad strādās un kam enerģiju vajadzēs? Tikai pašiem cietumniekiem?

    0
    0
    Atbildēt

    0

mjantons 27.09.2010. 16.21

Latviešu psiholoģijai ievērojamu traumu ir nodarījuši bijuši vai izdomāti korupcijas skandāli saistībā ar atjaunojamo resursu un to izmantošanas tehnoloģiju veicināšanas pasākumiem – vēja fermas, biogāzes kvotas un mazo HES cenu griesti. Tā trokšņa rezultātā pazudusi informācija par patiesajām enerģijas cenām un drošības jautājumi. Latvijā ir resursi, bet imports tiek akli atbalstīts.Pašlaik iedzīvotāju tarifā(maksājumā par 1 kWh patēriņa) maksa par atbalstīto atjaunojamo enerģiju sastāda 2,82% no kopējās summas. Par ko troksnis un panika par dzīšanu nabadzībā. Mazāk vajag skatīties Krievijas televīzijas un LNT. Bet vajadzētu atvēlēt laiku Euronews, BBC un CNN. Pārējā pasaule jau kustību uz ekonomikas atveseļošanu ir uzsākusi.

+3
0
Atbildēt

0

mxblack 27.09.2010. 16.08

To ekonomisko spuldžu jauda taču ir tik niecīga, ka tās nu nekādi nevar ietekmēt apakšstaciju darbu. Garās lampas pie mums ir ar 65W jaudu katra un ja to ir daudz, piemēram rūpnīcas cehā, tad viņas atmaksājas izslēgt. To arī rūpnīcā dara. Bet mājā,pārak sīka vienība. Lielie transformātori gan ir ļoti neekonomiski jo viņiem ir augsts enerģijas pašpatēriņš, vēl tur ir arī citi zudumi. Tādus nu nevajadzētu uztādīt mājā, ja nav jālādē auto akumulators pēc stāvēšanas.

0
0
Atbildēt

0

mxblack 27.09.2010. 15.07

Pie kam kāpj arī malkas cena, bet briketes visu laiku jau ir dārgas. Vai ir cita izeja, kā domāt par AER? Gala rezultātā tā būs vislētākā enerģija, ja tā lieta aizies plašumā un ieņems savu vietu mūsu dzīvē. Arī naftas cenas uz leju neies, tātad arī gāze lētaka nepaliks. Bet AER ir mūsu, tikai jāražo. Liels progress ir tas, ka ar šodienas pārveidotāju palīdzību no tā paša 12V akumulātora var iegūt sadzīvē nepieciešamos 220V maiņstrāvu, pie kam tas nemaksā pārāk dārgi. Bet lādēt akumulātoru var visādi. Protams ka AES būtu izeja, tomēr līdz tam ir jānodzīvo. Tas maksās ļoti,ļoti dārgi lai to uzceltu.

0
0
Atbildēt

4

    daina_tabuna > mxblack 27.09.2010. 15.24

    @opis555
    Neesmu enerģētiķis vai elektriķis, bet esmu dzirdējis diezgan skaidri un labi pamatotus tekstus par to, ka vispār būtu prātīgi pāriet uz līdzstrāvu.

    Zinu vairākus, ka mājās ir uzlikuši jaudīgu trafu un pa māju ir savilkts 12V apgaismei un visādām mājas iekārtām- TV, datoram, mobilā lādēšanai, halogēnu apgaismei u.tml. Un tikai dažas rozetes pa māju ir uz 220V- putekļsūcējam, ledusskapim u.c. Ietaupījums esot nopietns.

    0
    0
    Atbildēt

    0

    mxblack > mxblack 27.09.2010. 15.34

    Elektrotehnikas pamati nosaka, ka jo augstāks ir spriegums tīklā, jo mazāki ir elektroenerģijas zudumi līnijās. Tātad tas nav racionāli, bet darīt var, jo ir daudz visādu 12v spuldžu ar ko dekorēt māju. Tomēr es taupu ar ekonomiskajām spuldzēm, A-klases leduskapi, kad nemazgajos izslēdzu boileri, jo viņš uzsilst pustundā, minimālu temperatūru virtuves boilerī, nu tādā garā. Uz sīkajiem tērētājiem, TV, datoru, mūzikas centru neko būtiski ieekonomēt nevaru. Tomēr sanāk labi un nekā man netrūkst. Bet gaismas ir vairāk kā ar parastajām kvēlspuldzēm, pie kam neraustu arī slēdžus. Kad ir ieslēgts, lai deg, nekas.

    0
    0
    Atbildēt

    0

    daina_tabuna > mxblack 27.09.2010. 15.43

    @opis555
    …Kad ir ieslēgts, lai deg, nekas…

    Par šo bija viens Mythbuster raidījums. Viņi pierādīja, ka tomēr prātīgāk ir izslēgt lampas katru reizi, kad nevajag. Pat tās garās dienasgaismenes, kas startējas veselu mūžību. Atstāt degt sanāca vērts tikai tad, ja jau pēc sekundes 20. daļas taisies atgriezties.

    Bet par tiem zudumiem tur, cik nu es atceros, tā fiška bija tāda, ka mums starp apakštacijām ir pietiekami mazi attālumi un tikai lielajās pārvades līnijās var atstāt kā ir. Vot es neatceros, no kurienes tas nāk- tad ieliktu linku. Man liekas, ka “Dienā”, bet varu kļūdīties.

    0
    0
    Atbildēt

    0

    raimonds_bossltd > mxblack 27.09.2010. 17.30

    to Dolārs
    Laikam jau neesi gan.

    0
    0
    Atbildēt

    0

daina_tabuna 27.09.2010. 14.59

Skaisti jau skan… Tikai ir viens liels BET- bet kas to visu finansēs? Kas dos naudu, lai tās AER izbūvētu?

Bankas? Ha! Nesmīdiniet- ar viņu politiku prātīgāk ir pēc kredīta saņemšanas (ja gadās kā aklai vistai grauds un to kredītu vispār iedod) uzreiz to atdot atpakaļ un vēl samaksāt, ka atļāva paturēt rokās. Un vēl tad nav garantijas, ka pēc gada nepiestādīs rēķinu par kredīta apkalpošanu.

ES fondi? Un kas līdzfinansēs?

Šķēle? Jau ticamāk. Bet to laikam gan neviens prātīgi domājošs negribēti pieļaut. Jo atkarība no Šķēles varbūt ir pat vēls liktāka kā no Krievijas.

Ir vēl varianti?

0
0
Atbildēt

2

    mxblack > daina_tabuna 27.09.2010. 15.12

    Varbūt ievērojāt, ka Ministru Kabinetā ir gūts atbalsts šīm idejām, tapat arī ES. Un kā tad Vinters dabūja gatvu savu biogāzes ražotni? Nu protams, Vinteri ir ar īpašām aknām, ne velti viņš startēja Dakārā? Tomēr tas ir iespējams. Ir tikai jāsāk, nav jau cita ceļa. Es domāju ka te valdībai būtu jāgarantē arī kredīti. Un ne jau visu laiku būsim pliki. Pamazām jau kāda lupatiņa vairāk parādās arī mums.

    0
    0
    Atbildēt

    0

    daina_tabuna > daina_tabuna 27.09.2010. 15.16

    Vinteram pietika sava piķa līdzfinansējumam.

    0
    0
    Atbildēt

    0

mxblack 27.09.2010. 14.58

Ir skaidrs ka tikai viens AER nevar šeit nodrošināt kaut cik reālu energopiegādi. Tāpat to nevar ar vienu vai pāris iekārtu kompleksiem. Ir jāveido daudzi AER objekti, gan vēja staciju grupas, gan biogāzes iekārtas, gan šķeldas iekārtas, saules baterijas un saules kolektori. Ar šo enerģiju galvenokārt varētu nodrošināt mazos patērētājus. Sadzīves vajadzībām tās enerģijas nemaz tik daudz nevajag. Ir iespēja arī to taupīt. Daudz vairāk paņem rūpnīcas, tās varētu turpināt apgādāt no gāzes. Es jau tagad labprāt kaut kur pie mājas uzliktu kādu saules bateriju, komplektā ar vēja ģeneratoru, lai ar tiem varētu lādēt akumulatoru, kurš caur pārveidotāju man piegādātu vajadzīgo elektrību. Protams tas izmaksātu dārgi. Par to naudu varētu nopirkt daudzus simtus kilovatstundu elektrības no Latvenergo. Diemžēl sākumā viss ir dārgs.

0
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam