Jāmaksā par bērnu sekmju noskaidrošanu e-žurnālā

17

Komentāri (17)

Agita Mežjāne 24.04.2012. 14.37

Balvu VĢ ir Mykoob.Plēš Ls 1.95 par 30 dienām. Nu nezinu,ja vecāki samaksā,vai tad bērni arī var lietot par brīvu.
Valkas Ģimnāzijā izmanto igauņu programmu eKool,kura ir pilnīgi bez maksas.
Tehnoloģijas → Valkas ģimnāzijai jauns elektroniskais žurnāls

Izvērtējot dažādus piedāvājumus, skolas administrācija izvēlējās Igaunijā lietoto elektronisko skolas žurnālu eKool. Septembrī pirmie ar elektronisko žurnālu iepazinās ģimnāzijas skolotāji. Oktobrī piekļuves tiesības sāk saņemt skolas audzēkņi. Novembrī tiek plānota piekļuves informācijas iesniegšana vecākiem.
Kas ir skolas elektroniskais žurnāls?
Elektroniskais žurnāls ir informatīvā sistēma, kas nodrošina piekļuvi skolas informācijai (mācību darba vērtējumi, kavējumi, stundu saraksts, mājas darbi, kontroldarbi) dažādām lietotāju grupām (lomām). Skolotāji ievada sistēmā sava mācību priekšmeta informāciju, klases audzinātājs izvērtē skolēna kavējumus un pārzin savas klases sekmju stāvokli. Skolas administrācijai ir iespēja iegūt informāciju mācību darba analīzei. Elektroniskā žurnāla būtiska iespēja ir tā, ka šo informāciju var apskatīties arī skolēni un vecāki, izmantojot internetu.
Kāpēc eKool?
Tāpēc, ka sistēmai var piekļūt, izmantojot internetu.
Tāpēc, ka audzēkņiem un vecākiem tas neko nemaksā.
Tāpēc, ka sistēma ir pārbaudīta darbībā Igaunijā.

0
0
Atbildēt

0

disassociative 16.09.2010. 08.20

Pēc skolā izskanējušas informācijas sanāk, ka par e-klasi maksā gan skola, gan vecāki. Tātad maksā dubultā. Kā ir ar Mykoob, nezinu, mūsu skolā DEAC saimnieko. Vecākiem un bērniem ir ērti, nenoliedzami. Šogad 7 lati gadā, nekas it kā briesmīgs. Bet vai šo sistēmu vajadzētu ieviest visās skolās kā obligātu, nezinu. Nu nav visiem vēl datori mājās. Un skolās arī vēl visur nav.

0
0
Atbildēt

0

S&M 16.09.2010. 00.37

Ož pēc alkatības. No zeltainā partnera m$ mācās, kā lietas jākārto. Viņi slēdz līgumus ar skolām – par brīvu slēdz, vai par nodokļu maksātāju naudu, kā tur ir? Katrā ziņā, ar to laikam ir par maz, lai samaksātu par elektrību un internetu. Vajag vēl kaut kādus latus par katru bērnu izspiest.

0
0
Atbildēt

0

Gunārs Grabinskis 15.09.2010. 19.36

Es, kā ikdienas e-klases lietotājs (skolotāja), uzskatu, ka šī sistēma ir ideāla skolotājiem un skolēniem. Vecāki, kā līdz šim vienreiz mēnesī turpina saņemt sekmju lapiņas, bet tie, kas vēlas sekot skolēnu sekmēm pamatīgāk vai paši ierakstīt kavējumus utt, var maksāt savus 70 santīmus mēnesī. Nesaredzu problēmu.

+2
-1
Atbildēt

0

daina_tabuna 15.09.2010. 13.32

Kopumā mani tā sistēma apmierina un… tas strādā.

Kas man nepatīk, ir tas, ka profilus piesaista bērnam, nevis vecākam. Līdz ar to man lai apskatītu savu bērnu atzīmes ir jālogojas šurpu turpu un vēl atpkaļ, ja kaut ko aizmirsu. Mums valstī kaut kā uzņēmējiem nereti liekas, ka ģimenēs ir viens vai kā pilnīgs maksimums divi bērni. E-klase ir viens no piemēriem. Otrs, kas mani vispār besī, ir tā sauktās ģimenes biļetes dažādās iestādēs (piemēram, Līvu akvaparkā). Ģimene ir 2+1. Ģimene ir 2+2. Bet ja vajag 2+3, 2+4 u.tt., tad pats vainīgs- par tiem papildus bērniem piķo pilno cenu. Atvainojos par nelielo offtopiku.

+5
-1
Atbildēt

0

aivarstraidass 15.09.2010. 13.25

Ja reiz skolotājs ir tērējis savu laiku un ievadījis datus kādā elektroniskā sistēmā (vienalga – valsts izveidotā vai privātā), tad šīs sistēmas turētāja PIENĀKUMAM jābūt ievadītos datus padarīt pieejamus autorizētiem lietotājiem (bērnu vecākiem, citiem skolotājiem u.c.) kaut kādā atvērtā formātā (CSV,XML,utml.), no kā informācijas lietotāji var izveidot sev vajadzīgās atskaites, sazīmēt izklājlapu programmās grafikus un darīt visu citu, ko viņi vēlas.

Tas neizslēdz iespēju apaudzēt šo pasākumu arī ar maksas pakalpojumiem (īpašām atgādinājumu īsziņām, interaktīvām spēlēm – “Atmini sava bērna skolas noslēpumus!”, utml.), bet “jēlajiem datiem” – raw data – jābūt pieejamiem bez maksas, jo datu īstie “autori” ir skolēns ar skolotāju, nevis IT firmiņa.

+9
0
Atbildēt

3

    kenzoo > aivarstraidass 15.09.2010. 13.38

    Labs jautājums: kam tad juridiski pieder dati? Ja bērniem un vecākiem, tad tiem ir jāvar tiem visiem (jebkādā formātā) piekļūt. Ja kkur ir atruna, ka viss saturs pieder firmelei, tad gan skolām būtu vajadzējis pasūtīt to firmeli kur tālāk…
    Tieši tā: maksas pakalpojumi varētu būt, bet tikai ekstras, nevis pamatlietas!

    +3
    0
    Atbildēt

    0

    aivarstraidass > aivarstraidass 15.09.2010. 13.59

    >>> Ja bērniem un vecākiem, tad tiem ir jāvar tiem visiem (jebkādā formātā) piekļūt.
    ======
    Vispār jau taisnība – jebkurā “normālā” formātā jāvar piekļūt.
    Par “jēlo datu formātu” ieminējos tādēļ, ka daži datu pakalpojumu sniedzēji izdomā visādas cūcības – viena veida (neparocīgas) atskaites var saņemt bez maksas; ja gribas normālas atskaites – jāmaksā. Vai arī – datus attēlo kaut kādā dīvainā formātā, kura aplūkošanai jāuzstāda jaunākais Microsoft Office, vai jāsainstalē uz pārlūkprogrammas kaut kādi plugini, kuri laiku pa laikam rāda reklāmas, u.c.

    (Es te nedomāju par e-žurnālu un Mykoob, kas šķiet daudzmaz godprātīgi – bet par datu pakalpojumiem Latvijā kopumā. Pārāk daudz esmu redzējis murgaini saformatētus MS Word un PDF un pat Flash animācijas, no kurām neko nevar normāli izkopēt.)

    0
    0
    Atbildēt

    0

    ciparsone > aivarstraidass 15.09.2010. 14.17

    Jebkurai IS ir savi uzturēšanas un citi blā blā izdevumi, neatkarīgi no tā, kam pieder dati. Jautajums, kurš to segs, ir no tas pašas sērijas kā mācību gramatu iegāde, un Satversmes pants par bezmaksas izglītību.

    0
    0
    Atbildēt

    0

andrisskrastins 15.09.2010. 12.02

Vispār ir apbrīnojami, ka valsts pieļāva trešo pušu e-žurnālu izveidi. Tam vajadzēja būt elementāram valsts projektam, kas neizmaksātu daudz.

Es to nevaru noskatīties.

p.s. Mykoob man tomēr ir tīri liels respekts – viņiem vismaz ir interesantas idejas.

0
-3
Atbildēt

2

    arvis_r > andrisskrastins 15.09.2010. 12.34

    “neizmaksātu daudz”.. kā tad:) Valstī, kurā valsts pasūtījumos ir tik daudz skandālu par lobētām interesēm, pārtērētām summām.
    Patiesībā neredzu neko sliktu šādos ne-valstiskos projektos – tie tiek uzturēti, papildināti par ieinteresēto pušu līdzekļiem, nevis uztaisīts kaut kāds produkts, kurš tad tiek pamests pusratā. Konkrētā gadījumā arī nesaskatu nekādu apdraudējumu valsts interesēm.

    +2
    0
    Atbildēt

    0

    marzels > andrisskrastins 15.09.2010. 12.46

    Elementārs valsts projekts, kas neizmaksātu daudz. :D :D :D

    +2
    0
    Atbildēt

    0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam