Koķe pieļauj augstāko izglītību tikai par maksu

75

Komentāri (75)

Jānis Blumbergs 02.10.2010. 18.07

ja reiz PB saka, tad lai iet, neko jau tas nemaina, kāds par to maksā tā kā tā, vnk tā nauda kas balstīja bezmaksas vietas jāpārraksta kā stipendijas, izglītības čeki, sazinkas, un jādod labākajiem skolēniem. Tā būs pat labāk

0
0
Atbildēt

0

Kalniete 12.04.2010. 22.00

Visiem maksas izglītības faniem varu pastāstīt vienu gadījumu iz dzīves. Augstskolā visiem pirms kursa darbu iesniegšanas tiek brīdināts to izdarīt līdz noteiktajam termiņam, citādi… atskaitīs. Cits to izdara cits nē. Bet cits atnes savu darbu aizstāvēšanas dienā no komisijas locekļiem (kas laikam bija kursa darba recenzenti) tiek saņemti paraksti un students pēc tam savu darbu aizstāv un saņem 9. Var jau būt ka cilvēcīgi šim studentam bija attaisnoti iemesli iesniegšanas termiņa kavējumam. Var jau būt ka šajā stāstā mana personīgā sāpe ir tā ka es darbu iesniedzu laikā un saņēmu zemāku vērtējumu nekā students kurš izkruķījās pēdējā brīdī. Bet tas ko gribēju ar šo piemēru pateikt – nu nafig augstskolai mest ārā studentu kurš tai ienes naudiņu. Augstskolai šajā gadījumā bija iespējas to izdarīt 10 reizes bet… nauda izrādījās svarīgāka

0
0
Atbildēt

1

    Papīrgalva > Kalniete 12.04.2010. 22.24

    Kād šajā stāstā atšķirība starp maksas vai bezmaksas? Sāls šajā stāstā ir tā, ka šī tāda, ka LATVIJĀ IR TĀDAS AUGSTSKOLAS, kas ideālu vietā māca studentiem “kruķīties”. Šādām augstskolām pa tiešo nedrīkst dot budžeta naudu!

    +2
    0
    Atbildēt

    0

Uldis Ozoliņš 11.04.2010. 12.26

Maksas izglīiba LV ir sociali netaisniga un ari mazliet neetiska. Jo LV top augstskolas (neskaitot SSERIGA) starptautiskos retingos cinas ap 1000 vietu un prasa studiju maksu . Savukart, piemeram, danu augstskolas ir pirmaja 300ieka un piedava programmas par velti. LV augstskolas izmanto iespeju aplikt samaksu par studiju programam uz jauniesu nevelesanos doties prom vai astevisku grupu nemobilitates iespeju rekina. Tas nozime jauniesi nemaksa par kvalitati, bet gan velmi palikt LV. Maksas izglitiba ir ok ja augstskola ir pasaule pirmaja desmitnieka vai tuvu tam – ja velies elitaru izglitibu, tad aiznemies naudu, maksa un riske. Savadak ta cabigi tas izskatas

+1
-1
Atbildēt

1

    Papīrgalva > Uldis Ozoliņš 11.04.2010. 21.06

    Es pilnīgu maksas augstāko izglītību neuzskatu par mērķi. Tas ir līdzeklis – rūgtas zāles, lai ārstētu gan valsts augstskolas, gan studentus. Maksas izglītība nenozīmē, ka valsts nepiedālās tās finansēšanā. Ar finansējumu stipendiju forndos (pilna mācību maksa + Ls 100 mēnesī) valsts piedalās, bet naudu vienam vai otram rektoram atnesīs students, nevis IZM ierēdnis. Ar to daudz kas mainīsies, jo stipendijas saņems gudrākie un tie pratīs atšķirt graudus no pelavām – labas vai ne tik labas augstskolas un atsevišķas studiju programmas!

    +2
    -1
    Atbildēt

    0

Uldis Ozoliņš 11.04.2010. 12.16

Maksas izglitiba ir loti aplama ideja apstakļos kad trūkst cilvekkapitāla, kad ir liels emigracijas vilnis un kad sabiedriba strauji noveco. Tiesi otradi LV jabut bezmaksas augstaka izglitiba ne tikai LV iedzivotajiem, bet jebkuram kurš seit grib mācīties (ja tādu protamas ir!!!). Augstāka izglītības iegūšanai vajadz;etu būt viens no imigrācijas politikas sturakmeniem..

0
-2
Atbildēt

0

Uldis Ozoliņš 11.04.2010. 12.11

LV jaunieši nepaliks bez izglitibas, bet gan dosies prom studet uz citam valstim, jo loti daudzas valstis izglitiba (Dānija, Zviedrija, Somija, Vācija utt.)ir bezmaksas un augstaka kvalitate kā LV. LV zaudes talantus – daļu savas nakotnes iespejas, jo liela daļa jau neatgriežas. Tapēc jau ir starptautiska konkurence par studentiem ne tikai par izglitibas eksporta naudu, bet gan par talantu piesasiti…

0
0
Atbildēt

0

Ieva Trezūne 11.04.2010. 04.14

Mūsu valsts vīriem tagad ir tikai prātā, kā ātrāk varētu pakamt daļu no aizņemtiem miljardiem, atstāt valsti parādos, lai tā nevarētu nekad izstāties parādu dēļ no masoniskās Eiropas. Repše un Dombrovskis , Godmanis ne par velti stažējās KVANTU!!! mehānikā ārzemēs, VVF īpašais sūtnis ANO, Kžočiņš Anglijas ģenerālis. Vai tas nevienam neko neliek aizdomāties. Vēl no tautas jāizsūc maksā par medicīnu, izglītība par maksu, ,lata devalvācija, pensijas samazināšana [ Naglis TV] . NEVIENS NERUNĀ PAR MASVEIDA DARBAVITU RADĪŠANU. Tikai par vēlēšanām. Tauta -domā tikai par vēlēšanām, par darbu nerunāsim. Ārzemju finanšu noteikumi – naudu tikai ne darba vietu radīšanai. Tā ir totāla okupācija, genocīds, ar pašu rokām. Rīgā Jūs esat stulbi sajukuši prātā! Kā Jūs vest pie prāta?

0
-4
Atbildēt

0

valdisak 11.04.2010. 00.15

Kaut tas ir skumji, bet agrāk vai vēlāk maksas izglītība (vismaz daļēja) kļūs par realitāti. Taču tādā gadījumā ir jāizvērtē, kurās specialitātēs vajadzētu vismaz daļēji saglabāt valsts finansējumu (vai vismaz līdzfinansējumu). Jo, piemēram, izglītot ekonomistu ir nesalīdzinoši lētāk nekā mediķi, kuram gada maksa augstskolā pārsniedz 3000 Ls, un tas runājot tikai par 6 vispārējās izglītības gadiem un neņemot vērā arī 4-5 gadus rezudentūrā (kur iegūst specialitāti). Tad jau sanāks, ka būs mums atkal pilns ar ekonomistiem-vadībniekiem, tikai sociāli nozīmīgo profesiju pārstāvju nebūs.

+2
0
Atbildēt

0

Papīrgalva 11.04.2010. 00.07

Un vēl viena svarīga lieta, kas jāpasaka un pat jāpieprasa, lai vēlēšanās tauta atkal uz banāniem un zemenēm nekristu. Šajā valstī NEKAS LABS BEZ MAKSAS NAV UN ARĪ TURPMĀK NEBŪS. Ne izglītība, ne medicīna, ne drošība un pat ne sociālā aizsardzība. Sociālisms ir beidzies nesācies, bet par kapitālismu ar cilvēcisko seju mēs kaut ko nepareizi esam nosapņojuši. Pie mūsu nabadzības kaitālisms ir parupjš tēviņš ar bozi aiz stūra. Zaudēsi modrību – ar bozi pa galvu, kabatas tukšas, mētelis nost un ar nosperto pasi vēl kredītu uzkrauj kaklā.

Arī izglītības jomā jārēķina, ko pašam budžeta studentam nozīmē divas vai četras lekcijas nedēļā. Vai domājat, ka jūs tā naudiņu ietaupat? Tie bieži vien pastulbie mācību procesa veidotāji jums dzīves gadus nozog! Kā jau rakstīju, par visu jāmaksā, tikai jūs studentiņus apmuļķo tā, ka jūs pat nepamanāt, ka maksājat un ar ko maksājat.

+1
0
Atbildēt

0

gundega 10.04.2010. 08.37

Te jau vēl jārunā par valsts attīstības stratēģiju ilgtermiņā,vai tāda ir..un attiecīgi- kādas ir prioritātes izglītībā,kādi speci eventuāli būs vajadzīgi..Diemžēl, visas ilgās programmas parasti tā arī paliek papīra vērtībā, jeb konsekventi realizēt- ” uz to mēs ejam,to mums vajag” neizdodas, un šaubos vai kāds nopietni par to jebkad ir domājis.Atkal jau- politikas kvalitāte.

0
0
Atbildēt

0

Kaspars [FB] 10.04.2010. 03.14

Izglītība ir par maksu jebkurā gadījumā, tikai, kurš par to maksā :)

+1
0
Atbildēt

0

Jānis 10.04.2010. 00.59

Latvija nav tā valsts, kur visiem ir vienādas starta iespējas ceļā uz augstāko izglītību, līdz ar to pāriešana pilnībā uz maksas izglītību nedrīkst notikt, tieši pretēji, ir jāpalielina stipendijas studentiem, lai spējigākie trūkuma dēļ nepamestu studijas

+2
0
Atbildēt

0

ilara5 10.04.2010. 00.46

Nu saņemās, tas viss notiek kamdēļ? Tamdēļ, ka tā ir izsvērta reforma, kas kaut ko fundamentāli uzlabos valsts attīstībā? Izglītības, pie tam augstākās izglītības reformēšana (finansēšaas modelis) reālu labumu, un arī tikai iespējams, sāks nest tikai pēc gadiem 15…? Kad nonāks darba tirgū jaunā profesionāļu paaudze. Tad PASAULES BANKAI sen jau būs pajāt par mūsu veiktajām reformām, tajā skaitā izglītīs nozarē! :D
Pie tam, šos jautājums tika mēģināts virzīt jau 1999. gadā. Sākās visādas cepšanās no studentu puses, utt pret maksas izglītību un Silvai Goldei neizturēja nervi un tā notinās.

+1
0
Atbildēt

0

renate_snipe 09.04.2010. 22.34

Es teiktu, ka budžeta vietas varētu palikt tiem studentiem, kas pēc studiju beigšanas atstrādā obligāto laiku (gadus 5) tiešām valsts pasūtītā darbā, lai arī mazāk apmaksātā, un pavisam necilā nomaļā vietā.

+1
0
Atbildēt

0

Zane Neimane 09.04.2010. 20.03

Jau šodien,kad Latvijas augstskolās ir budžeta vietas, daudzi jaunieši izvēlas studēt ārzemēs, jo nesaskata savu nākotni Latvijā. Viņi ņem pat kredītus, lai mācītos ārzēmēs. Kas notiks, kad Latvijā nebūs vispār budžeta vietas?!

+1
-1
Atbildēt

0

reinis_markvarts 09.04.2010. 20.03

eh, koke,koke
galiigaa kokaa
buusim

0
0
Atbildēt

0

ilzedane 09.04.2010. 18.19

pieļausim, ka ta maksas izglītība būs… bet tad augstāko izglītību iegūs daudz mazāk latviešu, nekā tas ir šobrīd. Vispār Koķei vajag norādīt īsto vietu – bezdarbnieku rindas, kur viņas īstā vieta. http://www.neoidiotisms.blogspot.com/

+1
-2
Atbildēt

2

    mediacloud_lv > ilzedane 09.04.2010. 19.08

    Diemžēl ne jau skaitlis ‘latvieši ar augstāko izglītību’ ir svarīgs valsts / kultūras / ekonomikas izaugsmei, ‘latvieši ar kvalitatīvu augstāko izglītību’ ir tas, kā skaitam būtu jāpievērš uzmanība.
    Un, manuprāt, šis mainīgais ilgtermiņā palielinātos, ne samazinātos.

    +3
    -1
    Atbildēt

    0

    ilzedane > ilzedane 09.04.2010. 19.30

    visu laiku valdības vīri kladzina – izglītība ir Latvijas prioritate, tikai ar izglītotiem cilvēkiem varam konkurēt Eiropā… fuflo… galu galā visu laižam uz grunti! Ar vārdiem kalnus gāžam, bet ar darbiem aizkrāsnē… http://www.neoidiotisms.blogspot.com/

    +3
    -1
    Atbildēt

    0

reinis_m 09.04.2010. 16.19

varbūt tiešām labāk, lai visur ir maksas, un naudiņu kaut kā savādāk “pievadīt” spējīgākajiem studentiem/nepieciešamākajām specialitātēm.

0
0
Atbildēt

1

    Aldis > reinis_m 09.04.2010. 18.06

    Runā jau tikai par naudas nost ņemšanu,neesmu manījis variantus par to ka budžeta vietu naudu varētu pārdalīt citā veidā studentiem.

    0
    0
    Atbildēt

    0

Juris Raudseps 09.04.2010. 12.41

Vācijā arī iespējas iegūt augstāko izglītību bez maksas.

0
0
Atbildēt

0

jam 09.04.2010. 12.38

Latvijā jau sen ir augstākā izglītība par maksu. Pie kam, bez skaidras perspektīvas, kam tiek gatavoti ārsti, filologi, skolotāji.
Īpašs gadījums ir ar ārstiem- jau kuro gadu rezidentūras vietu skaits ne tuvu netiek nodrošināts visiem ārsta specialitātes diploma ieguvējiem, kurš katrs, starp citu, valstij izmaksā ap 25000 Latu. Protams, ka apņēmīgākie atrod rezidentūras iespējas ārpus Latvijas, un kā speciālisti Latvijā nekad nestrādās. Ja pieņem, ka ik gadu no valsts aizbrauc tikai 40 jaunie speciālisti šajā nozarē (kam reāli valsts nepiedāvā prakses vietas rezidentūrā), tas nozīmē ka apaļš miljons latu ik gadu tiek “nokurināts”.

+3
0
Atbildēt

0

Sanita Jemberga 09.04.2010. 12.15

Nu labi, pieņemsim, ka 20 gadu laikā mums visiem vajadzēja kaut kā iekārtoties tirgus ekonomikā. Saprast, ka sociālisms ir beidzies. Un šobrīd, kad Izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe izteikusi pieļāvumu, ka Latvijā varētu notikt pakāpeniska pāreja uz augtākās izglītības pieejamību tikai par maksu, nepīkstēt par
sabiedrības noslāņošanos, sociālo netaisnību, izglītības potenciālo elitārismu utt.
Taču ir svarīgi uz valsts finansētajām vietām augstskolās paskatīties ne tikai kā uz trūcīga vai ne īpaši turīga cilvēka iespēju tikt pie diploma.
Likvidējot budžeta vietas, valsts atsacītos ne vien no konkrētiem sabiedrībai nozīmīgiem pasūtījumiem (plānošanas), bet vispārīga pasūtījuma pēc zināšanām kā vērtības.
Turklāt pašā izglītības sistēmā (ne tikai augstākās, bet arī vidējās) zustu ļoti nopietns stimuls un konkurence, ko šobrīd nodrošina iespēja tiem, kas labāk mācās, pretendēt uz valsts finansētām mācībām augstskolā.
Patiesībā (kaut vai pakāpeniski) likvidējot budžeta vietas augstskolās, tiek nevis atcelta valsts palīdzība kādam iedzīvotāju slānim, bet gan apdraudēta iespēja, ka gudri prāti turpmāk varēs palīdzēt valstij. Tāpēc zināšanu daudzums un kvalitāte Latvijā ir nopietns tās turpmākās pastāvēšanas nevis popularitātes vai nepopularitātes jautājums. Un pieņēmumi par to, ka politiķi tuvāko mēnešu laikā neuzdrošināsies vēlēšanu dēļ pieņemt „nepopulārus” lēmumus un tāpēc vismaz līdz rudenim nekas nemainīsies (tā domā arī ministre Koķe), izklausās muļķīgi. Šis jautājums nav salīdzināms nedz ar pensiju samazināšanu, nedz nodokļu celšanu.
Izteikumi par iespēju pāriet uz maksas augstāko izglītību Latvijā, liecina, ka ir pienācis laiks beigt priecāties par to, ka uz plakātiem, ar kuriem studenti iziet ielās, ir rakstīts: „Mēs gribam mācīties”. Bet atbildēt – Latvijai vajag, lai jūs mācītos.

+6
-2
Atbildēt

2

    mantins7 > Sanita Jemberga 09.04.2010. 16.21

    Īsti nepiekrītu Pakalniņai. Kur ir dati, cik no budžeta studentiem ir piesauktie nabadzīgie – kuri citādi nestudētu? Nabadzīgs automātiski nenozīmē gudrs. Un kur dati, cik par budžeta līdzekļiem izstudējušie “gudrie prāti palīdz [Latvijas] valstij”?
    Pliks uzstādījums “budžeta vietas vajag, citādi trūcīgajiem nebūs iespēju mācīties” ir dikti primitīvs.

    +5
    -4
    Atbildēt

    0

    Papīrgalva > Sanita Jemberga 10.04.2010. 23.47

    Visiem skaidrs, ka Latvijas VALSTS AUGSTSKOLAS šodien par 90% nejēdzīga resursu šķērdēšana, bet nepietiek drosmes to atzīt un rīkoties.
    Studijām ir jāveido stipendiju fondi, t.sk. un pirmkārt valsts finansēti. Un nauda seko studentam! Ja milzīgās pustukšās LU un RTU ēkas Rīgas centrā spēs konkurēt, tad lai notiek. Ja ne, tad arī jautājumu nebūs – aizklapēsim ciet (ne es – valdība SFV vadībā) tāpat, kā to bez uztraukumiem esam izdarījuši ar slimnīcām.
    Finansējumu no valsts būtu jāsaglabā un jāuzlabo (ne obligāti vairāk, bet labāk motivēti) zinātniskajam darbam – maģistratūrām, doktorantiem. Arī profesoriem – atbilstoši piesaistīto studentu skaitam.

    +1
    0
    Atbildēt

    0

west 09.04.2010. 11.50

Vispirms uztaisīt izglītību, par ko būtu vērts maksāt. Ja nē – izdevīgāk maksāt tikpat par vismaz atpazīstamību ārzemēs.

+2
0
Atbildēt

0

Juris Râts 09.04.2010. 10.50

To koķi sen vajadzēja patriekt uz visām 4 kā suni, viņa mūsu izglītības sistēmu tikai grauj nevis attīsta, atcerēsimies kā viņa ārzemju presē tenkoja par mūsu skolotājiem. Ja to var uzskatīt par ministra cienīgu rīcību tad piedodiet es esmu nēģeris.

0
-3
Atbildēt

0

m_s 09.04.2010. 10.22

Latvija ipasi ir izteikta tendence studet studesanas pec, bez izteiktas intereses par attiecigo nozari… apmeram- sitie labi pelna, nju tad es macisos par ”xxx” lol
Lai ir par maksu.

+3
0
Atbildēt

0

andrisskrastins 09.04.2010. 10.03

Es piekrītu Dombrovskim šajā jautājumā – atcelt nevajag, tas neko nemainīs un neglābs. Problēma nav maksā – ja students ļoti grub, kredīts tiek dabūts un mācības notiek, bet tiem, kuri nevar to atļauties, ir jādod tāda iespēja – ja viņu zināšanu un centības līmenis ir labs.

+2
-1
Atbildēt

0

otucis 09.04.2010. 09.31

Valdošajai M”elitei” noteikti, bet ne jau Latvijas sabiedrībai :D

0
0
Atbildēt

0

silvija_vitina 09.04.2010. 09.12

Runāt par maksas izglītību ir neproduktīvi. Mums vienkārši tā jau ir. un bud;zeta vietas ir tikai vīģes lapa, ar ko piesegties. Bet kāda ir izglītības kvalitāte?? Man par to ir ļoti skarbs viedoklis.

+1
-2
Atbildēt

0

elisabeth_ipsos 09.04.2010. 08.55

Zināšanas rad nevis nauda, bet cilvēki, taču atstāt augstāko izglītību pilnīgi bez budžeta vietām nebūtu ieteicams, jo pārāk liela iedzīvotāju daļai, tad izglītība būs tikai sapnis, taču samazināt līdz minimumam, lai finansējums būtu proporcionāls sasniegumiem un kvlitātei vajag.

+5
0
Atbildēt

0

Mārtiņš Podiņš 09.04.2010. 08.36

Maksas izglītība -utopija!

+2
-2
Atbildēt

0

otucis 09.04.2010. 08.33

Nu ja jau maksas augstākā izglītība tiks izveidota, tad jau pašai valstij nākotnē būs lielas ekonomiska rakstura problēmas, jo ierēdņiem tiek pieprasīta augstākā izglītība,(1)

0
0
Atbildēt

4

    otucis > otucis 09.04.2010. 08.33

    bet ja tā būs iegūta par maksu, tad ierēdņi arī algas prasīs tādas, lai varētu nomaksāt savus studiju kredītus, kā arī tik lielu, lai nepastāvētu korupcijas risks. (2)

    +2
    0
    Atbildēt

    0

    otucis > otucis 09.04.2010. 08.34

    Šobrīd visas diskusijas par maksas augstāko izglītību ir spekulatīvas, studentus un mācībspēkus tracinošas, kā arī iezīmē gan PB gan vietējo politikāņu īstermiņa domāšanu,(3)

    +1
    0
    Atbildēt

    0

    otucis > otucis 09.04.2010. 08.35

    jo pašlaik izskatās, ka valdošā m”elite” vēlas nokaut vistu, kas dēj zelta olas.(4)

    +1
    -2
    Atbildēt

    0

    vismantsk > otucis 09.04.2010. 08.51

    Ir nepieciešama mazizglītota sabiedrība:-)

    0
    -2
    Atbildēt

    0

iuzhux 09.04.2010. 08.03

Viennozīmīgi, par maksas izglītību labāk būtu runāt situācijā, kad tās kvalitāte un cena būtu līdzsvarota. Latvijā, šis ir smags temats, jo augstskolu iespējamo potenciālu parādīt reizēm kavē zemais vidējās un īpaši vidējās profesionālās izglītības līmenis.

+5
-1
Atbildēt

0

iuzhux 09.04.2010. 08.03

Studiju maksa ir tas lielums, ar ko saprātīgi operējot, var virzīt studētgribošos nepieciešamajās studiju nozarēs- vēlamajās- maksu samazinot vai atceļot. Lai par valsts naudu nav jāaudzina kinozinātnieki, bet, piemēram, režisori.

+5
-1
Atbildēt

2

    janis > iuzhux 09.04.2010. 11.42

    Piekrītu, bet šāda sistēma, kā reiz šobrīd, nedarbojas! Valstī tik ļoti nepieciešamās profesijās, piemēram, sociālie darbinieki, mācību maksa aug! Mācās ne jau tie, kas vēlāk strādās, bet tie, kam “vajadzīgs diploms”.
    Kas būs tas, kas izspriedīs, kuri studenti vēlēsies strādāt šo, nevisai labi apmaksāto darbu, kuri dabūs “vāciņus” un – sveiki…..

    0
    0
    Atbildēt

    0

    Aldis > iuzhux 09.04.2010. 18.03

    RTU ETF arī maksas vietu gandrīz nav,bet tāpat no turienes labu speciālistu maz un tie paši mūk prom.Jārok dziļāk.

    0
    0
    Atbildēt

    0

Viesturs Dzenis 09.04.2010. 08.00

Man patika ko reiz teica Zadornovs:”Хочетса думать но нечем”.Šāda izglītības politika ved uz to ,lai mūsu vidējais pilsonis būtu tāds kuram ŅEČEM.

+2
-2
Atbildēt

0

gintsesen 09.04.2010. 07.56

maksas augstākā izglītība varētu būt risinājums, lai cilvēki mācītos atbildīgāk. ilgākā laikā tas pat varētu sekmēt sabiedrības kvalitātes uzlabošanos: nevis visiem kaut kāda izglītība, bet daļai – labākā. arī studenti tad varētu prasīt no mācībspēkiem kvalitāti par naudu.

+4
0
Atbildēt

4

    Aldis > gintsesen 09.04.2010. 08.02

    Šobrīd gan situācija ir drusku otrāda,maksas studenti ir ieinteresēti lielākoties tikai diploma saņemšanā,nevis mācībās.Vērtību sistēma tāda.

    +5
    -1
    Atbildēt

    0

    Elvīra Stepanova > gintsesen 09.04.2010. 12.00

    un domāju, ka tā nav studentu vaina, bet drīzāk sistēmas kopumā. Es, piemēram, esmu maksājusi gan par bakalauru, gan maģistru. Ja vēl par bakalauru bija vērts maksāt, jo bija interesanti un grūti. 3 gadu laikā atbirums bija no 80 uz 20 studentiem un visi taču maksāja, vnk, citi negribēja mācīties. Savukārt, maģistrs ir pilnīgs sviests. Nokārtos visi, kas būs samaksājuši.

    +4
    0
    Atbildēt

    0

    gintsesen > gintsesen 09.04.2010. 23.05

    tas tādēļ, ka par maz jāmaksā.

    +2
    0
    Atbildēt

    0

    martins_s > gintsesen 11.04.2010. 19.21

    Nedomāju, ka motivācijas problēma slēpjas bezmaksas izglītībā. Kā Koķes kundze atzīmē, ir nepietiekama diskusija augstskolu iekšienē, ko arī jutu studējot Latvijas augstskolā.

    Pašlaik studēju Dānijā (arī šeit ir bezmaksas izglītība), mūsu pasniedzējiem tā ir ierasta prakse kursa/projekta beigās sasaukt studentus un veidot kopīgu diskusiju par katra individuālo pieredzi. Katrs tādā veidā var uzlabot savu darbu turpmāk. Ir daudz grupas darbu sadarbībā ar kompānijām, kas liek izturēties pret darbu nopietnāk, nevis neko nedarīt veselu semestri un beigās “kaut kā, jebkādā kvalitātē” nokārtot sesiju.

    Patiesa, regulāra diskusija starp studentiem un pasniedzējiem palīdzētu paskatīties “patiesībai acīs” par katra individuālo veikumu (tai skaitā pasniedzēju kvalitāti). Kas savukārt varētu palīdzēt uzlabot kopējo darba kvalitāti. Tam gan vajadzīga droša un motivējoša vide, balstīta uz attīstību, kur katra viedoklis ir laipni gaidīts un netiek sodīts.

    +1
    0
    Atbildēt

    0

Reinis Lazda 09.04.2010. 07.55

Kuram, Tavuprāt, par to būtu jāmaksā?

+1
-1
Atbildēt

0

Reinis Lazda 09.04.2010. 07.45

Ir jākonkurē par studentiem un līdz ar to ir jādomā par studiju kvalitātes un izglītības konkurētspējas uzlabošanu. Lielā lieta ir tāda – vai mēs vēlamies ar izglītības “eksportu” konkurēt pasaules mērogā. Ja jā, tad jāsaprot, ka latviski diezin vai kāds ārzmenieks brauks uz šejieni mācīties.

+7
-1
Atbildēt

0

Reinis Lazda 09.04.2010. 07.45

Šeit būtu nepieciešama nopietna diskusija, nevis emocionāli izsaukumi. Pasaules pieredze rāda, ka labākās augstskolas ir valstīs ar maksas izglītību – ASV un Lielbritānijā. Tur augstskolas var piesaistīt labākos pasniedzējus un līdz ar to arī labākos studentus.

+8
-3
Atbildēt

2

    Aldis > Reinis Lazda 09.04.2010. 07.48

    Tikai šajās valstīs ir attīstīts vidusslānis,kas grib un var par šo izglītību maksāt.Mums tāda nav.

    +5
    -2
    Atbildēt

    0

    mediacloud_lv > Reinis Lazda 09.04.2010. 08.00

    Laba kredītu sistēma būtu risinājums. Students iegūst zināšanas tikai tad, ja ir gatavs galvot, ka tās viņam palīdzēs, kredītu atmaksājot.

    +6
    -1
    Atbildēt

    0

Aldis 09.04.2010. 07.44

Nez,es jau tagad LU redzu studentu sarakstus,kas nevar nomaksāt mācības.Un tie palielinās.Negribas nemaz domāt,kādā situācijā būtu budžetnieki,ja tagad nāktos maksāt.
p.s. maģistros gan laikam skatīšos uz Dāniju.

+4
0
Atbildēt

0

Arnis Irmejs 09.04.2010. 07.41

Lai jau būtu maksas izglītība.
Tikai pirms tam OBLIGĀTI jāpieņem likums par visas izglītības maksas iekļaušanu attaisnotajos izdevumos. Visas maksas un ne tikai atliekot nomaksu uz 5 gadiem un kompensējot tikai 4 daļu no kaut kādiem mistiskiem Ls 150.

+10
-2
Atbildēt

0

peteris z 09.04.2010. 07.32

Manuprāt, svarīgāk būtu budžeta līdzekļus tērēt tikai pamatizglītībai valsts valodā, par maksu vajadzētu ieviest pamatizglītību un vidējo izglītību svešvalodās.

0
-5
Atbildēt

2

    vismantsk > peteris z 09.04.2010. 08.43

    Arī citu tautību iedzīvotājiem ir tādas pašas tiesības iegūt izglītību, kā mums, un arī saglabāt savu kultūru.

    +4
    -1
    Atbildēt

    0

    peteris z > peteris z 14.04.2010. 14.16

    protams, ka ir tiesības saglabāt kultūru un iegūt izglītibu, es runāju par to, ka pamatizglītību (no valsts budžeta) visur pasaulē (arī krievijā), iegūst valsts valodā, un šeit nav jautājums par tautībām vai kultūras saglabāšanu.
    Valsts valoda pie mums ir, bija un BŪS latviešu !

    0
    0
    Atbildēt

    0

mediacloud_lv 09.04.2010. 07.26

Nepiekrītu tam, ka šis ir negatīvi vērtējams piedāvājums. Latvijas augstākajai izglītībai šobrīd nav vērtības; studē cilvēki, kam nepieciešams diploms, ne zināšanas; izglītības kvalitāte pašreizējā masu sistēmā drūp.
Budžeta vietu atcelšana būtu veiksmīgs sākums šo problēmu risināšanā.

+16
-7
Atbildēt

6

    Bebris > mediacloud_lv 09.04.2010. 08.10

    Un ko tad iesākt gudriem un čakliem bērniem no maznodrošinātām ģimenēm? Vispār atmest domu par studijām?

    +7
    -3
    Atbildēt

    0

    mediacloud_lv > mediacloud_lv 09.04.2010. 08.15

    Attīstīt kredītu sistēmu (Lielbritānijas modelis, manuprāt, funkcionē puslīdz pieklājīgi). Īpaši gudrajiem un čaklajiem bērniem izveidot retākas, bet apjomā iespaidīgākas stipendijas.

    +4
    -2
    Atbildēt

    0

    Aldis > mediacloud_lv 09.04.2010. 08.16

    Apkārt klīst baumas par valsts galvoto kredītu izbeigšanos vispār…

    +1
    -2
    Atbildēt

    0

    Elvīra Stepanova > mediacloud_lv 09.04.2010. 09.33

    Ar nosacījumu, ja pasniedzēju kvalifikācija celtos un izglītības programmas tiktu atjaunotas. Laiks iet, bet ir vairums pasniedzēju, neko jaunu nemācās. Programmas bez izmaiņām saturā atkārtojas n-tos gadus. Sanāk, ka maksājam tikai par papīru.

    +8
    -2
    Atbildēt

    0

    nakts > mediacloud_lv 09.04.2010. 11.38

    Es Tevi satiktu uz ielas un ar rokām izrautu sirdi par šādiem vārdiem, ļauj man pabeigt mācīties un tad varēsi gudri runāt. No offence.

    +1
    -12
    Atbildēt

    0

    Cashperowsky > mediacloud_lv 09.04.2010. 11.58

    Studiju kreditēšana jau vēl pastāv!

    +1
    0
    Atbildēt

    0

egita_n 09.04.2010. 07.09

mācieties zviedru valodu – Zviedrijā augstākā izglītība joprojām ir bezmaksas, turklāt visiem ES pilsoņiem!

+4
-4
Atbildēt

3

    agnese_bankovska > egita_n 09.04.2010. 08.26

    Tramvajs no Pārdaugavas uz Zviedriju arī brauc?

    +5
    0
    Atbildēt

    0

    egita_n > egita_n 09.04.2010. 08.51

    līdz stokholmai ar lidmašīnu lidojums mazāk stunda. ;)

    +2
    -1
    Atbildēt

    0

    Evija Zauere > egita_n 09.04.2010. 09.50

    Un dzīvošana sverigē laikam ir par velti?

    +2
    0
    Atbildēt

    0

ilzedane 09.04.2010. 07.03

varbūt sāksim ar vidējo izglītību? ja jau maksas tad maksas… medicīna jau mums ir maksas… http://neoidiotisms.blogspot.com/

+2
-5
Atbildēt

0

Prusis 09.04.2010. 06.49

Vai šis ir solis izglītības līmeņa celšanai? Te až neslēpj centienus veidot neizglītotu komūnu.

+2
-3
Atbildēt

0

arhl1 09.04.2010. 06.40

Satriecošā perspektīva. Jācer, ka tā nerealizēsies. Šodien ,kā nekad ir nepieciešami izglītoti cilvēki.

+3
-1
Atbildēt

0

Brigita Goldberga (M 09.04.2010. 06.19

Viss tiek darīts tieši pretēji, lai veicināti izglītību Latvijā. Būtu jādomā ārpus rāmja.

+2
-4
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam