Diena, kad patiesībā sākās karš

7

Komentāri (7)

Andris Vītols 27.12.2023. 06.26

Par bruņojumu, raķešu daudzumu un MILITĀRO budžetu. … … Pieļauju, ka Krievija tagad nevar tā slēpt militāros izdevumus, kā to darīja PSRS, kur cenas nenoteica ‘’tirgus ekonomika’’. … PSRS laikā bija tādas sapulces, kur vajadzēja izvirzīt deputātu kandidātus PSRS Augstākai padomei (Gorbačova laikā). Sapulcē man radās iespēja uzdot jautājumus vienam pulkvedim. … Vispirms pajautāju, vai PSRS un ASV ir paritāte bruņojuma jomā, kā tas rakstīts presē. …Jā, ESOT paritāte ar ASV !!! … Tad prasīju paskaidrot, KĀ TAS IESPĒJAMS, ja PSRS militārais budžets ir 17 miljardi RUBĻU, bet ASV militārais budžets ir ap 218 miljardiem DOLĀRU. … Ar šo pietika, vairāk man vārdu nedeva (bija jautājums arī Rubikam). … Jaunākiem lasītājiem varu paskaidrot, ka rublis skaitījās vērtīgāks par dolāru, bet reāli maksāja reizes trīs vairāk (aptuveni). …

+3
-1
Atbildēt

1

  Uldis.M42 > Andris Vītols 27.12.2023. 19.09

  Bija gan dažiem laime, uzdot jautājumu pašam pulkvedim? Mana vienīgā pieredze ar pulvedi bija, kad tas piedzēries mēsls mīza manā trepēs un es to triecu ar galvu pret sienu tā ka tas saļima un atstāja uz sienas treknu asins strīpu. Tikai pēc tam, kad mājās jau biju pārģērbies, padomāju, ka to interventu vajadzēja iebāzt bagāžniekā, aizvest uz mežu un piebeigt, tikai kad noskrēju lejā, tas jau bija prom.
  Par dolāru cenu vecākiem cilvēkiem, kam prātiņš jau Sleepy Joe vai Joe Job Killer, līmenī, varu paskaidrot, ka no 1975. – līdz 1985. tā oficiālā cena bija 60 – 65 kapeikas, bet reālā 3,5 līdz 4 rubļi, bet līdz Latvijas rubļa ieviešanas jau sasniedza 180.
  p.s. Par pulkvedi es padomju armijas kaujas un politisko mācību teicamniekam līdzu piedošanu, bet, atkārtošos, man ļoti žēl, ka to nolādēto izdzimteni neatstāju mežā, guļam plikam viņa asiņu peļķē. Cik esmu dzirdējis padumjos laikos tikai pulkveži un ģenerāļi drīkstēja dupsēt zaldātiņus un tikai ar to piekrišanu, par naudu, vai atvaļinājumu.

  0
  -2
  Atbildēt

  0

Ilze Pētersone 24.12.2023. 09.13

Skarbs atgādinājums par Krievijas naudas un resursu varu, ar kuru bija un arī joprojām tagad daudzi ir nopirkti. Nožēlojama un noziedzīga ir valstu vadītāju politika, kas gan kara sākumā nesniedza pietiekamu militāru atbalstu Ukrainai, lai tā savā zemē ātrāk sasistu lupatās Putina krievu armiju un atgūtu nolaupītās teritorijas, gan arī tagad ar savām diskusijām un kavēšanos ukraiņu atbalstam. Visu cieņu eksprezidentam Zatleram, kurš runā atklātu valodu, arī par epizodi, kur krievu delegācija pēc Janukoviča ievēlēšanas spriež, ka viss notiek pēc plāna. Ja nu kādam vēl nepielec, kur aug kājas ļaunumam, vardarbībai, necieņai pret citām valstīm un tautām un to vērtībām, tad tā ir Putina Krievija un krievi – viņa atbalstītāji. Diemžēl arī Latvijā tādu netrūkst – viņi šeit dzīvo kā nieres taukos un vienlaikus apsmej, noniecina Latvijas valsti, latviešus un mūsu valodu. Tādiem šeit nav vietas.

+8
0
Atbildēt

1

  Uldis.M42 > Ilze Pētersone 25.12.2023. 17.18

  Par ko cieņa Zatļeram, vai par to, ka tas brauca 9. maijā pie Putina, lai kopā apganītu krievu necilvēku desmitiem miljonu upuru piemiņu WWII, lai sniegtu tam intīmas dabas pakalpojumus un noslēgtu līgumu, ka no Latvijas pensijas fonda maksās pensijas krievijas interventiem? Varbūt par valsts apvērsuma rīkošanu, ko izjauca Olštaina sirdsapziņas sešinieks, ar kremli pārstāvošo SC? Ja tām nolādētām kucēm būtu izdevies kremļa plāns, latvieši jau būtu beiguši savas dzīves Sibīrijā no bada un auktuma, vai būtu līdzīgi krieviem pēc to atbaidošiem ģīmjiem un līdzības.
  Man ir labi attīstīta iztēle, bet es tomēr nespētu izdomāt pietiekoši bargu sodu par tādiem nodarījumiem. Varbūt jāmeklē senos ķīniešu rakstos?

  0
  -2
  Atbildēt

  0

Atis Priedītis 22.12.2023. 11.58

Lai šis būtu pēdējais lielais karš cilvēces vēsturē uz Zemes ir jānotiek radikālām izmaiņām cilvēku reliģiskajos, filozofiskajos, politiskajos un psiholoģiskajos uzskatos. Savu versiju šādiem notikumiem es esmu publicējis tikko izdotajā grāmatā “Piecas minūtes pirms apokalipses”.
Grāmatas faila adrese:
https://failiem.lv/f/dyqwuqmdrb

0
-1
Atbildēt

0

Andris Vītols 22.12.2023. 07.06

Ne tikai Bukarestē 2008.gadā un vēlāk ‘’vecajā EIROPĀ’’ nenovērtēja draudus no Krievijas. … Labi ka Ukraiņi dod iespēju arī Latvijai mācīties un labot kļūdas. … Izskatās, ka mācās arī
Jānis Sārts – pašreizējais NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors.
Tagad redzam, ka Krievija nav ”PAPĪRA TĪĢERIS”, kā naivi izteicās Jānis Sārts ( LTV-1, 2022.g.pavasarī). … J.Sārts salīdzināja Krievijas IKP ar ES valstīm, salīdzināja kaut kādus datus, ko mēra “ar naudu”. … Tagad, ceru, ka daudzi novēloti saprot, ka ne nauda (IKP), bet reālais lādiņu, lidmašīnu, raķešu, dronu, stobru, motivētu cilvēku utt. daudzums ir svarīgāks. … … Izrādās bagātā EIROPA varēja saražot divreiz mazāk lādiņu, nekā Krievija !!!
Demokrātisko valstu lēnā lēmumu pieņemšana noveda pie lādiņu, lidmašīnu, raķešu novēlotas piegādes (nepietiekamā daudzumā). … Tas sabremzēja, apturēja Ukrainas uzbrukumu, ļaujot Krievijai nostiprināties iekarotajās teritorijās. … Lai pārvarētu nostiprinātās aizsardzības līnijas Ukrainai tagad vajag daudz VAIRĀK ieroču un VAIRĀK motivētu, apmācītu cilvēku. … … Galvenā Ukrainas problēma ir motivētu, apmācītu cilvēku trūkums armijā !!!. … Diemžēl Krievijā karot gribētāju un lādiņu joprojām pietiek. …

+8
0
Atbildēt

1

  Uldis.M42 > Andris Vītols 25.12.2023. 20.13

  Kad Trampa kungs nopūlējās piespiest Eiropu tērēt aizsardzībai sarunātos 2% no valstu budžetiem, tad nolādētie izdzimteņi, lai tie pirms padara sev galu vai sajūk prātā, piedzīvo to, ka visi viņu tuvinieki nolādējuši dienu, kad nākuši pasaulē.
  Lai ko tur nestumtu galējo padibeņu: plānprātiņu, neliešu, parazītu, melno rasistu un pederastu, ievēlētais patiesais Baltā nama saimnieks, kas palika Vašingtonā uz savu trešo termiņu, pretīgais melnādainis, par to, ka karš Ukrainā vainīgs pie ASV inflācijas un citām nedienām, tie ir nelietīgi meli. ASV tikai utilizācijai paredzēto ieroču ir pietiekami, lai ukraiņi ar tiem visu krievu armiju sadzītu Ziemeļu ledus okeānā un Japāņu jūrā, turklāt to piegāde Ukrainai nemaksās dārgāk, kā utilizācija.
  Gan ES gan ASV budžets katrs 25 reižu lielāks, kā krievijas, tātad savai drošībai, turklāt ņemot vērā nesalīdzināmo tehnoloģisko pārsvaru, pietiktu ar 1%, lai atrisinātu krievu pasaules problēmu uz visiem laikiem. Nevar, jo Maskavas kapilācijas gadījumā, tiktu atvērti arhīvi un tad tikai retam ģem-parķijas vadošam darbonim, Briseles pederastam un to vīriešu kārtas pēcnācējam izdotos paslēpties tā, lai iemanītos nosprāgt mājās savā gultā.

  0
  -3
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam