Rūpes par dārgāko 11

Komentāri (11)

Andris Vītols 22.11.2023. 20.03

Liels PALDIES par Jūsu vajadzīgo skaidrojumu. … … Mani komentāri bija zināmā mērā propaganda. … Kāpēc? … … Tāpēc, ka gudri cilvēki izlasa “IR” utt. gan būvniecības ekspertu, gan tiesnešu skaidrojumus, bet turpina rakstīt muļķības. … … Tā varētu darīt politiķi, lai “spodrinātu spalvas”, bet tā nav jādara žurnālistiem. … … Žurnālam “IR” lūgums uzaicināt Ekonomikas ministrijas utt. pārstāvjus, lai izskaidro, salīdzina to būvprojektu apstiprināšanas kārtību agrāk un tagad ((pēc likumu normu izmaiņām). …

0
0
Atbildēt

1

  Andris Vītols > Andris Vītols 22.11.2023. 20.08

  Tā bija atbilde J.Biotops. …

  0
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 16.11.2023. 07.02

Jā un vēl- palieku visstingrākajā pārliecībā, ka stambulas konvencija ir Eiropas = balto cilvēku sabiedrību dekonstrukcuja= iznīcināšana.
Ka Latvijā runāšana par to ir vienkārši perfekts līdzeklis, lai novērstu sabiedrības uzmanību uz valsts izzagšanu un latviešu izmiršanu

Augulis brēc nelabā balsī, cik laba ir konvencija, kamēr viņa nozarē neko nedara, lai vismaz !!!! apturētu dzimstības samazināšanos.

Tas ir bezcerīgi. Un skumji valsts svētku nedēļā

+1
-1
Atbildēt

0

Sskaisle 16.11.2023. 06.58

Vēl- esmu sapratusi, ka esmu seniore un punkts, jo katru vakaru jāskatās ziņas, jāgūst tā sajūta, ka zinu, kas notiek.

Un kas tad notiek- jv kariņš triec miljonus pa pasauli lidinādamies, lai būtu visur klāt, kamēr, mazie zemnieki ziepē striķus, lai pakārtos…
Klau- mums jau tā viss ir slikti, lauki ir izpārdoti investoriem….paskatieties interneta ziņu forumos- vienīgie, kuri tur smaida ir kretūni- uz krieviju aizbēgušie un mūsu valsts finansētie zvērīgie nīdēji, krievu oligarhi, kuri saņem Latvijai piešķirtās ES fondu naudas un …viss

Pat ja es nezinātu, cik viss ir sūdīgi, tad paskatoties uz cilvēkiem – tas būtu skaidrs.

Kasjauns.lv lasu – ministrijas vainas dēļ augļkopji nesaņems kompensāciju par krusas postījumiem….vai nevajadzētu ministrijās samazināt ierēdņu sksitu un palielināt atbildību? Vai nevajadzētu vismaz diskutēt par valsts finanšu nepiešķiršanu partijām, kuru darbība ir radījusi zaudējumus valstij un tās cilvēkiem?

0
0
Atbildēt

0

Sskaisle 16.11.2023. 06.49

Dombura raidījumus parasti neskatos 2 iemeslu dēļ- amatpersonu, ekspertu klaji meli, manipulācijas,gļēvums un katastrofālais diskusiju kultūras trūkums.
Vakardienas Kas notiek Latvijā noskatījos. Ar sakostiem zobiem. Un pirmais, ko sapratu- mēs esam tik austrumnieciski , krieviski barbariski, nevis rietumnieciski. Katrs var pārliecināties par manu apgalvojumu salīdzinot jebkuru diskusiju raidījumu krievijā un kādā no Rietumeiropas valstīm. Un mēs neesam pa vidu, nē. Mēs esam kā krievi- izbļaujam savu bļaujamo par katru cenu un oponentu- gar zemi….

Ziemele un Irbe un Matisone- jau mazāk, bet – jā , šīs sievietes radīja iespaidu, ka visi nav traki palikuši un pārkrievojušies.

Augulis man atgādināja žirinovski un visu laiku lika domāt- cik un kā viņam ir samaksāts un kā var kaut kas tik pretīgi glums būt politiķis. Judins- labi trenētu partorgu ….
NA vīrietis bija pārāk kluss un ar vājiem argumentiem un vājām spējām apbruņots.

Noskatījos visu diskusiju raidījumu un sapratu, ka esmu pati sevi teleportējusi uz psrs – uz pagātni- neticu nevienam pašam varnešu paustajam vārdiņam. Nevienam.

0
-1
Atbildēt

0

Andris Vītols 16.11.2023. 06.24

Jūs rakstījāt -” Tā nevar būt, ka tikai vienam parakstam garā atbildības ķēdē ir svars.”- … … Tā bija – ekspertu daudz, bet LIKUMS NEVIENAM NELIKA pārbaudīt aprēķinus. … … Kāda ”bezatbildība” , ja tie eksperti, ierēdņi RŪPĪGI PĀRBAUDĪJA PARAKSTUS, kā to noteica likumu normas ? … … Kāda ”nevīžība”, ja tie montieri atbilstoši projektam RŪPĪGI saskrūvēja konstrukcijas? … … … Traģēdija notika nepilnīga LIKUMA DĒĻ, jo likuma normās NEVIENAM NEBIJA PIENĀKUMS pārbaudīt Sergeta aprēķinus. Likums nelika pārrēķināt un iesniegt aprēķinus, tāpēc neviens kļūdas nepamanīja.. … . .Kuri tad ir tie nepilnīgā, brāķa likuma rakstītāji un pieņēmēji ? … … Viņus nevar notiesāt, bet KĀPĒC VIŅI NAV NOSKAIDROTI ??? … Kāpēc pa ”tiesām” staipa visādus ”pārmijniekus”, bet patiesos vainīgos pat nemeklē ?

+4
0
Atbildēt

4

  Andris Vītols > Andris Vītols 21.11.2023. 19.09

  Es saprotu, ka cietušie nespēj pieņemt, ka traģēdijā vainīgs viens cilvēks, -“KAS liktenīgi kļūdījās jumta konstrukciju aprēķinos”-. … … Kur ir jebkādi aprēķini ??? … … Ja reāli veic aprēķinus, tad NEVAR NEREDZĒT KĻŪDU PROJEKTĀ. (eksperti to AMATIERISKO, nepareizo kopnes savienojumu pamanīja uzreiz) … … Būvvalde to nepamanīja, jo tur juristu vairāk, nekā būvnieku. … … Ja slimnīcās juristu būtu vairāk, nekā ārstu, tad tas Jums liktos nepieņemami. …… Arī rakstot par šo traģēdiju jābūt atbildīgiem, jo populistu, kuri šo traģēdiju izmanto savu “spalvu” spodrināšanai tāpat pietiek. … …

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Andris Vītols > Andris Vītols 21.11.2023. 23.53

  “Šodienas jautājumā” (LTV-21.11.23.g.) Ziedot lv vadītāja Rūta Dimanta norādīja uz NEVIENLĪDZĪGO ATTIEKSMI pret tiem, kas pieņem, raksta likumu normas, iepretī tiem kuri izpilda !!! … ..Visu cieņu R.Dimantai!!! …. Labi pateikts. …

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  Andris Vītols > Andris Vītols 22.11.2023. 01.31

  “Šodienas jautājumā ” (LTV-21.11.23.G. ) Prokurors Armīns Meisters runāja lielas muļķības (aizstāvot citus prokurorus) par to , ka katrs apsūdzētais (iesaistītais) varējis novērst šo traģēdiju. … A.Meisters negrib redzēt “savējo” nekompetenci un pašam nav izpratnes par šo lietu. … Vainīgs var būt arī tikai VIENS (projektētājs, pilots, šoferis). … … Vainīgs tas, kurš iebrauc pretējā joslā, bet prokurori grib apsūdzēt pat CIETUŠOS, kuri braukuši, rīkojušies tā, ka to nosaka likumu normas, noteikumi. … … Daudzi prokurori gan neievēro to, ko te prasa no citiem. … … Par nelietīgo prokurori A. Sprudzāni jau rakstīju. … Ja tādi nelieši projektētu, būvētu mājas, tad tās sabruktu bez zemestrīces. … … … Tika izvirzītas apsūdzības pret daudziem, bet ne pret brāķa likumu normu rakstītājiem un pieņēmējiem!!! … …

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  Andris Vītols > Andris Vītols 22.11.2023. 04.07

  Paskatījos “Preses Klubu” (TV24, 21.11.23.g.), kur sarunāja par Zolitūdes traģēdiju arī daudz muļķību. … Tādai Aijai Šmidrei tas Sergets esot nelaimīgs…. , nevainīgs. … … Tādam Mārim Gulbim “veca dziesma” par skrūvēm. … … Pēterim Apinim tas pats D.Pavļuts atkal vainīgs (P.Apinis to būvniecību gan nepārzinot, bet vienalga zinot, ka Pavļuts vainīgs…). … … Ja šis raidījums saņem valsts līdzfinansējumu, tad tas nedrīkst kļūt par tribīni populistiem, lai izplatītu maldinošu informāciju par Zolitūdes traģēdiju. … …

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  J.Biotops > Andris Vītols 22.11.2023. 08.37

  No malas izskatās, ka prokuratūra pilda sabiedrības prasību pēc labi daudz notiesātājiem. Kurus varam saķert, tos iespundēsim, citādi tauta brēks, žurnālisti piebalsos. Ne tā laika ne šodienas būvniecības likums, ne vispārējie būvnoteikumi, kuros reglamentēta būvniecības dalībnieku un būvvaldes kompetence un atbildība, nav svarīgi.
  Atbildīgi par būvprojekta daļu (arhitektūras risinājumi, būvkonstrukcijas, apkure un ventilācija u.t.t.) ir šo daļu vadītāji – sertificēti speciālisti.
  Būvprojekta vadītājs (parasti – sertificēts arhitekts, bet ne vienmēr obligāti) ir atbildīgs par daļu savstarpējo atbilstību, bet ne spēj, ne drīkst iejauties katras daļas autora specifiskajā kompetencē.
  Būvvaldes kompetenci, atbildību un tiesības nosaka vispārējie būvnoteikumi. Būvvaldēs sertificētu speciālistu, kuri spētu pārbaudīt projekta daļas nav, tur “…pārliecinās, ka būvprojekts atbilst vietējās pašvaldības teritorijas plānošanas dokumentiem, būvprojektam ir izstrādātas visas nepieciešamās sadaļas, kā arī ir saņemta tehnisko noteikumu izdevēja piekrišana būvprojekta risinājumiem…”. Citiem vārdiem – pārbauda projekta sastāva daļu vadītāju parakstu esamību un atbilstību “vietējiem noteikumiem”.
  Ja prasītas ekspertīzes – arī tās būvvalde vēlreiz neekspertē, tikai apskatās eksperta sertifikāta numuru.
  Par akceptētā būvprojekta risinājumu izmaiņām tas pats – atbildīgs ir attiecīgajā jomā sertificēts būvspeciālists un eksperts.
  Tātad par projektu, visiem tā risinājumiem un saskaņotām izmaiņām atbildīgi var būt tikai tā autori – sertificēti būvpeciālisti. Ja kaut kas darīts (kopņu sadalīšana uz pusēm un saskrūvēšana) bez projektētāja ziņas – jāatbild varoņdarba autoram. (Vai tāda kārtībā laba vai ne visai – to te nevērtēju. Aprakstu tikai galveno, visā procesā daudz citas miglas)
  Cita lieta – darba drošība un būvdarbu (ne būvprojekta) kontrole.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam