Durvis uz muižām, kuru vairs nav 4

Komentāri (4)

irjanis41 14.10.2022. 12.16

Paldies Lancmaņiem un visiem , kas saprot kultūras mantojuma jēgu un nozīmi Latvijas pastāvēšanas. Jābrauc uz izstādi Rundāles. [email protected]

+1
0
Atbildēt

1

  Sskaisle > irjanis41 14.10.2022. 13.58

  Noteikti jābrauc un ideāli būtu jau skoku jaunatne tiktu vesta un viņiem rādīts un stāstīts mūsu mantojums un mūsu bagātības.

  0
  0
  Atbildēt

  0

lindab456 13.10.2022. 11.03

Skaista bilde, ar saturu un atmosfēru, ikoniska.
Šī ir ļoti smaga, neviennozīmīga mūsu vēstures lappuse, kur vienā sadzīvo debesis un elle. Visupirms jau ir jāgrib to saprast. Ir jātiek vaļā no kalpa sevī , no bailēm ieraudzīt ko ne tik patīkamu, bet ceļš uz augšu un pieaugšanu iet caur saprašanu, pieņemšanu, netiesājot, bet skaidrojot.
Šodienas apritē nozīme ir tam, kas ir reāli fiksēts, saglabāts. Vēl ir viss ar cilvēkiem un notikumiem saistītais vēstures mantojums, kas ir savijies un samezglojies ap to.

+1
0
Atbildēt

0

Sskaisle 13.10.2022. 07.55

Ar Lustes muižs drupām bija tā,ka tās bija grūti atrast. Otra lieta, bijām spiesti ieiet privātā teritorijā,kur bija uzlikta aizlieguma zīme. Es draugam teicu,ka jāiet saimniekam jālūdz atļauja. Satikām pašu saimnieku un negribīgi,bet atļāva mums iet pāri viņa pļavai.
Bet- bija jānoklausās lekcija par vācu muižniekiem asinssūcējiem, par stulbiem latviešiem,kuri tā arī nav sapratuši,cik ļauni ir bijuši vācieši un par nepieciešamību nogrēderēt līdz ar zemi visas vācu kundzības paliekas.
Es izjutu pateicību,ka nerīda mums virsū suņus un izņēmuma kārtā paklusēju. Vai gandrīz paklusēju.

Bet nu jā. Skumji par tām drupām. Lustes muiža tiešām nav glābjama,bet Kaucmindi jau varēja tomēr un vēl ir muižas,ko glābt.

Un – tā arī neesam sasparojušies izrunāt,izspriest savu vācu kultūras mantojumu. Ir tikai tādi,kas bauda un priecājas par to un tādi,kas gandrīz vai zvēro dusmās par to.

Ja par Lancmaņiem, par Rundāli,tad viņu labie darbi tiek pieminēti daudzās muižās un baznīcās un esmu to pati savām ausīm dzirdējusi. Tie Rundāles cilvēki ir bijuši mums,mūsu kult. mantojumam milzu svētība.

Bet viņu vietā nav kas nāk. Trūkst speciālistu. Vācu val.zinātāju un vācu kult.mantojuma pētītāju.

Viena no manām mīļākajām grāmatām ir Neputna Kurzemes albums. Izcilas ir Dēringa atmiņas. Gribu dabūt un izlasīt par Kārļa muižu.

Jā un šogad neesmu bijusi Rundālē. Izjūtu kā pienākumu novērtēt un baudīt šo brīnumu. Tik to budžetu neprotu savaldīt,lai būtu par ko aizbraukt.

Paldies par rakstu un vajadzētu šo tēmu turpināt.

+5
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam