Gaisa kvalitātē uz sajūtām paļauties nevar

3

Komentāri (3)

lindab456 18.11.2020. 10.41

“taču lielo rūpnīcu radītā ietekme uz vidi tiek rūpīgi kontrolēta …”
Vai apgalvojums atbilst realitātei un vai vēlamo uzdodam par esošo? Pirms ķeramies pie krāsnīm un kamīniem privātmājās un dzīvokļos, valstij būtu jāsakārto lielās lietas, kas ir ieši atkarīgas no valsts, un, kur privātais neko nespēj mainīt – t.i. ietekmi uz vidi , kuru rada rūpnieciskā darbība, piesārņojošas iekārtas, satiksmes organizācija, sāls kā abrazīvais materiāls ziemā…
VVD mērījumus veic tiem uzņēmumiem, kam VVD ir izsniedzis darbības atļauju. Kas notiek pārējās ražotnēs, kas, piemēram , tiek pieņemtas pa kārtām, un, kur tiek apieta kopējā radītā kaitīgā ietekme uz vidi, t.sk., uz dzīvojamo vidi?
Malka un malkas apkure ir vietējais, tradicionālais resurss un kurināmais, vai tiešām 100% gribam pāriet uz gāzi, un, kas notiks – mūsu klimatiskajos apstākļos, ja tā tiks atslēgta?

+1
0
Atbildēt

1

    Sskaisle > lindab456 19.11.2020. 07.32

    Labrīt, nav laika, pati nemeklēšu, kur ir saitīte uz informāciju, ka Latvijā un īpaši Rīgā gaisa kontroli nav iespējams veikt, jo nav attiecīgo mēraparātu, precīzāk – esošie ir tik veci, ka neuzrāda pareizu ainu.

    Otra lieta – amatpersonu bezatbildība un nesodāmība vai atklāts bandītisms. Kad Andrejsalā dega riepas – solīja sabiedrību informēt, cik kaitīgs bija piesārņojums. Aizmirsa.

    Treškārt, likumu neesamība vai šķirbas likumos, kuras likumdevēji nenovērš ietekmīgu biznesmeņu interesēs.

    Staķis lepni solīja, ka Rīgu padarīs klimatneitrālu – tad jābūt burvim, lai to dabūtu gatavu.

    Un mūsu medijos no vācu preses bija info, ka apmēram 15 % civid upuru nāvesgadījumus var norakstīt uz kaitīgā gaisa piesārņojumu. To ir grūti pierādīt un tāpēc varas elite ignorē šo situāciju. Na pokazuhu izbrauca riteņos un atkal iesēdās savās lepnajās mašīnās

    0
    0
    Atbildēt

    0

Sskaisle 16.11.2020. 10.17

Mēs nekonkurējam ar valsts un pašvaldību gaisa staciju mēriekārtām, bet tendences spēj fiksēt arī mūsu uzstādītie tautas sensori. – – būsiet palaidis garām faktu, ka Rīgā gaisa tīrības kontroles iekārtas ir no pagājušā gadsimta un tāpēc tās patiesībā nemaz nespēj uzrādīt patieso gaisa piesārņojumu

Kad Lietuvā valsts ziņoja par gaisa piesārņojumu , kas izpaudās, kā dūmaka , aicināja cilvēkus palikt mājās, jo tāds gaiss bija ļoti kaitīgs plaušām. Latvijā par šo slikto – kaitīgo dūmkau uzzināja pēc 2 dienām. Kad simtiem tūkstošiem cilvēku kaitīgās vielas jau bija iemājojušas plaušās un brnhos uz palikšanu

Jā – malku vajag sausu , bet nu … ja ar to pasaule būtu glābta – cik viegli būtu

Cik ir rīdzinieku , kuri var paši izžāvēt malku un cik ir ir tādu, kuri spiesti samierināties ar to, ko atved un izgāž sētā?

+1
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam