Kā atkritumu izvešana Rīgā var kļūt par nozares balstu 9

Komentāri (9)

altinyildiz 04.03.2020. 18.30

Kā “pseidozaļās” partijas, tik pat labi arī Vienotības un SC, kuri pēc savu Maskavas saimnieku rīkojuma nobalsoja par Putina favorītu, krievu armijnieka un krievenes atvasi, jo būdams preža amatā, viņam bija jābūt bezpartejiskam.
Nekas netraucē depozīta sistēmu ieviest arī tagad un to bez šaubām nāksies darīt. lai izpildītu ES prasības par atkritumu daudzuma samazināšanu.

0
0
Atbildēt

0

Sskaisle 03.03.2020. 09.51

Mana svēta pārliecība ir tā, ka LATVIJAS VALSTĪ likumdošana ir tikai un vienīgi bagāto un ļoti ļoti bagāto interesēs.

Kad eksperts raksta – nozares balsts – tad es viņa vārdus saprotu tā, ka lūk EK un SM ir izrādījušas atbalstu atkritumu nozares uzņēmējiem – lai viņi var pelnīt, lai var strādāt uz atvieglotiem un ērtiem nosacījumiem . Ka kaut kas tiktu darīts , lai man kā patērētājai un maksātājai būtu izdevīgi – nē – uz to es neceru.

Nu kaut vai tāpēc, ka mums nav likumu, kas aizstāv patērētāju.
Mums nav likums par lobēšanu , mums nav likums par ieņemumu kontroli, mums nedarbojas likumi par nodokļiem utt

Nezinu ar ko tas beigsies – bet es vismaz megināšu cīnīties – man ir elektrum izlīdzinātais tarifs – 2018.gadā maksāju 7 eur , ( iepriekš vienmēr bija 3-5 eur mēnesī) , 2019.gadā – 5.81 eur, 2020.gadā – 15.43 eur . Jautāju – kāpēc – tas esot izlīdzinātais – prasu – bet ja visus pēdējos 5 gadus neesmu pieslēgusi nevienu jaunu elekroierīci, mainījusi ieradumus – apmēram 1,5 stunda no rīta – tumšajā gada laikā un apmēram 4 stundas vakarā – atkal tumšajā gadalaikā – ja elektrības cenas būtiski pazeminās – nu kur man var dubultoties samaksa?
Ekonomikas ministru , saeimu , kuru tas uztrauc? Es nezinu, cik maksā un kā dzīvo pensionāri, vai ģimenes ar bērniem, kuri paliek mājās un patērē daudz vairāk.

Es to saucu par absolūtu beztiesiskumu, 100% tīrs valsts bandītisms.

Rīgas domes vēlēšanām tagad sevi reklamē visi šie zagļi – ķuzis 100 gadus bija Valsts policijas galva – neko !!!!!! neizdarīja korupcijas apkarošanā , lai neteiktu – ka to veicināja un atbalstīja – tagad gribot deputātos, un tad cīnīšoties pret korupciju un izšķērdību

nu – kāpēc lai es šitādiem bumbiņdirsējiem ticētu?

0
-1
Atbildēt

0

Sskaisle 03.03.2020. 09.38

Autors raksta kā eskperts, bet es varu rakstīt , kā cilvēks, kurš ikdienā Rīgas centrā pārvietojas kājām.
Varu zvērēt un lieciniekos piesaukt visus Debesu eņģeļus, ka Rīgā pastāv tāds nerakstīts likums – jo kāds skaļāk pauž rūpes , lai visiem viss būtu labi, jo tas tiešāk un konkrētāk slēpj patieso lietu stāvokli.

Gaisa piesārņojums Rīgā nemazināsies, tikmēr, kamēr neiesaistīsies ES kontrolinstitūcijas un neuzliks nopietnus sodus. Cik kaitīgi, bez filtirem utt centrā ir kurtuvju izmeši? Kad Andrejsalā dega riepas – pirmais – policija mani pasūtīja uzreiz – lai staigāju vien tālāk un lieku viņus mierā, vides dienests neatbildēja vispār , bet veselības dienestam bija 2 pamatojumi, kāpēc manu iesiegumu nereģistrēt – nr1 – neesot konstatēts gaisa piesārņojums un es esot vienīgā, kura sūdzās ka tāds esot bijis.
Saprotama lieta, ka sabiedriskie mediji NA / ZZS kalpi nemaz nedrīkstēja uzdot jautājumu , kur nu vēl meklēt atbildes – kā tā var aizdegties riepas – un noliktavā un ziemas laikā.

0
-1
Atbildēt

1

  altinyildiz > Sskaisle 03.03.2020. 18.10

  ” kā tā var aizdegties riepas – un noliktavā un ziemas laikā”
  ———————
  Paskaidrošu tev morālā un fiziskā krople! Riepas ir energoresurss, no tām pirolīzes ceļā var iegūt naftu, gāzi un siltumu. Tāpēc, ka Krievijas FSB rezidents, Savickis, šūpoja uz sava daikta plānprātiņu, pilnībā bankrotējušo uzņēmēju, cilvēku un vīrieti, kolorādo lenteni, domāju arī koprofāgu Dombrovski, Latvijā tika likti šķēršļi, lai atkritumus nevarētu izmantot enerģētikā.
  Tā kā tu, nedacilvēk, bieži atsaucies uz Zviedriju, paskaidrošu ka tur tiek deponēti tikai 2% atkritumu un arī ne uz mūžīgiem laikiem, kā tas notiek čekas pakalpiņu, zagļu un pidarasu pārvaldītā Latvijā, turklāt viņi vēl ieved atkritumus no Norvēģijas.

  0
  -1
  Atbildēt

  0

Elektriķa dēls 03.03.2020. 09.16

Autors diemžēl turpina līdzšinējās sistēmas atbalstītāju jau gadu desmitiem kultivēto monopolizācijas virziena demagoģisko pamatojumu ar to ka atkritumu izvēdēji ir tie kas rada “korķus” un tagad atrasts arī cits tikpat demagoģisks iemesls – tie esot arī galvenie gaisa piesārņotāji !

0
0
Atbildēt

1

  GirtsGreiskalns > Elektriķa dēls 03.03.2020. 10.08

  Lai izveidotos jēdzīga konkurence ir jāsāk ar nelielām zonām uz kurām izsludina un veic iepirkumus. Jāļauj uzņēmējiem izaugt, lai godīgi varētu konkurēt, jo nav pareizi arī šobrīd esošie pašvaldību monopoli.
  Ar vienu roku likumdevējs visā Latvijā atkritumu apsaimniekošanā vēlas saglabāt pašvaldību apsaimniekošanas monopolu, savukārt Rīgā ieviest sistēmu, kura var novest pie “Lidostas takšu” risinājuma.

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  Elektriķa dēls > GirtsGreiskalns 03.03.2020. 11.40

  Problēma ir pašvaldībās un to vadības attieksmē (slinkumā) organizēt sistēmu un kontrolēt kā tiek nodrošināti nosacījumi. Tāpēc līdz šim tas reducējas uz to ka vienīgā kontrole ( un tā arī savdabīgi organizēta) sākas un beidzas ar iepirkumu izsludināšanu, pēc zemākās cenas principa, jo to nosaka tas pats slinkums vai nespēja formulēt sarežģītākus nosacījumus par vienkārši zemāko cenu !
  Ikviens var novērtēt un salīdzināt kādus variantus piedāvā pie mums un kā tas tiek organizēts tais pašās ziemeļvalstīs.
  ES direktīvas to pašu šķirošanu un otrreizēju pārstrādi paģēr no valsts ne indivīda un no tā arī vajadzētu izrietēt sistēmai, kas mazāk neapgrūtina indivīdus (pie kam vāji organizētus kā tas ir daudzīvokļu ēkas) ar nepieciešamību turēt n-tos konteinerus pie katras ēkas, bet var to darīt pie tirdzniecības centriem vai mikrorajonā kā tas notiek ziemeļvalstīs.
  Un tad atkritīs arī izdomātie argumenti par braukāšanu pēc katras tukšas stikla, PET pudeles vai tukšās metāla konservu bundžas !

  0
  0
  Atbildēt

  1

  GirtsGreiskalns > Elektriķa dēls 03.03.2020. 12.33

  Paldies par komentāru. Un vienmēr ir labāk, ka viss ir sakārtots un pareizi funkcionē. Tomēr uzlabojumi nenotiek vienā dienā, tikai soli pa solim un jācenšas izvairīties no būtiskām kļūdām.
  Papildinot manu komentāru par konkursiem uz nelielām zonām, tie arī jāveic ar laika nobīdi, nevis visām zonām uzreiz, tādējādi ļaujot uzņēmumiem sagatavoties un arī jauniem ienākt, ar salīdzoši nelielām investīcijām.
  Bet, jā, tie visi ir sadomāti argumenti un teoretizēšana. 😉

  +2
  0
  Atbildēt

  1

  Elektriķa dēls > GirtsGreiskalns 03.03.2020. 14.51

  Es jau par to pašu !
  Piemēram Rīga jau gandrīz divdesmit gadu nevis attīsta un veicina individualizētu uz klientu orientētu pakalpojumu attīstību un domā par atkritumu apmēra samazināšanu, šķirošanu un otrreizēju pārstrādi, bet tieši pretēji atkārtoti un atkārtoti ar dažadiem sadomātiem iemesliem mēģina uzspiest supermonopolu !
  Un vai nav absurdi, ka t.s. “zaļais” ministrs un pēc tam prezidents Vējonis kopā ar savu “pseidozaļo partiju” nav darījis neko lai šo situāciju mainītu ! Tieši viņš un viņa partija nomarinēja depozītu sistēmas veidošanu !

  0
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: