Kā panākt universitāšu darbu sabiedrības interesēs? 7

Komentāri (7)

Egils Stalidzans 30.01.2020. 09.04

Reti kad gadās raksts, kurā es piekrītu visam. Šis ir tāds raksts. It īpaši precīza šķiet diagnoze “Universitātes ir kā mazs ciems, tajās visi cits citu pazīst, tāpēc lēmumus visbiežāk pieņem tā, “lai nevienam nav slikti””.

+1
0
Atbildēt

0

Sskaisle 29.01.2020. 16.03

BALTIŅAI uzdod jautājumu – kas ir kultūras mantojums, viņa atbild – ( apmēram) tas ir viss tas, kam sabiedrība ir piešķīrusi vērtību.

Tad ko mēs izrādīsim kā kultūras mantojumu RMM ? Kā mēs kā sabiedrība , kas patiesībā no komčekistu varas vispār vēl nemaz nav brīva definēsim , kas ir mūsu vērtības?
Tas , cik reizes ārzemnieki ķiķināsies par Raini kastītē spiežot laikus ?

Mana personīgā sajūta, ka viens otrs bez dzīšanas vai lūgšanas grib uzlekt augstāk par savu pēcpusi un rauj kritienā līdzi visu sabiedrību – tās nākotni

https://lr1.lsm.lv/lv/raksts/monopols/lnb-specialo-krajumu-departamenta-direktore-dagnija-baltina.a125777/

0
0
Atbildēt

0

Sskaisle 29.01.2020. 15.00

Noklausieties šo raidījumu – mani pārņēma bezcerība.
RMM tiks veidots kā kroga M6 turpinājums. Tāds būšot muzeja gars . Galvenais muzeja uzdevums būšot parādīt radīšanas aizkulises , ar ko varot identificēties katrs latvietis?!
Nu Rainis tiks prezentēts ( iespējams – jo tas ārzemniekiem patiks,bet laikam vēl nav nolemts ) kā kastīte. Lai būtu radoši , lai rosinātu domāšanu un sapratni un izpratni.

Klau – tas nav viss – būšot runa par 100 cilvēkiem -mākslas instalācijas par katru , vairāk nē – galu galā – visam ir robežās ….
Nē nu ja kaut cik nopietni – tāds muzejs varētu būt nenormāli interesants – tikai – tam nav absolūti nekāda sakara ar valsts garīgā un materiālā mantojuma saglabāšanu un popularizēšanu – tam būs minimāls sakars ar sabiedrības vēlmi identificēties ar literatūtas, mūzikas tēliem – lavisko identitāti

Lai cik smieklīgi tas kādam neliktos, bet es tiešām domāju, ka tas ir apzināts komčekistu lēmums tādējādi turpināt atsvešināt tautu no kultūras, no paša etniskās un valstiskās identitātes

Jā – čekisti rullē , ko citu varu teikt – neko

https://klasika.lsm.lv/lv/raksts/atspere/rakstniecibas-un-muzikas-muzeja-ekspozicija-latvijas-radosuma-un.a125894/

0
0
Atbildēt

1

  Sskaisle > Sskaisle 29.01.2020. 15.03

  Andris Akmentiņš šķīrās no futbolbumbas un Nora Ikstena no sakaltušu sēņu burkas – hi hi hi ha aha ha un koncepcijas autore – protams, kurš gan cits = Una Rozenbauma

  rupjš vārds mēles galā – bet lai nu paliek

  0
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 29.01.2020. 14.50

Saprotama lieta, ka joprojām esmu nenormāli uztraukusies , kas notiek valstī – kad es rakstu, ka kuļturščiki grib iznīcināt latviešu kultūru – es to rakstu ar apzinātu pārspīlējumu – sabiezinot savu izteiksmes stilu , bet vakardien es biju šokā – nu iznāk, ka tas, ko biju domājusi kā metaforu ir visīstakā patiesība

Noklausieties – kas tiek runāt – Rakstniecības un mūzikas muzejs tiks veidots sagalbājot kroga M6 garu, uzsvar tiks likts uz radošo personību un radīšanas a

https://klasika.lsm.lv/lv/raksts/atspere/rakstniecibas-un-muzikas-muzeja-ekspozicija-latvijas-radosuma-un.a125894/

0
0
Atbildēt

0

Sskaisle 29.01.2020. 14.45

Manā sapratnē par lietu gaitu šai pasaulē un konkrētāk mūsu valstī – valsts nevis sakārto, bet pakārto visu savām – varas elites ( kurā ieskaitu oligarhus) un tai pietuvināto inereses.
Kad kustināja un kutināja Indriķi Muižnieku – es pārliecinājos, cik komčekistains gars un miesa joprojām ir LU. Es ar to domāju, ka runa nav tikai par kādu rūdītu čekistu, kurš ērti iekārtojies LU, bet par to , ka ir mainījušās valsts iekārtas, bet kā saka – vecie cilvēki dzīvo pa vecam – kā komčekistu laikos.

Tie meli gāž gar zemi – nu patīk man ministrs Puce – patīk, bet – esmu nenormāli vīlusies – katru dienu dzirdu – novadu reformu rezultātā pagasti un vispār lauki necietīs. Nākošais – uzreiz -Milzkalnē vilciens nepieturēs, Cenas pieturā Jelgavas pusē nepietūreēs? PAGA – no valsts budžeta simtus miljonus maksāsim par ko? Lai Latviju iznīcina? Tādi meļi ar meliem gāž gar zemi.

Cilvēks Latvijā ir otrā vietā, nē – nu es arī kļūdos – tātad – cilvēks Latvijā ir pēdējā vietā, kaut gan tie varneši mums acīs skatoties saka,ka esam pirmā vietā.

Satiskmes ministrija virza – nu labi – es nespēju visu uzrakstīt, bet visu , ko virza – virza ne jau mūsu labā .

Tikko prezidents izteicās – kā saka – apliecināja padevību varnešiem un uzlika lielo ignore / naidnecieņu – tautai –
“Ja valdība izvēlētos meklēt jaunu vietu Valsts drošības dienesta (VDD) būvniecībai, tas par vairākiem gadiem aizkavētu būvniecību un radītu lielus finansiālos zaudējumus, šodien žurnālistiem paziņoja Valsts prezidents Egils Levits.”

Pārkopēju no tvnet Mārtiņš NavSvarīgi pirms 15 minūtēm Ziņot Nemeklējot citu vietu, savukārt tiks zaudēts parks, gaisa kvalitāte, cilvēku atpūtas vieta. Taču tas jau ir tāds padomju stils, mums patīk tava māja, tāpēc mēs viņu savācam. Valdības vajadzības. Skumji, bet fakts. Rakstu nelasīju, tāpat nedomāju ka kaut kas gudrs tur rakstīts.

+3
0
Atbildēt

0

jurists 29.01.2020. 11.21

Diemžēl autors pārāk sašaurināti vērtē sabiedrības intereses, proti, reducējot tās tikai uz zināšanām, “kuras tajā brīdī vajadzīgas valsts tautsaimniecībai..” Ko autors saprot ar tautsaimniecību? Uz sabiedrības interesēm jāskatās daudz plašāk. Sabiedrības intereses prasa, lai augstskolās tiktu veikti pētījumi arī, piemēram, sociālajās zinātnēs, tostarp jurisprudencē, un kultūras jomā. Pretrunā ar Satversmi ir viņa priekšlikums par nepieciešamību pieļaut uz universitāšu vadību pretendēt profesoriem bez pietiekamām latviešu valodas zināšanām. Tad jau šādos gadījumos rektoram būs nepieciešams algot vairākus tulkus, jo Satversme prasa, lai oficiālā saziņa notiktu valsts valodā. Ja nekļūdos, šis Pekinas viespētnieks un bijušais padomnieks vairākiem ministriem uzstāj arī uz to, ka promocijas darbiem jābūt angļu valodā. Diemžēl Latvijā vienmēr ir bijuši savi Pietuka Krustiņi. Tādi ir arī šodien.

+1
0
Atbildēt

0