Spēle ar velnu 3

Komentāri (3)

Artis Buks 18.12.2021. 13.55

Šajā lietā man šķiet svarīgs tikai viens aspekts. Ne tas, ka lūk šie cilvēki kā būtu ietekmējami no malas, draudot atklāt viņu pagātni. Tā kā desovetizācija tā arī nenotika, Latvijā ir tā situācija, kad padomiskais segments, nomainījis krāsas, harmoniski pārtapa postpadomiskajā, un ne atrašanās “čekas maisos”, ne aktīva kolaborācija cilvēka karjeru un statusu mūsdienās nekādi neietekmē. Pagājis laiks, tas lielākajai daļai vairs nešķiet svarīgi. Drīzāk vērā ņemams ir tas, ka ar varu nevienu nespieda. Varēji atteikties ziņot, un arī tad nekas brismīgs nenotika. Tik spoža karjera, kuru kā tas bremzētu – nu tur akadēmiskajā zinātnē, piemēram, – bija uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmiem. Cilvēks vidējais varbūt nedabūja atļauju aizbraukt ar tūrisma grupu uz VDR vai brālīgo Bulgāriju. Tb piekrišana ziņot liecina tikai un vienīgi par personas visai zemajiem ētiskajiem kritērijiem. Izņēmumi gan jau bija, bet es te par kopainu. Attiecīgi, dzīvojot jau kapitālismā, šāds cilvēks daudz vieglāk iesaistīsies korupcijā, izmantos dienesta stāvokli negodprātīgi. Pašcieņas un goda slieksnis daudz zemāks.

0
0
Atbildēt

0

Sskaisle 14.11.2019. 12.18

No tās liekulības mati ceļas stāvus! Vienā žurnāla numurā kaunina un slavina vienlaicīgi čekai un komunistiem= savam izdevīgumam – kalpojošos ….
Melu impērija,kā tāda seismiski aktīvā zona….

0
0
Atbildēt

1

  ak > Sskaisle 18.11.2019. 11.37

  Ak, Skaisle. Paldies Dievam, ka Viņš radījis cilvēku ar necaurspīdīgu ādu, miesu un kauliem , tādēļ mēs neredzam viens otram, kādas lietas notiek iekšpusē. Tāpat mēs nezinam,kas notiek viens otram galvās (cenšamies uzminēt un saceram vairāk vai mazāk “zinātniskas” teorijas). Tas ir labi (no vienas puses), bet, no otras puses, tas PIEĻAUJ melu iespējamību. Kā atraduši neskaitāmi cilvēku dabas un vēstures pētnieki, meli komplektā ar vardarbību dod NEPĀRSPĒJAMAS priekšrocības tiem, kuri pamanījušies apgūt (citu starpā) šos instrumentus. Manuprāt, “melu impērija” nav nekāda iepriekš dota “Jelovstona”, bet ar specifiskām spējām apveltītu cilvēku pūliņu rezultāts,kam par izejmateriālu kalpojis “cilvēks parastais” kā izraktenis, to specifiski apstrādājot. Tā ir mana pieredze no košajiem Staļina laikiem LPSR deviņsimt četrdesmito gadu beigās un piecdesmito gadu sākumā, kad sāku iet skolā.

  0
  0
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam