Čekas maisu CV 12

Komentāri (12)

Verners Pudans 11.11.2019. 01.13

Ak šie Čekas maisi…Cītīgi savu iespēju robežās sekoju notikumu attīstībai pēc Čekas maisu publicēšanas-To visu skatu ar savu dzīves gājumu un plus vēl ar sava tēva un mātes gara acīm-Staļina lēģera mocekļiem Vorkutā…Negribās, ļoti ,ka kārtējo reizi naivā tauta atkal tiek piesmieta..-aģentiem aizbildinoties ar pēkšņo ”anamnēzi’ un kas mani visvairāk izbrīna-tad tas ir žurnālistu paviršā attieksme-t.sk. ”pašcenzūra”publicējot intervijas vai aprakstus. Biju šokā -par ”žurnālistes” M.Miķelsones k-dzes veikto Latvijas AP deputāta Arnolda Bērza pasludināšanu par mirušu.-sk. rakstu “”Čekas maisu CV’
‘Esu iepazinies ar žurnāla “”IR”” Ētikas kodeksa nostādnēm un tām arī līdz šim esu ticējis .[naivi]
Attiecībā uz intervijām -redzams ,ka Čekas aģenti elementāri ”apspēlē” intervētājus .Zurnālisti nav pirms intervijas cītīgi veikuši mājas darbiņu…un to arī izdarīt perfekti vairs nav iespējams -jo ši žurnālistu paaudze nav tieši saskārusies ar to -kaut vai 60-to,70-to ,pat 80-to gadu reālijām…bet tie nedaudzie, kas varētu godīgi pastāstīt- vairs sen nav” balti un pūkaini”Neies jau stāstīt visu patiesību-respektīvi -kļūt par mazohistiem-jo tas lielā mērā ir ļoti, ļoti- SĀPĪGI…

+1
-1
Atbildēt

1

  lindab456 > Verners Pudans 12.11.2019. 11.13

  “jo šī žurnālistu paaudze nav tieši saskārusies ar to – kaut vai 60-to, 70-to, pat 80-to gadu reālijām… bet tie nedaudzie, kas varētu godīgi pastāstīt – vairs sen nav “balti un pūkaini”.”

  “Šī atmiņa paliks dzīva tikai tik ilgi, kamēr būs paaudzes, kas to pilnībā būs izstāstījušas nākamajām… Briesmas rodas mirklī, kad objektīvie mediji izzūd, tad arī iet bojā demokrātija. Ja valstī vienlaikus pastāv korumpēta prese, konformisma politika un vispārēja vienaldzība, sekas ir neprognozējamas.”(Agņeškas Holandas intervija, Diena, D. Ceriņa, 9.11.19.)

  Par “Čekas maisu CV” intervijām – intervējamais stāsta savu patiesību. Lai neveidotos vienpusīgs vēstures skaidrojums, nozīmīga loma ir žurnālistam, medijam un lasītājam, cik viņi ir zinoši, godīgi un prasīgi.

  0
  0
  Atbildēt

  0

murrey 09.11.2019. 17.52

VDK gan arī izmeklēja ne tikai politiskos noziegumus, bet arī ekonomiskos (un ne tikai fasovčikus, bet arī pircēju apkrāpējus un preču nobēdzinātājus, lai pārdotu zem letes un pat slepkavības. Un arī tur vajadzēja aģentus. Vai un kā viņi būtu vainīgi?
Vai varbūt augšminētās darbības varam uzskatīt kā daļu no Pretošanās??????

0
-1
Atbildēt

3

  J.šveiks > murrey 10.11.2019. 21.33

  nu nostučija ari spekulantus , vzjatočņikus … bet kur paliek tie kurus nostučīja par režīma kritiku???

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Verners Pudans > murrey 11.11.2019. 01.28

  Kungs nedaudz kļūdās-”ar pircēju apkrāpējiem un preču nobēdzinātājiem” nodarbojās Iekšlietu Ministrijas struktūra-OBHSS

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  altinyildiz > murrey 12.11.2019. 21.38

  Fufels. VDK funkcijas bija valsts”iekšējie un ārējie ienaidnieki”, kontrabanda, liela mēroga (tūkstošos dolāros)valūtas operācijas un organizētā noziedzība, kas, neskatoties un milzīgo ziņotāju armiju, laikā no 1985. līdz deviņdesmito gadu vidam uzplauka līdz neaptveramiem apmēriem. Daudzi čekisti paši pievienojās bandītiskiem grupējumiem, bet priekš tiem, kuri nebija iekārtojušies, Čevers izveidoja “drošības dienestu”, kas pārtapa DP. Ļeskova, Laventa un Raigorocka vadītam grupējumam”Pārdaugava” pat bija sava kabatas parķija “Latvijas ceļš”
  Protams, čekistus neinteresēja slepkavas.

  0
  0
  Atbildēt

  0

lindab456 07.11.2019. 13.17

AP komisijas vadītājs Pēteris Simsons – “Viņaprāt, tā ir pareiza rīcība demokrātiskā valstī, kur cilvēku var vajāt un tiesāt tikai par konkrētu nodarījumu.”
Un nupat Satori, rosinot uz diskusiju, filozofijas doktores Ilzes Fedosejevas pētījums par vainas fenomenu saistībā ar VDK iesaistītām personām, šai gadījumā – ziņotājiem, kā vainas kritēriju nosauc sadarbošanās faktu kā tādu – “Ziņotāju vaina izriet no sadarbošanās fakta kā tāda… Pat nebūdami tieši vainīgi, tie, kas darbojās un sadarbojās ar VDK, ir netieši vainīgi.”(I. Fedosejeva. Par stukaču vainu domājot. 2. daļa. Satori, 05.11.19.)

0
0
Atbildēt

1

  Verners Pudans > lindab456 11.11.2019. 01.46

  Ja runājam atklāti -tad ne jau Čeka un tās aģenti bija tie noteicošie-bet lūdzu -”iegaumējiet uz visiem laikiem”-tā bija asiņainā -nav svarīgi -”sarkanā ,vai rozā ”Kompartijas ceka-{PSKP CK] kura komandēja čekistus.Sīkākus skaidrojumus vēl var paspēt pajautāt LPSR LKP CK otrajam sekretāram ideoloģijas jautājumos -daiļās frizūras īpašniekam-harismātiskajam- Gorbunova k-gam
  P.S.Jāatzīmē ,ka galvenais komunistu ideologs savu misiju izpildīja spīdoši-vien 1991 g augusta puča laikā gan uzskatīja, ka drošāks ”jumts ”būs Čekas apartamentos.TO un daudz ko citu var izlasīt ”mirušā” Arnolda Bērza grāmatā ”Ārmalnieka šķitumi”

  +2
  0
  Atbildēt

  2

  lindab456 > Verners Pudans 12.11.2019. 11.25

  Latvijai tas bija – noziedzīgs komunistu režīms un okupācijas režīms. Mūsu zeme cieta divkārt smagi. Kā arī – cieta no pašu LKP un vissavienības KP, tas pats ar VDK, kas, kā izrādās, līdz pēdējam pakļāvās centrālai varai.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  altinyildiz > Verners Pudans 12.11.2019. 21.44

  Latvijas VDK pakļāvās PSKP CK, bet ne vietējiem komuņjagām. Visādu gorbunovu, ameriku, urbanoviču un reiru pienākumos bija sniegt VDK visa veida atbalstu.

  0
  0
  Atbildēt

  0

not mii 07.11.2019. 11.18

to garo murgojumu nelasīju – bija vērts? Pietika ar iepriekšējo Heimrāta (Delfos), Skulmes, citu taisnošanos, kur vajadzēja lepoties, ka bija latvieši, kas lojāli atmodas spēkiem un x stundā nostājās iepriekš noteiktā pozīcijā – nenodeva atmodas ideālus. Vulfsoni, labvakars, godmaņi, visi no šo kompānijas – tie jau zināja, kas jādara (diez vai viņiem prasīja padomu, kā to visu orķestrēt), bet bija jau arī vesels bars aitu, kas drebošām ļipām šiem sekoja, un, spriežot pēc rezultāta, vai ta bija nepareizi? Nav tagad latviešu valstī tāda pabalstu saņēmēja, kas nevarētu sapirkties kilogramiem desu, un tas ir slikti? Citi nevar izvēlēties – kur braukt – uz uz Aspen slēpot vai Ņjūveilz pabarot kādu aborigenu un tad plātīties, ka šis nav iekodis rokā – man arī skaidra ieteikuma nav, – ja jau turīgi, tad par prāta trūkumu sūdzēties nevar, gan izdomās, lasiet tik glancētos žurnālus, tur ir patiesā latviešu valsts spozme, ar to šie lepni. Dažreiz grūti pateikt, kas vairāk- Nona, kura internacionāla antifašiste vai Gerhards, kas nometies uz viena ceļa šās priekšā, bet ir stipri nacionāls latvietis.

0
0
Atbildēt

1

  Verners Pudans > not mii 11.11.2019. 02.15

  Bēdīgākais ir tas ,ka tos bijušos KGB darbiniekus ,kuri negribēja vai nespēja piemēroties”mežonīgā”kapitālisma
  uznācienam pēc pašu iniciētās un klusu ciešot pēc 1989.g. gada atbalstītās uzmodas ,pateicīgais savs cilvēks -aģents Godmanis ieskaitīja Valsts dienestā -šiem sniedzot patvērumu Drošibas policijā.Tamdēl tagad esam tur kur esam….
  P.S.
  Personīgi uzskatu ka tā bija klaja ieņirgšana par komunistu upuriem ,par visiem kuri tika saplosīti Sibīrijas lēģeros ,arī tepat Stūra mājā nogalinātajiem.Bet to infantili esam sagremojuši bez atraugām -nožēlojami…plus aģenta godmaņa slavenais pirkums par 2latiem… Arī to ….Un vēl un vēl…
  P.S
  .Skaidrojums ”Uzmoda”-kad tu pamosties un tad atkal aizmiedz….

  +1
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: