Tiesa atceļ Jelgavas pašvaldības izsniegto būvatļauju lielveikala celtniecībai 17

Komentāri (17)

Sskaisle 23.10.2018. 16.44

http://jauns.lv/raksts/zinas/302092-revizija-ltv-un-latvijas-radio-pieskirtie-20-miljoni-eiro-netiek-labi-parvalditi

ka es saku – lūk, visi tie sabiedriskie mediji – tas ir tikai kārtējais noziedzīgais gājiens – nauda vārda tiešā nozīmē tiek izčalkāta

kārtējā noziedzīgā bezatbildība

+1
-1
Atbildēt

1

jurists 23.10.2018. 14.53

Vēl jāpiebilst, ka “reprezentatīva celtne” netālu no Rasterelli pils (!) būtu, piemēram, koncertzāle, muzejs, teātris, kaut vai 5-7* viesnīca, nevis būvmateriālu veikals ar noliktavām.

+4
-1
Atbildēt

0

jurists 23.10.2018. 11.04

Jelgavas pašvaldība būatļauju izsniegusi, neapsverot harmonisku un pilsētas vēsturiski izveidotajai apbūvei atbilstošu attīstību. Lokālplānojumā minētais termins “reprezentatīva celtne”, jāvērtē ne tikai no teritorijas plānojuma burta, kā to mēģina darīt dome.
Judikatūra liecina, ka AT Adm.lietu departaments vērtē paredzētās būvniecības atbilstību arī teritorijas plānojuma garam, kuru var atrast gan vispārējos tiesību principos, gan arī Teritorijas plānošanas likuma 3.pantā ietvertajos teritorijas plānošanas principos.
Iespējams, ka šis “Depo” plānots interesantāks nekā parastie tā “šķūņi”, taču ievērojamam valsts nozīmes kultūras pieminekļim nav blakus jābūvē būvmateriālu veikali un noliktavas!

+3
-2
Atbildēt

2

  vvilums > Ilma Čepāne 23.10.2018. 12.07

  Kā gan ierēdnis var vērtēt savādāk kā tikai no teritorijas plānojuma burta. Ja kāds izdomās “ar melno pa balto ” interpretēt pēc sava prāta, tad KNAB tūlīt būs klāt, un lai tā nenotiktu apbūves noteikumos un funkcionālajā zonējumā ir jāiezīmē un jāieraksta gaiši un skaidri ko grib, tad ne uzņēmējs būs maldināts, iegādājoties zemes gabalu, ne būvvaldei starp diviem dzirnakmeņiem jāņemas, ne pārslogotās tiesas jānoved līdz baltkvēlei.

  +1
  -1
  Atbildēt

  2

  Sskaisle > vvilums 23.10.2018. 13.01

  VILUM – kādas muļķības – Vai tad uz ierēdni neattiecas fakts, ka Jelgavas pils ir valsts nozīmēs piemineklis ? Ka tūrisma attīstība ir viena no valsts ekonomikas prioritātēm? Vai tad ierēdnis ir zirgs ar klapēm uz acīm, jeb tomēr saprātīga būtne?

  problēma ir tā, ka Latvija nav tiesiska valsts. Mums nevienam ierēdnim , nevienai amatpersonai neviens likums neparedz atbildību – nekādu un ne par ko.

  Tad sāc no tā gala, nevis, ka ierēdnis nevainīgs , jo spriež vienvirzienā.

  Klau – tagad kampaņa , ka cilvēki neatsakot pierakstus pie ārstiem – bet – viena lieta, ka apmirušie nevar neko vairs atteikt, bet otra lieta, ka nav jau kam atteikt – kā tiem mauku bērniem VM verās mute kaut ko pārmest, ka netiek atteiktas vizītes, ja tas nav iespējams. Nerunajot nemaz par to, ka es konkrēti jau augustā uzzināju, ka pieraksti uz izmeklējumiem jau ir beigušies augustā.

  es jau sen to saku – birokrātijai Latvijā ir daudz par daudz privilēģiju un nekādas atbildības, nekādas

  +2
  -2
  Atbildēt

  2

  vvilums > Drosma 23.10.2018. 13.14

  skaisle- Dusma-Drosma tev liekas,ka esi pietiekoši nomaskējusies līdzīgi kā Skripaļu indētāji?

  +1
  -2
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > vvilums 23.10.2018. 13.41

  nu redz – varētu padomāt, ka ja es rakstītu kā sandra jansone vai sjansons – tad manis rakstītais būtu nopietnāks vai ticamāks?
  nu ko tu dauzies – tu neko nespēj pateikt par mūsu valsts ierēdņu bezatbildību tāpēc uzreiz kliedz – ā reku – skripaļus noindēja

  starp citu – es tagad lasu par saudarābu žurnālista nozāģēšānu – vispirms pirkstiņus, tad rociņas, tad galviņu un tad jau visu pārējo
  šos svētos pienākumus pildījis speciālists ar īapšu kaulu zāģi un īpašas mūzikas pavadībā –
  līdz ar to skripaļu indēšana ir jau tads bāls un garlaicīgs pasākums –
  tad jau būtu mani uzreiz par kādu saudarābu Austrumu princesi apsaukājis

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  J.šveiks > Drosma 23.10.2018. 16.08

  ja ierēdnis ir muļķis , vai mantkārīgs , tad rezultāts būs tieši šitāds, bet Jelgavā tāpat ka Jūrmalā , viss notiek pa vecam

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > J.šveiks 23.10.2018. 16.28

  mīļais Šveik –
  Jelgavā tomēr ir uzvarējuši varoņi, tie, kuri savu pilsētu nosargāja

  Un ar šo uzvaru ir kā ar demokrātiju – tā ir no jauna jānosargā katrai paaudzei

  Jo depo jau saka, ka nepadošoties, ka cīnīšoties

  Iedomājies – es nezinu, bet es labprāt uzzinātu, cik vispār Latvijas ekonomikai tiek no tūrisma . LIAA un RĪGA DOME reklāmai – lai brauc uz Latviju tūristi šķiež miljonus – bet – ko tad tūristi brauks saktīties – piecūkotas, pietaisītas pilsētas – Rīgu ieskaitot?

  Es neesmu aizmirsusi tos neliešus, kuri uzspļāva ozolu alejai pie Nacionālā teātra – tiem dizaineriem taču bavu kārtējo iedeva –

  nu tad – ko brīnīties par depo līmeņa cilvēkiem, ja smalkie un gudrie – dizaineri
  noliek zem naudas maka godaprātu un patriotismu pataisa par muļķa barību ?

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  jurists > vvilums 23.10.2018. 14.20

  Cik kaitinoši, ja ierēdņi neko nav dzirdējuāi par normatīvo aktu interpretāciju (piemērošanu), par tiesību principiem utt. !
  Paskatieties kaut vai manis minēto judikatūru, proti, dažus AT spriedumus- SKA- 44/2011;
  SKA- 247/2012 u.c., kur tiek atzīta par nelikumīgu formāla pieeja teritorijas plānošanā un būvatļauju izsniegšanā.
  Protams, arī Satversmes tiesas spriedumus šajā jomā, kas gan, šķiet. Jūsu uztverei būs par sarežģītiem.

  +2
  0
  Atbildēt

  2

  Sskaisle > Ilma Čepāne 23.10.2018. 16.33

  Ilma Čepāne – es simtām reižu to esmu rakstījusi, ka mūsu sabiedrība – visos līmeņos – mēs esam juridiski analfabēti. Muļķi – latviski sakot.

  Mana svēta pārliecība ir tāda, ka viens no sabiedrisko mediju uzdevumiem būtu izglītot sabiedrību. Mums – kā posttotalitārai sabiedrībai tas ir kā ķimijterapija vēžiniekiem.

  Jācer taču, ka beidzot NA =kremļa ķepa no tieslietu ministrijas un tiesu sistēmas būs nost un mums kaut kas uz labo pusi šai ziņā mainīsies.

  Un vēl – mums pietrūkst solidaritāte. Tik loti pietrūka valsts trekni baroto radošo visa veida organizāciju un aģentūru vismaz morāls atbalsts jelgavniekiem.

  Par to ir skumji un dubults prieks, ka par spīti bļodlaižu aizņemtībai – jelgavnieki pili nosargāja!

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  vvilums > Ilma Čepāne 23.10.2018. 18.17

  Tātad apbūves noteikumus sabiedrībā publiski izdisikutē ,pieņem kā likuma normu un apstiprina visās instancēs, bet tad kāds ierēdnis aizbildinoties ar normatīvo aktu interpretāciju (piemērošanu), par tiesību principiem un judikatūru ko var interpretēt dažādi pieņem savu, tad jau var bez teritoriālplānojuma un uzreiz caur judikatūru.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Sskaisle > Ilma Čepāne 23.10.2018. 13.03

  jā un vēl tomēr šokē pašvaldību likumpārkāpumi – no vienas puses pašvaldības ir valsts varas “apceltas” , no otras puses- pašvaldības kā patvaldības

  +3
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 23.10.2018. 10.41

es droši vien , ka būšu spiesta iepirkties depo, jo tur daudz kas ir lētāks

bet – es domāju. ka tiem Jelgavniekiem , kuri tērēja savu laiku un savus nervus un izglāba mūsu visu kultūras mantojumu Jelgavas pili no depo – būtu jāpiešķir Lāčplēša ordeņi

Tā nav zupas vārīšana un naudas apgrozīšana Vnestpils hūtes ēnā rakstniek mājā – tas ir pašaizliedzīgs un godīgs un taisnīgs darbs vispārības labā

Cik ļoti vajadzētu tādus cilvēkus godināt !

Paldies protams. Vismaz kaut jel kāds prieks šorīt!

+3
-2
Atbildēt

0

SegelfossBy 23.10.2018. 10.35

Izlasot Depo pārstāvja Damrozes agresīvo nostāju, sapratu, ka Depo nekad mūžā savu kāju nesperšu, un tāpat šo “veikalu” aicināšu ignorēt visus savus draugus un ģimenes locekļus.

+3
0
Atbildēt

0

J.šveiks 23.10.2018. 09.08

kurš idiots bija ierosinājis depo būvniecību pilsētas vēsturiskjā centrā , šitiem būvmateriālu šķūņiem vieta uz robežas . kā nekā lielgabarīta kravas transportam ar jāpiebrauc, toties Liepājas pērkamie atļāvuši būvi no sendviču paneļiem Liepājas pludmalē , izskatās pa smuko

+5
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: